Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και πότε να το ανακοινώσεις


Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζεται πότε πρέπει να ανακοινώνεται στην εργασία η εγκυμοσύνη ; Η δουλειά μου είναι ορθοστασία και βάρη,είμαι δύο περίπου μηνών και η γιατρός μου ,μου είπε ότι αν το ανακοινώσω τώρα μπορούν καλλιστα να με απολύσουν μέχρι τον τρίτο.Το πρόβλημα είναι ότι έχω ήδη καφέ και ροζ υγρά ,που πρέπει να προσέχω. Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Δεν ξέρω με το πότε πρέπει να το αανακοινώσεις στην εργασία σου και ανάλογα τι σημαίνει νομικά αλλά εύχομαι να σου πάνε καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vaso1984 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζεται πότε πρέπει να ανακοινώνεται στην εργασία η εγκυμοσύνη ; Η δουλειά μου είναι ορθοστασία και βάρη,είμαι δύο περίπου μηνών και η γιατρός μου ,μου είπε ότι αν το ανακοινώσω τώρα μπορούν καλλιστα να με απολύσουν μέχρι τον τρίτο.Το πρόβλημα είναι ότι έχω ήδη καφέ και ροζ υγρά ,που πρέπει να προσέχω. Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστα ;

Καλησπέρα και Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου !!! Η νομοθεσία σε προστατεύει ! Αυτό που σου είπε η γιατρός σου δεν ισχύει. Οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να τους το ανακοινώσεις ! Οποιαδήποτε τυχόν καταγγελία της σύμβασης σου θεωρείται άκυρη! Συνεπώς δεν μπορεί να σε απολύσει, μέχρι το μωρό σου να γίνει 18 μηνών. Να ενημερώσεις τον εργοδότη σου το συντομότερο δυνατό για να προφυλάξεις τον εαυτό σου και το μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vaso1984 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζεται πότε πρέπει να ανακοινώνεται στην εργασία η εγκυμοσύνη ; Η δουλειά μου είναι ορθοστασία και βάρη,είμαι δύο περίπου μηνών και η γιατρός μου ,μου είπε ότι αν το ανακοινώσω τώρα μπορούν καλλιστα να με απολύσουν μέχρι τον τρίτο.Το πρόβλημα είναι ότι έχω ήδη καφέ και ροζ υγρά ,που πρέπει να προσέχω. Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστα ;

Κοριτσι μου δεν ξέρω για τη νομοθεσία αλλά από τη στιγμή που έχεις εκκρίσεις θα έπρεπε ήδη να έχεις σταματήσει από τη δουλειά! Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να ρισκάρεις το μωράκι και την υγεία σου!! Με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλησπέρα και Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου !!! Η νομοθεσία σε προστατεύει ! Αυτό που σου είπε η γιατρός σου δεν ισχύει. Οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να τους το ανακοινώσεις ! Οποιαδήποτε τυχόν καταγγελία της σύμβασης σου θεωρείται άκυρη! Συνεπώς δεν μπορεί να σε απολύσει, μέχρι το μωρό σου να γίνει 18 μηνών. Να ενημερώσεις τον εργοδότη σου το συντομότερο δυνατό για να προφυλάξεις τον εαυτό σου και το μωρό σου!

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Θα τους το ανακοινώσω άμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2018 at 9:14 ΜΜ, ο/η Vaso1984 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζεται πότε πρέπει να ανακοινώνεται στην εργασία η εγκυμοσύνη ; Η δουλειά μου είναι ορθοστασία και βάρη,είμαι δύο περίπου μηνών και η γιατρός μου ,μου είπε ότι αν το ανακοινώσω τώρα μπορούν καλλιστα να με απολύσουν μέχρι τον τρίτο.Το πρόβλημα είναι ότι έχω ήδη καφέ και ροζ υγρά ,που πρέπει να προσέχω. Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστα ;

Κορίτσι μου καλησπέρα. Άπαξ και το ανακοινωσεις στην δουλεια δεν εχουν κανενα απολύτως δικαίωμα να σε απολύσουν..και η δικια μου δουλεια ειναι πολλα βαρυ και ορθοστασία οποτε θα παω σε λιγες μερες να βγαλω αναρρωτική άδεια γιατι δεν μπορω άλλο.. οποτε αν βρεθω άνεργη θα σε ενημερώσω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...