Μετάβαση σε περιεχόμενο

πως περναμε τη μερα μας


egw

Recommended Posts

κοριτσι μου πως ειαναι η μανουλα; ελπιζω ναμην ειχε κατι σοβαρο

εμεις χτες στην αρχη λιγο το ριξαμε στο υπνο οσο βεβαια μπορουσαμε με το μικρο μετα μεχρι και στις 3 χαλαρα  στο σπιτι και μετα πηγαμε για μπανακι υστερα πηγαμε με τα πεθερικα μου το αδερφο του και τη μικρη σε παιδοτοπο και μετα πηραμε σουβλακια και ηρθαμε σπιτι ο μικρος πηγε για υπνο εντεκαμισι χιχι αλλα χτες ηταν η γιορτη του οποτε δεν πειραζει

σημερα μου την εφαγε τη μερα ο τεχνικος της νοβα και τωρα πρεπει να φτιαξουμε κατι μεσω ηλεκτρολογου και ο αντρας μου νευριασε και για να μη του τα χωσει εγω θα βγαλω το φιδι απο τη τρυπα

επισης επεσε επιδημια κινητων και θα κατεβουμε να δουμε τι θα κανουμε και με αυτο στο τρεξιμο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου πως ειαναι η μανουλα; ελπιζω ναμην ειχε κατι σοβαρο

εμεις χτες στην αρχη λιγο το ριξαμε στο υπνο οσο βεβαια μπορουσαμε με το μικρο μετα μεχρι και στις 3 χαλαρα  στο σπιτι και μετα πηγαμε για μπανακι υστερα πηγαμε με τα πεθερικα μου το αδερφο του και τη μικρη σε παιδοτοπο και μετα πηραμε σουβλακια και ηρθαμε σπιτι ο μικρος πηγε για υπνο εντεκαμισι χιχι αλλα χτες ηταν η γιορτη του οποτε δεν πειραζει

σημερα μου την εφαγε τη μερα ο τεχνικος της νοβα και τωρα πρεπει να φτιαξουμε κατι μεσω ηλεκτρολογου και ο αντρας μου νευριασε και για να μη του τα χωσει εγω θα βγαλω το φιδι απο τη τρυπα

επισης επεσε επιδημια κινητων και θα κατεβουμε να δουμε τι θα κανουμε και με αυτο στο τρεξιμο παλι

Η μανουλε εκανε αφαιρεση ολο το γυναικολογικο συστημα! Ενταξει προχωραει καλα η αναρρωση της! Θα χρειαστει τωρα βοηθεια απ ολους μας μεχρι να επανελθει πληρως... πωπω φουλ το προγραμμα σας! Δε βοηθαει και η ζεστη. Σε κανει να θες ολη μερα ξαπλα κατω απο ενα κλιματιστικο χαχα

 

Υ.Γ έτσι παντα οι γυναικες βγαζουν το φιδι απ την τρυπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα της  κοπελα μου:) 

βρε κοριτσια παει και εσας 1030 η ωρα και ακομη τρεχετε και το παιδι σας να κοιμαται εντεκαμιση ωρα και ας πηγαινει στο κρεβατι πιο νωρις;

δεν μπροω αλλο και εχτες ξυπνιος απο το πρωι στη θαλασσα πεντε ωρες εντεκαμιση παλι και με παιδακια να τρεχον να παιζουν μπαλα και εμεις ακομη δεν κατσαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε σημερα;

εγω καθαρισα το σπιτι σκουπισα σφουγγαρισα αφου πηγαμε βολτα με το μικρο

τελειωσα σις 3 τωρα ειναι εξι ειναι λες και δεν το αγγιξα πατημασιες και ψιχουλα παντου

ο αντρας μου πρεπει να παει να κανει κατι δουλειες και μετα οδοντιατρο οποτε παλι μονη με το μικρο ο οποιος θελει παιδικη χαρα πφ δεν αντεχω αλλο

φετος θα προοσπαθησω να κυνηγησω περισσοτερο το επαγγελμα μου δυσκολο αλλα εστω ενα δυο παιδια(κανω ιδιαιτερΑ) ετσι σημερα ετοιμασα τις καρτες μοου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

κοριτσια μου τι κανετε σημερα;

εγω καθαρισα το σπιτι σκουπισα σφουγγαρισα αφου πηγαμε βολτα με το μικρο

τελειωσα σις 3 τωρα ειναι εξι ειναι λες και δεν το αγγιξα πατημασιες και ψιχουλα παντου

ο αντρας μου πρεπει να παει να κανει κατι δουλειες και μετα οδοντιατρο οποτε παλι μονη με το μικρο ο οποιος θελει παιδικη χαρα πφ δεν αντεχω αλλο

φετος θα προοσπαθησω να κυνηγησω περισσοτερο το επαγγελμα μου δυσκολο αλλα εστω ενα δυο παιδια(κανω ιδιαιτερΑ) ετσι σημερα ετοιμασα τις καρτες μοου

Αχ όλα από το χερι μας περνάνε! Σπίτι, παιδί, επάγγελμα! Ηρωίδες όλες χαχα! Κι εγώ με ιδιαίτερα ασχολούμαι. Παράλληλα και μεταπτυχιακό. Άμα έρθει παιδί στη ζωή μας, θα πρεπει να βρω τις ισορροπιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καποια φαση σημερα το μεσημερι τα παιξα με το που σχολασε ο αντρας μου φαγαμε και τα μαζεψαμε επεσα στο καναπε και εμεινα χιχι 

μετα πηγαμε με το ποδηλατο στη παιδικη χαρα οσο ημασταν εκει νυσταζα αλλα εχουμε μελλον ακομη

 

κοιτα ιδιαιτερα δεν ειχα ποτε πολλα αλλα ειναι τα μονα που μπορω να κανω με το παιδι γιατι δεν εχω αλλιως που να τον αφησω ενω με τα ιδιαιερα βαζω ωρες που σχολαει ο αντρας μοου 

φετος πρωτη φορα το αφησα και πηγα σε γνωστο μαγαζιι με βαρδιες και ηταν στη πεθερα μου και ηταν απιστευτη ταλαιπωρια για ολους μας αλλα εκτος αυτου τωρα πα εκει δε θελουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια του εβαλα γαλα και εκατσα ενα λεπτο να απαντησω και ολο το γαλα το εχυσε κατω και με ειρωνευοταν κιολας αρχιζεις να φωναζεις η οχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw και @vayaki συναδέλφισσες ειμαστε!

Κι εγω αναγκαστικα λιγες ωρες τη μερα δουλευω πλέον, αφου δεν εχουμε βοηθεια, ειμαστε οι δυο μας και το παιδάκι μας χωρις καμία βοηθεια. Εχει κ τα καλά του βέβαια αυτο. Γιατι τελευταία απο τον περιγυρο ολο προβλήματα ακουω νσνα δημιουργουν οι παππουδες γιαγιάδες, οταν αναλαμβάνουν τετοια καθηκοντα.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανουν ολα α χατιρια η δεν δινουν ολη τη προσοχλη που χρειαζται αναλογως η μαμα μου πχ ππου προσεχει τα δυο ανηψακια μου μια χαρα τα εχει

τα πεθερικα μου τι να σας πω εφαγε ντοναλτ του δωσανε ice tea και αυτο στα 3,5 

το αφησα στη γιαγια και αυτη για να μηη ζηλευει η αλλη εγγονη που την ειχε εκει και για να παει κομμωτηριο το αφησε στο παππου και ειχαμε αυτα τα αποτελεσματα ασε που δεν ηθελε το μικρο ο παππους μετα και εμαθα οτι παντα εφταιγε αυτον οταν τσακωνοταν με την ανηψια του αντρα μου αστα να πανε αλλα απο την αλλη ειναι και τα χρηματα και πεστε μου τι θα το κανω στις διακοοοπες τα σκ και μετα τις μια που σχολαει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Τώρα με τόσο κρύο, καθόμαστε σπίτι και πίνουμε τσαγάκι με τον άντρα μου, μόλις γυρνάει απο την δουλειά. Μου κάνει και μασαζάκι επειδή είμαι πιασμένη μετά τη δουλειά (δουλεύω απο το σπίτι) Ήρεμα πράγματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...