Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρνητικο τεστ


Recommended Posts

Εκανα τεστ των 6 ημερων...με βραδινα ουρα και βγηκε αρνητικο
..περιμενω σε 3 μερες περιοδο...αξιζει να επαναλαβω με πρωινα ουρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2018 at 11:06 ΜΜ, ο/η Ντινοπουλου είπε:

Εκανα τεστ των 6 ημερων...με βραδινα ουρα και βγηκε αρνητικο
..περιμενω σε 3 μερες περιοδο...αξιζει να επαναλαβω με πρωινα ουρα;;

Όχι...να περιμένεις την καθυστέρηση. Φαντάζομαι ότι το ανχος σου είναι τεράστιο αλλά φαντάζομαι επίσης ότι το αρνητικο σε απογοητεύει. Όλα να πάνε καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!αχ κ εγω ειμαι σε παρομοια φαση!Εκανα τεστ one step που δειχνουν πολυ νωρις την εγκυμοσυνη κ ειναι αρνητικο..Περιμενω στις 15 κ το κανα 11του μηνος..Να απογοητευτω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα κορίτσια μια από τα ίδια !! Αυτό το άγχος θα μας φάει εγώ περιμένω 18 του μηνός περίοδο αλλά έχω απογοητευτεί με τα αρνητικά τεστ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μην κάνετε πριν την καθυστέρηση!τεστ!!!φυσικά και υπάρχει περίπτωση λάθους!! Περίμενετε την καθυστέρηση και μάλιστα καλή καθυστερήση για να είστε και φιγούρες για το αποτέλεσμα του τεστ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Αχ κορίτσια μην κάνετε πριν την καθυστέρηση!τεστ!!!φυσικά και υπάρχει περίπτωση λάθους!! Περίμενετε την καθυστέρηση και μάλιστα καλή καθυστερήση για να είστε και φιγούρες για το αποτέλεσμα του τεστ!!!!

δικαιο εχεις αλλα η αγωνια ειναι τεραστια ! εγω εχω παρει ταινιες stick απο το Hometest μεχρι στιγμης οτι μου ελεγε ετσι ηταν . περιμενω περιοδο 18 Αυγουστου σημερα δεν κρατηθηκα εκανα το τεστακι μου και το αποτελεσμα ηταν................. ΑΡΝΗΤΙΚΟ ... οπως παντα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε κατάλαβαινω απόλυτα γιατί είμαι και εγώ στην ίδια θέση!!!!!Και εγώ έχω κάνει νωρίτερα και πάντα ήλπιζα ότι ήταν λάθος γιατί υπάρχει η πιθανότητα!φυσικά μέχρι τώρα ήταν πάντα σωστά!!!Τώρα πλέον μόνο αν έχω καθυστέρηση θα μπω στην διαδικασία για να μη υπάρχει η αμφιβολία!!!Πάντως νωρίς το έκανες!!Αν δε ξέρεις πότε έκανες και ωορρηξία δεν μπορείς να ξέρεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ViKcy συμφωνω μαζι σου! Δεν παιζει να κανω τεστακι πριν δω καθυστερηση... Λιγη υπομονη χρειαζεται και να μην υποβάλλουμε τον εαυτο μας σε περιττο αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Σε κατάλαβαινω απόλυτα γιατί είμαι και εγώ στην ίδια θέση!!!!!Και εγώ έχω κάνει νωρίτερα και πάντα ήλπιζα ότι ήταν λάθος γιατί υπάρχει η πιθανότητα!φυσικά μέχρι τώρα ήταν πάντα σωστά!!!Τώρα πλέον μόνο αν έχω καθυστέρηση θα μπω στην διαδικασία για να μη υπάρχει η αμφιβολία!!!Πάντως νωρίς το έκανες!!Αν δε ξέρεις πότε έκανες και ωορρηξία δεν μπορείς να ξέρεις!!

ακριβως αυτο. Μια απο τα ιδια. Ενω ποτε δεν εκανα πριν την καθυστερηση τεστακι, τελευταια με ειχε πιασει μια βλακεια να το πω και εκανα, εβγαιναν αρνητικα, παντα εχεις αυτην την ενδομυχη ελπιδα, που ομως κατα 95% ειναι σωστα τα τεστακια και φυσικα αποφασισα, να μην ξανακανω πριν την καθυστερηση. Το εδωσα υποσχεση στον εαυτο μου αλλιως θα καταντησω τρελη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@ViKcy συμφωνω μαζι σου! Δεν παιζει να κανω τεστακι πριν δω καθυστερηση... Λιγη υπομονη χρειαζεται και να μην υποβάλλουμε τον εαυτο μας σε περιττο αγχος!

Έτσι είναι!!είναι χειρότερα μετά!γιατί πάντα έχεις την αμφιβολία!!ενώ με τρεις τέσσερις μέρες καθυστέρηση είσαι πιο σίγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ακριβως αυτο. Μια απο τα ιδια. Ενω ποτε δεν εκανα πριν την καθυστερηση τεστακι, τελευταια με ειχε πιασει μια βλακεια να το πω και εκανα, εβγαιναν αρνητικα, παντα εχεις αυτην την ενδομυχη ελπιδα, που ομως κατα 95% ειναι σωστα τα τεστακια και φυσικα αποφασισα, να μην ξανακανω πριν την καθυστερηση. Το εδωσα υποσχεση στον εαυτο μου αλλιως θα καταντησω τρελη

Εγώ τα Χριστούγεννα είχα φρικαρει είχα κάνει ότι τέστ σε ταινία είχα!!και γ αυτό είχα και καθυστέρηση.Μετα έβαλα μυαλό και κατάλαβα τι βλακείες έκανα!!Τώρα είμαι χαλαρή!!!μετά από ένα χρόνο είναι και λογικό!Ας εχω καθυστέρηση καλή και μετά γιατί καθυστέρηση θεωρείται μετά από 6 7 μέρες!!! Πιστεύω όλες τα έχουμε κάνει αυτά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ τα Χριστούγεννα είχα φρικαρει είχα κάνει ότι τέστ σε ταινία είχα!!και γ αυτό είχα και καθυστέρηση.Μετα έβαλα μυαλό και κατάλαβα τι βλακείες έκανα!!Τώρα είμαι χαλαρή!!!μετά από ένα χρόνο είναι και λογικό!Ας εχω καθυστέρηση καλή και μετά γιατί καθυστέρηση θεωρείται μετά από 6 7 μέρες!!! Πιστεύω όλες τα έχουμε κάνει αυτά!!!!

Ολες ομως. Εμενα με επιασε αντιθετα. Ξεκινησα προσπαθειες εκει γυρω στο Νοέμβριο και το ενα και μοναδικο τεστ που εκανα ηταν το Φλεβαρη που ηταν θετικο. Τον Μαρτιο παλινδρομησε και εκανα αποξεση και τωρα το καλοκαιρι που ξαναξεκινησαμε προσπαθειες με επιασε κωλοπιλαλα, αλλα φυσικα ο οργανισμος ο δικος μου τουλαχιστον εκανε 3-4 μηνες να συνέλθει οποτε απο ανασφαλεια καταλαβα πως τα εκανα και φοβο. Απο δω και πέρα είπα τέλος. Τώρα μολις αδιαθέτησα και υποσχέθηκα στον εαυτο μου ότι θα λογικευτώ και πλεον τέστ εάν και εφόσον υπάρξει καθυστέρηση αλλιώς θα αποτρελαθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω ειμαι τοσο καινουρια σε ολο αυτο. Μολις 2ος μηνας προσπαθειων. Δεν ειχα ξαναπροσπαθησει ποτε στη ζωη μου. Οποτε δεν προλαβα να γινω πολυ "τρελη" με ολα αυτα χαχαχα. Απο την αρχη ομως μου υποσχεθηκα οτι θα το παω οσο πιο κουλ μπορω γιατι ειμαι που ειμαι γενικα αγχωτικη...

Μπραβο @Kat-Cat που επανηλθες, κυριως ψυχολογικα!!! Φαινεται απο τα λογια σου οτι εισαι ψυχραιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κορίτσια εγω ειμαι τοσο καινουρια σε ολο αυτο. Μολις 2ος μηνας προσπαθειων. Δεν ειχα ξαναπροσπαθησει ποτε στη ζωη μου. Οποτε δεν προλαβα να γινω πολυ "τρελη" με ολα αυτα χαχαχα. Απο την αρχη ομως μου υποσχεθηκα οτι θα το παω οσο πιο κουλ μπορω γιατι ειμαι που ειμαι γενικα αγχωτικη...

Μπραβο @Kat-Cat που επανηλθες, κυριως ψυχολογικα!!! Φαινεται απο τα λογια σου οτι εισαι ψυχραιμη!!!

αχ ξερεις τι, ψυχολογικα συνηλθα απο την πρωτη στιγμη σχεδον. Ηθελα να ξαναπροσπαθησω αμεσα αν γινοταν, αλλα δυστυχως εμενα μου πηρε λιγους μηνες να ισορροπησουν οι ορμονες και ο οργανισμος απο την αποξεση. ειναι θεμα οργανισμου. Σε αλλες κοπελες γινεται πιο γρηγορα. Ελπιζω και να μη γινεις τρελη. Καμια φορα και ειναι το μονο που με στενοχωρει, σκεφτομαι οτι αν δεν ειχε συμβει η ενδιαμεση ατυχια ηταν πολυ αγνοι εκεινοι οι αρχικοι μηνες της προσπαθειας. Μετα με ολα αυτα νιωθεις οτι τρεχεις τρεχεις και μενεις πισω :P αλλα ενταξει δε θα σκασουμε κιολας δε γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

αχ ξερεις τι, ψυχολογικα συνηλθα απο την πρωτη στιγμη σχεδον. Ηθελα να ξαναπροσπαθησω αμεσα αν γινοταν, αλλα δυστυχως εμενα μου πηρε λιγους μηνες να ισορροπησουν οι ορμονες και ο οργανισμος απο την αποξεση. ειναι θεμα οργανισμου. Σε αλλες κοπελες γινεται πιο γρηγορα. Ελπιζω και να μη γινεις τρελη. Καμια φορα και ειναι το μονο που με στενοχωρει, σκεφτομαι οτι αν δεν ειχε συμβει η ενδιαμεση ατυχια ηταν πολυ αγνοι εκεινοι οι αρχικοι μηνες της προσπαθειας. Μετα με ολα αυτα νιωθεις οτι τρεχεις τρεχεις και μενεις πισω :P αλλα ενταξει δε θα σκασουμε κιολας δε γινεται.

Αυτό ακριβώς νιώθω κ γω!!Κ ας αργήσαμε την πρώτη φορά που προσπαθούσαμε!!Μετά απο μια αποβολή τίποτα δν είναι ίδιο!!Αλλά όπως λες προχωράμε ούτως ή άλλως δν είναι στο χέρι μας!!Εύχομαι η Παναγίτσα να έχει όλο το κοσμό καλά κ σύντομα όλες να γίνουμε μητέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Ολες ομως. Εμενα με επιασε αντιθετα. Ξεκινησα προσπαθειες εκει γυρω στο Νοέμβριο και το ενα και μοναδικο τεστ που εκανα ηταν το Φλεβαρη που ηταν θετικο. Τον Μαρτιο παλινδρομησε και εκανα αποξεση και τωρα το καλοκαιρι που ξαναξεκινησαμε προσπαθειες με επιασε κωλοπιλαλα, αλλα φυσικα ο οργανισμος ο δικος μου τουλαχιστον εκανε 3-4 μηνες να συνέλθει οποτε απο ανασφαλεια καταλαβα πως τα εκανα και φοβο. Απο δω και πέρα είπα τέλος. Τώρα μολις αδιαθέτησα και υποσχέθηκα στον εαυτο μου ότι θα λογικευτώ και πλεον τέστ εάν και εφόσον υπάρξει καθυστέρηση αλλιώς θα αποτρελαθουμε.

Λυπάμαι πολύ για την αποβολή!!!Το ότι επανήλθες κυρίως ψυχολογικά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο! Σωματικά σίγουρα θέλει χρόνο!!!Επίσης και ότι έγινε σύλληψη είναι πολύ καλό γιατί ξέρεις ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα!!Σύντομα εύχομαι να ξαναμεινεις και να πάνε όλα καλά!!Όπως είπες και εσύ δεν θα αποτρέψουμε!αν είναι να γίνει θα α γίνει αλλιώς υπάρχουν πλέον και άλλο τρόποι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Αυτό ακριβώς νιώθω κ γω!!Κ ας αργήσαμε την πρώτη φορά που προσπαθούσαμε!!Μετά απο μια αποβολή τίποτα δν είναι ίδιο!!Αλλά όπως λες προχωράμε ούτως ή άλλως δν είναι στο χέρι μας!!Εύχομαι η Παναγίτσα να έχει όλο το κοσμό καλά κ σύντομα όλες να γίνουμε μητέρες!!!

γενικα εγω (ισως και λογω στρες) βγαζω διαφορα, δηλαδη καθε μηνα εχω και τρεχω με κατι μετα την αποξεση. (Λές και εφαγα κατάρα εκεί που δεν είχα ποτέ τιποτα). Μπορει να μην ειναι γυναικολογικο ομως με τον Χ ή τον Υ τρόπο θα επηρεάσει την προσπάθεια γιατί είτε καποιο φάρμακο θα πάρω είτε κάτι αλλο, αλλά γενικά θα με αγχώσει κιολας ανεξάρτητα των προσπαθειών.
Απλα και μη χειρότερα λέω καθε φορά και κάθε μήνα που περνάει. (Το μυαλο μου φυσικα με ο,τι βγάζω πάει παντα στο κακό). Τώρα μολις γυρίσω έχω δερματολόγο γιατι παρατήρησα μια βλακεια και θέλω να τη δει. Γενικα σε δουλειά να βρισκόμαστε γι' αυτο λεω και @ViKcy την υγεία μας να έχουμε μονο και όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...