Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας χρόνος κ τίποτα ακόμη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ είμαι κατά στενοχωρημένη!!!!Χθες αδιάθετησα κ από τότε είμαι χάλια!!! Κλείσαμε ένα χρόνο προσπαθειών κ τίποτα ακόμη! Έχω κάνει εξετάσεις έχω πάρει τεστ ωορρηξιας κ τίποτα! Ο περίγυρος προσπαθεί να με ηρεμήσει με λόγια όπως θα έρθει μην αγχώνεσαι κ μια γνωστή μου κ τέτοια... Νιώθω ότι με λυπούνται! Ο γιατρός μου πριν ένα μήνα μου είπε ότι είναι μια χαρά κ να χαλαρώσω μόνο!!! Εγώ σκέφτομαι ότι είμαι 35 χρόνων κ δεν με παίρνει άλλη καθυστέρηση... Εσείς τι λέτε? Είχε καμία σας τόσο διάστημα προσπαθειών? ☹️?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου δε θα σου πω μην αγχωνεσαι αν και ολοι αυτο λενε, αλλα αφου εχεις κανει τις εξετασεις σου τις βασικες και φανταζομαι και ο αντρας σου, θα το δειτε. Ο γιατρος ποσο καιρο λεει να προσπαθησεις ακομα φυσιολογικα. Ειμαστε περιπου στην ιδια ηλικια (εγω μολις εκλεισα τα 36 βασικα), εχω μια παλινδρομη κυηση στο ιστορικο και πλεον ημερολογιακα ειναι ενας χρονος απο τοτε που παντρευτηκα και νιωθω ασχημα λιγο στον περιγυρο. Οι προσπαθειες δεν ειναι τοσο ωστοσο γιατι ξεκινησα 3- 4 μηνες αφου παντρευτηκα και ενδιαμεσα ειχα και μια ατυχη εγκυμοσυνη αλλα στους εξω πχ φαινομαι απλα ενα χρονο παντρεμενη (γιατι φυσικα δεν ξερουν λεπτομερειες). Δε συζητας με το γιατρο σου να δοκιμασετε για αρχη στοχευμενα με κλομιφαινη πχ? Ειναι το πρωτο που κανουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ είμαι κατά στενοχωρημένη!!!!Χθες αδιάθετησα κ από τότε είμαι χάλια!!! Κλείσαμε ένα χρόνο προσπαθειών κ τίποτα ακόμη! Έχω κάνει εξετάσεις έχω πάρει τεστ ωορρηξιας κ τίποτα! Ο περίγυρος προσπαθεί να με ηρεμήσει με λόγια όπως θα έρθει μην αγχώνεσαι κ μια γνωστή μου κ τέτοια... Νιώθω ότι με λυπούνται! Ο γιατρός μου πριν ένα μήνα μου είπε ότι είναι μια χαρά κ να χαλαρώσω μόνο!!! Εγώ σκέφτομαι ότι είμαι 35 χρόνων κ δεν με παίρνει άλλη καθυστέρηση... Εσείς τι λέτε? Είχε καμία σας τόσο διάστημα προσπαθειών? ☹️?

 

καλημερα γλυκια μου ! σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ειμαι ακριβος στη ιδια φαση με εσενα ! 1 χρονο και εγω !! εχω τρομερο αγχος . το ενα τεστ πισω απο το αλλο πεταμενα λεφτα και ψυχολογια down . ολοι μου λενα να ηρεμησω και να χαλαρωσω . το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος. ευχομαι να ηρεμησεις πραγματικα γτ καλα ειναι στα λογια αλλα στις πραξεις τι κανουμε ? οπως και εγω φυσικα και να εχεις συντομα ευχαριστα νεα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα @sofiefin1982 ! Στο πρώτο μου μωράκι μέτρησα 2-3 μήνες προσπαθειών, αλλά... στο δεύτερο δύο χρόνια. δεν ξέρω εάν έπαιξε ρόλο και ο θυρεοειδής που έκανα (κλασικός χασιμότο), πάντως καθυστερήσαμε αρκετά. επίσης, καταλάβαμε τελικά με τον άντρα μου ότι μόνο με έναν τρόπο φυτρώνει το σπόρι: όσο κι αν ακούγεται περίεργο, ίσως και λόγω θέσης της μήτρας, και τις δύο φορές ήρθε μόνο με συγκεκριμένη στάση επαφής. Και φυσικά, εννοείται ότι και μετά τη γέννηση του δεύτερου παιδιού μας έχουμε πάντα ελεύθερες επαφές, απλώς όχι από πίσω, γιατί είναι παραπάνω από βέβαιο ότι η πιθανότητα σύλληψης είναι τεράστια. Α! και επειδή αναφέρεις την ηλικία, το 1ο το έκανα 32 και το 2ο στα 36. 

Κοινώς, δοκιμάστε εναλλαγές, στάσεις, χαρείτε το και να δεις που θα έρθει το μπεμπέ! Βεβαίως, αν πάλι θέλεις να μην αγχώνεσαι, κάνε κάποιες πρώτες εξετάσεις, κι ένα σπερμοδιάγραμμα ο σύζυγος. Εγώ πάντως πρώτα θα έπαιρνα και καμιά βιταμινούλα (και εσύ και ο άντρας σου. υπάρχουν σχετικές για εγκυμοσύνη).

Τα καλύτερα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω πάρει καμία βιταμίνη έως τώρα κ να σας πω την αλήθεια όσο προσπαθούμε προσπαθούμε με τον κλασικό τρόπο κ 20 λεπτά δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι!!! Ξέρετε καμία βιταμίνη η να ρωτήσω τον γιατρό από Σεπτέμβρη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι και θεμα τυχης και ημερων αλλα ναι και το αγχος πιστευω οτι πρεπει να εχεις γραμμενους τους γυρω ελεος ειναι πολυ σπαστικοι δικο σου θεμα αν θες νακανεις παιδι και ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η egw είπε:

ειναι και θεμα τυχης και ημερων αλλα ναι και το αγχος πιστευω οτι πρεπει να εχεις γραμμενους τους γυρω ελεος ειναι πολυ σπαστικοι δικο σου θεμα αν θες νακανεις παιδι και ποτε

Δίκιο έχεις για τους γύρω αλλά έλα που σε φαιρνουν σε δύσκολη θέση κ πρέπει να απολογησε κάθε ώρα κ στιγμή! Ειδικά τώρα που θα πάω στο χωριό του άντρα μου δεν ξέρεις τι θα ακούσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η xr. είπε:

καλημερα γλυκια μου ! σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ειμαι ακριβος στη ιδια φαση με εσενα ! 1 χρονο και εγω !! εχω τρομερο αγχος . το ενα τεστ πισω απο το αλλο πεταμενα λεφτα και ψυχολογια down . ολοι μου λενα να ηρεμησω και να χαλαρωσω . το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος. ευχομαι να ηρεμησεις πραγματικα γτ καλα ειναι στα λογια αλλα στις πραξεις τι κανουμε ? οπως και εγω φυσικα και να εχεις συντομα ευχαριστα νεα !

Μακάρι κ για σένα το ίδιο... Δεν ξέρεις πόσο λαχταραμε ένα μωράκι κ έχουμε κ τους γυρω να λένε το μακρύ τους κ το κοντό τους!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

κοπελα μου δε θα σου πω μην αγχωνεσαι αν και ολοι αυτο λενε, αλλα αφου εχεις κανει τις εξετασεις σου τις βασικες και φανταζομαι και ο αντρας σου, θα το δειτε. Ο γιατρος ποσο καιρο λεει να προσπαθησεις ακομα φυσιολογικα. Ειμαστε περιπου στην ιδια ηλικια (εγω μολις εκλεισα τα 36 βασικα), εχω μια παλινδρομη κυηση στο ιστορικο και πλεον ημερολογιακα ειναι ενας χρονος απο τοτε που παντρευτηκα και νιωθω ασχημα λιγο στον περιγυρο. Οι προσπαθειες δεν ειναι τοσο ωστοσο γιατι ξεκινησα 3- 4 μηνες αφου παντρευτηκα και ενδιαμεσα ειχα και μια ατυχη εγκυμοσυνη αλλα στους εξω πχ φαινομαι απλα ενα χρονο παντρεμενη (γιατι φυσικα δεν ξερουν λεπτομερειες). Δε συζητας με το γιατρο σου να δοκιμασετε για αρχη στοχευμενα με κλομιφαινη πχ? Ειναι το πρωτο που κανουν

Δεν μου έχει δώσει τίποτε ο γιατρός μου πάρα μόνο με καθυσηχασε κ μου είπε ότι κατά μέσο όρο τα ζευγάρια στην ηλικία μας πιάνουν μωρό στους 8 με 12 μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ είμαι κατά στενοχωρημένη!!!!Χθες αδιάθετησα κ από τότε είμαι χάλια!!! Κλείσαμε ένα χρόνο προσπαθειών κ τίποτα ακόμη! Έχω κάνει εξετάσεις έχω πάρει τεστ ωορρηξιας κ τίποτα! Ο περίγυρος προσπαθεί να με ηρεμήσει με λόγια όπως θα έρθει μην αγχώνεσαι κ μια γνωστή μου κ τέτοια... Νιώθω ότι με λυπούνται! Ο γιατρός μου πριν ένα μήνα μου είπε ότι είναι μια χαρά κ να χαλαρώσω μόνο!!! Εγώ σκέφτομαι ότι είμαι 35 χρόνων κ δεν με παίρνει άλλη καθυστέρηση... Εσείς τι λέτε? Είχε καμία σας τόσο διάστημα προσπαθειών? ☹️?

 

Κορίτσι μου για αρχή θα σου πω να μην στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι δεν είσαι η μόνη!!Εγώ με τον Αντρα  μου προσπαθούμε 13 μήνες εγώ έχω κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις και από Σεπτέμβριο θα κάνουμε και τα υπόλοιπα!!!Είμαι στα 34 εγώ έπαιρνα βιταμίνες και με βοήθησαν πάρα πολύ στον κύκλο μου έγινε σταθερός κάνω ωορρηξία 14 μέρα κάθε μήνα!!!Τώρα έχω μια ελπίδα αλλά μετά από τόσο καιρό σταμάτησα να απογοητεύομαι και να στεναχωριέμαι!!! απολαύσε το υπόλοιπο καλοκαίρι έχε τις επαφές σου και από φθινόπωρο μπορείτε να το δείτε λίγο πιο εξειδικευμένα αν δεν το έχετε κάνει ήδη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου για αρχή θα σου πω να μην στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι δεν είσαι η μόνη!!Εγώ με τον Αντρα  μου προσπαθούμε 13 μήνες εγώ έχω κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις και από Σεπτέμβριο θα κάνουμε και τα υπόλοιπα!!!Είμαι στα 34 εγώ έπαιρνα βιταμίνες και με βοήθησαν πάρα πολύ στον κύκλο μου έγινε σταθερός κάνω ωορρηξία 14 μέρα κάθε μήνα!!!Τώρα έχω μια ελπίδα αλλά μετά από τόσο καιρό σταμάτησα να απογοητεύομαι και να στεναχωριέμαι!!! απολαύσε το υπόλοιπο καλοκαίρι έχε τις επαφές σου και από φθινόπωρο μπορείτε να το δείτε λίγο πιο εξειδικευμένα αν δεν το έχετε κάνει ήδη!!!

Έχω κάνει μόνο τις βασικές εξετάσεις!!! Ο άντρας μου δεν έχει εξεταστεί! Όσο για τον κύκλο μου είναι σταθερός δεν έχω θέματα!Δεν ξέρω τι φταίει αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι το Σεπτέμβρη θα κάνουμε περαιτέρω εξετάσεις!!! Εύχομαι κ σε εσένα με το καλό κ καλό Δεκαπενταυγουστο να έχουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν μου έχει δώσει τίποτε ο γιατρός μου πάρα μόνο με καθυσηχασε κ μου είπε ότι κατά μέσο όρο τα ζευγάρια στην ηλικία μας πιάνουν μωρό στους 8 με 12 μήνες 

εισαι του 1982 μαλλον ε? Σαν εμενα. Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι αν στο 6μηνο δε μεινω να το κουβεντιασουμε. Πιανουμε σε περισσοτερο καιρο, αλλα θεωρητικα μας δινουν λιγοτερο διαστημα ελευθερων ωστε αν κατι υπαρχει να εχουμε το περιθωριο αντιμετωπισης. Αλλα οκ, μπορεις να προσπαθησεις πχ μεχρι Χριστουγεννα μονη σου ακομα και μετα να πατε να το κουβεντιασετε. Θεμα χρονου ειναι παντως αφου ειναι ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν μου έχει δώσει τίποτε ο γιατρός μου πάρα μόνο με καθυσηχασε κ μου είπε ότι κατά μέσο όρο τα ζευγάρια στην ηλικία μας πιάνουν μωρό στους 8 με 12 μήνες 

Κοριτσι μου είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι αλλα προσπάθησε να κάνεις πράγματα που θα σε βοηθήσουν εγώ προσπαθούσα δύο χρόνια και είμαι 27 από 25 χρον δηλαδή ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις!? Αν όχι καλό θα ήταν να κάνει και αυτός! Και όσο για τις βηταμηνες εγώ επερνα filicine και pregnecare coseption νομίζω με βοήθησαν πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!Είμαι κ εγώ στο group του 'ενος χρονου κ τιποτα ακομα'!Είχα τρομερό άγχος όλο τον χειμώνα κ μεγάλη στεναχώρια κάθε φορά που αδιαθετουσα.@sofiefin1982 δεν ξέρεις ποσο σε νιώθω! Ευτυχως ομως εγω δν εχω ανθρωπους αδιακριτους γυρω μου να με ρωτουν διάφορα περιεργα.Τον προηγούμενο μήνα όμως πηγαμε στον γιατρό για τον άντρα μου κ εκεί εντοπίστηκε το πρόβλημα! Στεναχωρεθηκαμε λιγο αλλά απο την αλλη ξεαγχωθηκαμε!Ξερουμε ποιο ειναι το προβλημα κ κάνουμε θεραπεία τώρα με αντιβιωση κ οι προσπαθειες για μωρο ίσως ξεκινήσουν απο Σεπτέμβρη-Οκτωβρη.Θα δειξει.Αρχές Σεπτέμβρη θα πάω κ εγώ για σαλπιγγογραφια,να το ελεγξω κ αυτό το θεματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! και εμεις προσπαθουμε κοντα ενα μιση χρονο με εξετασεις καλες εκτος την ΑΜΗ που ειναι χαμηλη. παρα πολυ αγχος κ επιπλεον εχουμε κ καποιους απο τους γυρω που ρωτανε αν ειμαι εγκυος... θα  παμε για την πρωτη εξωσωματικη. προσπαθουμε να καταληξουμε στο κεντρο σκεφτομασταν ιδιωτικα αλλα τωρα κοιταμε μηπως παμε σε δημοσιο  στο Ελενα. δεν ξερω τελικα που ειναι καλυτερα.. εχω πολυ μπερδευτει...

ειχα ξεκινησει Filicine μετα το σταματησα  κ περιπου εδω και 8 μηνες παιρνω Pregnacare before conception οπου εχει κ φυλλικο. προσφατα η ενδοκρινολογος μου εδωσε κ D3fix max επειδη εχω λιγο ανεπαρκεια βιταμινης D.

καλη δυναμη σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου το έχω ξανασυζητήσει κ ξαναπει κ σε αλλα κορίτσια κ σε παλιότερες δημοσιεύσεις.

Είμαι 33 ο αντρας μου 38.Εμεις με 2 χρονια προσπαθειών .. με σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα, εννοειται ορμονολογικές και με προγεννητικό έλεγχο .. κ αφού ολοκληρώσαμε κ 3 μηνες κύκλο ενέσεων pregnyl ή ovitrelle κ αφού για 8 μήνες πήγαινα ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ στο ιατρείο την 10η 12η 14η ημέρα ώστε να έχω επακριβώς ημερομηνία ωορρηξίας τελικα μας πρότεινε ο γιατρός πέρυσι αρχες Οκτώβρη να σκεφτούμε σπερματέγχυση λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας. Το συζητήσαμε με τον αντρα μου κ ειπαμε απο τον καινούργιο χρονο (2018) κ αφού χαλαρώσουμε απο γιατρους κ προγραμματισμένα σεξ να κανουμε κ 1-2 προσπάθειες σπερματεγχυσεις.

ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΤΕ. 27/12 εκανα τεστ με 3 μερες καθυστέρηση κ ανεξήγητη ανεβασμένη θερμοκρασία κ σε 20 δευτερόλεπτα ηταν θετικό! Πλεον διανυω τον 9ο μηνα με τα καλα κ τα άσχημα μιας εγκυμοσύνης, ειμαι τρισευτυχισμενη κ καταλαβα στην δική μου περίπτωση πως ηταν ΤΟΣΟ ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.... ξερω πως σου ακούγεται υπερβολικό κ τυπικό. Κ εγω ετσι ακριβως σκεφτόμουν οταν μου έλεγαν ολοι χαλάρωσε κ θα ερθει κ χαλάρωσε κ θα ερθει ... ελεγα κατι συμβαινει σιγα που ειναι το άγχος 2 χρονια κ με τοσες ορμόνες .. τελικα δεν ξερω που αλλου να το αποδώσω! Να σκεφτεσαι θετικά, ξέχασε τεστ εγκυμοσύνης κ μέτρημα καθυστέρησης, μην ψάχνεις σημαδια κ συμπτώματα..-αν θες απλα να παρακολουθείς κ να εχεις μια εικόνα ποτε περίπου κανεις ωορρηξία αλλα μεχρι εκει. Ολα τα αλλα ειλικρινά ειναι χάσιμο ενέργειας.. εισαι 36 οκ αλλα 1 χρόνος ειναι μεσα στα επιθυμητά πλαίσια των προσπαθειών. Καλη επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα κ σύντομα με μια υψηλη χοριακη..αλλα μεχρι τοτε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥ ΤΟ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Κορίτσια μου το έχω ξανασυζητήσει κ ξαναπει κ σε αλλα κορίτσια κ σε παλιότερες δημοσιεύσεις.

Είμαι 33 ο αντρας μου 38.Εμεις με 2 χρονια προσπαθειών .. με σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα, εννοειται ορμονολογικές και με προγεννητικό έλεγχο .. κ αφού ολοκληρώσαμε κ 3 μηνες κύκλο ενέσεων pregnyl ή ovitrelle κ αφού για 8 μήνες πήγαινα ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ στο ιατρείο την 10η 12η 14η ημέρα ώστε να έχω επακριβώς ημερομηνία ωορρηξίας τελικα μας πρότεινε ο γιατρός πέρυσι αρχες Οκτώβρη να σκεφτούμε σπερματέγχυση λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας. Το συζητήσαμε με τον αντρα μου κ ειπαμε απο τον καινούργιο χρονο (2018) κ αφού χαλαρώσουμε απο γιατρους κ προγραμματισμένα σεξ να κανουμε κ 1-2 προσπάθειες σπερματεγχυσεις.

ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΤΕ. 27/12 εκανα τεστ με 3 μερες καθυστέρηση κ ανεξήγητη ανεβασμένη θερμοκρασία κ σε 20 δευτερόλεπτα ηταν θετικό! Πλεον διανυω τον 9ο μηνα με τα καλα κ τα άσχημα μιας εγκυμοσύνης, ειμαι τρισευτυχισμενη κ καταλαβα στην δική μου περίπτωση πως ηταν ΤΟΣΟ ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.... ξερω πως σου ακούγεται υπερβολικό κ τυπικό. Κ εγω ετσι ακριβως σκεφτόμουν οταν μου έλεγαν ολοι χαλάρωσε κ θα ερθει κ χαλάρωσε κ θα ερθει ... ελεγα κατι συμβαινει σιγα που ειναι το άγχος 2 χρονια κ με τοσες ορμόνες .. τελικα δεν ξερω που αλλου να το αποδώσω! Να σκεφτεσαι θετικά, ξέχασε τεστ εγκυμοσύνης κ μέτρημα καθυστέρησης, μην ψάχνεις σημαδια κ συμπτώματα..-αν θες απλα να παρακολουθείς κ να εχεις μια εικόνα ποτε περίπου κανεις ωορρηξία αλλα μεχρι εκει. Ολα τα αλλα ειλικρινά ειναι χάσιμο ενέργειας.. εισαι 36 οκ αλλα 1 χρόνος ειναι μεσα στα επιθυμητά πλαίσια των προσπαθειών. Καλη επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα κ σύντομα με μια υψηλη χοριακη..αλλα μεχρι τοτε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥ ΤΟ. 

Εσυ @NicolVallείσαι πραγματικα χαρακτηριστικο παράδειγμα άγχους!!Ο Θεός ομως σου έστειλε το καλυτερο χριστουγεννιάτικο δώρο 27/12!Σου εύχομαι με το καλό το μωρακι σου κ μ'εναν πόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν έχω πάρει καμία βιταμίνη έως τώρα κ να σας πω την αλήθεια όσο προσπαθούμε προσπαθούμε με τον κλασικό τρόπο κ 20 λεπτά δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι!!! Ξέρετε καμία βιταμίνη η να ρωτήσω τον γιατρό από Σεπτέμβρη? 

εμενα μου ειπε ο γιατρος μου να παρω τις

PREGNACARE Conception.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2018 at 12:20 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

κοπελα μου δε θα σου πω μην αγχωνεσαι αν και ολοι αυτο λενε, αλλα αφου εχεις κανει τις εξετασεις σου τις βασικες και φανταζομαι και ο αντρας σου, θα το δειτε. Ο γιατρος ποσο καιρο λεει να προσπαθησεις ακομα φυσιολογικα. Ειμαστε περιπου στην ιδια ηλικια (εγω μολις εκλεισα τα 36 βασικα), εχω μια παλινδρομη κυηση στο ιστορικο και πλεον ημερολογιακα ειναι ενας χρονος απο τοτε που παντρευτηκα και νιωθω ασχημα λιγο στον περιγυρο. Οι προσπαθειες δεν ειναι τοσο ωστοσο γιατι ξεκινησα 3- 4 μηνες αφου παντρευτηκα και ενδιαμεσα ειχα και μια ατυχη εγκυμοσυνη αλλα στους εξω πχ φαινομαι απλα ενα χρονο παντρεμενη (γιατι φυσικα δεν ξερουν λεπτομερειες). Δε συζητας με το γιατρο σου να δοκιμασετε για αρχη στοχευμενα με κλομιφαινη πχ? Ειναι το πρωτο που κανουν

γιατί να νιώθεις ασχημα στον περίγυρο; Είναι η δική σου ζωή. Οι εξω είναι αυτο ακριβως που λεει η λεξη: ΕΞΩ! Με εκνευρίζει που ο κόσμος δεν έχει με τι να ασχοληθεί και κοιτάει πότε θα μείνει η καθεμιά έγκυος. Εγώ θα κλεισω 2 χρονια παντρεμενη και ειμαστε μαζι συνολο 13 χρονια. Φαντασου τι προσδοκιες εχει απο μενα ο κοσμος χαχαχα... αλλά πολυ πολυ απλα ως τωρα για χι ψι λόγους δεν προσπαθουσαμε για μωρό. Μόλις ξεκινησαμε τις προσπάθειες. Ποσο εκνευριστικο που μολις παντρευτηκα επιανα αδιακριτα βλεμματα να κοιτανε την κοιλια μου αν φουσκωνει. Εχει θεματα ο κοσμος ετσι; Πλεον δε με νοιαζει κι αν καποιος πει κατι θα του απαντήσω καταλλήλως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

γιατί να νιώθεις ασχημα στον περίγυρο; Είναι η δική σου ζωή. Οι εξω είναι αυτο ακριβως που λεει η λεξη: ΕΞΩ! Με εκνευρίζει που ο κόσμος δεν έχει με τι να ασχοληθεί και κοιτάει πότε θα μείνει η καθεμιά έγκυος. Εγώ θα κλεισω 2 χρονια παντρεμενη και ειμαστε μαζι συνολο 13 χρονια. Φαντασου τι προσδοκιες εχει απο μενα ο κοσμος χαχαχα... αλλά πολυ πολυ απλα ως τωρα για χι ψι λόγους δεν προσπαθουσαμε για μωρό. Μόλις ξεκινησαμε τις προσπάθειες. Ποσο εκνευριστικο που μολις παντρευτηκα επιανα αδιακριτα βλεμματα να κοιτανε την κοιλια μου αν φουσκωνει. Εχει θεματα ο κοσμος ετσι; Πλεον δε με νοιαζει κι αν καποιος πει κατι θα του απαντήσω καταλλήλως

εχεις απολυτο δικιο δε με πολυνοιαζει, και λεω πολυ-νοιαζει γιατι οκ δεν ειναι οτι δε με νοιαζει και καθολου, αλλα δε θα κατσω να σκασω για τους τριτους. περισσοτερο στενοχωριεμαι για μενα με τις αναποδιες αλλα και παλι το παλευω και το προσπαθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακου και εγω 2 χρονια προσπαθω αλλαξα 3 γιατρους εκανα εξετασεις αγχωθηκα εκλαψα εκανα ξανα εξετασεις παιρνω εδω και 2 χρονια χαπια- θεραπεια εχω παραπανωω κιλα τωρα εκανα και μια λαπαροσκοπηση αλλα δεν το βαζω κατω. Θελω ενα μωρακι και θα προσπαθησω οσο παει για αυτο και αν δε μπορεσω θα υιοθετησω. Υπαρχουν γυναικες που προσπαθουν 4, 5, 6 και πλεον χρόνια και το παλευουν. Καταρχας ηρεμισε. αν σε τρωει κατι οτι κατι δε γινεται καλα η οτι ο γιατρος σου δε στα λεει καλα ψαξ το..... παρε τα πραγματα απο την αρχη.... σπερμοδιαγραμμα μετα ορμονικες, πηγαινε και σε εναν ενδοκρινολογο για θυροειδη ασχετα με τις ορμονικες δες το και σαν τσεκ απ αν ολα ειναι καλα ζητα απο το γιατρο σου να παρακολουθειτε τα αυγουλακια σου και να εχετε επαφες για μπεμπε οταν θα σας το λεει.  Αν δε γινει κατι τοτε προχωρας με φαρμακευτικα. Θελει χρονο σκεψου οτι το καθε πραγμα ερχετε στην ωρα του η εγκυμοσυνη ειναι ενα θαυμα δημιουργεις ζωη σαρκα και ψυχη στο σωμα σου ε.... αυτο απο μονο θελει χρονο!!! Μην ακους κανεναν ξερεις τι εχω ακουσει εγω??? και οχι παντα μπροστα απο τη πλατη μου.....  Κοιτα να εισαι καλα με τον αντρα σου και οτι δυσκολια εχεις να τη περνας με τον αντρα σου και να μιλατε για ολα. Σε αυτο ειστε και πρεπει να ειστε μαζι δεμενοι. δεν εισαι μονη σου και οταν αισθανεσαι ετσι και νοιωθεις οτι δε μπορεις άλλο τοτε εχεις εμας εδω περα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κορίτσια στο ίδιο γκρουπ... Ενας χρόνος με ελπίδα, απελπισία, λίγο κλάμα, αισιοδοξία και ατελείωτα σκαμπανεβάσματα! Έχουμε μια μικρή κιρσοκηλη και τώρα παρηγγηλα fertilsan της amitamin , θα κάνω και σαλπιγγογραφια ελπίζω εντός διμήνου και οψομεθα... @demie_14

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !! Η άτιμη η κόκκινη κυρία με επισκεφτεικε πρωί πρωί .. και Δευτέρα και κόκκινη κυρία ... Προσπαθώ να μην με ρίξει για άλλη μια φορά ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

?Καλημέρα!!! Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου έχει ο Θεός κ για μας τις μελλοντικές μανούλες!!! Τον άλλο μήνα θα είσαι πιο τυχερή!!! Στο εύχομαι κ σε εσένα κ σε εμένα!!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

?Καλημέρα!!! Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου έχει ο Θεός κ για μας τις μελλοντικές μανούλες!!! Τον άλλο μήνα θα είσαι πιο τυχερή!!! Στο εύχομαι κ σε εσένα κ σε εμένα!!! ☺️

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Εγώ ένα χρόνο τώρα βαρέθηκα μωρέ κορίτσια δεν μπορώ άλλο . Σήμερα θα κλείσει ο άνδρας μου ραντεβού για σπερμοδιαγραμμα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...