Μετάβαση σε περιεχόμενο

αιμορραγια στη περιοδο


Nikh85

Recommended Posts

Γραφω εκ μερους της ξαδερφης μου που δεν εχει ιντερνετ. Ειναι 42 ετων κ προσπαθει για παιδακι. Στους 2 προηγουμενους κυκλους παρατηρει μεγαλυτερη ροη στη περιοδο. Ανα 2 ωρες αλλαζει σερβιετα τις πρωτες 3 μερες. Υπερηχος προηγουμενου μηνα καθαρος. Ουτε ινομυωμα ουτε πολυποδας τιποτα. Ο γιατρος της λεει οτι απο τη ζεστη κ τον ηλιο. Εσεις βλεπετε διαφορα στη ροη τωρα το καλοκαιρι? Γιατι λιγο ''κουφο'' μου ακουγεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλη ροη εχω και εγω τους τελευταιος δυο μηνες για δυο μερες , πιο πριν εκανα μια με πολυ αιμα και μια με λιγοτερο αλλα δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikh85 είπε:

Γραφω εκ μερους της ξαδερφης μου που δεν εχει ιντερνετ. Ειναι 42 ετων κ προσπαθει για παιδακι. Στους 2 προηγουμενους κυκλους παρατηρει μεγαλυτερη ροη στη περιοδο. Ανα 2 ωρες αλλαζει σερβιετα τις πρωτες 3 μερες. Υπερηχος προηγουμενου μηνα καθαρος. Ουτε ινομυωμα ουτε πολυποδας τιποτα. Ο γιατρος της λεει οτι απο τη ζεστη κ τον ηλιο. Εσεις βλεπετε διαφορα στη ροη τωρα το καλοκαιρι? Γιατι λιγο ''κουφο'' μου ακουγεται. 

Εγώ έχω παρατηρήσει να έχω πιο πολύ αίμα αν πίνω 2 χάπια την ημέρα κ πονάω πολύ!!Συνήθως με πάει εναλλάξ η ροή άσχετα εποχής!Εχει πάρει κάποια θεραπεία?Εγώ όταν είχα πίει κλομιφαίνη επειδή είχα 2 ωάρια είχα κ περισσότερη ροή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσιολογικά προσπαθεί κ δεν έχει πάρει ούτε χάπια ούτε κάνει κάποια θεραπεία. Κ ενώ είχε 3 μέρες φουλ περίοδο την 4η κ 5η μερα δεν είχε καθόλου και 6η-8η είχε αλλά λίγο. Περίεργο δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι φυσιολογικό με την ζέστη να επηρεάζειτε η περιοδος όπως και με τα μπάνια επηρεάζεται και όταν έχει μεγάλη ροή η περιοδος μπορεί να τελειώσει νωρίς και μετά να έχει πολυ λίγο μέχρι να καθαρίσει καλά η μητρα. Αυτό μπορεί να είναι και μια σταγόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nikh85 είπε:

Φυσιολογικά προσπαθεί κ δεν έχει πάρει ούτε χάπια ούτε κάνει κάποια θεραπεία. Κ ενώ είχε 3 μέρες φουλ περίοδο την 4η κ 5η μερα δεν είχε καθόλου και 6η-8η είχε αλλά λίγο. Περίεργο δεν είναι?

Το αντιθετο θα ηταν οντως περιεργο. Δλδ αν υποθεσουμε οτι εχει 7 μερες ροη το να εχει για 7 μερες μεγαλη αιμοραγια θα ηταν οντως λογος ανησυχιας ισως. Ειχε απλα τις πρωτες μερες την μεγαλυτερη ροη και μετα δεν ειχε μεινει κατι και εφυγε σταδιακα. Αυτο που περιγραφεις το παθαινα συνεχεια οταν ειχα μεγαλυτερους κυκλους μεχρι που ο κυκλος μου εγινε μικροτερος και τωρα εχω αρκετη ροη 2-3 μερες και μετα τελος μονο καφε.

 

Υ.Γ τουλαχιστον πριν μεινω εγκυος...τωρα δεν ξερω αν θα αλλαξει μετα την γεννα...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...