Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγάλος τράχηλος!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 210
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Με πρόκληση.. Δεν είναι αναγκαία η πρώτη σκέψη η κτ....

 

Μακάρι! Τι έχω αργυσει!? Πρέπει να αρχίσω περπάτημα κλπ ε!? Ο γιατρός μου είπε είναι Νόρις ακόμα για να γυρησει αλλά άμα μεγαλώσει οι κινήσεις του θα λιγοστεύουν! Θα πρέπει να ξεκινήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

κατηγορουμαι το δημοσιο και τα νοσοκομειο αλλα τελικα αυτα περιμενουν και μετα τις 40 και οποτε πρεπει 

 

Οι γιατροί στο δημόσιο περιμένουν ποιο πολύ!? Δεν το ήξερα εγώ ξέρω πως δεν αφήνουν γένηκα μια γνωστή μου γέννησε 41+5 σε το κάνουν αυτό εύκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μακάρι! Τι έχω αργυσει!? Πρέπει να αρχίσω περπάτημα κλπ ε!? Ο γιατρός μου είπε είναι Νόρις ακόμα για να γυρησει αλλά άμα μεγαλώσει οι κινήσεις του θα λιγοστεύουν! Θα πρέπει να ξεκινήσω! 

Καλά μη λιώσεις στις δπυλειες... Αλλά ούτε να είσαι καναπέ όλη μέρα... δε ξέρω τι κάνεις χαχχα..

Εμένα γύρισε 33 εβδ ο πρώτος.  Ο μικρός δ ξέρω ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα θα σας πω φιλη μου σε δημοσιο τριτο παιδι 42 κοντευει ακομη

ενταξει εχει βεβαια αλλα μειον το δημοσιο αλλα λεω 

και βλεπω πολλες με φυσιολογικο στο δημοσιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Καλά μη λιώσεις στις δπυλειες... Αλλά ούτε να είσαι καναπέ όλη μέρα... δε ξέρω τι κάνεις χαχχα..

Εμένα γύρισε 33 εβδ ο πρώτος.  Ο μικρός δ ξέρω ακόμα 

Οπωτε εχω Περιθώρια  είμαι 29η μακάρι να γυρησει! Εσύ πότε είπαμε είσαι για μαία!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

ενα θα σας πω φιλη μου σε δημοσιο τριτο παιδι 42 κοντευει ακομη

ενταξει εχει βεβαια αλλα μειον το δημοσιο αλλα λεω 

και βλεπω πολλες με φυσιολογικο στο δημοσιο

42??????? Και μέχρι πότε θα την αφήσει!?? Πω πω νομίζω θα είναι πολύ κουραστικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

42??????? Και μέχρι πότε θα την αφήσει!?? Πω πω νομίζω θα είναι πολύ κουραστικό! 

42 είναι τ όριο...

Κ εμένα εδώ 42 εχπυν τ οριο...

Εγώ έχω μαία σε 2 εβδ... δε είναι κάτι πίεση . Ουρά.  Τέλος...

Θα δω τ μωρο  μ.λαιβ μια κ Καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

ενα θα σας πω φιλη μου σε δημοσιο τριτο παιδι 42 κοντευει ακομη

ενταξει εχει βεβαια αλλα μειον το δημοσιο αλλα λεω 

και βλεπω πολλες με φυσιολογικο στο δημοσιο

Κ εγώ σε δημόσιο γέννησα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

42 είναι τ όριο...

Κ εμένα εδώ 42 εχπυν τ οριο...

Εγώ έχω μαία σε 2 εβδ... δε είναι κάτι πίεση . Ουρά.  Τέλος...

Θα δω τ μωρο  μ.λαιβ μια κ Καλή.

Αντε πάλι καλά δεν έμεινε πολύ! Και εμένα μούρη δεν μου έχει δείξει το παλιόπαιδο χε χε! Απλά ομοιρευωμαι πως είναι ίδιο η μαμά του χαχα! Στο εξωτερικό αφήνουν περιθώριο στην Ελλάδα οι ποιο πολλοί φοβούνται και δεν αφήνουν πάνω από 40β

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αντε πάλι καλά δεν έμεινε πολύ! Και εμένα μούρη δεν μου έχει δείξει το παλιόπαιδο χε χε! Απλά ομοιρευωμαι πως είναι ίδιο η μαμά του χαχα! Στο εξωτερικό αφήνουν περιθώριο στην Ελλάδα οι ποιο πολλοί φοβούνται και δεν αφήνουν πάνω από 40β

Δε φοβούνται απλά θέλουν να τελειώνουν μια ώρα αρχύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Δε φοβούνται απλά θέλουν να τελειώνουν μια ώρα αρχύτερα 

Μπα δε νομίζω ότι τους ενδιαφέρει απλά είναι επικίνδυνο να μηνει το μωρό και πολλοί δεν θέλουν να πάρουν την ευθύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μια εγκυμοσυνη διαρκει 40 εβδομαδες με -2 και +2 δλδ απο 38 βδ μεχρι 42 βδ ειναι νορμαλ . Μην ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε επειδη οι γιατροι βαριουνται. Μεχρι 42 βδομαδες πας ΑΦΟΒΑ φυσικα σε ολα υπαρχουν εξαιρεσεις γιατι καθε κοπελα εχει αλλη εγκυμοσυνη αλλα ο κανονας ειναι αυτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μπα δε νομίζω ότι τους ενδιαφέρει απλά είναι επικίνδυνο να μηνει το μωρό και πολλοί δεν θέλουν να πάρουν την ευθύνη! 

Εδώ αφήνουν..  Είναι τελείως διαφορετικά....

Εγώ γέννησα με.προκληση .είχα ήδη διαστολή βέβαια 3..

Και δέχτηκα... 39.6 γέννησα 

Είχε κάνει κακα ο μικρός στη κοιλιά και ευτυχώς π δέχτηκα..  Αλλά είχα οοοολα  τα σημάδια πως ερχόταν έτσι κ αλλιώς η γεννά..  Όλες τις προδιαγραφές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

σημερα η αυριο θα τη γεννησουν μου ειπε πριν

Αφού είναι 42 σχεδόν λογικά... δε παίρνει άλλο περιθώριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Εδώ αφήνουν..  Είναι τελείως διαφορετικά....

Εγώ γέννησα με.προκληση .είχα ήδη διαστολή βέβαια 3..

Και δέχτηκα... 39.6 γέννησα 

Είχε κάνει κακα ο μικρός στη κοιλιά και ευτυχώς π δέχτηκα..  Αλλά είχα οοοολα  τα σημάδια πως ερχόταν έτσι κ αλλιώς η γεννά..  Όλες τις προδιαγραφές...

Νταξη 39+6 εισάγουν νταν ακριβός μπήκες με πρόκληση αλλά γεννησες φυσιολογικά!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια μου μια εγκυμοσυνη διαρκει 40 εβδομαδες με -2 και +2 δλδ απο 38 βδ μεχρι 42 βδ ειναι νορμαλ . Μην ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε επειδη οι γιατροι βαριουνται. Μεχρι 42 βδομαδες πας ΑΦΟΒΑ φυσικα σε ολα υπαρχουν εξαιρεσεις γιατι καθε κοπελα εχει αλλη εγκυμοσυνη αλλα ο κανονας ειναι αυτος.

Εγώ ήξερα ότι όλα πάνω από 40 δεν κάνει αν όντος ισχύει αυτό για τον τραχηλο ότι μπορεί να πάρει μέρες πανω από τις 40 εβδομάδες καλό θα ήταν να ξέρω τι σκοπό έχει ο γιατρός μου γιατί έχω την εντύπωση πως δεν θα με περιμένει πάρα πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Εγώ ήξερα ότι όλα πάνω από 40 δεν κάνει αν όντος ισχύει αυτό για τον τραχηλο ότι μπορεί να πάρει μέρες πανω από τις 40 εβδομάδες καλό θα ήταν να ξέρω τι σκοπό έχει ο γιατρός μου γιατί έχω την εντύπωση πως δεν θα με περιμένει πάρα πολύ!!! 

Φυσικα πρεπει να ξερεις ποια ειναι η τακτικη του!! Η προκληση μερικες φορες μπορει να οδηγησει σε καισαρικη, φυσικα οχι παντα αλλα γιατι να μπεις σε αυτην την διαδικασια αν εσυ και το μωρο σου ειστε καλα; Ας ερθει οταν ειναι η ωρα του , θεωρω. Φυσικα ουτε εγω θα αντεξω να περασω τις 40 βδομαδες ηδη ειμαι στις 32 και λεω αντεεεεεε αλλα δεν χρειαζεται να πιεζουμε τα πραγματα οταν ολα ειναι καλα. Συζητησε το με τον γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου ναι συζητησε το εγω επειδη γεννουσα σε αλλη πολη θεωρω οτι το βιαστηκα και ισως γλιτωνα τη καισαρικη

εισαυ τυχερη δεν υπαρχουν αργιες τλχ :) γιατι καλοκαιρι τα βολευουν οπως θελουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Φυσικα πρεπει να ξερεις ποια ειναι η τακτικη του!! Η προκληση μερικες φορες μπορει να οδηγησει σε καισαρικη, φυσικα οχι παντα αλλα γιατι να μπεις σε αυτην την διαδικασια αν εσυ και το μωρο σου ειστε καλα; Ας ερθει οταν ειναι η ωρα του , θεωρω. Φυσικα ουτε εγω θα αντεξω να περασω τις 40 βδομαδες ηδη ειμαι στις 32 και λεω αντεεεεεε αλλα δεν χρειαζεται να πιεζουμε τα πραγματα οταν ολα ειναι καλα. Συζητησε το με τον γιατρο σου.

Ναι. Ναι. Πρέπει να ξέρω ποια είναι η τακτική του! Εσένα τι λέει είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού!? Θα σε περίμενει αν χρειαστεί!? Αντε εσύ κοντεύεις!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Νταξη 39+6 εισάγουν νταν ακριβός μπήκες με πρόκληση αλλά γεννησες φυσιολογικά!??? 

Η πρόκληση δε σημαίνει ότι πάω κ.για κτ... αν δεν.έβγαινε μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Φυσικα πρεπει να ξερεις ποια ειναι η τακτικη του!! Η προκληση μερικες φορες μπορει να οδηγησει σε καισαρικη, φυσικα οχι παντα αλλα γιατι να μπεις σε αυτην την διαδικασια αν εσυ και το μωρο σου ειστε καλα; Ας ερθει οταν ειναι η ωρα του , θεωρω. Φυσικα ουτε εγω θα αντεξω να περασω τις 40 βδομαδες ηδη ειμαι στις 32 και λεω αντεεεεεε αλλα δεν χρειαζεται να πιεζουμε τα πραγματα οταν ολα ειναι καλα. Συζητησε το με τον γιατρο σου.

Η προκληση δεν ειναι πανυα προς κτ ... εκτος κ αν δεν εχεις καμια προδιάθεση  γ φτ...

Κοντά είμαστε!!! Εγώ έκλεισα 30 σήμερα

.  Μπαίνω 31 εβδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Η προκληση δεν ειναι πανυα προς κτ ... εκτος κ αν δεν εχεις καμια προδιάθεση  γ φτ...

Κοντά είμαστε!!! Εγώ έκλεισα 30 σήμερα

.  Μπαίνω 31 εβδ 

Ναι καλε , οταν σε βαζουν χωρις διαστολη (οπως την αδερφη μου) δεν εχεις ελπιδες να αποφυγεις την καισαρικη!
Εμενα ο γιατρος μου μου εχει πει οτι θα κανουμε αυτο που θελω εγω οσο δεν υπαρχει καποιο ιατρικο προβλημα. Το οποιο με φοβιζει και παλι γιατι κακα τα ψεματα αν σου πει την ωρα που γεννας οτι "α πρεπει να παμε για καισαρικη υπαρχει θεμα" ε δεν μπορεις να εκτιμησεις την κατασταση, θα κανεις απλα αυτο που σου λεει ο γιατρος σου ωστε να ειναι καλα το παιδι σου.

Σημασια στο τελος της ημερας ειναι να ειμαστε καλα και εμεις και τα μωρα μας και ωραια θα ηταν να καναμε εναν ευκολο και φυσιολογικο τοκετο αλλα και να μην τον κανουμε δεν πειραζει. Πειραζει ομως το να μας κοροιδευουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...