Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες τις μανούλες!!Εχω τα εξης θεματα!Ειναι 3 μερες που εχουμε ερθει διακοπες στο εξοχικο μας!Το μωρακι μου 11 μηνων ενω κοιμοταν το πολυ στις 9:30 το βραδυ τωρα δεν κοιμαται με τιποτα!!!Επισης οταν κοιμηθει κανει πολυ ανησυχο υπνο μεχρι το πρωι στριφογυρναει ολη την ωρα...αλλου τον βαζω αλλου τον βρισκω!Να σημειωσω οτι σκαει δοντακι λετε να φταιει αυτο ή η αλλαγη περιβαλλοντος;;;Κ το αλλο θεμα μου ασχετο με τον υπνο ηθελα να ρωτησω ποτε περπατησαν τα μωρακια σας!Εμενα σηκωνεται στο παρκο στεκεται κανει βηματακια αλλα μεχρι εκει...δηλαδη μονος του στα επιπλα να παει γυρω γυρω δεν μπορει γιατι δεν εχει καλη ισορροπια ακομα!Ακουω για αλλα μωρακια που εχουν ηδη περπατησει κ εχω αγχωθει!Να ανησυχησω;;Ευχαριστω εκ των προτερων κ συγνωμη για το κατεβατο!!☺️😊

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι! Νομίζω ότι η ανησυχία οφείλεται κυρίως στα δοντάκια, αν είναι διαπιστωμένο ότι τα ούλα του είναι πρισμένα και κόκκινα, αυτό μπορείς να το αντιμετωπίσεις με κάποια κρέμα στην αρχή και για το βράδυ για να κοιμάται ήρεμο μπορείς να δώσεις και παυσίπονο, μετά από συνεννόηση με την παιδίατρό σου. Εγώ έχω δώσει νύχτα στο μωρό γιατί ξυπνούσε με κλάμα. Όσον αφορά την αλλαγή περιβάλλοντος, σαφώς και επηρεάζει αλλά πιστέυω σε μικρότερο βαθμό από ότι τα δόντια. Για το περπάτημα που λες, αφενός κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό και αφετέρου εξαρτάται και λίγο από εμάς πόσο τους δίνουμε τον χώρο να προσπαθήσουν. Το αφήνεις κάτω στο πάτωμα να περιφέρεται και να προσπαθεί με επιτήρηση?

Καλημέρα!

Μήπως έχετε στο εξοχικό κουνουπάκια; Πάντως μην ανησυχείς, προσπάθησε μόνο να κάνει μεγαλύτερο μεσημεριανό ύπνο.

Είναι νωρίς ακόμα για να σε απσχολεί το περπάτημα. Άλλα μωράκια αργούν πολύ και δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλά εσένα είναι μία χαρά ούτως ή άλλως. Απόλαυσε αυτές τις τελευταίες μέρες / εβδομάδες πριν περπατήσει γιατί μετά ξεκινάνε τα μεγάλα γλέντια 😂

καλημερα κοριτσι μου

ετσι για να ηρεμησεις εγω πηγα κοντα 18 μηνων λεει η μαμα να περπατησω :)

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Γειά σας κορίτσια!!  Βρίσκομαι στην 22η εβδομάδα κ χθες κάναμε τη Β επιπέδου.  Όλα καλά με το μωρό. Το μόνο π μ είπε ο εμβρυολογος ήταν πως ο πλακούντας είναι χαμηλά (11mm από τον τραχηλο)  κ να το ξαναδώ με το γιατρό,  μήπως χρειαστεί καισαρική. Δ με ανησύχησε καθόλου. Δ μ είπε ότι θα υπάρξει κάποιο άλλο πρόβλημα πάρα μόνο με τον τρόπο της γέννας. Εγώ βέβαια προβληματιστηκα κ το έψαξα στο Internet οπου διάβασα τα όσα, Δλδ για αιμορραγίας, για κίνδυνο της μάνας κ διαφορά αλλά. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία? Έχω τρομάξει αρκετά. 
    • @stergiou συγχαρητήρια!😘😘😘 Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλο το μωράκι σου!😆❤❤ χάρηκα παρα πολυ!!!! Ολα να σου πάνε τέλεια!! ❤ Σχεδόν 9 μηνών εμείς...Πώς μεγάλωσαν τοσο γρηγορα;; θηλαζουμε ακόμα κ δειλα δειλα ειμαστε ετοιμες να μπουσουλησουμε!!!
    • Πραγματικά δε θ μπορούσα να αντέξω το σύστημα Αγγλία... με τίποτα!!!!! Δυστυχώς είχαμε θέματα με το internet κ το τηλ.. Γενικά καλα είμαι αλλά πάνω που μου περνάνε τα ψυχολογικά μου έρχεται η κάθε μια γειτονισσα (κ οχι μόνο)κ με τρελενει... δε νομίζω να μου έχει κάνει dobbler.. μόνο black and white υπέρηχους κάνω..  Κάθε πότε έχετε εσείς ραντεβού τώρα;; εγω κάθε 2 βδομάδες
    • Τώρα περιμένουμε το Σάββατο την χοριακη της @bebe2. Όσο για την φάση της καθεμιας.. Χαμός. Από όλα έχει ο μπαξές.. 
    • @bebe2 τι έχεις καλό μου? Μην πέφτεις.. Λίγες μέρες ακόμα έμειναν. Δώσε μας λίγο ελπίδα♥♥ @Πιου-πιου να είναι όλα καλά αύριο! @satya καλή επιτυχία με την ωοληψια! @Bloublou85 με την λαπαροσκόπηση θα δει όλα τα όργανα. Όμως εάν δεν είναι απαραίτητο θα το απέφευγα..   
  • Νέες συζητήσεις