Μετάβαση σε περιεχόμενο

32 βδομάδες πρησμένο το ένα ποδι


Recommended Posts

Κορίτσια από χτες που είχα βγει μια βόλτα το δεξί μου πόδι έχει πρηστει αρκετά χωρίς να νιώθω κάποιο ενοχλημα η κάτι μέτρησα πίεση στα φυσιολογικά ήταν εξετάσεις είχα κάνει πριν περίπου δέκα μέρες καλές και εκείνες ούτε  έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου άρχιζα βέβαια ποδολουτρα με παγακια και να τα εχω ψηλα αλλα μεχρη καο τωρα δεν βλεπω καποια βελτίωσή ??.Με τον γιατρο που μιλησα μου λεει ξεκουρασει και να ξανά κάνω ουρα και να μετρήσω συνέχεια την πίεση.Κανενα γιατροσοφι για να ξεπρηστει το ποδαράκι ξέρετε γιατί η αλήθεια είναι έχω φρικάρει με αυτά που διαβάζω και ακούω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσακι μου δεν μπορω να σε βοηθησω αν και εχω ακουσει για πρηξιμο απλα ξεκουραση ,ετσι ξαφνικα εγινε;

Ναι χτες όταν γύριζα σπιτι το παρατήρησα αλλά μου κάνει εντύπωση ότι έχει πρηστει μόνο το ένα το δεξί ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με τα κοριτσια..Επίσης κάτι που μου είχε πει ο γιατρός μου για το πρηξιμο στα πόδια είναι να μην κοιμάμαι καθολου από την δεξιά πλευρά..Σε εμένα δούλεψε, μιας και δεν πρηστικαν καθόλου τα πόδια μου..Μπορεί να βοηθήσει και σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Sunshine 88 με το καλό το μωράκι σου! Αν δεις πως έχουν γίνει τα πόδια μου θα κλάψεις!!! (38η εβδομάδα πλέον). Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δε λειτουργεί τίποτα δυστυχώς. Ακόμα κι όταν ξυπνάω είναι τεράστια και πονάνε πια σε κάθε κίνηση. Και συνολικά στην εγκυμοσύνη έχω πάρει 9 κιλά, οπότε δε νομίζω να παίζει ρόλο το βάρος. Τώρα γιατί είναι μόνο το ένα δε ξέρω σε εσένα... Πάντως ο γιατρός μου δεν ανησυχεί, πίεση δεν έχω και οι εξετάσεις είναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2018 at 6:23 ΜΜ, ο/η babybaby είπε:

Καλησπέρα @Sunshine 88 με το καλό το μωράκι σου! Αν δεις πως έχουν γίνει τα πόδια μου θα κλάψεις!!! (38η εβδομάδα πλέον). Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δε λειτουργεί τίποτα δυστυχώς. Ακόμα κι όταν ξυπνάω είναι τεράστια και πονάνε πια σε κάθε κίνηση. Και συνολικά στην εγκυμοσύνη έχω πάρει 9 κιλά, οπότε δε νομίζω να παίζει ρόλο το βάρος. Τώρα γιατί είναι μόνο το ένα δε ξέρω σε εσένα... Πάντως ο γιατρός μου δεν ανησυχεί, πίεση δεν έχω και οι εξετάσεις είναι οκ.

 Ευχαριστώ για την απάντηση και σε μενα καλές οι εξετάσεις και η πιεση  από κιλά 10 σύνολο μάλλον έτσι μας έκατσε μόνο με το δεξί σκέφτομαι να πάω για βελονισμό μήπως και βοηθήσει ??με το καλό το μωράκι σου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...