Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ πρωιμης ανιχνευσης εγκυμοσυνης θετικο


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Μην αγχώνεσαι απλα ζητα απο τον γιατρό να σου τα αναλύσει και να σου εξηγήσει ακριβως αν πρεπει να ανησυχείς η οχι.. νομιζω το ινομυωμα  εχει να κανει με το μέγεθος.. εννοω αν δεν ειναι μεγαλο δεν επηρεάζει καπου αλλα καλου κακου ρωτα τον γιατρό σου 

Τον ρωτησα και η μου ειπε πως προς το παρον δεν ενοχλει καπου διοτι ειναι μακρια απο το ενδομητριο. Να πω την αληθεια αυτο το "προς το παρον" στο λαιμο μου καθεται καθε φορα που το ακουω..??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μπραβο κορίτσι με το καλό και η καρφούλα. Παρα παρα πολλες γυναικες εχουν εγκυμοσυνη και ινομυωμα μαζι. Ειδικα φιλες μου εχω να σου πω 3 προσφατα παραδειγματα. Ειναι πολυ συνηθες. Μη σε ανησυχει, ειδικως αν δεν ειναι σε σημειο που ενοχλει

Προς το παρον λεει δεν ενοχλει καπου... Η αληθεια ειναι πως κι εγω το εχω ακουσει οτι μπορει και να μην ενοχλησουν το εμβρυο αλλα δυστυχως υπαρχει και το κακο συνηθειο να ψαχνουμε σε ολες τις ασχετες ιστοσελιδες που μονο καλο δεν μου κανει εμενα προσωπικα... εδω για το τσιγαρο λεει οτι προκαλει ενδομητριο θανατο ακομα κι 1 τσιγαρο να κανεις,ενω ο γιατρος μου με αφησε εως 2-3 το ανωτερο να τα κανω μεχρι να το κοψω λογω των ορμονων τωρα στην αρχη. Εγω προσωπικα τα'χω χασει πλεον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Treloula είπε:

Τον ρωτησα και η μου ειπε πως προς το παρον δεν ενοχλει καπου διοτι ειναι μακρια απο το ενδομητριο. Να πω την αληθεια αυτο το "προς το παρον" στο λαιμο μου καθεται καθε φορα που το ακουω..??

 

Χαχαχα ναι δεν ειναι και η καλυτερη φραση ? ομως να σκευτεσαι θετικα για να μην επηρεάζεται και το μωρακι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Viktwria είπε:

Χαχαχα ναι δεν ειναι και η καλυτερη φραση ? ομως να σκευτεσαι θετικα για να μην επηρεάζεται και το μωρακι σου :)

Προσπαθω κι ορισμενες φορες τα καταφερνω... Αλλες παλι... Ειδικα οταν με πιανουν και τα στερητικα απο το τσιγαρο μονο τα κλαματα δεν βαζω... Τον αντρα μου λυπαμαι!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Treloula είπε:

Προσπαθω κι ορισμενες φορες τα καταφερνω... Αλλες παλι... Ειδικα οταν με πιανουν και τα στερητικα απο το τσιγαρο μονο τα κλαματα δεν βαζω... Τον αντρα μου λυπαμαι!!!  

Χαχαχα δεν παθαίνουν τιποτα οι αντρες μας μη φοβάσαι ? ισα ισα που πιστευω οτι τ διασκεδαζουν με ολα αυτα τα τρελα μας ? μια τα δάκρυα μια οι ανασφάλειες τωωωρα ειδικα τα ριχνουν ολα στις ορμονες και ολα τους φαινονται χαριτωμένα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Treloula είπε:

Προς το παρον λεει δεν ενοχλει καπου... Η αληθεια ειναι πως κι εγω το εχω ακουσει οτι μπορει και να μην ενοχλησουν το εμβρυο αλλα δυστυχως υπαρχει και το κακο συνηθειο να ψαχνουμε σε ολες τις ασχετες ιστοσελιδες που μονο καλο δεν μου κανει εμενα προσωπικα... εδω για το τσιγαρο λεει οτι προκαλει ενδομητριο θανατο ακομα κι 1 τσιγαρο να κανεις,ενω ο γιατρος μου με αφησε εως 2-3 το ανωτερο να τα κανω μεχρι να το κοψω λογω των ορμονων τωρα στην αρχη. Εγω προσωπικα τα'χω χασει πλεον...

μην γκουγκλαρεις. Στο λεω για να το ακουω. Τα ιδια παθαινω αλλα ολοι ξερουμε οτι γκουγκλαρεις "βηχω" και σου βγαζει καρκινος. Οποτε αστο. Πριν μια βδομαδα ακριβως γεννησε φιλη μου με τεραστιο ινομυωμα που το ειχε απο την αρχη της εγκυμοσυνης. Ειχε τελεια εγκυμοσυνη, δεν ενοχλησε πουθενα. Ειναι συνηθες. Μην αγχωνεσαι με αυτο. Οσο πιο πολλα διαβαζουμε τοσο πιο φοβισμενες ειμαστε. Δυστθχως εχω ηδη διαβασει πολλα. Μακαρι να καναμε ενα delete.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να β

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

μην γκουγκλαρεις. Στο λεω για να το ακουω. Τα ιδια παθαινω αλλα ολοι ξερουμε οτι γκουγκλαρεις "βηχω" και σου βγαζει καρκινος. Οποτε αστο. Πριν μια βδομαδα ακριβως γεννησε φιλη μου με τεραστιο ινομυωμα που το ειχε απο την αρχη της εγκυμοσυνης. Ειχε τελεια εγκυμοσυνη, δεν ενοχλησε πουθενα. Ειναι συνηθες. Μην αγχωνεσαι με αυτο. Οσο πιο πολλα διαβαζουμε τοσο πιο φοβισμενες ειμαστε. Δυστθχως εχω ηδη διαβασει πολλα. Μακαρι να καναμε ενα delete.

Αυτο ακριβως!! Μακαρι να μπορουσαμε να ξεχασουμε οτι γραφετε και να στηριχτουμε αποκλειστικα στις δικες μας εμπειριες... Ειτε ειναι ευχαριστες ειτε δυσαρεστες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα καλααααα!!! Βρε @Treloula μου, τα ινομυώματα στη μήτρα είναι πάρα πάρα πολύ συχνό πράγμα. Αν πείραζε στις εγκυμοσύνες, τότε δεν θα υπήρχαν άνθρωποι, παρά μόνο κατσαρίδες. Μόνο σε ορισμένες σοβαρές περίπτωσεις, τίθεται θέμα. Στη δικιά σου όχι όμως.

Σου είπε ο γιατρός οκ, δεν ασχολείσαι άλλο, τέλος. Και γω έχω και μια χαρά παλήκαρο 3,5 κιλά γέννησα (τώρα 12,4 ?) και τώρα μια χαρά μεγαλώνει στη μήτρα μου ο δεύτερος παλήκαρος.

Ξέχασέ το!!! Α και έχω μπαμπά συνταξιούχο γιατρό μεγάλου δημόσιου μαιευτηρίου και μία ζωή με μήτρες ασχολούταν. Και δεν τον απασχόλησε ποτέ στις εγκυμοσύνες μου το συγκεκριμένο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2018 at 9:11 ΜΜ, ο/η Dimaki83 είπε:

Ααααα καλααααα!!! Βρε @Treloula μου, τα ινομυώματα στη μήτρα είναι πάρα πάρα πολύ συχνό πράγμα. Αν πείραζε στις εγκυμοσύνες, τότε δεν θα υπήρχαν άνθρωποι, παρά μόνο κατσαρίδες. Μόνο σε ορισμένες σοβαρές περίπτωσεις, τίθεται θέμα. Στη δικιά σου όχι όμως.

Σου είπε ο γιατρός οκ, δεν ασχολείσαι άλλο, τέλος. Και γω έχω και μια χαρά παλήκαρο 3,5 κιλά γέννησα (τώρα 12,4 ?) και τώρα μια χαρά μεγαλώνει στη μήτρα μου ο δεύτερος παλήκαρος.

Ξέχασέ το!!! Α και έχω μπαμπά συνταξιούχο γιατρό μεγάλου δημόσιου μαιευτηρίου και μία ζωή με μήτρες ασχολούταν. Και δεν τον απασχόλησε ποτέ στις εγκυμοσύνες μου το συγκεκριμένο θέμα.

Σε ευχαριατω παρα πολυ!!! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με ηρεμησες!!! Ειναι το πρωτο μου παιδακι κι ολα μου φαινονται βουνο!! Με το καλο να ερθει ο παιδαρος σου και να χαιρεσαι και τον 1ο σου αντρακλα!!! ❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν θα πάρεις και συ το μωράκι σου το όμορφο αγκαλίτσα, θα αναρωτιέσαι μα καλά τι καθομουν και σκεφτόμουν και αγχωνόμουν ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...