Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας μανούλες και μέλλουσες μανούλες....

Ειμαι έγκυος κ διανύω την 30η εβδ.. 

Πριν λίγες μέρες έκανα καλλιέργεια. Κ βγήκεότι έχω το βακτήριο στρεπτοκοκο Β. Και πως δεν χρειάζομαι αντιβίωση η κάτι άλλο...

Εδώ είναι όλα κουυυυυλ  (ζω αγγλια)

Κάποια μαμά με αντίστοιχο πρόβλημα.  Γτ έχω ψιλοαγχωθει 

. Διάβασα κ στο ίντερνετ Αλλά από παλιά ποστ και αγχώθηκα περισσότερο...

Ευχαριστώ💙

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κορίτσι έχω και γω το ιδιο ειχε βγει θετικό στην αρχή της εγκυμοσύνης και μου ειχε πει ο γιατρός στο τελος θα παρω αντιβιωση. τωρα ειμαι στις 33 εβδομαδες και θα ξανακάνουμε μ πε αν ξαναβγει θετικο. θα μου βαλουν ενδοφλέβια αντιβιωση την ωρα του τοκετου αλλιώς περναει και στο μωρο ετσι μου ειπε. τωρα ο καθε γιατρός εχει και διαφορετικη αποψη. 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

γεια σου κορίτσι έχω και γω το ιδιο ειχε βγει θετικό στην αρχή της εγκυμοσύνης και μου ειχε πει ο γιατρός στο τελος θα παρω αντιβιωση. τωρα ειμαι στις 33 εβδομαδες και θα ξανακάνουμε μ πε αν ξαναβγει θετικο. θα μου βαλουν ενδοφλέβια αντιβιωση την ωρα του τοκετου αλλιώς περναει και στο μωρο ετσι μου ειπε. τωρα ο καθε γιατρός εχει και διαφορετικη αποψη. 

Αυτό έμαθα κ εγώ....

Σε ευχαριστώ πολύ.. με το καλό το μωράκι σου 🌻

Κορίτσια καλησπέρα. Κι εγώ στην 36η εβδομάδα της κύησης βρέθηκα θετική σε αιμολυτικό στρεπτόκοκκο όπως εσείς. Τώρα διανύω την 38η εβδομάδα και ο γιατρός είπε και σε εμένα τα ίδια. Μόλις φτασω στο μαιευτήριο ξεκινάω αντιβίωση ενδοφλέβια ώστε να μην περάσει στο μωρό. Κι εγώ είχα αγχωθεί αρκετά αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Να έχετε πίστη και εμπιστοσύνη στο γιατρό σας κι όλα θα πάνε καλά. Εγώ θα γεννήσω πριν από εσάς οπότε θα σας πω μετά τι έγινε!

στις πριν 26 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Κι εγώ στην 36η εβδομάδα της κύησης βρέθηκα θετική σε αιμολυτικό στρεπτόκοκκο όπως εσείς. Τώρα διανύω την 38η εβδομάδα και ο γιατρός είπε και σε εμένα τα ίδια. Μόλις φτασω στο μαιευτήριο ξεκινάω αντιβίωση ενδοφλέβια ώστε να μην περάσει στο μωρό. Κι εγώ είχα αγχωθεί αρκετά αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Να έχετε πίστη και εμπιστοσύνη στο γιατρό σας κι όλα θα πάνε καλά. Εγώ θα γεννήσω πριν από εσάς οπότε θα σας πω μετά τι έγινε!

Με το καλό... σε νιώθω απόλυτα γ τ άγχος σου.... !!! Όλα καλά να πανε... στείλε όταν γεννήσεις την εμπειρία σου....

• Thanks 1

με το καλοο κοριτσακι να πανε ολα καλα και γρήγορα με ενα πονο😉😉😉στειλε μας να μας πεις την εμπειρία σου.. 

• Like 1
  • Thanks 1

@M@mmy @mommy96 κοριτσακια μου δε ξερω αν εχετε γεννησει ηδη, αλλα τωρα βρηκα ευκαιρια να σας γραψω, να σας πω οτι ολα πηγαν μια χαρα!! να μην ανησυχειτε!

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Νέες συζητήσεις