Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλουμε 2ο παιδί αλλά δεν έρχεται...


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Ε ναι βέβαια εξαρτάται και τη φάση που βρίσκεσαι και αν υπάρχει και διαπιστωμένο πρόβλημα ή όχι.

Α εσείς θέλεις πολλά παιδάκια:)στο εύχομαι . 

  Χαχαχα και να ήθελα εδώ δεν τα καταφέρνω με το 2ο!!! Αλλά αν τελικά θέλει ο Θεός και αποκτήσω το 2ο που τόσο επιθυμώ και στην πορεία για οποιοδήποτε λόγω προκύψει κι ένα 3ο θα είναι ίσως κάποιο από τα πιο τρελά μου όνειρα!!! Σε ευχαριστώ γλυκιά μου @egw !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zafran εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου και να μοιραστείς την χαρά σου μαζί μας! Δυστυχώς κάποιες κοπέλες ταλαιπωρούνται περισσότερο στο να φέρουν ένα παιδί στον κόσμο, βιώνουν την απώλεια κάποιες φορές και θα ήθελα αν μπορούσα να τις έκανα όλες μια αγκαλιά για να πάρω λίγη δύναμη από αυτές γιατί τις θεωρώ ηρωίδες! Από την άλλη και κοπέλες σαν εμένα που δεν βρήκαν εμπόδια στο δρόμο προς την σύλληψη και απέκτησαν ένα παιδί δεν χρειάζεται να απολογούνται για αυτό ούτε να νιώθουν τύψεις αν εκφράζουν την επιθυμία του για 2ο, 3ο παιδάκι. Όλοι περνάμε δυσκολίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Zafran εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου και να μοιραστείς την χαρά σου μαζί μας! Δυστυχώς κάποιες κοπέλες ταλαιπωρούνται περισσότερο στο να φέρουν ένα παιδί στον κόσμο, βιώνουν την απώλεια κάποιες φορές και θα ήθελα αν μπορούσα να τις έκανα όλες μια αγκαλιά για να πάρω λίγη δύναμη από αυτές γιατί τις θεωρώ ηρωίδες! Από την άλλη και κοπέλες σαν εμένα που δεν βρήκαν εμπόδια στο δρόμο προς την σύλληψη και απέκτησαν ένα παιδί δεν χρειάζεται να απολογούνται για αυτό ούτε να νιώθουν τύψεις αν εκφράζουν την επιθυμία του για 2ο, 3ο παιδάκι. Όλοι περνάμε δυσκολίες. 

Φίλη τα λες πολύ ωραία!!Η επιθυμία για παιδάκι δν σταματά στο ένα!!Και σίγουρα αν ήρθε σε μια γύναικα εύκολα να γίνει μητέρα δν σημαίνει ότι σε άλλα κομμάτια της ζωής δν δυσκολεύτηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Zafran εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου και να μοιραστείς την χαρά σου μαζί μας! Δυστυχώς κάποιες κοπέλες ταλαιπωρούνται περισσότερο στο να φέρουν ένα παιδί στον κόσμο, βιώνουν την απώλεια κάποιες φορές και θα ήθελα αν μπορούσα να τις έκανα όλες μια αγκαλιά για να πάρω λίγη δύναμη από αυτές γιατί τις θεωρώ ηρωίδες! Από την άλλη και κοπέλες σαν εμένα που δεν βρήκαν εμπόδια στο δρόμο προς την σύλληψη και απέκτησαν ένα παιδί δεν χρειάζεται να απολογούνται για αυτό ούτε να νιώθουν τύψεις αν εκφράζουν την επιθυμία του για 2ο, 3ο παιδάκι. Όλοι περνάμε δυσκολίες. 

Είσαι τόσο γλυκιά @KONSTANTIAμου!!! Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Έχεις δίκιο που λες ότι είναι ηρωίδες και πραγματικά μπορώ να καταλάβω απόλυτα το πως αισθάνονται, όταν κάποια "παραπονιέται" για το 2ο ή και το 3ο παιδί και φυσικά δεν τις αδικώ!!!

Δεν μπορώ όμως να διαφωνήσω μαζί σου στο ότι μία επιθυμία για 2ο και 3ο παιδί πρέπει να κάνει τις κοπέλες που το θέλουν να μην το εκφράσουν ή να απολογούνται για την επιθυμία τους αυτή!

Δυστυχώς η ζωή με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο είναι δύσκολη για όλους μας! Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε το τι περνάει ο καθένας και τι είναι το χειρότερο, γιατί πάντα θα υπάρχει κάτι χειρότερο από αυτό που περνάμε εμείς! Το θέμα είναι τι αντοχές έχει ο καθένας μας και πως το αντιμετωπίζει! 

Ένα παιδάκι έχεις Κονσταντία μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...