Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗΣ


Recommended Posts

Κοριτσια μου γλυκα κι εσεις με συγκινειτε με ολα αυτα τα ομορφα λογια που μου γραφετε....που με καταλαβαινετε καλυτερα απ'ολους κ εχουμε τις ιδιες αποψεις...ευχομαι ολες μας πολυ συντομα να αποκτησουμε ολα αυτα που ονειρευομαστε κ ολα αυτα που αξιζουμε....γιατι ο καθενας σ'αυτη τη ζωη παιρνει τελικα αυτο που του αξιζει...η ζωη μας χρωσταει ολα αυτα που μας στερησε κ συντομα θα μας τα δωσει πισω...κ τοτε θα εχουν μεγαλυτερη αξια ακριβως επειδη τα στερηθηκαμε...

Soulful σ'ευχαριστω για τις γλυκες ευχες σου...σου ευχομαι κι εγω μεσα απ'την καρδια μου πολυ συντομα να αποκτησεις ενα υπεροχο υγιεστατο αγγελουδι γιατι το αξιζεις...ολες το αξιζουμε κ θα το εχουμε!!!

demie μου ουτε κι εγω αντεχω να την αντικρυζω αλλα αναγκαζομαι...ευτυχως σπανια αλλα δεν εχει σημασια ,τα συναισθηματα μου για εκεινη δεν αλλαζουν...τη λυπαμαι ειλικρινα...ειναι λυπηρο να μην καταλαβαινεις οτι το κακο που κανεις στους αλλους γυριζει παντα σε σενα...κι οταν το αντιλαμβανεσαι ειναι πλεον πολυ αργα...εγω απ'τη μερα που ενεινα εγκυος δεν υπαρχει μερα που να μην μπαινω στο mammyland...διαβαζω τοσες θλιβερες ιστοριες στην κατηγορια "Απωλεια και υποστηριξη" που ραγιζει η καρδια μου...κλαιω σαν μικρο παιδι ,γραφω κι εγω την ιστορια μου κ προσπαθω μεσα απο την εμπειρια μου να παρηγορησω οποια γυναικα περναει αυτο το γολγοθα κ να παρηγορηθω κι εγω με ολες αυτες τις ιστοριες που εχουν happy end...μακαρι να ημουν η τελευταια γυναικα στον κοσμο που το ζει αυτο...αλλα ειμαστε τοσες πολλες...ευχομαι ολες μας πολυ συντομα να λεμε τα νεα μας σε αλλη θεματικη ενοτητα...

Σας φιλω γλυκα ολες κ σας στελνω την αγαπη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ένα ποίημα από μένα, που με παρηγορούσε πάντα όταν 'έπεφτα' και σας το αφιερώνω με πολλή πολλή αγάπη, κι ας μην γνωριζόμαστε ❤️

 

Να γελάσεις απ’ τα βάθη των χρυσών σου ματιών
είμαστε μες στο δικό μας κόσμο 

Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμα ταξιδέψει
Τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν μεγαλώσει ακόμα
Τις πιο όμορφες μέρες μας
δεν τις έχουμε ζήσει ακόμα

Κι αυτό που θέλω να σου πω
το πιο όμορφο απ’ όλα, 
δε στο `χω πει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

και ένα ποίημα από μένα, που με παρηγορούσε πάντα όταν 'έπεφτα' και σας το αφιερώνω με πολλή πολλή αγάπη, κι ας μην γνωριζόμαστε ❤️

 

Να γελάσεις απ’ τα βάθη των χρυσών σου ματιών
είμαστε μες στο δικό μας κόσμο 

Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμα ταξιδέψει
Τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν μεγαλώσει ακόμα
Τις πιο όμορφες μέρες μας
δεν τις έχουμε ζήσει ακόμα

Κι αυτό που θέλω να σου πω
το πιο όμορφο απ’ όλα, 
δε στο `χω πει ακόμα.

Κοριτσακι μου γλυκο σ'ευχαριστουμε πολυ!!! Ειναι τα πιο αισιοδοξα λογια που ακουσα (διαβασα) τον τελευταιο καιρο...θα το εκτυπωσω κ θα το βαλω στον καθρεφτη μου ,να το βλεπω συνεχεια κ να με παρηγορει κ μενα...δεν εχει σημασια που δεν γνωριζομαστε...σημασια εχει οτι καταλαβαινομαστε καλυτερα απ'ολους κ μιλαμε την ιδια γλωσσα...σε φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evievaki είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο σ'ευχαριστουμε πολυ!!! Ειναι τα πιο αισιοδοξα λογια που ακουσα (διαβασα) τον τελευταιο καιρο...θα το εκτυπωσω κ θα το βαλω στον καθρεφτη μου ,να το βλεπω συνεχεια κ να με παρηγορει κ μενα...δεν εχει σημασια που δεν γνωριζομαστε...σημασια εχει οτι καταλαβαινομαστε καλυτερα απ'ολους κ μιλαμε την ιδια γλωσσα...σε φιλω!!!

πολύ χαίρομαι που σου άρεσε κοριτσάκι μου! Κι εμένα με αγγίζει και με συγκινεί βαθιά! Ευχομαι μέσα απ'την καρδια μου ολα να κυλησουν ομορφα απο δω και περα! Μόνο χαρές και χαμόγελα, τίποτα άλλο! Φιλάκια κι από μένα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evievaki Είμαι νέο μέλος του φόρουμ και ψάχνοντας για κοπέλα που έκανε λήψη τροφοβλάστης και μοριακό καρυότυπο έπεσα πάνω στο θέμα σου. 
Λυπάμαι τρομερά με την έκβαση της εγκυμοσύνης σου, αλλά και με την αντιμετώπιση που είχες από τον περίγυρο. Δυστυχώς κι εγώ μένω επαρχία (αν και από Αθήνα) και εδώ να δεις συμπεριφορές....
Έκανα πριν 1 εβδομάδα λήψη τροφοβλάστης και μοριακό καρυότυπο σε ιδιωτικό  εργαστήριο της Αθήνας και περιμένω τα τελικά αποτελέσματα. Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι καμιά φορά μήπως άνοιξα το κουτί της Πανδώρας με τον ΤΟΣΟ έλεγχο, γιατί φοβάμαι ότι  θα βρουν όπως και σε σένα κανένα "εξωγήινο" χρωμόσωμα και δεν αντέχω άλλο.... 
Θα ήθελα όμως, αν δεν γίνομαι αδιάκριτη και δεν ξύνω πληγές, να μου πεις γιατί τελικά καταλήξατε σε διακοπή. Σου είπαν κάτι από το Χωρέμειο;;; 
Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω, και μέχρι στιγμής της βρήκαν ότι είναι φορέας Κυστικής Ίνωσης, χωρίς να έχουμε ιδέα εμείς οι γονείς ποιος την έχει.... Και να σκεφτείς ότι το κάναμε όλο αυτό γιατί έχουμε κι οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμίας.... Ανοίξαμε δουλειές (χώρια το κόστος)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Evievaki Είμαι νέο μέλος του φόρουμ και ψάχνοντας για κοπέλα που έκανε λήψη τροφοβλάστης και μοριακό καρυότυπο έπεσα πάνω στο θέμα σου. 
Λυπάμαι τρομερά με την έκβαση της εγκυμοσύνης σου, αλλά και με την αντιμετώπιση που είχες από τον περίγυρο. Δυστυχώς κι εγώ μένω επαρχία (αν και από Αθήνα) και εδώ να δεις συμπεριφορές....
Έκανα πριν 1 εβδομάδα λήψη τροφοβλάστης και μοριακό καρυότυπο σε ιδιωτικό  εργαστήριο της Αθήνας και περιμένω τα τελικά αποτελέσματα. Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι καμιά φορά μήπως άνοιξα το κουτί της Πανδώρας με τον ΤΟΣΟ έλεγχο, γιατί φοβάμαι ότι  θα βρουν όπως και σε σένα κανένα "εξωγήινο" χρωμόσωμα και δεν αντέχω άλλο.... 
Θα ήθελα όμως, αν δεν γίνομαι αδιάκριτη και δεν ξύνω πληγές, να μου πεις γιατί τελικά καταλήξατε σε διακοπή. Σου είπαν κάτι από το Χωρέμειο;;; 
Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω, και μέχρι στιγμής της βρήκαν ότι είναι φορέας Κυστικής Ίνωσης, χωρίς να έχουμε ιδέα εμείς οι γονείς ποιος την έχει.... Και να σκεφτείς ότι το κάναμε όλο αυτό γιατί έχουμε κι οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμίας.... Ανοίξαμε δουλειές (χώρια το κόστος)...

Κοριτσακι μου γλυκο δεν ξερεις ποσο σε νιωθω...μπορω να νιωσω την αγωνια σου κ το φοβο σου μηπως συμβει κατι κακο...σου φαινονται ολα σαν ενα κακο ονειρο...ολη σου η χαρα εγινε αγωνια κ φοβος...μπορει η δικη μου ιστορια να μην ειχε αισιο τελος αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα συμβει το ιδιο κ με σενα...δεν θα σου πω να μην αγχωνεσαι κ να μη φοβασαι γιατι απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...αυτο που θα σου πω ειναι να σκεφτεσαι θετικα ,να σκεφτεσαι το καλο σεναριο ,να κανεις την προσευχη σου αν πιστευεις κ ολα θα πανε καλα...σου ευχομαι απ'τα βαθη της καρδιας μου ολα να σου πανε ΤΕΛΕΙΑ κ να φερεις στον κοσμο το υγιεστατο κοριτσακι σου!!!

Κι εγω επαρχια μενω αλλα ολες τις εξετασεις τις εκανα Αθηνα...η γιατρος μου ειναι εδω επαρχια αλλα εχει ιατρειο κ στην Αθηνα κ συνεργαζεται με το Λητω...οταν εμαθα οτι ημουν εγκυος ημουν ηδη στο τελος του 2ου μηνα...ειχα μια μικρη αποκολληση κ εμεινα στο κρεβατι με φαρμακα για 1 μηνα μεχρι τη μερα που εκανα την εξεταση της αυχενικης διαφανειας...η αυχενικη διαφανεια οπως κ ολα τα υπολοιπα στοιχεια ηταν τελεια αλλα η αιματολογικη (PapA) ηταν πολυ κακη γι'αυτο κ εκανα τροφοβλαστη...απ'την ληψη μου δημιουργηθηκε παλι μια μικρη αποκολληση κ συνεχισα να ειμαι στο κρεβατι για αλλον 1μηνα...3 μερες μετα τη ληψη με ενημερωσαν οτι εχω ενα υγιεστατο κοριτσακι κ οτι τα υπολοιπα αποτελεσματα θα βγουν σε 15 μερες...ολοι μα ΟΛΟΙ ομως μου ειχαν πει οτι αν τα πρωτα αποτελεσματα βγουν καλα ειναι εξαιρετικα απιθανο να βρεθει κατι στα επομενα...εκτος απ'τη γιατρο μου που μου ειπε οτι παιρνουμε μια ανασα κ χαιρομαστε με τα πρωτα απιτελεσματα αλλα ειμαστε επιφυλακτικοι μεχρι να παρουμε κ τα τελικα γιατι ποτε δεν ξερεις...κ οντως ετσι ηταν...ομως εγω επειδη ειμαι απο τη φυση μου θετικη κ αισιοδοξη ημουν μες την τρελη χαρα...μετα απο 2 βδομαδες πηρα στα χερια μου το αποτελεσμα που γραφω στο πρωτο μου μνμ...δεν θα σου μιλησω για το πως ενιωθα κ τοτε κ τωρα που ολα τελειωσαν...θα σου μιλησω για την ουσια κ θα σου στειλω ολη τη θετικη μου σκεψη κ την ευχη μου να ειναι ολα ΤΕΛΕΙΑ...κ ετσι θα ειναι θα το δεις!!! Η ουσια ειναι οτι το εψαξα οσο δεν παει ,πηρα πολλες δευτερες γνωμες κ ολοι μου ειπαν το ιδιο...οτι το μωρο μου η θα γεννηθει υγιεστατο η θα γεννηθει με πολυ βαρια νοητικη κ  σωματικη αναπηρια...οι πιθανοτητες μισες-μισες κ οπως καταλαβαινεις δεν ειχα αλλη επιλογη...παντα θα με βασανιζει η σκεψη αν το κοριτσακι μου θα ηταν καλα η οχι αλλα δεν υπηρχε τροπος να μαθω παρα μονο να το ρισκαρω...κ αυτο ειναι το χειροτερο γιατι δεν βρηκαν κατι συγκεκριμενο ,κατι σιγουρο...ηταν ενα αποτελεσμα η ασπρο η μαυρο κ το ρισκο τεραστιο...κι εγω το ιδιο σκεφτομουν απο την πρωτη στιγμη μηπως με ολες αυτες τις εξετασεις ανοιγουμε το κουτι της Πανδωρας ,μηπως οσο ψαχνουμε προκαλουμε την τυχη μας...αλλα πιστεψε με ,τωρα απ'τη θεση που βρισκομαι μπορω να σου πω οτι δεν ειναι ετσι...καλυτερα να ξερουμε απο την αρχη τι συμβαινει κ μετα με το χερι στην καρδια να παιρνουμε τις αποφασεις μας...οσο για το Χωρεμειο αν διαβασεις στην αρχη μιλαω με τα καλυτερα λογια αλλα δυστυχως κ λυπαμαι που το λεω μου φερθηκαν απαισια...το ιδιο κ στο εργαστηριο του κ.Παγκαλου που θεωρειται ενα απο τα κορυφαια στην Ελλαδα...οσο για την κυστικη ινωση εγω εκανα ξεχωριστη αιματολογικη εξεταση την ιδια μερα που εκανα κ την αυχενικη διαφανεια...μου την ειχε ζητησει η γιατρος μου ξεχωριστα κ τελικα ηταν αρνητικη...οσο για το κοστος ετσι στα προχειρα θα σου αναφερω τα εξης: 200€  για τις πρωτες αιματολογικες ,150€ κυστικη ινωση ,150€ αυχενικη διαφανεια ,750€ τροφοβλαστη με μοριακο καρυοτυπο εμβρυου ,600€ καρυοτυπος ζευγους και 2500€ για τη διακοπη...συν οι επισκεψεις στη γιατρο καθε 15 μερες ,συν τα φαρμακα ,συν τα εξοδα πηγαιν'ελα στην Αθηνα...

Γλυκια μου σε κουρασα με το τεταστιο μνμ μου αλλα θελω να σε βοηθησω οπως μπορω...δυο αποριες εχω...για πιο λογο σου συστησαν να κανεις τροφοβλαστη?? Τα πρωτα αποτελεσματα τα πηρες κ σου ειπαν οτι το μωρο σου εχει κυστικη ινωση?? Ξεχωριστη εξεταση εκανες?? 

Κιριτσακι μου γλυκο σε παρακαλω ,στο λεω σαν να μιλαω στον εαυτο μου ,να εισαι αισιοδοξη κ να σκεφτεσαι θετικα...ολα θα πανε καλα...θα σε σκεφτομαι συνεχεια κ θα ευχομαι ολα να ειναι τελεια!!!

Σε φιλω!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evievaki Κατ' αρχάς σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις.
Μου προκαλεί τεράστια εντύπωση (και φοβάμαι μη βρεθώ σε αντίστοιχο δίλημμα) πώς μία άγνωστη μετάλλαξη σε γονίδιο μπορεί ή να είναι 100% αθώα ή να επιφέρει τέτοια μεγάλη ζημιά σε ένα παιδί, από τη στιγμή που δεν ξέρουν ούτε οι γιατροί να μας πουν.... Θα έπρεπε κάποιος επιστήμονας να παίρνει την ευθύνη να μας πει κι όχι να καλούμαστε εγώ κι εσύ να αποφασίσουμε την τύχη των παιδιών μας. 
Εννοείται ότι (ω μη γένοιτο) κι εγώ όπως κι εσύ δε θα το ρισκάρω, γιατί δυστυχώς έχω στο οικείο μου περιβάλλον άτομο με αναπηρίες και σύνδρομο και βλέπω πώς είναι η ζωή....
Εγώ έκανα τροφοβλάστη γιατί έχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας και οι δύο και παράλληλα ζήτησα να μου βρουν κυστική ίνωση (μια και δεν είχαμε εξεταστεί εγώ κι ο σύζυγος) και μοριακό καρυότυπο, φοβούμενη κάποιο σύνδρομο μια και έχω δει πολλά γύρω μου όλα τα χρόνια....
Όσο για το κόστος το νιώθω, εμείς είμαστε ήδη στα 1.000 ευρώ και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί κάτι άλλο. 
Το μόνο άσχημο με μένα είναι ότι από τη φύση μου ΔΕΝ είμαι αισιόδοξη και με παίρνουν από κάτω και οι παραμικρές λεπτομέρειες.... Είπα πάντως, ότι, με το καλό να κάνω αυτό το παιδί, αν τύχει και κάνω δεύτερο δεν παίζει να μπω σε τέτοιες δουλειές.... Πεθαίνω κάθε μέρα από το άγχος μου, για μια ουτοπία. Πιστεύω ότι 100% νορμάλ καρυότυπο κανείς μας δεν έχει, και είδα σε άλλο φόρουμ κοπέλα να κάνει έκτρωση λόγω διπλασιασμού δύο φορές κιόλας και στο τρίτο παιδί να ανακαλύπτει ότι ήταν και στο dna παππούδων ο αντίστοιχος διπλασιασμός χωρίς επιπτώσεις. Τσάμπα δυο ψυχές.... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Evievaki Κατ' αρχάς σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις.
Μου προκαλεί τεράστια εντύπωση (και φοβάμαι μη βρεθώ σε αντίστοιχο δίλημμα) πώς μία άγνωστη μετάλλαξη σε γονίδιο μπορεί ή να είναι 100% αθώα ή να επιφέρει τέτοια μεγάλη ζημιά σε ένα παιδί, από τη στιγμή που δεν ξέρουν ούτε οι γιατροί να μας πουν.... Θα έπρεπε κάποιος επιστήμονας να παίρνει την ευθύνη να μας πει κι όχι να καλούμαστε εγώ κι εσύ να αποφασίσουμε την τύχη των παιδιών μας. 
Εννοείται ότι (ω μη γένοιτο) κι εγώ όπως κι εσύ δε θα το ρισκάρω, γιατί δυστυχώς έχω στο οικείο μου περιβάλλον άτομο με αναπηρίες και σύνδρομο και βλέπω πώς είναι η ζωή....
Εγώ έκανα τροφοβλάστη γιατί έχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας και οι δύο και παράλληλα ζήτησα να μου βρουν κυστική ίνωση (μια και δεν είχαμε εξεταστεί εγώ κι ο σύζυγος) και μοριακό καρυότυπο, φοβούμενη κάποιο σύνδρομο μια και έχω δει πολλά γύρω μου όλα τα χρόνια....
Όσο για το κόστος το νιώθω, εμείς είμαστε ήδη στα 1.000 ευρώ και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί κάτι άλλο. 
Το μόνο άσχημο με μένα είναι ότι από τη φύση μου ΔΕΝ είμαι αισιόδοξη και με παίρνουν από κάτω και οι παραμικρές λεπτομέρειες.... Είπα πάντως, ότι, με το καλό να κάνω αυτό το παιδί, αν τύχει και κάνω δεύτερο δεν παίζει να μπω σε τέτοιες δουλειές.... Πεθαίνω κάθε μέρα από το άγχος μου, για μια ουτοπία. Πιστεύω ότι 100% νορμάλ καρυότυπο κανείς μας δεν έχει, και είδα σε άλλο φόρουμ κοπέλα να κάνει έκτρωση λόγω διπλασιασμού δύο φορές κιόλας και στο τρίτο παιδί να ανακαλύπτει ότι ήταν και στο dna παππούδων ο αντίστοιχος διπλασιασμός χωρίς επιπτώσεις. Τσάμπα δυο ψυχές.... 
 

Γλυκια μου δεν χρειαζεται να μ'ευχαριστεις για τιποτα...μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω περισσοτερο....μακαρι να ηταν στο χερι μου να τελειωνε εδω η αγωνια σου κ να ηταν ολα τελεια...αλλα ολα θα πανε καλα θα το δεις!! Η κατασταση ειναι δυστυχως ακριβως οπως την περιγραφεις...κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια καποια πραγματα κ φυσικα κανεις ποτε δεν παιρνει την ευθυνη για το τι μελει γενεσθαι...σου ειπα το εψαξα οσο δεν παει κ ολοι μου εδωσαν την ιδια απαντηση "στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα"... Η γιατρος μου μου το ειχε πει ξεκαθαρα ,μην περιμενεις ποτε κανενας επιστημονας να σου απαντησει με σιγουρια γι'αυτα τα πραγματα κ φυσικα δεν προκειται κανεις να αποφασισει για λογαριασμο σου...δυστυχως καθε χρονο εμφανιζονται καινουργιες μεταλλαξεις οι οποιες κανεις δεν ξερει τι σημαινουν κ τα αντιστοιχα περιστατικα αυξανονται με μαθηματικη ακριβεια...εχω κι εγω στο περιβαλλον μου παιδι με αναπηριες κ συνδρομο κ ξερω πως ειναι...γι'αυτο κ αναγκαστηκαμε να παρουμε αυτη τη σκληρη αποφαση...κ οι γιατροι σου λενε οτι και στις επομενες εγκυμοσυνες πρεπει να ακολουθησεις την ιδια διαδικασια...το αν θα το κανεις η οχι ειναι δικη σου επιλογη...απο οποια πλευρα κ να το δεις δεν βρισκεις ακρη....οσο τα σκεφτεσαι  τοσο πιο πολυ τρελενεσαι...αυτη την ιστορια τη διαβασα κι εγω κ τρελαθηκα...ελπιζω να μην μας αξιωσει ο Θεος να φτασουμε σ'αυτο το σημειο...ξερω οτι σου ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να σκεφτεις θετικα κ να εισαι αισιοδοξη αλλιως θα αρρωστησεις κι εσυ στο τελος...ξερω οτι αυτες οι μερες κ οι ωρες που περιμενεις τα απιτελεσματα δεν περνανε με τιποτα κ τρελενεσαι απ'την αγωνια σου...αλλα δεν μπορεις να κανεις τιποτε αλλο απ'το να σκεφτεσαι θετικα...εγω σου ευχομαι μεσα απ'τα βαθη της ψυχης μου να ειναι ολα τελεια κ ετσι θα ειναι θα δεις κοριτσακι μου...θα περιμενω με αγωνια ν'ακουσω τα καλα νεα κ πιστεψε με ,μπορει να μην γνωριζομαστε ,αλλα θα χαρω οπως θα χαιρομουν για τον εαυτο μου!!! Ο,τι θελεις ειμαι εδω για σενα...σε φιλω κ σε σκεφτομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evievaki, ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω πόσα κοινά έχουμε ως περιπτώσεις.... 
Θέλω να πιστεύω ότι η ταλαιπωρία μας ήταν αυτή και για τις δυο μας κι ότι στο μέλλον δε θα επαναληφθεί. Επιπλέον, η αδερφή μου μου πρότεινε, αν βρουν κάτι (που το απεύχομαι), να ψαχτούν οι συγγενείς Α' βαθμού για την αντίστοιχη μετάλλαξη, μην την πατήσουμε σαν την κοπέλα στο άλλο φόρουμ. Ωστόσο, το κόστος είναι μεγάλο κι ειλικρινά εύχομαι να μη χρειαστεί...
2 μέρες ακόμα κι ελπίζω μεθαύριο να σου γράφω ευχάριστα και να σου στέλνω θετική ενέργεια, όπως κάνεις εσύ για μένα αυτές τις μέρες. Σε ευχαριστώ πραγματικά πολύ και χαίρομαι που βρίσκω συμπαράσταση από κάπου, γιατί ο εδώ περίγυρος άσ' τα να πάνε..... Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Evievaki, ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω πόσα κοινά έχουμε ως περιπτώσεις.... 
Θέλω να πιστεύω ότι η ταλαιπωρία μας ήταν αυτή και για τις δυο μας κι ότι στο μέλλον δε θα επαναληφθεί. Επιπλέον, η αδερφή μου μου πρότεινε, αν βρουν κάτι (που το απεύχομαι), να ψαχτούν οι συγγενείς Α' βαθμού για την αντίστοιχη μετάλλαξη, μην την πατήσουμε σαν την κοπέλα στο άλλο φόρουμ. Ωστόσο, το κόστος είναι μεγάλο κι ειλικρινά εύχομαι να μη χρειαστεί...
2 μέρες ακόμα κι ελπίζω μεθαύριο να σου γράφω ευχάριστα και να σου στέλνω θετική ενέργεια, όπως κάνεις εσύ για μένα αυτές τις μέρες. Σε ευχαριστώ πραγματικά πολύ και χαίρομαι που βρίσκω συμπαράσταση από κάπου, γιατί ο εδώ περίγυρος άσ' τα να πάνε..... Φιλιά!!!

Κοριτσακι μου γλυκο μακαρι να μπορουσα να κανω περισσοτερα...μακαρι να ημουν η τελευταια γυναικα στον κοσμο που περασε αυτη την αγωνια κι αυτον τον πονο..οταν εχεις πονεσει πολυ με κατι το μονο που θελεις ειναι να κανεις τα παντα για να μην το περασει αλλος...στην προκειμενη περιπτωση το μονο που μπορω να κανω ειναι να σε στηριζω κ να ευχομαι να πανε ολα τελεια...και ετσι θα ειναι θα το δεις...στο λεω κ το πιστευω...μετα την καταιγιδα βγαινει παντα το ουρανιο τοξο...πιστευω οτι μετα τη δικη μου δυσαρεστη ιστορια κατι καλο θα συμβει...δεν ειναι τυχαιο που βρεθηκαμε εδω μεσα κ ταιριαξαμε τοσο παρολο που δεν γνωριζομαστε...οσο για το περιβαλλον μας τι να πουμε πια...στο τελος θα χασουμε την εμπιστοσυνη στον ιδιο μας τον εαυτο...οταν προκειται για εναν απλο γνωστο ,εναν γειτονα ,ενα συγχωριανο ειλικρινα δε σε νοιαζει ,δεν σου ειναι τιποτα κ δεν μπορει να σε επηρεασει...αλλα οταν ξερεις οτι ενας δικος σου ανθρωπος ,που συνυπαρχεται στην ιδια οικογενεια ,που του εχεις φερθει καλυτερα απ'τον καθενα ,ευχεται κ προσπαθει με καθε τροπο για το κακο σου ,αυτο σε ποναει πιο πολυ απ'ολα...αλλα για ολα υπαρχει λυση...ολα κ ολοι μπαινουν στη θεση που τους αξιζει αν το θες...κ φυσικα η ζωη κ ο Θεος δεν αφηνουν τιποτα ατιμωρητο αργα η γρηγορα...κι εμεις σκεφτηκαμε να εξεταστουν οι συγγενεις πρωτου βαθμου αλλα δυστυχως δεν υπηρχε η οικονομικη δυνατοτητα...οι ειδικοι μας ειπαν οτι αυτο γινεται μονο στην περιπτωση που η ιδια ακριβως μεταλλαξη εμφανιζεται δυο η τρεις συνεχομενες φορες...αρχικα θεωρειται τυχαιο γεγονος κ στα αποτελεσματα του καρυοτυπου γραφει οτι η πιθανοτητα να εμφανιστει η ιδια μεταλλαξη ειναι απιροελαχιστη μικροτερη του 1%...ειναι τοσα πολλα αυτα που μπορει να συμβουν ,τοσες πολλες λεπτομερειες ,τοσες πληροφοριες που οσο κ να τα ψαξεις οσο κ να τα σκεφτεις χανεσαι σε ενα φαυλο κυκλο...τελικα αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι την προσευχη μας να μη μας συμβει κατι κακο και αν μας συμβει να ειναι περαστικο...τωρα το πως θα γινει περαστικο μονο η ψυχουλα μας το ξερει...

Κοριτσακι μου περιμενω με αγωνια τα καλα σου νεα που θα χαρω οσο τιποτα!!! Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evievaki Κράτα την καλή σου καρδιά και μη δίνεις σημασία σε τέτοια άτομα. Όπως είπες κι εσύ, όλα εδώ πληρώνονται και πιστεύω πως ό,τι δίνεις, παίρνεις σε αυτή τη ζωή. Εγώ προσπαθώ να κρατάω αποστάσεις (αν και δεν είναι εφικτό πάντα), γιατί εγώ χαλιέμαι κι οι άλλοι.... συνεχίζουν ακάθεκτοι την κακία και τα κόμπλεξ τους...
Θα σε ενημερώσω, εννοείται, αν και πρέπει να είναι οι πιο βασανιστικές μέρες στη ζωή μου.... Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2018 at 3:37 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

@Evievaki Κράτα την καλή σου καρδιά και μη δίνεις σημασία σε τέτοια άτομα. Όπως είπες κι εσύ, όλα εδώ πληρώνονται και πιστεύω πως ό,τι δίνεις, παίρνεις σε αυτή τη ζωή. Εγώ προσπαθώ να κρατάω αποστάσεις (αν και δεν είναι εφικτό πάντα), γιατί εγώ χαλιέμαι κι οι άλλοι.... συνεχίζουν ακάθεκτοι την κακία και τα κόμπλεξ τους...
Θα σε ενημερώσω, εννοείται, αν και πρέπει να είναι οι πιο βασανιστικές μέρες στη ζωή μου.... Φιλιά!!!

Ακριβως αυτο κανω κι εγω...μενω μακρια απ'ολους κ απ'ολα οσο αυτο ειναι δυνατον...οσο για τους αλλους δεν χαλιουνται ποτε ,απλα συνεχιζουν ακαθεκτοι να σπερνουν την κακια κ τη ζηλια τους...μεχρι να παρουν ενα γερο μαθημα κ να μπουν στη θεση τους μια για παντα...σιγουρα ειναι οι πιο βασανιστικες μερες της ζωης μας αλλα θα περασουν με τον εναν η τον αλλο τροπο...υπομονη κ θετικη σκεψη...ειμαι σιγουρη οτι θα ακουσω τα καλα νεα!!! Σε φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evievaki, δυστυχώς κορίτσι μου, δεν έχω καλά νέα. Ο μοριακός καρυότυπος κι η εξέταση για ΚΙ δεν έχουν ολοκληρωθεί, αλλά ανήκω στο άτυχο ποσοστό του 25% και το παιδί έχει Μεσογειακή Αναιμία, οπότε πάω για απόξεση.... 
Σε ευχαριστώ πολυ΄για τη στήριξη πάντως. Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

@Evievaki, δυστυχώς κορίτσι μου, δεν έχω καλά νέα. Ο μοριακός καρυότυπος κι η εξέταση για ΚΙ δεν έχουν ολοκληρωθεί, αλλά ανήκω στο άτυχο ποσοστό του 25% και το παιδί έχει Μεσογειακή Αναιμία, οπότε πάω για απόξεση.... 
Σε ευχαριστώ πολυ΄για τη στήριξη πάντως. Φιλιά.

λυπαμαι....ελπιζω την επομενη φορα να σταθεις πιο τυχερη.....να μην το βαζεις κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

λυπαμαι....ελπιζω την επομενη φορα να σταθεις πιο τυχερη.....να μην το βαζεις κατω

Μία κουβέντα είναι.... Μέχρι που σκέφτομαι να πάω κατευθείαν σε εξωσωματική και προεμφυτευτικό γενετικό έλεγχο, να αποφύγω κι άλλο 3μηνο αγωνίας κι απογοήτευσης.... Δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2018 at 12:34 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

@Evievaki, δυστυχώς κορίτσι μου, δεν έχω καλά νέα. Ο μοριακός καρυότυπος κι η εξέταση για ΚΙ δεν έχουν ολοκληρωθεί, αλλά ανήκω στο άτυχο ποσοστό του 25% και το παιδί έχει Μεσογειακή Αναιμία, οπότε πάω για απόξεση.... 
Σε ευχαριστώ πολυ΄για τη στήριξη πάντως. Φιλιά.

Κοριτσακι μου γλυκο δεν ξερεις ποσο λυπαμαι...ποσο εκλαψα οταν διαβασα το μνμ σου...εκλαψα με μαυρο δακρυ για σενα ,για μενα κ για ολες τις γυναικες που το ζουν αυτο...δεν αντεχω να ακουω αλλο δυσσαρεστες ιστοριες....δεν ξερω πια τι να σκεφτω...δεν ξερω  πια τι λεξεις να πω για να παρηγωρησω κ να παρηγωρηθω...δεν θα σου πω λογια παρηγοριας...θα σου πω απλα οτι σε νιωθω απολυτα...κ ο,τι θελησεις ειμαι εδω για σενα...καλη δυναμη γλυκια μου...σε φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Evievaki είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο δεν ξερεις ποσο λυπαμαι...ποσο εκλαψα οταν διαβασα το μνμ σου...εκλαψα με μαυρο δακρυ για σενα ,για μενα κ για ολες τις γυναικες που το ζουν αυτο...δεν αντεχω να ακουω αλλο δυσσαρεστες ιστοριες....δεν ξερω πια τι να σκεφτω...δεν ξερω  πια τι λεξεις να πω για να παρηγωρησω κ να παρηγωρηθω...δεν θα σου πω λογια παρηγοριας...θα σου πω απλα οτι σε νιωθω απολυτα...κ ο,τι θελησεις ειμαι εδω για σενα...καλη δυναμη γλυκια μου...σε φιλω.

Τί να σου πω... Ότι λόγω του ότι είχα ήδη μπει στον 4ο μήνα, χρειάστηκε πρόκληση τοκετού κι όχι απόξεση;;; 
Μέχρι στιγμής το διαχειρίζομαι σχετικά ψύχραιμα, αλλά με πληγώνει σε πολλές ανύποπτες φάσεις και με πιάνουν κλάματα.... 
Σκέψου δεν έχω διάθεση να ξεκινήσω δουλειά, μαθήματα, τίποτα....
Κι εκεί που λέω "Εγώ θα ξαναπροσπαθήσω" εκεί φοβάμαι πως, επειδή όλα με πάνε κόντρα στη ζωή μου, θα μου ξανατύχει...
Αλλά δε θέλω να μπλέξω με εξωσωματικές γιατί θα πάρει τουλάχιστον 1 χρόνο και πόσες χιλιάδες ευρώ....
Αυτή τη στιγμή απλώς δεν ξέρω τί να σκεφτώ....
Ελπίζω μόνο να μην μας ξανατύχει και να έχουμε ευχάριστα από Γενάρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE είναι πολύ δύσκολες αυτές οι καταστάσεις, και με το δίκιο σου να αισθάνεσαι έτσι. Μάλιστα θα σου έλεγα και ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ για τον τρόπο που το χειρίζεσαι. Είσαι εκπαιδευτικός; Άρχισε φουλ μαθήματα, τα παιδιά πάντα έχουν τον τρόπο να μας κάνουν να αισιοδοξούμε! Γιατί να σκέφτεσαι εξωσωματική, αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα; όλα καλά θα πάνε! 

@konstantinaVE  και @Evievaki το 2019 θα σας φέρει μόνο ευχάριστα, θα γυρίσει ο τροχός. σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή δουλεύω με μικρές ηλικίες, από τη μία είναι ευχάριστο, αλλά από την άλλη επώδυνο να βλέπω τα κοριτσάκια και να σκέφτομαι το δικό μου που δεν είχε την ευκαιρία....
Συζητάμε όμως να βάλουμε μπρος μόλις μπορέσουμε για άλλο παιδάκι, γιατί είναι στόχος ζωής. Καλώς ή κακώς πρέπει να ζυγίζουμε τί θέλουμε. Εγωισμό κι οδυρμό ή ένα σπίτι με παιδικές φωνούλες...
Μακάρι για όλες μας να πάνε καλά τα πράγματα και να λέμε μόνο ευχάριστα από δω και πέρα! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2018 at 9:11 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

Τί να σου πω... Ότι λόγω του ότι είχα ήδη μπει στον 4ο μήνα, χρειάστηκε πρόκληση τοκετού κι όχι απόξεση;;; 
Μέχρι στιγμής το διαχειρίζομαι σχετικά ψύχραιμα, αλλά με πληγώνει σε πολλές ανύποπτες φάσεις και με πιάνουν κλάματα.... 
Σκέψου δεν έχω διάθεση να ξεκινήσω δουλειά, μαθήματα, τίποτα....
Κι εκεί που λέω "Εγώ θα ξαναπροσπαθήσω" εκεί φοβάμαι πως, επειδή όλα με πάνε κόντρα στη ζωή μου, θα μου ξανατύχει...
Αλλά δε θέλω να μπλέξω με εξωσωματικές γιατί θα πάρει τουλάχιστον 1 χρόνο και πόσες χιλιάδες ευρώ....
Αυτή τη στιγμή απλώς δεν ξέρω τί να σκεφτώ....
Ελπίζω μόνο να μην μας ξανατύχει και να έχουμε ευχάριστα από Γενάρη!!!

Κι εγω τα ιδια περασα κοριτσακι μου...μετα απο 12 ωρες επιπονου φυσιολογικου τοκετου γεννησα το κοριτσακι μου κ ετσι τελειωσαν ολα...ακολουθησε ενα πολυ δυσκολο χειρουργειο αποξεσης που διηρκεσε πανω απο μια ωρα ,αφου ημουν στη δευτερη εβδομαδα του πεμπτου μηνα...μια απορια εχω ,δεν σου ειχαν πει απ'την αρχη οτι θα γινει με προκληση τοκετου??? Εγω εχω μπει σε μια φαση αφασιας...απλα δε νιωθω τιποτα...βλεπω γυρω μου εγκυμονουσες ,μωρα ,καταστηματα με μωρουδιακα κ απλα δε νιωθω τιποτα...ουτε στεναχωριεμαι ,ουτε χαιρομαι...ειναι μερες που ξυπναω κ νιωθω οτι δεν συνεβη πιτε τιποτα ,οτι δεν ημουν ποτε εγκυος κ ολα ηταν ενα ονειρο...αλλες μερες ξυπναω κ νιωθω οτι ειμαι ακομα εγκυος...αλλες παλι ξυπναω κ νομιζω οτι ειμαι στο νοσοκομειο...αυτο που με στεναχωρει πιο πολυ ειναι οτι ολοι γυρω μου κανουν σαν να μην συνεβη ποτε τιποτα...το ηξερα οτι θα συμβει αλλα δεν περιμενα να γινει κ τοσο γρηγορα....δεν ξερω αν θελω να ξαναμεινω εγκυος ,νιωθω πολυ κορασμενη κ ο ενθουσιασμος της πρωτης φορας εχει παει περιπατο....το μονο που ξερω ειναι οτι οσες φορες κ να μεινουμε εγκυος ,οσα παιδια κ να κανουμε παντα θα εχουμε κ μια μικρη κορουλα που απλα δεν προλαβαμε να τη γνωρισουμε...ηξερα απ'την αρχη οτι κακο θα μου συμβει...απ'την πρωτη στιγμη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος χαρηκα αλλα οχι οπως θα επρεπε...εγω κανονικα επρεπε να πεταω απ'τη χαρα μου ,αφου το ηθελα πολυ κ το περιμενα πως κ πως αλκα κατι με κρατουσε ,ενιωθα μεσα μου ενα σφιξιμο ,μια στεναχωρια...επισης καθε φορα που κοιμομουν ,μερα η νυχτα εβλεπα συνεχεια πολυ ασχημα ονειρα...μεχρι κ τη μερα που πηγα να κανω την α επιπεδου δεν ενιωθα καθολου καλα ,ειχα συνεχως ενα ασχημο προαισθημα κ τελικα βγηκε αληθινο...απο εκεινη τη μερα αρχισε η αντιστροφη μετρηση...ακομη κι οταν πηρα τα πρωτα καλα αποτελεσματα απο την τροφοβλαστη δεν ηρεμησα ,συνεχισα να εχω το ιδιο κακο προαισθημα κ να βλεπω τα ιδια ασχημα ονειρα...απ'τη στιγμη που δεν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα γονιμοτητας δεν υπαρχει λογος να μπεις στη διαδικασια να κανεις εξωσωματικη κτλ...ασε τα πραγματα να κυλησουν φυσιολογικα κ ο,τι ειναι να γινει ας γινει...τον πονο μας κ το φοβο μας ποτε δεν θα τα ξεπερασουμε ,παντα θα υπαρχουν μεσα μας απλα πρεπει να τα αφησουμε στην ακρη κ να παμε παρακατω...οπως πολυ σωστα το ειπες αυτη τη στιγμη απλως δεν ξερουμε τι να σκεφτουμε...ελπιζω κ ευχομαι συντομα να εχουμε ευχαριστα νεα κ να κρατησουν για παντα...ευχομαι ο καινουριος χρονος που θα ερθει να μας φερει οτι μας στερησε ο προηγουμενος...η ζωη μας χρωσταει ,μην το ξεχνας!!!

demie μου σ'ευχαριστουμε για τις ευχες σου!! Κι εσυ ο,τι καλυτερο!!! Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήμουν οριακά στις εβδομάδες. Ήμουν στη 13η, έμπαινα στην 14η, αλλά η μικρή βάσει υπερήχου φαινόταν 15 (το οποίο ποτέ δεν εξήγησα, καθότι δεν είχαμε επαφές νωρίτερα). Σε νιώθω απόλυτα στα συναισθήματα. Απλώς εγώ παρουσιάζω διακυμάνσεις. Εκεί που ειμαι απαθής σαν να μη συνέβη ποτέ τίποτα, εκεί με πιάνει και κλαίω γιατί είδα η άκουσα κάτι. 

Θέλω πολύ να ξαναπροσπαθήσω αν και δε σου κρύβω ότι φοβάμαι.

Όπως είπες, το κοριτσάκι πάντα θα μου λείπει, αλλά οφείλω να προσπαθήσω ξανά χωρίς πολλές σκέψεις. Η ζωή συνεχίζεται και καλουμαστε να προχωρήσουμε γιατί είμαστε ακόμα νέες... 

Μας εύχομαι τα καλύτερα και μην το βάζεις κάτω. Από άλλη συζήτηση είδα κοπέλες που έκαναν 2 και 3 παιδιά μετά τη διακοπή. Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2018 at 11:22 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

Ήμουν οριακά στις εβδομάδες. Ήμουν στη 13η, έμπαινα στην 14η, αλλά η μικρή βάσει υπερήχου φαινόταν 15 (το οποίο ποτέ δεν εξήγησα, καθότι δεν είχαμε επαφές νωρίτερα). Σε νιώθω απόλυτα στα συναισθήματα. Απλώς εγώ παρουσιάζω διακυμάνσεις. Εκεί που ειμαι απαθής σαν να μη συνέβη ποτέ τίποτα, εκεί με πιάνει και κλαίω γιατί είδα η άκουσα κάτι. 

Θέλω πολύ να ξαναπροσπαθήσω αν και δε σου κρύβω ότι φοβάμαι.

Όπως είπες, το κοριτσάκι πάντα θα μου λείπει, αλλά οφείλω να προσπαθήσω ξανά χωρίς πολλές σκέψεις. Η ζωή συνεχίζεται και καλουμαστε να προχωρήσουμε γιατί είμαστε ακόμα νέες... 

Μας εύχομαι τα καλύτερα και μην το βάζεις κάτω. Από άλλη συζήτηση είδα κοπέλες που έκαναν 2 και 3 παιδιά μετά τη διακοπή. Φιλιά πολλά!!!

Δυστυχως στην εγκυμοσυνη υπαρχουν χιλιαδες πραγματα που δεν εξηγουνται...οσο κ να τα ψαξεις στο τελος παλι με την απορια θα μεινεις...τα αισθηματα μας παντα θα εχουν διακυμανσεις...οταν βιωνεις μια απωλεια παντα ετσι συμβαινει...απλα με τον καιρο γινεται πιο ηπιο το συναισθημα...εγω προσωπικα νιωθω οτι εχει περασει πολυς καιρος ,μηνες ολοκληροι αν κ εχει περασει μονο ενας...δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο αλλα δεν εχει κ καμια σημασια....

Αυτο που λες ισχυει ,οι περισσοτερες γυναικες μετα τη διακοπη εκαναν ενα η περισσοτερα παιδια αλλα απο το σημειο που βρισκομαστε εμεις μεχρι να φτασουμε στο αλλο ακρο μεσολαβει ενα τεραστιο διαστημα το οποιο δεν ξερουμε ποτε κ πως θα περασει...

Χαιρομαι πολυ που σε βλεπω δυνατη κ αισιοδοξη...ετσι πρεπει να ειμαστε αλλωστε για να παμε παρακατω κ μακαρι να γινει συντομα κ ολα να μας πανε καλα!!! Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

@Evievaki κανοντας αναζητηση επι του θεματος επεσα πανω στο δικο σου ποστ,βασικα στο μοναδικο ποστ που βρηκα σχετικο με το θεμα μου! Αν το δεις θα ηθελα να μου απαντησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...