Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαταραχή περιόδου


nana_

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί κ σε κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη από τότε που ξεκίνησα την προετοιμασία με χάπια για την πρωτη μου εμβρυομεταφορα η οποία ήταν αποτυχημένη, έχει αλλάξει η περίοδος μου. Έρχεται σταθερά όπως κ πριν αλλά  με διάρκεια δύο κ τρεις ημέρες κ μικρή ροή. Ρώτησα τον γιατρό μου κ λέει ότι είναι μάλλον κάποια ορμονολογικη διαταραχή. Εγώ όμως ανησυχώ πολύ γιατί προσπαθούμε για παιδάκι και δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτή η η αλλαγή στην περίοδό μου..έχει συμβεί μήπως κ σε κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο;; ειλικρινά, πάω να τρελαθώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nana_ είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί κ σε κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη από τότε που ξεκίνησα την προετοιμασία με χάπια για την πρωτη μου εμβρυομεταφορα η οποία ήταν αποτυχημένη, έχει αλλάξει η περίοδος μου. Έρχεται σταθερά όπως κ πριν αλλά  με διάρκεια δύο κ τρεις ημέρες κ μικρή ροή. Ρώτησα τον γιατρό μου κ λέει ότι είναι μάλλον κάποια ορμονολογικη διαταραχή. Εγώ όμως ανησυχώ πολύ γιατί προσπαθούμε για παιδάκι και δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτή η η αλλαγή στην περίοδό μου..έχει συμβεί μήπως κ σε κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο;; ειλικρινά, πάω να τρελαθώ..

Ορμολογ εξετασεις δεν εκανες??Δε μου χει συμβει κατι τετοιο αλλα με εξετ αιματος μπορεις να διαπιστ αν οντως υπαρχει ορμονικη διαταραχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2018 at 5:01 ΠΜ, ο/η nana_ είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί κ σε κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη από τότε που ξεκίνησα την προετοιμασία με χάπια για την πρωτη μου εμβρυομεταφορα η οποία ήταν αποτυχημένη, έχει αλλάξει η περίοδος μου. Έρχεται σταθερά όπως κ πριν αλλά  με διάρκεια δύο κ τρεις ημέρες κ μικρή ροή. Ρώτησα τον γιατρό μου κ λέει ότι είναι μάλλον κάποια ορμονολογικη διαταραχή. Εγώ όμως ανησυχώ πολύ γιατί προσπαθούμε για παιδάκι και δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτή η η αλλαγή στην περίοδό μου..έχει συμβεί μήπως κ σε κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο;; ειλικρινά, πάω να τρελαθώ..

Γεια σου,εγω έχω πάθει διαταραχή μετά από εμβρυομεταφορα που είχα κάνει προετοιμασία ενδομητρίου.εμενα δεν μου ήρθε καθόλου περίοδος κ πήρα dufaston, μετά έκανε 40 μέρες να ξαναέρθει ήρθε δεν είχα ροη απλά καφέ αίμα για πέντε μέρες κ τώρα μετά από εννιά μέρες μου ξαναηρθε πάλι εγώ κι αν έχω τρελαθεί έχω αλλάξει γιατρό όμως επειδή τώρα χειροτερεψαν οι ορμόνες δηλ κάνω ωορρηξία κ την επόμενη μέρα μου έρχεται αίμα θα πάω αυτή την εβδομάδα σε κάποιον εξειδικευμένο σε αυτά,τωρα να σου πω υπομονή δε στο λέω γιατί νιώθω ακριβώς πως ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γεια σου,εγω έχω πάθει διαταραχή μετά από εμβρυομεταφορα που είχα κάνει προετοιμασία ενδομητρίου.εμενα δεν μου ήρθε καθόλου περίοδος κ πήρα dufaston, μετά έκανε 40 μέρες να ξαναέρθει ήρθε δεν είχα ροη απλά καφέ αίμα για πέντε μέρες κ τώρα μετά από εννιά μέρες μου ξαναηρθε πάλι εγώ κι αν έχω τρελαθεί έχω αλλάξει γιατρό όμως επειδή τώρα χειροτερεψαν οι ορμόνες δηλ κάνω ωορρηξία κ την επόμενη μέρα μου έρχεται αίμα θα πάω αυτή την εβδομάδα σε κάποιον εξειδικευμένο σε αυτά,τωρα να σου πω υπομονή δε στο λέω γιατί νιώθω ακριβώς πως ειναι.

Γεια σου.. όταν λες ότι θα πας σε κάποιον εξειδικευμένο σε αυτά, τί εννοείς;; πότε έκανες την εμβρυομεταφορα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nana_ είπε:

Γεια σου.. όταν λες ότι θα πας σε κάποιον εξειδικευμένο σε αυτά, τί εννοείς;; πότε έκανες την εμβρυομεταφορα;;

Τέλος μαιου έκανα και αρχές ιουνιου πήρα αρνητική χοριακη.επειδη τώρα με παρακολουθεί μία γυναικολόγος μαιευτήρας δεν έχει κάποια εξειδίκευση,θα πάω να πάρω κ μία τρίτη γνώμη να κάνω και υπέρηχο 3d γιατί κι εγώ τώρα δεν έχω συνέλθει έχω συνέχεια μέσα στο κυκλο καφέ,τις προαλλες αδιαθετησα με λίγο αίμα ενώ είχα λεπτό ενδομητριο κ δεν φαινόταν ότι θα αδιαθετουσα κ τώρα είναι στη 10η μέρα κ εχω πάλι αιμα,κ εγώ δηλ δεν άντεχω άλλο.αα κ κάνω κ ωορρηξία μαζί με τη περίοδο αν είναι δυνατόν.εσυ όμως αφού σου ερχεται σταθερά μην ανησυχεις ή ροή κάποια στιγμη θα είναι εντάξει.τι θεραπεία έκανες για τη προετοιμασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...