Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπαχαλοσυζητηση!!!


Rosemary

Recommended Posts

@Diwni μου σε νιώθω! Είσαι φίλη μου! Ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια κάνει και ο δικός μου αλλά επειδή είναι λίγο μεγαλύτερος αρχίζει να συννενοείται κάπως περισσότερο και για να του αποσπάσω την προσοχή από το να ανέβει π.χ. στο καλοριφέρ του λέω "πάνε τα πετάξεις αυτό στα σκουπίδια" ή φέρε μου το τάδε παιχνίδι" και το ξεχνάει (για 3 λεπτά!).

@Vivi.Nik.  όλα αυτά όπως τα περιέγραψες τα κάνουμε, μόνο τουβλάκια δεν έχω αγοράσει γιατί δεν έχω προλάβει αυτή την εβδομάδα. Η πεθερά μου όμως που του έδωσε κάτι αρχαία του άντρα μου του άρεσαν πάρα πολύ, πρέπει να πάω να του πάρω άμεσα! Πήραμε και πατίνι.....που τα γλυκοκοίταζε στα πάρκα τα ξένα και το δικό μας ούτε να το φτύσει! ? Επίσης η μπάλα είναι ωραίο παιχνίδι, παίζει και με τον σκύλο αλλά κάπου ξεφεύγει και θα ρίξει την τηλεόραση και θα τον χτυπήσει και φοβάμαι!

@Mama2015  καλή αρχή στο παιδάκι σου! Καλή υπομονή σε εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Diwni οπως ξερεις κι απ την εμπειρια σου καθε παιδακι ειναι διαφορετικο! Απ την κουνια πολλες φορες! Για να μην πω απ την κοιλια! Ισως αργοτερα ενδιαφερθει για τα παιχνιδια! Οταν εχει χορτασει να σκορπαει παντου το χάος! Αααχ αυτα τα στρουμπουλα χερακια, θαυματα κάνουν!!! 

@KONSTANTIA βουρ για λεγκο λοιπον! Νομιζω ειναι τελειο παιχνιδι για όλες τις ηλικιες! Κι εγω με τον αντρα μου την βρίσκουμε εξισου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@KONSTANTIA για πατίνι μας βλεπω κι εμας συντομα! Κι ο δικος μου ολο αυτα κυνηγαει στις πλατειες! 

Μόλις το πάρεις ενδέχεται να μην του δίνει σημασία οπότε πάρε κάτι φτηνό να μην κλάψεις τα λεφτά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Mama2015 Πως τα πηγατε με την προσαρμογη στον παιδικο; 

Φανταζομαι θα αγχωνεσαι τωρα κ με τις ιωσεις με το βρεφακι στο σπιτι.. παντα το σκεφτόμουν αυτο, γιατι συνηθως οταν το ενα αδερφακι γεννιέται το αλλο εχει ηδη ξεκινησει συνηθως σχολείο...  Ο θηλασμος βέβαια κανει θαυματα!

Τα πήγαμε καλυτερα απο οτι περίμενα ειναι η αλήθεια, ευτυχώς ολα καλα αλλα έχουμε αρρωστήσει ήδη δυο φορές και μάλλον εχει και η μπεμπα γαστρεντερίτιδα.. είχε αίμα στα κακά,διάρροιες και πολυ γκρίνια.. η Παιδιατρος είπε να θηλάζω συνέχεια και να μετράω θερμοκρασία και βλέπουμε.. μεχρι στιγμής φτου φτου δεν 3κανε πυρετό άρα μάλλον την περνάει ήπια!!!!!! Ουυυυφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στην σελίδα μου τρέχω καινούργιο διαγωνισμό για ενα παιδικό βιβλίο, ειναι για ηλικία 3+ Και μιλάει για το bulling και τον εκφοβισμό μεσα απο αστείους διαλόγους.. αν θέλετε πάρτε μέρος ειναι μέσω Facebook https://m.facebook.com/mamakaipaidi/ ειναι καρφιτσωμένος στο επάνω μέρος!! Ευχαριστω ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Mama2015 αχ μωρε....το καημενακι....και ειναι ακομα πολυ μικρουλι! Ευχομαι να εχετε αναρρωσει πληρως ολοι!

Ναι ναι αναρρωσαμε ευτυχώς!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ καταφέραμε να κρυώσουμε εμείς που δεν πάμε παιδικό! Όταν λέω εμείς εννοώ μωρό και μαμά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου πώς είστε; ααχχ ξεκίνησαν κιόλας οι φθινοπωρινές ιώσεις; Εμείς ευτυχως την εχουμε γλιτώσει... Καναμε εμβολιο προχθές, αλλα καμια παρενέργεια... Αλλαξε και ο καιρός, δροσισε κι εχει ενα υπεροχο αερακι, ο,τι πρεπει για βόλτες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. ο μικρός είναι καλύτερα, τον πήγα παιδίατρο γιατί φοβήθηκα για ακροαστικά και βρογχιολίτιδα αλλά είναι κομπλέ. Εγώ δυσκολέυομαι περισσότερο να ανακάμψω, γεράματα βλέπεις ?? Εσείς πως είσαστε?

Κορίτσια, διάβασα σήμερα ότι θα μπορούν τα ανεμβολίαστα παιδιά να κάνουν εγγραφή κανονικά στα σχολεία απλά με χαρτι ιδιώτη παιδιάτρου! Τα συγχαρητήριά μου στο Υπουργείο Παιδείας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA πφφφ....περαστικά σας!!! Εμεις καλά, πονάει όμως η πλάτη μου πολύ και λόγω μικρού και λόγω καθιστικής δουλειάς πλέον...

Σοβαρά μιλάς;; Μετά από τόσα κρούσματα-θύματα ιλαράς κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. ελπίζω να μην ισχύσει κάτι τέτοιο γιατί θα είναι μια πολύ απερίσκεπτη κίνηση από την πλευρά του Υπουργείου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2018 at 7:40 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Vivi.Nik. ελπίζω να μην ισχύσει κάτι τέτοιο γιατί θα είναι μια πολύ απερίσκεπτη κίνηση από την πλευρά του Υπουργείου

Εμας κορίτσια δεν το δέχτηκαν στον παιδικό αυτο. Δυο παιδάκια που τα έφεραν έτσι χωρίς χαρτί, είπαν στις μαμάδες οτι δυστυχώς δεν μπορούμε να Τα δεχτούμε και έχασαν και το voucher τους.. εμας μας ζήτησαν εκτός απο ολα τα εμβόλια, και την δεύτερη δόση ιλαράς γιατι έχουμε κρούσματα αλλα την είχαμε κάνει ήδη όσο ήμουν έγκυος για να μην την κολλήσει η μεγάλη και την φέρει στη μικρή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην ουσία θέλανε και έξτρα χαρτί απο τον παιδίατρο που να λεει οτι εκτός απο ολα τα εμβόλια που έπρεπε να γίνουν, εχει γίνει ΚΑΙ η δεύτερη δόση ιλαράς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα κοπελιές!! 

Ναι, η αλήθεια είναι πως χάθηκα αλλα παίζει να είμαι από τους λίγους ανθρώπους που δεν έχουν ίντερνετ στο σπίτι τους κ με το κινητό το φόρουμ συχνά δεν την πολύπαλευει...

Για πείτε, πως είστε? Τι κάνουν τα ζουζούνια σας?? 

Εμείς 7 μηνων πια στα καλύτερα μας! Επικοινωνούμε σχεδόν!! Είναι ένα μικρό κ τρυφερό ανθρωπάκι που όλο γελάει κ με αγκαλιάζει..!

Αρχίσαμε κ τις στερεες κ προτιμάει τα ξινά!! Έτσι για να ισορροπήσει λίγο η γλυκύτητα της!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη μανούλα @Rosemary χάθηκες! Στα καλύτερά σας είσαστε βλέπω, χαίρομαι πολύ!

Εμείς γινόμαστε 22 μηνών αύριο και είναι σαν να έχω 3 παιδιά μαζί! Το σπίτι ρημάδι, σκαρφαλώνει παντού, όλη μέρα χοροπηδάει και σκαρφαλώνει πάνω μου σαν την μαιμού, από ύπνο είμαστε νορμάλ σε σχέση με αυτά που διάβασα στο άλλο θέμα που λέγατε, από φαί τρώμε και ζητάμε πλέον δλδ λέμε μαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου πολύ χαίρομαι που διάβασα ότι επιτέλους τρώει χωρίς παρακάλια ο μικρός!!!

Κατά τ άλλα ακριβώς φα ίδια κ η ταρζανιτσα μου. Σήμερα έπεσε από τ καναπε από την οισω μεριά από την πλάτη δηλαδή μάλλον με τ κεφάλι κ την βρήκα φαρδιά πλατιά στα πλακάκια. Την παρακολουθώ όλη μέρα αλλά ευτυχώς μάλλον δ χτύπησε πολύ. Αν κ τ άκουσα τ γκντουπ π έκανε τ κεφάλι της. Ε μα δ νιώθει τιποτα. Έτσι κανει ανεβαίνει αρον καναπε κ κατέβαινει από την πλάτη, ισορροπεί αρχικά στην κοιλιά μετά βγάζει τα πόδια ρης εξω κ σιγά σιγά κρεμιέται. Σήμερα μάλλον κάπου τ έχασε κ έσκασε κάτω. Άσε κ όπως λέει ο άντρας μ αν δ άνοιγα την πάνα να την αλλάξω θα νόμιζα έχουμε αγορακι. 

Καλά με τ υπνο μονίμως περνάμε μια φάση. Κοιμαται αργά 12 12.30 άλλα ευτυχώς ξυπνάει μόνο 2 φορες πλέον. Μια γύρω στις 3 4 κ μια στις 7 8. 

Όπως μάλλον διαβάσατε περιμένουμε μωρο! Είμαι στην 11η βδομάδα κ προς τ παρόν όλα καλα.

@Rosemary την αφήνεις κάτω στο πατωμα; κάνει κινήσεις να μπουσουλησει; καλά όσο μεγαλώνουν είναι τρέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεεεεεε Διωνηηηη!!! Είσαι έγκυος??? 

Ρε μπράβοοο!! Δεν το ήξερα-χάρηκα πάρα πολύ!! Είδες ρε συ?? Όλα καλά κύλησαν εν τέλη..! Έχεις ενα υπέροχο πλασματακι κ τώρα θα διπλασιαστεί η χαρά!! Με το καλό φίλη μου..! Να παν όλα υπέροχα! Ρε αλήθεια χάρηκα!! Δεν μπορώ να σου το εξηγήσω... Νιώθω ότι κάποιες εδώ, σας ξέρω..! 

Κωνσταντια, κάθε φορά που μιλάς για τον γιο σου, ο, τι λες, το κάνω εικόνα!! Αγχώνομαι για το μέλλον μας μάνα μου!! 

Η μικρή μου είναι ένα σπίρτο (σαν την μάνα της - γιατί τα υπόλοιπα είναι του πατέρα)! Καθόμαστε πολύ καιρό τώρα στα πατώματα, σέρνεται με την όπισθεν κ είναι έτοιμη να βγάλει λόγο! Λέει πάρα πολλες συλλαβές-  να, μπα, ντα, νε και... Τώρα τελευταία λέει κ με διαφορετικά φωνήεντα! Τι-τα, μπιουου!! Έχουμε κ δοντάκια! Είναι τέλειο που χαιρόμαστε τόσο με τόσο απλά πράγματα!! Πλέον αναγνωρίζει κ το φως κ τον μπαμπάς της κ όταν της λέω "που είναι" κοιτάει προς τα εκεί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary είναι απίστευτη η εξέλιξη τους τον πρώτο χρόνο της ζωής τους. Κάθε μέρα κάνει κ κάτι π λέω έζησα να τ δω κ αυτο. Χθες ρης πήρα ένα παραμύθι με κρυμμένες εικόνες. Έχει δηλαδή τριαδιαστατες εικόνες κάτω από διπλή σελίδα. Σηκώνεις τη σελίδα κ από κάτω έχει ένα ζωάκι. Σήμερα ήδη ήξερε ποιο είναι κάτω από κάθε σελίδα. Πριν δηλαδή να ανοίξω την εικόνα έκανε κ τ αντίστοιχο ζωάκι που είναι κρυμμένο από κάτω.

Και Ναι ούτε εμείς τ πιστεύαμε. Σιγά σιγά τ συνειδητοποιούμε. Ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείτε! Ευχαριστώ πολύ ποκυ πολύ για τις ευχές! Πάντως έρχομαι να επιβεβαιώσω ότι μετά από μια εγκυμοσύνη πιάνεις κ με ρη μυρωδιά. Ειδικά όταν είναι κοντά. Γι αυτό κορίτσια προσοχή οποία δ είναι έτοιμη για εκπλήξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ! Για να ολοκληρωθει το καρε!:):):):)

Ολες στα καλύτερα μας μας βλέπω!

Με τα παιδάκια μας να μεγαλώνουν, να ζωηρεύουν και να μας ξετρελαίνουν!

@Diwni νομίζω όλες εχουμε χαρεί πάρα πολύ με τα νέα σου!

Αντε να μας λες απο δω και περα πως ειναι να εισαι εγκυουλα εχοντας ηδη ενα μωρακι και ποσο μεγαλη αλλαγη βεβαια θα ειναι το μετα...με δυο μικρακια ταυτοχρονα! Εχετε να ζησετε μοναδικες στιγμες παλι!!! Νομιζω δεν υπαρχει πιο συγκινητικο συναισθημα απ την αδερφικη αγαπη! ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. Ναι ναι ασε έχουμε να ζήσουμε μεγάλες στιγμές κ κυρίως τρέλας! Αν την βγάλω καθαρή τ χρόνου τ καλοκαίρι με 2 μωρά δεδομένου ότι μόνη μ θα είναι δύσκολο να τα βγάλω έξω κ τα δυο δ φοβάμαι τίποτα χαχα

Λοιπόν τ να είσαι έγκυος όταν έχεις ήδη ένα μικρό παιδί η ένα μωρο ξεχνάς ότι είσαι εγκυος. Κανεις τα πάντα κανονικα κ τρέχεις όπως ξέρεις τόσο πολύ οισω από τ παιδί π έχεις π δ προλαβαίνεις να σκεφτείς ότι είσαι εγκυος, πολλές φορές δ θυμαμαι ούτε αε ποια βδομάδα είμαι. Θυμάσαι τ ραντεβού στο γιατρο πας βλέπεις τ μωρο, χαίρεσαι πολύ κ μετά τ ξανά ξεχνάς! Τώρα αν ηταβ λιγο πιο μεγάλη δ ξέρω πως θα ήταν. Προς τ παρον μόνο έγκυος π δ νιώθω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου, δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι! Δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Πολλά συγχαρητήρια, να έχεις μια εύκολη και τελειόμηνη κύηση! Επιπλέον, χαρά στο κουράγιο σου και αυτό το λέω γιατί έχουμε ίδια κόπια παιδιά και ξέρω τι περνάς, σε καταλαβαίνω!

Εμείς ξεκινήσαμε δειλά δειλά την προσπάθεια για το γιογιο, χθες το πετύχαμε για 1η φορά - βέβαια του κάνανε τόση εντύπωση τα δημιουργήματά του που τα έπιασε κιόλας ?! Έχει πλάκα η διαδικασία, είναι σαν παιχνίδι και νομίζω ότι μέρα με την μέρα θα το καταφέρνουμε και καλύτερα!

@Rosemary εγώ όπως και η @Diwni φαντάζομαι είμαστε από τις μαμάδες που στα πάρκα γινόμαστε αποδέκτες βλεμμάτων συμπόνοιας και κατανόησης, ένα φιλικό χτύπημα στον ώμο κλπ.

@Vivi.Nik. που είσαι κοπέλα μου; Μαζεύτηκε η γιάφκα ξανά! Πως πάει το παιδάκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μ ακριβώς αυτό που λες. Στα όρια ειμαι να την στείλω παιδικό μπας κ έχω 2 ωρες ηρεμίας. Από την ωρα π ξυπνάει με εξαίρεση τ μεσημέρι π κοιμαται κάνα δίωρο μέχρι τις 12 τ βραδυ πάει νον στοπ. Σήμερα έτσι ακριβώς όπως τ περιέγραψες με κοιτούσαν οι μαμάδες στην πλατεία. Επίσης ήθελε ένα ξένο ποδηλατάκι κ σε θυμήθηκα. Κ αφού πηδάει από τους καναπέδες έχω γεμίσει τ σπίτι με αφρολεξ τα κλασικά τα τετράγωνα από τα τζαμπο. Σήμερα τι έκανε ρ ζωντοβολο; πήγε στο μπάνιο κ πέταξε κάτω τ πιγκαλ. Την δερνεις η δεν την δερνεις;;; 

Τι ωραία π κόβεται την πάνα!!! Εύχομαι να τα καταφέρετε εύκολα. Ελπίζω τ χρόνου τ καλοκαίρι να την κόψουμε Κ μεις. Με 2 μωρά να φοράνε πάνες κ τ ένα νεογέννητο βάλε δηλαδή πολλές πάνες θέλουμε ένα μισθό μόνο γι Αυτό! Πόσο είναι τώρα; 18 19 μηνων;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...