Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα γυρίσει?


Recommended Posts

Εγω να προσθεσω κατι στο θεμα; Επειδη βρισκομαι στην 32η βδομαδα με ισχιακο προς το παρον μωρο εκτος απ το περπατημα κανω διαφορα μηπως γυρισει ο μπεμπης! Παρατηρησα λοιπον οτι οταν βαζω το χερι μου πανω του με κλωτσαει και οπου βαζω το χερι μου στην κοιλια μαζευεται προς τα εκει οποτε προσπαθω να τον οδηγησω να κανει την τουμπα και η αληθεια ειναι οτι φαινεται να ανταποκρινεται. Φυσικα μπορει και παλι να μη γυρισει αλλα επειδη οντως τον βλεπω να ακολουθει το χερι μου σας το λεω σαν ιδεα και αυτο μηπως με χαιδεματακια τα καταφερουμε! Και αν δεν , τι να κανουμε! Καλα να ειναι και ας ερθουν οπως θελουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελικα τα νέα δεν είναι καλά..μάλιστα ειναι κ χειρότερα από ότι περίμενα.. ο μικρος οχι απλα δεν εχει γυρισει κ ειναι ακομα σε ισχιακη προβολή σημερα είδαμε πως ειναι κ σε εγκάρσια...ψιλοδιαγωνια ξαπλωμένος δηλαδή..συν οτι ο πλακούντας έφτασε ηδη επίπεδο 3..που σημαίνει πως απο ωρα σε ωρα υπάρχει περίπτωση να γεννήσω κ πως δεν τρέφεται κ απόλυτα σωστα το παιδι... 36+5 σημερα .. ξαναπαω 21 Αυγούστου 38+2 (αν δεν εχει προκύψει έκτακτος τοκετός) κ αν δεν εχει αλλαξει η θέση λογικα 22 ή 23 Αυγούστου μπαίνω για καισαρική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κοριτσάκι μου δεν πειράζει.ο πλακούντας να σε ανησυχεί μόνο να τρέφεται καλά το παιδί και αν είναι καισαρική καισαρική .τι να κάνουμε;

Μην αγχώνεσαι ίσια ίσια είναι κρίμα να αγχώνεσαι τώρα και να προκαλέσεις συσπάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw αυτο ακριβως, πλεον ο πλακούντας με ανησυχεί, την καισαρική την ειχα στο μυαλό μου απο 32η εβδομαδα που είχαμε δει ισχιακη προβολή. Αλλα αυτο με τον πλακούντα ειναι καινούργιο κ χειρότερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου κοιτα για να σου πει ο γιατρος να μην πας πιο νωρις και να αφησεις δεκα μερες σημαινει τη παλευει το παιδι μια χαρα και δε χρειαζεται να κανεις κατι απλα οταν ξεκουραζεσαι κοιτα να το νιωθεις συνηθισμενες κινησεις να κανεις και ολα καλα θα πανε

δε θα ρισκαρε ο γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

@egw αυτο ακριβως, πλεον ο πλακούντας με ανησυχεί, την καισαρική την ειχα στο μυαλό μου απο 32η εβδομαδα που είχαμε δει ισχιακη προβολή. Αλλα αυτο με τον πλακούντα ειναι καινούργιο κ χειρότερο ?

Κοπελα μου δεν θα σου πω ψεματα και εγω θα ανησυχουσα και σε καταλαβαινω καθως και εμεις εχουμε μια υποψια για κακη τροφοδοσια του μωρου και σε νοιωθω ΟΜΩΣ δεν υπαρχει λογος. Εχεις μπει στον μηνα σου, το παιδακι σου ειναι καλα και σε πολυ λιγο θα το κρατας και αγκαλιτσα! Αυτο εχει σημασια. Προσπαθησε να χαλαρωσεις και ετοιμασου να δεις το μωρο σου!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε μου ευχαριστω πολυ για την υποστήριξη ! Εχω κ λιγο τύψεις γιατι τον τελευταιο μηνα καπως χαλάρωσα κ το έριξα κ λιγο εξω με την διατροφή κ σκεφτομαι τωρα μηπως φταίω καπου κ εγω.. όπως κ αν εχει αναμένω κ ελπίζω στα καλυτερα!

Εσεις απο που εχετε τέτοια υποψία; Λόγω βάρους κ ανάπτυξης ή εχεις κ εσυ θεμα πλακούντα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

@Μπλε μου ευχαριστω πολυ για την υποστήριξη ! Εχω κ λιγο τύψεις γιατι τον τελευταιο μηνα καπως χαλάρωσα κ το έριξα κ λιγο εξω με την διατροφή κ σκεφτομαι τωρα μηπως φταίω καπου κ εγω.. όπως κ αν εχει αναμένω κ ελπίζω στα καλυτερα!

Εσεις απο που εχετε τέτοια υποψία; Λόγω βάρους κ ανάπτυξης ή εχεις κ εσυ θεμα πλακούντα;

Νταξει, σαν να με ακουω και εγω τετοια ελεγα στον γιατρο οτι φταιω και οτι κατι δεν κανω καλα ε με εβρισε μου εξηγησε οτι δεν ειναι ετσι και ηρεμησα. Ξερω οτι ειναι δυσκολο να μην νοιωθεις υπευθυνη αλλα δεν φταις εσυ και στην τελικη εισαι σχεδοοον τελειομηνη , μην κολλαμε τωρα σε λεπτομερειες :P Εμεις εχουμε θεμα με την μια μητριαια αρτηρια αλλα ο πλακουντας ειναι ακομα στο 1. Λογω χαμηλης αναπτυξης ομως του εμβρυου το βλεπουμε τωρα μηπως φταιει αυτο. Εγω εχω και δρομο ακομα. Εσυ τελειωσες , θα πανε ολα καλα , θα δεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε τι ειναι πάλι αυτο; Πόσα πραγματα παίζουν γυρω απο μια εγκυμοσυνη ποσα θα ακούσουμε κ πόσα θα μάθουμε ακομα... πριν μείνω έγκυος γιατι ποτε πουθενα δεν ειχα ακουσει ολα αυτα που μπορει να συμβούν κ έμεναν ολοι μονο στο «χαριτωμένη φουσκωτή κοιλιτσα» «υπερηχογραφήματα» κ το πολυυυ πολυυυυ κ καμια αναγούλα. Ακομα κ στις ταινιες μονο εμετούς δείχνουν... αντε κ καμια λιποθυμία ? ?

Νομιζω δεν εισαι κ εσυ πολυ μακρυά απο εμενα,αν θυμαμαι καλα..όποτε εύχομαι κ σε εσενα το ιδιο ολα να πανε καλά κ τελικα να μην χρειαστείς ουτε καισαρική ουτε καν προγραμματισμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...