Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Βρε κορίτσια, εσάς οι άντρες/ σύντροφοί σας, πόσο συχνά επιδιώκουν να βγαίνουν μόνοι τους; με τους φιλους τους κλπ;;;

Και εννοω βράδυ, όχι να πανε να παιξουν μπαλα το πρωι, η να πανε για καφε η μια μπυρα για μια ωρα μεσα στην ημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καταρχας ειμαι εγκυος ωραια; 2μηνων. νωρις ακομα και εχω και μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη κλπ κλπ. 

αυτο που με απασχολει ειναι οτι το εχει δεδομενο οτι καθε εβδομαδα, μα καθε ομως, θα βγαινει μονος του, συνηθως παρασκευες, με το που γυριζει απο τη δουλεια του, κανει μπανιο, τρωει και εξαφανιζεται. με τη δικαιολογια οτι δε μπορει να καθεται σπιτι που για μενα ειναι μ@##$% γιατι εγω τι ειμαι να καθομαι σπιτι δηλαδη; και ΑΝ βγουμε το σαββατο φυσικα πρεπει να γυρισουμε νωρις γιατι την κυριακη πρεπει να παει να παιξει ποδοσφαιρο, λες και κατι θα παθει αν δεν παει μια φορα. εχει γυρισει 2 φορες μετα τις 6 το πρωι και ολο το βραδυ φυσικα εξαφανισμενος. απλα εξαφανιζεται. και με εκνευριζει απιστευτα και με απογοητευει ολη αυτη η αναισθησια. ολη αυτη η πιλαλα να βγει με τους φιλους του - η με οποιον αλλον βγαινει. ολη τη βδομαδα ειναι παρα πολυ κουρασμενος και ξαφνικα τις παρασκευες η κουραση εχει παει περιπατο. 

και προφανως, δεν τον εμπιστευομαι εφοσον βγαινει και το παιζει εργενης και δεν δινει ουτε σημειο ζωης ουτε φυσικα ενημερωνει τι ωρα θα γυρισει. δε μιλαω καν για να πει οτι φευγω παω να πιω μια μπυρα δυο και θα γυρισω στις 11, στις 12, στη 1. μιλαμε οτι δεν ενημερωνει καν οταν ειναι ηδη εξω. και φυσικα ουτε ενα μηνυμα, ενα τηλεφωνο να δει εγω τι κανω. 

κι αρα εγω δεν το θεωρω νορμαλ να βγαινει ΚΑΘΕ εβδομαδα ΚΑΘΕ σαββατοκυριακο μονος του. εγω. προσωπικη αποψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Melina_P είπε:

καταρχας ειμαι εγκυος ωραια; 2μηνων. νωρις ακομα και εχω και μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη κλπ κλπ. 

αυτο που με απασχολει ειναι οτι το εχει δεδομενο οτι καθε εβδομαδα, μα καθε ομως, θα βγαινει μονος του, συνηθως παρασκευες, με το που γυριζει απο τη δουλεια του, κανει μπανιο, τρωει και εξαφανιζεται. με τη δικαιολογια οτι δε μπορει να καθεται σπιτι που για μενα ειναι μ@##$% γιατι εγω τι ειμαι να καθομαι σπιτι δηλαδη; και ΑΝ βγουμε το σαββατο φυσικα πρεπει να γυρισουμε νωρις γιατι την κυριακη πρεπει να παει να παιξει ποδοσφαιρο, λες και κατι θα παθει αν δεν παει μια φορα. εχει γυρισει 2 φορες μετα τις 6 το πρωι και ολο το βραδυ φυσικα εξαφανισμενος. απλα εξαφανιζεται. και με εκνευριζει απιστευτα και με απογοητευει ολη αυτη η αναισθησια. ολη αυτη η πιλαλα να βγει με τους φιλους του - η με οποιον αλλον βγαινει. ολη τη βδομαδα ειναι παρα πολυ κουρασμενος και ξαφνικα τις παρασκευες η κουραση εχει παει περιπατο. 

και προφανως, δεν τον εμπιστευομαι εφοσον βγαινει και το παιζει εργενης και δεν δινει ουτε σημειο ζωης ουτε φυσικα ενημερωνει τι ωρα θα γυρισει. δε μιλαω καν για να πει οτι φευγω παω να πιω μια μπυρα δυο και θα γυρισω στις 11, στις 12, στη 1. μιλαμε οτι δεν ενημερωνει καν οταν ειναι ηδη εξω. και φυσικα ουτε ενα μηνυμα, ενα τηλεφωνο να δει εγω τι κανω. 

κι αρα εγω δεν το θεωρω νορμαλ να βγαινει ΚΑΘΕ εβδομαδα ΚΑΘΕ σαββατοκυριακο μονος του. εγω. προσωπικη αποψη. 

Εμένα βγαίνει σπάνια αλλά όταν βγεί θα το βγάλει απ τα μάτια!!Πχ θα μου πει θα ρθω στις 4 το μεσημέρι κ έρχεται 8 το απόγευμα!!Πιστεύω ξεχνιούνται όταν είναι με τους φίλους τους τρελαίνονται!!Καλά είναι σε ήρεμο κλίμα να του εξηγήσεις ότι σε ενοχλεί στη φάση ειδικά που είσαι τώρα κ ή να βγαίνετε παρέα ή να ελλατώσει τις εξόδους!!Ισως νιώθει ότι μετά με το μωράκι δν θα μπορεί να βγαίνει γι αυτό υπερβάλει τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Melina_P Καταρχάς να πάνε όλα καλά κ να εχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!! Αυτο ειναι κατι που το εκανε ανέκαθεν απο την αρχή της γνωριμίας σας ή στην πορεια παρουσιάστηκε;επίσης εσυ έκανες κατι αντίστοιχο να βλέπεις τις φιλες σου να βγαίνεις εξω ή ισως λίγο σε ενοχλει κ το οτι το κανει εκείνος κ εσύ όχι; Σε ενοχλούσε το ιδιο κ πριν μεινεις έγκυος;;!!

ουτε εμενα θα μου άρεσε κ θα με προβλημάτιζε αλλα νομιζω πως πρεπει να του κανεις μια κουβέντα να του εξηγήσεις πως αισθάνεσαι με αυτο, χωρις υστερίες .. δεν χρειάζεται να μην τον εμπιστεύεσαι ειναι ο σύντροφος κ πατερας του παιδιού σου οι άντρες ειναι σαν παιδια σε αυτα τα θέματα κ ειδικα οταν ειναι με τους φιλους τους ξαναζούν τα φοιτητικά τους χρόνια χωρις ομως να εχει κατι πονηρό απαραιτητα η ιστορια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melina_P είπε:

Βρε κορίτσια, εσάς οι άντρες/ σύντροφοί σας, πόσο συχνά επιδιώκουν να βγαίνουν μόνοι τους; με τους φιλους τους κλπ;;;

Και εννοω βράδυ, όχι να πανε να παιξουν μπαλα το πρωι, η να πανε για καφε η μια μπυρα για μια ωρα μεσα στην ημερα.

Πότε αχχαχς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melina_P είπε:

καταρχας ειμαι εγκυος ωραια; 2μηνων. νωρις ακομα και εχω και μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη κλπ κλπ. 

αυτο που με απασχολει ειναι οτι το εχει δεδομενο οτι καθε εβδομαδα, μα καθε ομως, θα βγαινει μονος του, συνηθως παρασκευες, με το που γυριζει απο τη δουλεια του, κανει μπανιο, τρωει και εξαφανιζεται. με τη δικαιολογια οτι δε μπορει να καθεται σπιτι που για μενα ειναι μ@##$% γιατι εγω τι ειμαι να καθομαι σπιτι δηλαδη; και ΑΝ βγουμε το σαββατο φυσικα πρεπει να γυρισουμε νωρις γιατι την κυριακη πρεπει να παει να παιξει ποδοσφαιρο, λες και κατι θα παθει αν δεν παει μια φορα. εχει γυρισει 2 φορες μετα τις 6 το πρωι και ολο το βραδυ φυσικα εξαφανισμενος. απλα εξαφανιζεται. και με εκνευριζει απιστευτα και με απογοητευει ολη αυτη η αναισθησια. ολη αυτη η πιλαλα να βγει με τους φιλους του - η με οποιον αλλον βγαινει. ολη τη βδομαδα ειναι παρα πολυ κουρασμενος και ξαφνικα τις παρασκευες η κουραση εχει παει περιπατο. 

και προφανως, δεν τον εμπιστευομαι εφοσον βγαινει και το παιζει εργενης και δεν δινει ουτε σημειο ζωης ουτε φυσικα ενημερωνει τι ωρα θα γυρισει. δε μιλαω καν για να πει οτι φευγω παω να πιω μια μπυρα δυο και θα γυρισω στις 11, στις 12, στη 1. μιλαμε οτι δεν ενημερωνει καν οταν ειναι ηδη εξω. και φυσικα ουτε ενα μηνυμα, ενα τηλεφωνο να δει εγω τι κανω. 

κι αρα εγω δεν το θεωρω νορμαλ να βγαινει ΚΑΘΕ εβδομαδα ΚΑΘΕ σαββατοκυριακο μονος του. εγω. προσωπικη αποψη. 

Κορίτσι μ με το καλό το μωρό σου.. Αλλά σιγά σιγά πρέπει να μάθει ότι αυτά θα αλλάξουν με ένα νεογγενητο στο σπίτι... Δε γίνεται να είναι τόσο πλ με τους φίλους του πρόγραμμα..(Μην παρεξηγηθώ) 

Αλλά να βγει και να μην σ πάρει ένα τηλ ειδικά 6 π λες ότι γυρνάει..  απλά απαράδεκτο... Δε θέλω αν σε τάραξω  στη κατάσταση σου..  Αλλά πρέπει να τ συζητήσετε σοβαρά αυτό τ θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά έχω κάνει άπειρες συζητήσεις... 

Πριν από λίγο πάλι τσακωθήκαμε. Και το έχουμε συζητήσει και του έχω εξηγήσσει ότι με πειράζει αυτό που κάνει, κάθε βδομάδα η ΠΡΩΤΗ του προτεραιοτητα να ειναι ποτε θα βγει με τους φιλους του και να μην του καιγεται καρφακι, γιατι αυτο συμβαινει στην πραγματικοτητα. Με εβγαλε εκτος ελεγχου ρε κοριτσια και ειπα ασχημα λογια που δεν ηθελα να πω πριν φυγει. Αλλα δεν αντεχω αλλο αυτο τον εαυτουλη. Δεν αντεχω πραγματικα. 

@marillia τουλάχιστον εσένα σου λέει και μία ώρα έστω και τυπικά, εδώ μιλάμε οτι δεν ξέρει καν. Την προηγούμενη Παρασκευή έφυγε πριν τις 9 το βράδυ και γύρισε τί ώρα λέτε; 6 το πρωί. Και είναι η 2η φορά που γίνεται. 

Και κάθε φορά, ότι έχω πρόβλλημα που βγαίνει, ε αμα γίνεσαι τέτοιος καφρος εχω προβλημα φυσικά και έχω, γιατι οταν έρθει το μωρό τι θα γίνει; θα με παραταει με το μωρο και θα βγαινει; μη χασει τη βδομαδιατικη εξοδο; για ν τα πιει και να γυρναει λες κι ειναι ο εργενης ο γκ@@@@@ς;;; 

Εχω πολλα νευρα το εχετε κατλαβει, ειναι και οι ορμονες αλλα γενικα εχω αρχισει και κουραζομαι παρα πολυ, τοσο που σκεφτομαι να σηκωθω να φυγω απο το σπιτι μερικες μερες να ηρεμησω, να παρω το σκυλι και να παω καπου να ειμαστε μονες μας. 

Και φυσικά πάλι σημερα δε θα γυρισει νωρις, γιατι θα το παιξει θιγμενος επειδη ειπα την κουβεντα την ασχημη που ειπα - παρολο που ειπε οτι δεν θα αργησει κι οτι και καλα παει να συναντησει εναν φιλο του ονο για λιγο. Κι εγω η ηλιθια εκλεισα εισιτηρια για σινεμα. Πανε τα 15Ε... 

Γενικά οταν βγαινει μονος του ξεχναει οτι εχει σχεση. Και το πιο βασικο ειναι οτι εχουμε διαφορα κουλτουρας. Δεν ειναι Ελληνας. ΕΙναι απο τη Νιγηρια και παρολο που ειμαστε τοσο καιρο μαζι, δεν φαινεται να τον ενδιαφερει να προσαρμοστει. Εγω ειμαι αυτη που πρεπει να προσαρμοστει, εκεινος και καλα δουλευει ολη τη βδομαδα (ο κακομοιρης, λες και ιενια ο μοναδικος στο συμπαν ολοκληρο που δουλευει) και δε μπορει να γυριζει σπιτι και να μιλαω εγω. 

Ειμαι στο τσακ. Εχω ξεπερασει εαυτον. Εχω ξεπερασει τα ορια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εχω προσπαθησει να συζητησω και ηρεμα. η δε θα βγει ακρη, η θα μου πει οκ και μετα παλι τα ιδια η θα μου πει το καλυτερο, οτι δεν εχει τιποτα να πει γιατι οτι και να πει δεν θα το δεχτω... 

ωριμοτητα πανω απο ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσι μου συγνωμη που θα στο πω άλλα δ ξεκινάς να κανεις οικογένεια με έναν άνθρωπο τον οποίο δεν εμπιστεύεσαι. Η εμπιστοσύνη είναι από τους κύριους λίθους πάνω στην οποία θα χτίσεις την οικογένεια σου. Όπως κατάλαβα Εγώ αυτά προϋπήρχαν της εγκυμοσύνης.

Μπορω να πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα στο ότι σε ενοχλεί όλο αυτό. Πιστεύω πως θα έκανε έξαλλη την κάθε μια από μας αυτή η κατάσταση. Εγώ ήθελα ο άνθρωπος με τον οποίο είμαι να με έχει προτεραιότητα του. Δε λέμε να μη βγει με φίλους άλλα δ γίνεται να σε αγνοει έτσι. Φυσικά δ υπονοώ ότι απαραίτητα ψάχνεται κτλ άλλα η συμπεριφορά του δ είναι σωστή.

Προσωπικά ο άντρας μ θα βγει για ένα καφε με φίλους, να δει καμία μπάλα άντε βαριά για καμία ρετσίνα κ φαγητό κ ως τις 12 βαριά 1 θα είναι σπίτι. Από μόνος του μ λέει τι να βγω να κάνω πχ σε μπαρ η κλαμπ; δ θέλω να βγω για ποτό χωρίς εσένα. Δεν τ χω ανάγκη.

Μακάρι να βγω ψεύτρα άλλα από προσωπική εμπειρία (πρώην με την ίδια ακριβώς συμπεριφορά) όσες κουβέντες κ να κανεις είναι σα να μιλάς σε τοίχο. Εύχομαι να στρώσουν φα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι η διαφορά κουλτούρας καλή μου. Εγώ πιστεύω απλούστατα ότι ανήκει σε μία τεράστια κατηγορία ανδρών που έχει φρικάρει που θα γίνει μπαμπάς.

Ξέρει πολύ καλά ότι σε λίγους μήνες και να πηγαίνει να παίρνει τσίχλες από το περίπτερο θα αποτελεί για αυτόν έναν απολαυστικό περίπατο.

Εξήγησέ του κάποια πράγματα, προσπάθησε να τον ηρεμήσεις και κυρίως ηρέμησε εσύ γιατί είσαι ευαισθητούλα. Και πρότεινέ του π.χ. όποτε θέλει να φέρνει τους φίλους του στο σπίτι για μπυρίτσα και πιτσούλα. Συμφιλιωθείτε, δεν είναι ωραία πράγματα αυτά σε μία τέτοια περίοδο.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ρε κορίτσι μου συγνωμη που θα στο πω άλλα δ ξεκινάς να κανεις οικογένεια με έναν άνθρωπο τον οποίο δεν εμπιστεύεσαι. Η εμπιστοσύνη είναι από τους κύριους λίθους πάνω στην οποία θα χτίσεις την οικογένεια σου. Όπως κατάλαβα Εγώ αυτά προϋπήρχαν της εγκυμοσύνης.

Μπορω να πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα στο ότι σε ενοχλεί όλο αυτό. Πιστεύω πως θα έκανε έξαλλη την κάθε μια από μας αυτή η κατάσταση. Εγώ ήθελα ο άνθρωπος με τον οποίο είμαι να με έχει προτεραιότητα του. Δε λέμε να μη βγει με φίλους άλλα δ γίνεται να σε αγνοει έτσι. Φυσικά δ υπονοώ ότι απαραίτητα ψάχνεται κτλ άλλα η συμπεριφορά του δ είναι σωστή.

Προσωπικά ο άντρας μ θα βγει για ένα καφε με φίλους, να δει καμία μπάλα άντε βαριά για καμία ρετσίνα κ φαγητό κ ως τις 12 βαριά 1 θα είναι σπίτι. Από μόνος του μ λέει τι να βγω να κάνω πχ σε μπαρ η κλαμπ; δ θέλω να βγω για ποτό χωρίς εσένα. Δεν τ χω ανάγκη.

Μακάρι να βγω ψεύτρα άλλα από προσωπική εμπειρία (πρώην με την ίδια ακριβώς συμπεριφορά) όσες κουβέντες κ να κανεις είναι σα να μιλάς σε τοίχο. Εύχομαι να στρώσουν φα πράγματα.

Εμένα ο άντρας μου από τότε που έμεινα έγκυος στο πρώτο παιδί μας πριν 2,5 χρόνια μέχρι τώρα ζήτημα αν βγήκε μόνος 3 φορές και αυτό απογευματάκι. Μόνο αν έρθουν φίλοι του σπίτι. Όσο κι αν τον παρακαλάω να πάει μια βόλτα. Είναι νορμάλ τώρα αυτό; Όσο και αυτοκόλλητοι να είμαστε, με μαθηματική ακρίβεια θα μπουχτίσει κάποια στιγμή να βγαίνουμε πάντα οι 3 μας (αργότερα 4) ή με άλλες οικογένειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Diwni εισαι μεσα τον εγκεφαλο μου ετσι; Δεν παιζει... Καλα τα λες και ξανα πες τα, να μου τα λες καθε μερα σε παρακαλω αληθεια! Και πολυ καλα τα λεει και ο αντρας σου, με τη διαφορα οτι εκεινος ξερει τι του γινεται... Και ναι δε συζηταω για το αν ψαχνεται η οχι, συζητω για αυτο ακριβως, την απολυτη αδιαφορια που βλεπω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Δεν είναι η διαφορά κουλτούρας καλή μου. Εγώ πιστεύω απλούστατα ότι ανήκει σε μία τεράστια κατηγορία ανδρών που έχει φρικάρει που θα γίνει μπαμπάς.

Ξέρει πολύ καλά ότι σε λίγους μήνες και να πηγαίνει να παίρνει τσίχλες από το περίπτερο θα αποτελεί για αυτόν έναν απολαυστικό περίπατο.

Εξήγησέ του κάποια πράγματα, προσπάθησε να τον ηρεμήσεις και κυρίως ηρέμησε εσύ γιατί είσαι ευαισθητούλα. Και πρότεινέ του π.χ. όποτε θέλει να φέρνει τους φίλους του στο σπίτι για μπυρίτσα και πιτσούλα. Συμφιλιωθείτε, δεν είναι ωραία πράγματα αυτά σε μία τέτοια περίοδο.?

πιστεψε με και η κουλτουρα παιζει το ρολο της... αλλιως εχει μεγαλωσει, αλλιως εχει μαθει... 

ειλικρινα, εχω εξηγησει. απειρες φορες. απειρα πραγματα. ποσο πια; ποσο; ποσο ακομα; 

καλα το ειπα και αυτο οπως επισης οτι τα ζευγαρια κανουν παρεα με τους φιλους τους και μαζι κα ιβρισκονται κλπ. και μου λεει αυτοι που το κανουν αυτο, βρισκονται σε σπιτια, ενω εγω βγαινω εξω και τους βλεπω εξω. και του λεω γιατι εμεις δεν εχουμε σπιτι; 

η δικαιολογια ετοιμη απλα... 

και ακριβως αυτο ειπα αποψε. αυτη η περιοδος θα επρεπε να ειναι η πιο ευτυχισμενη της ζωης μας και συνεχως μου την βγαζει ξινη και με ξενερωνει. δε ξερω τι σοι αγαπη ειναι αυτη που νοιωθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εννοειται δεν ειπαμε να μη βγαινει, ουτε θελω να ειμαστε 24/7 μαζι. αλλα ακριβως επειδη ολη τη βδομαδα δουλευει και οταν γυριζει κανει μπανιο, τρωει, παιζει προ (αυτο δε σας το ειπα) και πεφτει για υπνο, ε σορι αλλα περιμενω οτι οταν δε θα δουλευει θα ειμαι εγω η προτεραιοτητα του.-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimaki83 μπα μη σε απασχολεί. Είναι στον άνθρωπο καθαρά. Κ ο δικός μ Σπιτόγατος είναι. Προτιμάει να βγαίνουμε μαζί η με φίλους παρά μόνος του. Κ όταν βγει για καφέ θα είναι με τα παιδια ρης δουλειάς κανένα Σάββατ ο π σχολάει νωρίς κ βράδυ να το χει κάνει 3 4 φορες π βγαίνουν όλοι μαζι από τ γραφείο του για σουβλάκια. Πάντα μ λέει στις 12 θα μαι οισω. Ρε άνθρωπε τ λέω δ θα πας κ θα είσαι με τ ρολοι στο χέρι. Σιγά.

@Melina_P έχω βιώσει παρόμοιες καταστάσεις κ τώρα μ άναψαν τα λαμπάκια μόνο που τα διάβασα. Τι να σ πω παραπάνω δ ξέρω. Εύχομαι με τ παιδο να αλλάξουν τα πράγματα. Υπομονή κ πάλι υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά, θέλω απλά να του κοπανήσω το κεφάλι στον τοίχο... Πόση υπομονή πια να κάνει ένας άνθρωπος; Δε ξέρω καν αν αξιζει ρε παιδιά πραγματικά δηλαδή.... Η χαρά είναι πλέον μόνο στιγμές... 

Να μην ξέρει καν να πει τι ωρα θα γυρισει; Τι συζηταμε τωρα; Καθε βδομαδα τα ιδια και τα ιδια... Σιγα μην αλλαξει κατι με το παιδι.... Ενας ανθρωπος αλλαζει μονο αν θελει, εγω δεν εχω δει θεληση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον στην αρχη ειπα να μην απαντησω γιατι θεωρω οτι απλα σε ταραζει αυτη η κουβεντα , απ την αλλη ομως υποθετω πως οντως θελεις την γνωμη μας και ισως σου φανουν χρησιμα ολα αυτα. Δεν θα σου χρυσωσω το χαπι, δεν ειναι ωριμη συμπεριφορα αυτη που περιγραφεις.
Φανταζομαι πως ηξερες οτι ειναι ετσι οποτε υπεθετες οτι θα αλλαξει; δεν ξερω πως το ειχες στο κεφαλι σου αλλα εγω θα σου πω το εξης , δεν αλλαζουν αυτοι οι ανθρωποι ουτε με το παιδι θα αλλαξει. Οπως τωρα εχει αναγκη στο κεφαλι του να βγαινει μετα θα εχει μεγαλυτερη αναγκη γιατι θα εχει ενα παιδι στο σπιτι να τον κουραζει ακομα πιο πολυ.
Το μονο που θα μπορουσε να βοηθησει ειναι να βρειτε μερικες κοινες δραστηριοτητες πχ εγω παιζω φιφα με τον αντρα μου! δεν το κανω καταναγκαστικα , μου αρεσει οντως (επειδη λες οτι παιζει προ)
Μπορει δλδ να βρεις πραγματα που αρεσουν και στους δυο να κανετε ωστε να περνατε λιγο ποιοτικο χρονο μαζι.
Αλλιως το μονο που εχεις να κανεις ειναι να αποδεχτεις οτι ετσι ειναι και να προσπαθησεις να προσαρμοστεις σε αυτο.
Οπως και να χει σου ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και προσπαθησε να ταραζεσαι οσο λιγοτερο γινεται. Κοιτα τον εαυτο σου πανω απ ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αυτο που σκεφτομαι ειναι να χωρισω. Και αυτη τη φορα παρα πολυ σοβαρα. 

κΑι εννοειται οτι θελω τη γνωμη σας και δε θελω να μου χρυσωστε το χαπι για κανενα λογο.

Ναι δεν ειναι ωριμη συμπεριφορα και ειχα καποια δειγματα αλλαγης και τον τελευταιο μηνα εχει ξεκινησει ολο αυτο και χειροτερο. Λιγο πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ουσιαστικα... 

Το να βρουμε πραγματα να κανουμε μαζι, επισης το εχω προσπαθησει, αλλα καπου ρε κοριτσια κι εγω παραιτουμαι και ξενερωνω και σταματαω να προσπαθω, αμα δεν βλεπω κι απο εκεινον κατι, τι να κανω; μονη μου ειμαι σε αυτη τη σχεση δηλαδη; 

και εχω προσαρμοστει αρκετα για τοσο καιρο που ειμαστε μαζι. δεν δυναμαι να δεχτω οτι εγω ειμαι αυτη που πρεπει ΜΟΝΟ να προσαρμοστει στα δικα του. Για να περναει εκεινος καλα, για να ειναι εκεινος καλα; Ε οχι. Δηλαδη λειπει 2 ωρες; Αυτο ηταν που δε θα αργουσε; Κολοκυθια τουμπανα λεω εγω... 

Κατα τα λλα αγαπη... Ε οχι εγω δε βλεπω αγαπη. Και ναι τον αγαπαω, αλλα δε ξερω ποσο θα αντεξω ακομα. Και ο χωρισμος θα πονεσει παρα πολυ αλλα, δε βλεπω καν ενδιαφερον ρε παιδια πλεον... Και εχω μιλησει απειρα και βαρεθηκα. Απλα. 

Και τωρα και καλα θα καρτησει την κουβεντα που του ειπα πριν φυγει; (ναι ηταν χοντρη δε λεω, αλλα δε σκεφτεται και ποτε τι προκαλει τα νευρα μου και την αντιδραση μου) Ε ας την κρατησει, αν η ωριμοτητα ειναι να αγνοει, επαιξε κι εχασε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melina_P είπε:

Γενικά έχω κάνει άπειρες συζητήσεις... 

Πριν από λίγο πάλι τσακωθήκαμε. Και το έχουμε συζητήσει και του έχω εξηγήσσει ότι με πειράζει αυτό που κάνει, κάθε βδομάδα η ΠΡΩΤΗ του προτεραιοτητα να ειναι ποτε θα βγει με τους φιλους του και να μην του καιγεται καρφακι, γιατι αυτο συμβαινει στην πραγματικοτητα. Με εβγαλε εκτος ελεγχου ρε κοριτσια και ειπα ασχημα λογια που δεν ηθελα να πω πριν φυγει. Αλλα δεν αντεχω αλλο αυτο τον εαυτουλη. Δεν αντεχω πραγματικα. 

@marillia τουλάχιστον εσένα σου λέει και μία ώρα έστω και τυπικά, εδώ μιλάμε οτι δεν ξέρει καν. Την προηγούμενη Παρασκευή έφυγε πριν τις 9 το βράδυ και γύρισε τί ώρα λέτε; 6 το πρωί. Και είναι η 2η φορά που γίνεται. 

Και κάθε φορά, ότι έχω πρόβλλημα που βγαίνει, ε αμα γίνεσαι τέτοιος καφρος εχω προβλημα φυσικά και έχω, γιατι οταν έρθει το μωρό τι θα γίνει; θα με παραταει με το μωρο και θα βγαινει; μη χασει τη βδομαδιατικη εξοδο; για ν τα πιει και να γυρναει λες κι ειναι ο εργενης ο γκ@@@@@ς;;; 

Εχω πολλα νευρα το εχετε κατλαβει, ειναι και οι ορμονες αλλα γενικα εχω αρχισει και κουραζομαι παρα πολυ, τοσο που σκεφτομαι να σηκωθω να φυγω απο το σπιτι μερικες μερες να ηρεμησω, να παρω το σκυλι και να παω καπου να ειμαστε μονες μας. 

Και φυσικά πάλι σημερα δε θα γυρισει νωρις, γιατι θα το παιξει θιγμενος επειδη ειπα την κουβεντα την ασχημη που ειπα - παρολο που ειπε οτι δεν θα αργησει κι οτι και καλα παει να συναντησει εναν φιλο του ονο για λιγο. Κι εγω η ηλιθια εκλεισα εισιτηρια για σινεμα. Πανε τα 15Ε... 

Γενικά οταν βγαινει μονος του ξεχναει οτι εχει σχεση. Και το πιο βασικο ειναι οτι εχουμε διαφορα κουλτουρας. Δεν ειναι Ελληνας. ΕΙναι απο τη Νιγηρια και παρολο που ειμαστε τοσο καιρο μαζι, δεν φαινεται να τον ενδιαφερει να προσαρμοστει. Εγω ειμαι αυτη που πρεπει να προσαρμοστει, εκεινος και καλα δουλευει ολη τη βδομαδα (ο κακομοιρης, λες και ιενια ο μοναδικος στο συμπαν ολοκληρο που δουλευει) και δε μπορει να γυριζει σπιτι και να μιλαω εγω. 

Ειμαι στο τσακ. Εχω ξεπερασει εαυτον. Εχω ξεπερασει τα ορια μου. 

Τσακωθηκατε και σηκώθηκε και πήγε σε φιλο του ;;

Το μωρό το θέλατε και και οι δύο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Τσακωθηκατε και σηκώθηκε και πήγε σε φιλο του ;;

Το μωρό το θέλατε και και οι δύο;

Κανονισμένο ήταν 1000% να βγει ΠΑΛΙ, δεν εφυγε επειδη τσακωθηκαμε, μαλιστα το επαιζε και αγαπουλας πριν φυγει, ενω ειχε γινει ψιλοκαυγας και γυριζει και μου λεει μετα τα μωρο μου και αηδιες, πεταει ενα καληνυχτα κι εκει πηρα αναποδες εγω και πηγα να τον κρατησω και ετρεξε προς τον διαδρομο, εξω απο το σπιτι εννοω ε;  ε και δεν αντεξα του ειπα αντε γ......  και οχι δεν πηγε ακριβως σε φιλο του. Ειναι εξω σιγουρα οχι σε καποιο σπιτι η κατι τετοιο.. και να σου πω δεν ξερω κιολας που ειναι, δε ξερω αν μπορω να τον πιστεψω πλεον...

Ναι το θελαμε. Και περισσοτερο εκεινος μπορω να σου πω....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Melina_P είπε:

Κανονισμένο ήταν 1000% να βγει ΠΑΛΙ, δεν εφυγε επειδη τσακωθηκαμε, μαλιστα το επαιζε και αγαπουλας πριν φυγει, ενω ειχε γινει ψιλοκαυγας και γυριζει και μου λεει μετα τα μωρο μου και αηδιες, πεταει ενα καληνυχτα κι εκει πηρα αναποδες εγω και πηγα να τον κρατησω και ετρεξε προς τον διαδρομο, εξω απο το σπιτι εννοω ε;  ε και δεν αντεξα του ειπα αντε γ......  και οχι δεν πηγε ακριβως σε φιλο του. Ειναι εξω σιγουρα οχι σε καποιο σπιτι η κατι τετοιο.. και να σου πω δεν ξερω κιολας που ειναι, δε ξερω αν μπορω να τον πιστεψω πλεον...

Ναι το θελαμε. Και περισσοτερο εκεινος μπορω να σου πω....

 

Κοπελα μου πιστευω οτι η θεση μας ειναι λεπτη. Δεν λες ευκολα σε εγκυο γυναικα "ναι χωρισε" , το καταλαβαινεις φανταζομαι....Αν αυτο θες αυτο κανε αλλα σκεψου το ηρεμα οχι τωρα πανω στα νευρα σου. Φροντισε ο,τι αποφαση και να παρεις να ειναι αυτο που θες και αυτο που θα δουλεψει καλυτερα για εσενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαινω εννοειται και τι σας πρηζω τωρα κι εσας δε ξερω... 

φοβαμαι τον εαυτο μου περισσοτερο γιατι ο,τι αποφαση κι αν παρω δεν ειμαι σιγουρη αν θα την τηρησω, γιατι μπαινει η ρημαδα η καρδια στη μεση... 

οπως δεν ειμαι σιγουρη για το αν θα γυρισει σπιτι του ο κυριςο αποψε - η αυριο το πρωι, ποιος ξερει, αν γυρισει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μας πρήζεις. Αυτ ή τη στιγμή είσαι πολύ φορτισμένη κ θες κάπου να μιλήσεις. Οποία δ θεκει απλά δ σ απαντάει.

Κατ αρχάς ηρεμησε για σένα κ τ μωράκι σου πάνω από όλα. Όπως είπε κ η @Μπλε δεν είναι εύκολο να πούμε σε μια έγκυο κοπέλα χώρισε. Από την άλλη κάποια στιγμή όλα αυτά η θα σε κάνουν να πεις αι σιχτίρ κ να σηκωθείς να φύγεις η θα συμβιβαστεί με όλο αυτό κινδυνεύοντας να χάσεις τ εαυτο σου. Όπως είπες να αλλάξουν τα πράγματα μάλλον δύσκολο μ φαίνεται. Δώσε χρόνο, πάρε χρόνο, αν χρειαστεί μείνε κ λίγο μακρυα σου ώστε να σκεφτείς με καθαρό μυαλό τι πραγματικά θέλεις για σένα κ τ μωρο σου. Έχεις κάποιον να σε στηρίξει αυτή την περίοδο σε περίπτωση π θες να πάρεις τ χρόνο σου μέχρι να δεις τι θα κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την εγκυμοσύνη ξέρουμε μόνο εκείνος κι εγώ. Δεν το έχουμε πει σε κανέναν, τουλάχιστον εγώ, γιατί την προηγούμενη φορά που το είπαμε δεν είδα προκοπή, οπότε τώρα είπα μέχρι να κάνω αυχενική δε λέω τίποτα.

Σκέφτηκα να φύγω ναι, αλλά δεν είναι εύκολο γιατί οι μόνοι που έχω είναι η νονοί μου, που είναι γονείς μου ουσιαστικά, αλλά και πάλι μέσα στη νύχτα θα τους ταράξω πάρα πολύ, συν οτι μόλις έσκασε κεραυνος εν αιθρια οτι η νονα μου εχει καρκινο του μαστου και ετοιμαζεται για χειρουργειο κλπ κλπ.

Και σίγουρα πρέπει να είμαι μακριά του, γιατί έχω τόσα πολλά μαζεμένα, που απλά κάθε φορά που τον βλέπω θέλω να τον βρίσω και παρόλα αυτά ακόμα τον αγαπάω, μα πόσο βλάκας είμαι τελικά; 

Ίσως φύγω αύριο, άλλωστε το να γυρισει νωρίς αποκλείεται, μπορεί και να μη γυρίσει καν σήμερα, ή και αύριο, οπότε αύριο, μάλλον θα πάρω το σκυλί και θα την κάνω για μερικές μέρες, γιατί δε βλέπω και άλλη λύση... ξέρω κι εγώ πια; 

Νομίζω ήδη έχω συμβιβαστεί αρκετά. Όταν ένας άνθρωπος δε σέβεται τις ανάγκες σου, τότε δεν είναι άξιος να είναι ο πατέρας του παιδιού σου και να είναι δίπλα σου. Αν δεν το καταλαβαίνει αυτό, είναι δικό του πρόβλημα όχι δικό μου. Νομίζω πάντως, απογοητευμένη είμαι περισσότερο και υποθέτω μου βγαίνει σε νεύρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...