Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφές στις γόνιμες μέρες


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 100
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι δεν πρόκειται για τόσο ευχάριστο γεγονός για εκεινους όταν μένει κάποια εργαζόμενη έγγυος.. βρε κορίτσια πείτε μου λίγο το είχα ξανα ρωτήσει επειδή δε γνωρίζω καθόλου από αυτά..οι τιμές της χωριακης πως πάνε?? Ξεκινάει από το μηδέν κ ανεβαίνει? Τι σ λένε είναι 1 δύο κ αν δεν είσαι είναι 0?? Άσχετη τελείως χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια μας πολλά σε όσες γιορτάζουμε και εύχομαι ο Αύγουστος να δώσει σε όλες μας το πολυπόθητο μωράκι στις κοιλίτσες μας...Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι δεν πρόκειται για τόσο ευχάριστο γεγονός για εκεινους όταν μένει κάποια εργαζόμενη έγγυος.. βρε κορίτσια πείτε μου λίγο το είχα ξανα ρωτήσει επειδή δε γνωρίζω καθόλου από αυτά..οι τιμές της χωριακης πως πάνε?? Ξεκινάει από το μηδέν κ ανεβαίνει? Τι σ λένε είναι 1 δύο κ αν δεν είσαι είναι 0?? Άσχετη τελείως χαχα

Κι εγω απο εδω απ το φορουμ εμαθα τι παιζει με τις τιμες της χοριακης. Νομιζω απο 25 και πανω ειναι θετικο (αν δεν κανω λαθος). Μετα κοιτανε να διπλασιαζεται το νουμερο ανα 2 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι δεν πρόκειται για τόσο ευχάριστο γεγονός για εκεινους όταν μένει κάποια εργαζόμενη έγγυος.. βρε κορίτσια πείτε μου λίγο το είχα ξανα ρωτήσει επειδή δε γνωρίζω καθόλου από αυτά..οι τιμές της χωριακης πως πάνε?? Ξεκινάει από το μηδέν κ ανεβαίνει? Τι σ λένε είναι 1 δύο κ αν δεν είσαι είναι 0?? Άσχετη τελείως χαχα

Συνηθως νομιζω θετικο θεωρουν το πανω απο 5 οταν μιλαμε για πολυ μικρη ηλικια κυησης ...αλλα και παλι οι τιμες της χοριακης πανε σε συνδυασμο με την μερα του κυκλου δλδ αλλιως θα εκτιμησεις μια τιμη την πρωτη μερα της χαμενης περιοδου και αλλιως με 2 βδομαδες καθυστερηση.Αλλα και παλι ειναι πολυ σχετικη τιμη καθως μια κοπελα μπορει την πρωτη μερα καθυστερησης να εχει 50 κ να ειναι ολα καλα και μια αλλη να εχει 200 και παλι ολα καλα. Το μονο που εχει σημασια στην β χοριακη ειναι να διπλασιαζεται καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι κάποιες φορές που δεν ξέρεις ούτε που βρίσκεσαι ούτε τι κάνεις απλά περιμένεις ...Είναι πολύ δύσκολο για μένα να μην κάνω τίποτα και απλά να περιμένω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορία όταν το τεστ  ωορρηξίας βγαίνει θετικό 15η μέρα 18 30 το απόγευμα πόσες μέρες μετά θα έπρεπε να αδιαθετήσω; τον προηγούμενο μήνα  στις 14 μέρες και 10 ώρες μετά το τεστ ωορρηξίας είδα τα ροζ υγρά...

Επεξεργάστηκε από Μαρία Κατούφα Μήλα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Απορία όταν το τεστ  ωορρηξίας βγαίνει θετικό 15η μέρα 18 30 το απόγευμα πόσες μέρες μετά θα έπρεπε να αδιαθετήσω; τον προηγούμενο μήνα  στις 14 μέρες και 10 ώρες μετά το τεστ ωορρηξίας είδα τα ροζ υγρά...

Kαλησπέρα!!Συνήθως 14 με 15 μέρες μετά έρχεται περίοδος!!Βέβαια εξαρτάται απ την γυναίκα κ τον οργανισμό δηλ πόσες μέρες διαρκεί η ωχρινική φάση!!Εγώ αδιαθέτησα 15 μέρες μετά!!Χρειάζονται 3 μήνες για να δεις περίπου πότε έρχεται!!Εύχομαι όμως να έχει πιάστει το μωράκι κ να μην ξανακάνεις τεστάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και τις ευχές σου...Υπάρχει περίπτωση από το θετικό τεστ ωορρηξίας να περάσουν 51 ώρες για να γίνει η ωορρηξία;; Το λέω για να υπολογίσω αν έχω καθυστέρηση ή όχι έχω μπερδευτεί πραγματικά...Είχα κάνει το τεστ ωορρηξίας 15η μέρα κυκλου με έντονη γραμμή και την 16η μέρα ήταν πολύ πιο αχνη η καθόλου.. Παίζει να μην έγινε ποτέ η ωορρηξία ??  Είμαι τώρα 16 μέρες μετά και έκανα τεστ εγκυμοσύνης αρνητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ έκανα αυτό το τεστ στις 07 και 15 περίπου σήμερα 4 μέρα καθυστέρησης και εχοντας να παω τουαλέτα 3 μιση ωρες...Πως φαίνεται το αποτέλεσμα;

test 25.08.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Δεν το βλέπω και πολύ ξεκάθαρα να σου πω την αλήθεια, αν και νομίζω ότι διακρίνω μια γραμμή! εφόσον είσαι 4 μέρα καθυστέρησης πήγαινε κάνε μια χοριακη να είσαι σίγουρη.. μέχρι το μεσημέρι θα ξέρεις.. εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ έκανα αυτό το τεστ στις 07 και 15 περίπου σήμερα 4 μέρα καθυστέρησης και εχοντας να παω τουαλέτα 3 μιση ωρες...Πως φαίνεται το αποτέλεσμα;

test 25.08.jpg

καλημερα σου❤

εγω παντως το βλεπω θετικΟΟΟΟ❤❤

εχει μια δευτερη γραμμουλα..καπως ετσι ηταν και τα δικα μου.. τρεξε για χοριακουλαα!! Με το καλοοοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ήδη έστειλα μήνυμα στη μαια του γιατρού να κλείσω ραντεβού με τον γιατρό και μου ζήτησε να κάνω χοριακή πρώτα και ανάλογα με την τιμή θα μου κλείσει ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ήδη έστειλα μήνυμα στη μαια του γιατρού να κλείσω ραντεβού με τον γιατρό και μου ζήτησε να κάνω χοριακή πρώτα και ανάλογα με την τιμή θα μου κλείσει ραντεβού 

Σου εύχομαι μία μεγάαααλη χοριακή!! Κράτα μας ενήμερες!! Φιλάκια όλα θα πάνε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι ... Στην περιοχή μου δεν ήταν ανοιχτό το μικροβιολογικο επιστρέφει 3 Σεπτεμβρίου οπότε πήγα στη Βιοϊατρική στο Περιστέρι έκανα τη χοριακή και θα έχω το αποτέλεσμα τη Δευτέρα...Είμαι πολύ χαρούμενη και αισιόδοξη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα και πάλι ... Στην περιοχή μου δεν ήταν ανοιχτό το μικροβιολογικο επιστρέφει 3 Σεπτεμβρίου οπότε πήγα στη Βιοϊατρική στο Περιστέρι έκανα τη χοριακή και θα έχω το αποτέλεσμα τη Δευτέρα...Είμαι πολύ χαρούμενη και αισιόδοξη...

 

Θετικο ειναι γιατι εχει δευτερη γραμμουλα και μαλιστα οχι και αχνη (εχεις παρει τη φωτο απο μακρυα). Αν θυμαμαι καλα προσπαθουσες καιρο, οποτε συγχαρητήρια και με το καλο να δεις και ανεβασμένη χοριακή. Χρησιμοποιουσες καιρό τεστ ωορρηξίας σε όλη αυτη την προσπαθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα και πάλι ... Στην περιοχή μου δεν ήταν ανοιχτό το μικροβιολογικο επιστρέφει 3 Σεπτεμβρίου οπότε πήγα στη Βιοϊατρική στο Περιστέρι έκανα τη χοριακή και θα έχω το αποτέλεσμα τη Δευτέρα...Είμαι πολύ χαρούμενη και αισιόδοξη...

 

Άμα έχεις άλλο ένα τεστ σε στικακι. Ξανά κάνε κι αύριο με πρωινα ουρά να δεις αν φαίνεται περισσότερο η 2η γραμμούλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Θετικο ειναι γιατι εχει δευτερη γραμμουλα και μαλιστα οχι και αχνη (εχεις παρει τη φωτο απο μακρυα). Αν θυμαμαι καλα προσπαθουσες καιρο, οποτε συγχαρητήρια και με το καλο να δεις και ανεβασμένη χοριακή. Χρησιμοποιουσες καιρό τεστ ωορρηξίας σε όλη αυτη την προσπαθεια?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου...Με τεστ ωορρηξίας είναι ο δεύτερος μήνας που προσπάθησα...Γενικά όμως είναι ο 28ος κύκλος προσπαθειών.. το αστείο είναι ότι με τα τεστ αυτά επιβεβαίωσα ότι η ωορρηξία μου γίνεται σε μικρό διάστημα από την άνοδο της lh..Το ακόμα πιο αστείο είναι ότι η προηγούμενη γυναικολόγος που με παρακολουθούσε μου πατούσε ενέσεις ovitrelle χωρίς να μου κάνει αιματολογικές εξετάσεις πρώτα και το κορυφαίο όλων είναι ότι όταν έβλεπε ωοθυλακιο στον υπέρηχο έτοιμο να σπάσει μας έλεγε να ξεκινήσουμε τις επαφές 36 ώρες μετά.. Και εγώ ένιωθα το πολύ ένα 24 ωρο  μετα πονακια ωορρηξίας και οι επαφες να γινονται στο γαμο του καραγκιοζη..Τεσπα το κατάλαβα όταν άλλαξα γιατρό και μου έκανε όλες τις εξετάσεις ορμονικές σαλπιγγογραφια κλπ και μου είπε να έχουμε επαφές ανά 2 μέρες από τη 10η και μετά και αν θέλουμε και παραπάνω κανένα πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου...Με τεστ ωορρηξίας είναι ο δεύτερος μήνας που προσπάθησα...Γενικά όμως είναι ο 28ος κύκλος προσπαθειών.. το αστείο είναι ότι με τα τεστ αυτά επιβεβαίωσα ότι η ωορρηξία μου γίνεται σε μικρό διάστημα από την άνοδο της lh..Το ακόμα πιο αστείο είναι ότι η προηγούμενη γυναικολόγος που με παρακολουθούσε μου πατούσε ενέσεις ovitrelle χωρίς να μου κάνει αιματολογικές εξετάσεις πρώτα και το κορυφαίο όλων είναι ότι όταν έβλεπε ωοθυλακιο στον υπέρηχο έτοιμο να σπάσει μας έλεγε να ξεκινήσουμε τις επαφές 36 ώρες μετά.. Και εγώ ένιωθα το πολύ ένα 24 ωρο  μετα πονακια ωορρηξίας και οι επαφες να γινονται στο γαμο του καραγκιοζη..Τεσπα το κατάλαβα όταν άλλαξα γιατρό και μου έκανε όλες τις εξετάσεις ορμονικές σαλπιγγογραφια κλπ και μου είπε να έχουμε επαφές ανά 2 μέρες από τη 10η και μετά και αν θέλουμε και παραπάνω κανένα πρόβλημα...

Γι αυτο σε ρωτησα ποσο καιρο τα χρησιμοποιεις. Γιατι προσπαθεις τυπου 2 χρονια και, και με το 2ο τεστάκι που εντόπισες την ωορρηξια σου εμεινες. Καμια φορά ειναι τοσο απλή η λύση και όμως δεν έχει βρεθεί καποιος να μας καθοδηγήσει. Ειναι πολλές κοπέλες που ακόμα και με σταθερό κύκλο μπορεί να υπολογίζουν λάθος. Οπως και να χει ομως συγχαρητήρια και εύχομαι την καλύτερη εξέλιξη! Το θέμα της σύλληψης είναι ένα πρώτο άγχος όμως που όπως και να χει πλεον δείχνει να σου φεύγει γιατί ταλαιπωρήθηκες και εσυ καιρό. Καλά η άλλη γυναικολόγος τραγική αφού όπως και να χει ακόμα και σε 36 ώρες να γίνει η ωορρηξία πάντα επαφές έχουμε λίγο πριν (1-2-3 μέρες) γιατι το καλύτερο κόλπο είναι να υπάρχει ήδη σπέρμα να "περιμένει"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τραγική δεν λες τίποτα στην ουσία παραπληροφόρηση φουλ και να φανταστείς στο νέο μου γιατρό πήγα πρώτη φορά το Δεκέμβριο και μου είπε ακριβώς αυτό ότι δεν υπάρχει λόγος για αποχή μέχρι την ωορρηξία ..να πεις να υπήρχε αδύναμο σπέρμα οκ αλλά το σπερμοδιαγραμμα του σζγ σου μου λέει μια χαρά μπορεί να αντέξει και τρεις μέρες πιο μπροστά..Δεν θέλησε να επεκταθεί γιατί δουλεύουν στο ίδιο μαιευτήριο αλλά κούναγε το κεφάλι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Ναι τραγική δεν λες τίποτα στην ουσία παραπληροφόρηση φουλ και να φανταστείς στο νέο μου γιατρό πήγα πρώτη φορά το Δεκέμβριο και μου είπε ακριβώς αυτό ότι δεν υπάρχει λόγος για αποχή μέχρι την ωορρηξία ..να πεις να υπήρχε αδύναμο σπέρμα οκ αλλά το σπερμοδιαγραμμα του σζγ σου μου λέει μια χαρά μπορεί να αντέξει και τρεις μέρες πιο μπροστά..Δεν θέλησε να επεκταθεί γιατί δουλεύουν στο ίδιο μαιευτήριο αλλά κούναγε το κεφάλι του

Συγχαρητήρια κορίτσι!Ευχομαι μια θετική χοριακη (που σίγουρα θα είναι δλδ!)Τετοια να έχουμε, να παίρνουμε θάρρος κ οι υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...