Μετάβαση σε περιεχόμενο

φιλια(;)


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Κακως σε πειραζει κοριτσι μου... σταματα να στεναχωριεσαι για ατομα που δεν στεναχωριουνται για σενα..δεν αξιζει...

δικιο εχεις..ειχαμε κανει σχεδια οτι θα παρουμε μαζι τα βαφτιστηκα..το ενα το αλλο..πρεπει να το ξεπερασω ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω @Μελούλα!  Ένα ζευγάρι που η κοπέλα θέλει πολύ ένα μωρό αλλά ο άντρας της ούτε το συζητάει, όταν είπαμε ότι παντρευόμαστε (ήμουν εγκυος αλλα δεν το ειχαμε πει) γυρνάει κ μου λέει είσαι εγκυος; κοίτα να δεις που θα μείνει έγκυος πριν από μένα! Με κακιασμένο ύφος όμως. Όταν τους το ανακοινώσαμε δε, έπεσαν απ τα σύννεφα! Το ζευγάρι αυτό είναι κολλητοί με τον άντρα μου, ψωμί κ αλάτι που λέμε. Βγαίναμε για καφέ κ δε ρώταγαν ποτέ πώς πάω με την εγκυμοσύνη, σα να μην υπηρχε! κάτι ήθελε να πει ο αντρας μου σχετικο με την εγκυμοσυνη κ τον σκουντηξα να μη μιλησει, δε χρειάζεται του λεω να προβαλουμε τους εαυτους μας.. νιωθαμε αβολα για κατι τοσο ομορφο που ειχε γινει! μου λέει μια μέρα ο αντρας μου, οι ''ξένοι'' άνθρωποι αυτοί που δεν κανουμε τοσο παρεά, χάρηκαν πιο πολύ απ' ότι οι δικοί μας.. Το έβλεπα ότι ένιωθε προδομένος.. μέχρι που τώρα πρόσφατα ανακαλύψαμε ότι έχουν χαθεί γιατί κάνουν παρέα με την πρώην του άντρα μου, η οποία ξαφνικά έγινε καλή, αγία.. που ο φιλος αυτος του αντρα μου ξέρει πολύ καλά τι είχε περάσει ο δικός μου κ τον στηριζε... άλλη απογοήτευση κ πίκρα εκει. Δυστυχώς πονάει γιατί λες είμαστε ενηλικες ανθρωποι, όχι παιδιά. Τέλος παντων, τους βάζεις στην άκρη όσο είναι καιρός κ χωρίς να σου προξενήσουν μεγαλο κακο. Μαθηματα είναι όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

Σε καταλαβαίνω @Μελούλα!  Ένα ζευγάρι που η κοπέλα θέλει πολύ ένα μωρό αλλά ο άντρας της ούτε το συζητάει, όταν είπαμε ότι παντρευόμαστε (ήμουν εγκυος αλλα δεν το ειχαμε πει) γυρνάει κ μου λέει είσαι εγκυος; κοίτα να δεις που θα μείνει έγκυος πριν από μένα! Με κακιασμένο ύφος όμως. Όταν τους το ανακοινώσαμε δε, έπεσαν απ τα σύννεφα! Το ζευγάρι αυτό είναι κολλητοί με τον άντρα μου, ψωμί κ αλάτι που λέμε. Βγαίναμε για καφέ κ δε ρώταγαν ποτέ πώς πάω με την εγκυμοσύνη, σα να μην υπηρχε! κάτι ήθελε να πει ο αντρας μου σχετικο με την εγκυμοσυνη κ τον σκουντηξα να μη μιλησει, δε χρειάζεται του λεω να προβαλουμε τους εαυτους μας.. νιωθαμε αβολα για κατι τοσο ομορφο που ειχε γινει! μου λέει μια μέρα ο αντρας μου, οι ''ξένοι'' άνθρωποι αυτοί που δεν κανουμε τοσο παρεά, χάρηκαν πιο πολύ απ' ότι οι δικοί μας.. Το έβλεπα ότι ένιωθε προδομένος.. μέχρι που τώρα πρόσφατα ανακαλύψαμε ότι έχουν χαθεί γιατί κάνουν παρέα με την πρώην του άντρα μου, η οποία ξαφνικά έγινε καλή, αγία.. που ο φιλος αυτος του αντρα μου ξέρει πολύ καλά τι είχε περάσει ο δικός μου κ τον στηριζε... άλλη απογοήτευση κ πίκρα εκει. Δυστυχώς πονάει γιατί λες είμαστε ενηλικες ανθρωποι, όχι παιδιά. Τέλος παντων, τους βάζεις στην άκρη όσο είναι καιρός κ χωρίς να σου προξενήσουν μεγαλο κακο. Μαθηματα είναι όλα!

Οι πραγματικοί φίλοι χαίρονται με τη χαρά σου!!Στα δύσκολα μπορεί να ρθουν να σου σταθούν πιο εύκολα αλλά ποιός πραγματικά θα χαρεί με σένα όταν σου συμβεί κάτι ευχάριστο?Είτε παιδί,γάμος,μια καλή δουλειά?Το καλό είναι ότι τέτοιοι άνθρωποι δν μπορούν να κρυφτουν κ αργά ή γρήγορα θα αποκαλυφθούν!!Κ γω όταν είχα μείνει έγκυος κ  εξέλεβα ζήλεια!! Αλλά κ όταν παλινδρόμησε δν με καταλάβαν κοντινές μου φίλες!!Είχε έρθει μια φίλη μου σπίτι κ μου είπε αδυνάτισες και φαίνεσαι κουρασμένη!!Αλλη που είχαμε ίδια γυναικολόγο και απο αυτή κινδύνεψα μου είπε εγώ δν θα έφευγα απο αυτή τη γιατρό ότι κ να πάθαινα!!Καλά να είμαστε με τις οικογενείες μας πάνω απ όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτα πράγματα.. @Soto κατάλαβα για τι ανθρώπους μιλάς και να λέτε πάλι καλά που απομακρύνθηκαν από μόνοι τους!! 

@marillia συμφωνώ..στη λύπη θα σου σταθεί οποιοσδήποτε συγκινηθεί..μα στη χαρά σου είναι πιο δύσκολο να βρεις άνθρωπο να μη ζηλέψει..όλες τα περάσαμε πάνω κάτω νομίζω..ο άντρας μου ακόμα και από την αδερφή του.. φαντάσου..

Κορίτσια καλύτερα μόνος σου, λέει, παρα με λάθος άνθρωπο..σε όλα τα επίπεδα αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...