Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε για τρίτο ( η κ 4 μωρόπ) δυνατά!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέραμετα από 4 εξωσωματικές κ δύο παιδιά στις δύο τελευταίες αποφασίσαμε να δώσουμε μια ευκαιρία κ στα 2 τελευταία μας εμβρια

Έτσι σήμερα έκανα εμβριομεταφορα 2 βλαστοκυστες κ το άλλο Σάββατο κάνω χοριακη...ξέρω δε συγκρίνεται με ότι περνάς πρώτη φορά( μη σας πω κ δεύτερη) ωστόσο η αγωνία για το αν θα έρθει κ νέο μέλος ή μέλη στην οικογένεια παραμένει..εάν κάποιος μου έλεγε ότι θα φτάνει η μέρα που θα μιλούσα για τρίτο παιδί θα τον έλεγα χαζό...σήμερα απλά χαμογελάω...αναμονή 9 μέρες...

Εμείς πάντως ελπίζουμε κ περιμενουμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Ποκυ θαρραλέα απόφαση! Όχι για το ότι επέλεξες τελικά να τα βάλεις άλλα για το ότι τα παιδάκια σ είναι ακόμη μικρά. Αν θυμάμαι καλά ο μικρός σου είναι 14 μηνων; 15;; 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

14 σχεδόν... Είπαμε η τώρα ή ποτέ..ο άντρας μου το επέλεξε γιατί μας κάλεσαν να πληρώσουμε την κατάψυξη..είπαμε λοιπόν τι κάνουμε; Εάν είναι να τα βάλουμε κάποια στιγμή την ηρωνουμε εάν όχι..υπογράφουμε..αρνήθηκε κι οι δυο διότι τυχαία επιλέχθηκαν τόσες φορές ποια θα μπουν..εγώ ήμουν τρίτη μέρα περιόδου..ο γιατρός μου λέει στο τσακ προλαβαίνεις κ τώρα...οπότε μπήκα για υπέρηχο ξεκίνησα σικλακουρ κ 19 μέρα τα υποδέχτηκα.ο άντρας μου λέει κάνε πλάκα να ναι δίδυμα θα σαλταρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλη απόφαση! Παρά τις τόσες δυσκολίες να προσπαθείτε για τρίτο και τέταρτο μωράκι!!! Συγχαρητήρια! Εύχομαι σε 9 μέρες μια τεράστια χοριακή! Είναι τόσο όμορφες οι μεγάλες οικογένειες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Finally είπε:

14 σχεδόν... Είπαμε η τώρα ή ποτέ..ο άντρας μου το επέλεξε γιατί μας κάλεσαν να πληρώσουμε την κατάψυξη..είπαμε λοιπόν τι κάνουμε; Εάν είναι να τα βάλουμε κάποια στιγμή την ηρωνουμε εάν όχι..υπογράφουμε..αρνήθηκε κι οι δυο διότι τυχαία επιλέχθηκαν τόσες φορές ποια θα μπουν..εγώ ήμουν τρίτη μέρα περιόδου..ο γιατρός μου λέει στο τσακ προλαβαίνεις κ τώρα...οπότε μπήκα για υπέρηχο ξεκίνησα σικλακουρ κ 19 μέρα τα υποδέχτηκα.ο άντρας μου λέει κάνε πλάκα να ναι δίδυμα θα σαλταρω...

πω πω ταχυτητα!!! οι γιοι μας εχουν την ιδια ηλικια!

τωρα με τα δυο μικρα οι μερες της αναμονης θα κυλήσουν νεράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοείς τυχαία επιλέγουν ποια θα μπουν κατάψυξη; δ είναι ήδη στην κατάψυξη κ απλά ανανεώνεται το διάστημα με την πληρωμη;;;

Όσα είναι να ρθουν ας έρθουν! Η δικιά μ πάντως χρονιζει σε 15 μέρες κ δ έχω αντοχές για 2ο πόσο μάλλον για 3ο η 4ο! Χαρα στο κουράγιο σου!

Όσο για τις μεγάλες οικογένειες συμφωνώ με την @Vivi.Nik. και μένα μ αρέσουν πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni όπως ακριβώς τα λές! Άλλο στη θεωρία και άλλο στην πράξη! Θέλει μεγάλες αντοχές! Κι εγώ νιώθει ότι μ'εχει ξεζουμίσει! Κι όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Τι εννοείς τυχαία επιλέγουν ποια θα μπουν κατάψυξη; δ είναι ήδη στην κατάψυξη κ απλά ανανεώνεται το διάστημα με την πληρωμη;;;

Όσα είναι να ρθουν ας έρθουν! Η δικιά μ πάντως χρονιζει σε 15 μέρες κ δ έχω αντοχές για 2ο πόσο μάλλον για 3ο η 4ο! Χαρα στο κουράγιο σου!

Όσο για τις μεγάλες οικογένειες συμφωνώ με την @Vivi.Nik. και μένα μ αρέσουν πολυ!

Στο Ρέα πληρώνεις την κατάψυξη κάθε χρόνο..μπήκαν την πρώτη φορά λοιπόν 4( επετεύχθη εγκυμοσύνη με φρέσκα τότε) μετά βάλαμε δύο ( το 2016 κ το 2017 απέκτησα το δεύτερο..τώρα έπρεπε να γράψουμε για τα άλλα δύο..όταν πήγαμε λοιπόν ετέθη το διλλημα πληρώνω κ κάνω ετ κάποια στιγμή( αν όχι φέτος ξαναπληρώνω η τα βάζω κ ο,τι γίνει η τα καταστρέφω ή τα δίνω για πειράματα..δεν ξέρω τι θα έκανα εάν είχα περισσότερα..είχαν μείνει δύο..με δεδομένο ότι είμαστε ανεξήγητα υπογονιμοτητα θα μπορούσα λοιπόν να μείνω κ μόνη μου...οπότε ο άντρας μου αυτό σκέφτηκε...η αλήθεια είναι ότι βοήθεια δεν έχουμε οι δύο μας είμαστε κ εγώ στον ιδιωτικό τομέα...για μένα ήταν ηθικό το διλλημα..από τύχη στην πρώτη εμβριομεταφορα αυτού του κύκλου βρεθήκαμε με 6 άριστα εμβρια...βάλαμε τα δύο χωρίς να διαφέρουν σε τίποτα από τα άλλα....μετά πήγαμε για δεύτερο ξεπαγωσει πάλι τυχαία δύο..κ μείναν αυτά...από τύχη λοιπόν δεν μπήκαν πρώτα η Δευτέρα αυτά...κοίτα δεν ξέρω αν θα σταθώ τόσο τυχερή είναι η 5 προσπάθεια όλες θετικές με δύο παλλινδρομες..έχασα 3 μωρά μέσα σε αυτές όλα παίζουν ρόλο...δεν ξέρω αν θα μπορούσα να συνεχίσω να κοιμάμαι ήσυχη εγώ προσωπικά έχοντας δύο καταδτρεμρνα..εμένα ο χρόνος με ξενησε περίμενα παρακάτω...η εταιρεία όμως στο Ρέα είναι 300 ευρώ συν ο γιατρός κ η καταψυξη 150.. οπότε ουσιαστικά στο Ρέα θα έδινα 150 παραπάνω συν το γιατρό που τα δίνω λίγα λίγα..μου κόψαν κ κάποια γιατί έκανα υπερήχους στο γυναικολόγο...με τα πολλά όλα μου βγήκαν 1000.. δεν είναι λίγα αλλά διακοπές φέτος δεν θα πηγαίναμε..τα χαμένα μαζέψει αλλά για κάποιους λόγους πένθους δεν θα πηγαίναμε..οπότε λέμε πες πως πήγαμε οι 4 ένα πενταήμερο...

Κάπως έτσι πήγε στην τρέλα...γύρισα κανονικά στη δουλειά..τπ άγχος δεν είναι το ίδιο χωρίς να σημαίνει ότι δε θα στεναψωρεθω

Ευχαριστώ για τις ευχές..πάντως κάθε μέρα πασχαλια δεν είναι..δεν ξέρουμε εάν θα σταθούμε τυχεροι διότι σηκώνω δύο παιδιά τρέχω όλη μέρα..ξυπνάω 6 κ κοιμάμαι 12..θα πλένω θα μπανιαρισω θα μαγειρεύω θα σηκώνω παιδιά..δε γίνεται αλλιώς..κάνεις δεν ξέρει ότι κάναμε προσπάθεια θα το πούμε στην αυχαινικη εάν πετύχει..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Diwni όπως ακριβώς τα λές! Άλλο στη θεωρία και άλλο στην πράξη! Θέλει μεγάλες αντοχές! Κι εγώ νιώθει ότι μ'εχει ξεζουμίσει! Κι όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο!

Πιο δύσκολο παιδί από το γιο μου δεν υπάρχει..πίστεψε με..αυτόν φοβάμαι πιο πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Τι εννοείς τυχαία επιλέγουν ποια θα μπουν κατάψυξη; δ είναι ήδη στην κατάψυξη κ απλά ανανεώνεται το διάστημα με την πληρωμη;;;

Όσα είναι να ρθουν ας έρθουν! Η δικιά μ πάντως χρονιζει σε 15 μέρες κ δ έχω αντοχές για 2ο πόσο μάλλον για 3ο η 4ο! Χαρα στο κουράγιο σου!

Όσο για τις μεγάλες οικογένειες συμφωνώ με την @Vivi.Nik. και μένα μ αρέσουν πολυ!

Το 4 δεν το σκέφτομαι θεωρώ απίθανο να ναι δίδυμα..ο άντρας μου χαζοχαιρεται εγώ θα πάθω σοκ εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Μεγάλη απόφαση! Παρά τις τόσες δυσκολίες να προσπαθείτε για τρίτο και τέταρτο μωράκι!!! Συγχαρητήρια! Εύχομαι σε 9 μέρες μια τεράστια χοριακή! Είναι τόσο όμορφες οι μεγάλες οικογένειες! ❤️

Κοίτα παίζει ρόλο κ όλο το πλαίσιο..ο άντρας μου είναι μοναχοπαίδι κ το ζει καημό..εγώ είμαστε 3 κ μείναμε 2 λόγω απώλειας σε ατύχημα πριν λίγο καιρό...αυτό το μωρό εάν έρθει θα ναι βάλσαμο κ για τους γονείς μου..είναι πολλά μαζεμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally λυπάμαι ποκυ για την απώλεια σας. 

Ναι ξέρω τι έχεις περάσει κ για τις παλινδρόμες κτλ. Όσον αφορά το ηθικό δίλλημα κ γω το ίδιο θα έκανα. Ούτως ή άλλως θέλω 3 παιδιά οπότε σίγουρα θα έβαζα κ τα τελευταία 2. Αλλά ίσως κανένα χρόνο μετά. Ότι είναι να γίνει ας γίνει για καλό! Ακόμη κ δύο να ειναι! Εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Finally λυπάμαι ποκυ για την απώλεια σας. 

Ναι ξέρω τι έχεις περάσει κ για τις παλινδρόμες κτλ. Όσον αφορά το ηθικό δίλλημα κ γω το ίδιο θα έκανα. Ούτως ή άλλως θέλω 3 παιδιά οπότε σίγουρα θα έβαζα κ τα τελευταία 2. Αλλά ίσως κανένα χρόνο μετά. Ότι είναι να γίνει ας γίνει για καλό! Ακόμη κ δύο να ειναι! Εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά!

Κι εγώ πιο μετά ήθελα αλλά όλα ήταν σούπερ ενδοκρινολογικά αιματολογικά ανοσολογικά..οπότε είπα ο,τι γίνει άλλωστε δεν είναι κάθε μέρα Πασχαλια..δε σημαίνει ότι θα πετύχω ..ο,τι είναι θέλημα θεού ευχαριστουμε για τις ευχές( μεταξύ μας εγώ πιστεύω ότι δε θα πετύχει αυτή τη φορά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally πόσο πολύ σε χαίρομαι έτσι όπως τα περιγράφεις ! Εύχομαι μόνο επιτυχία ! Ακούγεστε υπέροχη οικογένεια οπότε μακάρι να ρθουν άλλα δυο μωράκια σ'αυτήν !!!

Να σε ρωτήσω κάτι που απασχολεί εμένα μιας και είχες 4 επιτυχημένες εμφυτεύσεις : Τί πάχος ενδομητρίου είχες κάθε φορά ? Ρωτάω γιατί προσπαθώ να αντιμετωπίσω το δικό μου λεπτό ενδομήτριο με cyclacur χωρίς όμως μεγάλη επιτυχία. Δεν καταφέρνω να ξεπεράσω το 7,5 mm στην καλύτερη περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Finally πόσο πολύ σε χαίρομαι έτσι όπως τα περιγράφεις ! Εύχομαι μόνο επιτυχία ! Ακούγεστε υπέροχη οικογένεια οπότε μακάρι να ρθουν άλλα δυο μωράκια σ'αυτήν !!!

Να σε ρωτήσω κάτι που απασχολεί εμένα μιας και είχες 4 επιτυχημένες εμφυτεύσεις : Τί πάχος ενδομητρίου είχες κάθε φορά ? Ρωτάω γιατί προσπαθώ να αντιμετωπίσω το δικό μου λεπτό ενδομήτριο με cyclacur χωρίς όμως μεγάλη επιτυχία. Δεν καταφέρνω να ξεπεράσω το 7,5 mm στην καλύτερη περίπτωση.

Το γιο μου 8 ( έκλαιγα με μαύρο δακρυ το θεωρούσα λίγο) κ την κόρη μου 10 στα αλλά δε θυμάμαι αλλά ποτέ δεν είχα πολύ μεγάλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σας!!! ????Καλη επιτυχία με μια τεράστια χοριακη! Μας συγκινησες παλι εύχομαι να μεγαλώσει η οικογένεια σας δυο εμβρυακια ουου υπέροχα. Λυπάμαι για την απώλεια σας δεν γνωρίζαμε. Εύχομαι οτι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 5 μερα κ έκανα τεστ..ξέρω βλακεία αλλά επειδή δεν πήρα φάρμακα είπα να δω τι παίζει...θετικο!!! Θα πάω Παρασκευή 8 μέρα για χοριακη .το είπα στον γιατρό μου κ αφού με μάλωσε για το τεστ μου πε για να πιάσει το τεστ χοριακη είναι πάνω από 25 οπότε πάμε καλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...