Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο EMBRYOLAB!γνώμες..


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!τον Σεπτέμβριο ξεκινάω εξωσωματική!μόλις πέρασα την επιτροπή για τα φάρμακα απ τον εοπυυ και κάνω έρευνα αγοράς για κέντρο..πήγα σε ένα άλλο αρχικά εδώ θεσσαλονίκη,αλλα δέν με κάλυψε...και σήμερα έκλεισα ενα ραντεβού και στο embryolab στις 30 ιουλιου μου είπανε με την κυρία Χατζηπαρασίδου Αλεξία..γενικά έχω δει πολύ καλά σχόλια για το συγκεκριμένο κέντρο..να μου πείτε οι αποψεις είναι πάντα αμφιλεγόμενες,αλλά θέλω να δω μια γενική άποψη..όποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας το γράψει..ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τον Σεπτέμβριο ξεκινάω εξωσωματική!μόλις πέρασα την επιτροπή για τα φάρμακα απ τον εοπυυ και κάνω έρευνα αγοράς για κέντρο..πήγα σε ένα άλλο αρχικά εδώ θεσσαλονίκη,αλλα δέν με κάλυψε...και σήμερα έκλεισα ενα ραντεβού και στο embryolab στις 30 ιουλιου μου είπανε με την κυρία Χατζηπαρασίδου Αλεξία..γενικά έχω δει πολύ καλά σχόλια για το συγκεκριμένο κέντρο..να μου πείτε οι αποψεις είναι πάντα αμφιλεγόμενες,αλλά θέλω να δω μια γενική άποψη..όποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας το γράψει..ευχαριστώ..

Καλησπέρα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου στα χέρια σου!!

εγώ δεν έχω κάνει εξωσωματική, ωστόσο επισκέφτηκα το εν λόγω κέντρο πριν από 2 εβδομάδες, λόγω 2 παλίνδρομων που βίωσα φέτος. Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Βέβαια μου είπε ο γιατρός πως δεν χρειάζεται να κάνω εξωσωματική ακόμα, μου έγραψε κάποιες εξετάσεις και με συμβούλεψε. Έχω όμως μια γνωστή μου, η οποία πήγε σε πολλά κέντρα, είχε 1αποβολή και μετά δεν μπορούσε να μείνει έγκυος φυσιολογικά. Και πήγε σε αυτό το κέντρο και πριν λίγες εβδομάδες γέννησε! Είναι πολύ ευχαριστημένη, αυτή μου το πρότεινε. Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με το κέντρο και παω εκει απο την αρχη 2 χρονια. Δεν είχα κάνει άλλη έρευνα αλλά πήγα γιατί είναι η γιατρός μου εκεί. Όλα τα κορίτσια είναι ευγενικοτατα και με το χαμογελο,το κέντρο καταρτισμένο σε σχέση  με τα χαρτιά και τις διαδικασίες για την Επιτροπή και για να πάρεις τα λεφτά πίσω. Ένα αρνητικό είναι ο χρόνος αναμονής για τα ραντεβού που άρχισε να εξομαλυνεται.  Αλλά το επίπεδο των γιατρών (μιλαω σιγουρα για την η δική μου και ένας άλλος που με είδε όταν είχε άδεια η δική μου και έκανα την πρωτη ωοληψια μαζί του) είναι εξαιρετικό και σε αντιμετωπίζουν ως άνθρωπο και ως ξεχωριστή περίπτωση. Μπορώ να σου πω και ονόματα αν χρειαστείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2018 at 12:17 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τον Σεπτέμβριο ξεκινάω εξωσωματική!μόλις πέρασα την επιτροπή για τα φάρμακα απ τον εοπυυ και κάνω έρευνα αγοράς για κέντρο..πήγα σε ένα άλλο αρχικά εδώ θεσσαλονίκη,αλλα δέν με κάλυψε...και σήμερα έκλεισα ενα ραντεβού και στο embryolab στις 30 ιουλιου μου είπανε με την κυρία Χατζηπαρασίδου Αλεξία..γενικά έχω δει πολύ καλά σχόλια για το συγκεκριμένο κέντρο..να μου πείτε οι αποψεις είναι πάντα αμφιλεγόμενες,αλλά θέλω να δω μια γενική άποψη..όποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας το γράψει..ευχαριστώ..

Καλή επιτυχία να έχεις ... Έχω κάνει τρεις εξωσωματικές σε άλλο κέντρο και άλλες δύο στο embryolamb δεν συγκρίνεται με τίποτα είναι πολύ φιλικοί αποτελεσματικοί με καλό εργαστήριο εμβρυολογίας και προσητοι από πολλές τις απόψεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις πληροφορίες..την Δευτέρα έχουμε ραντεβού..θα σας γράψω τις εντυπώσεις..εύχομαι και ελπίζω να μου πάνε όλα καλά!!!θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι..εσυ τλκ τα κατάφερες κορίτσι μου?εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουνε πάντα αίσιο τέλος..το αξίζουμε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2018 at 1:15 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις πληροφορίες..την Δευτέρα έχουμε ραντεβού..θα σας γράψω τις εντυπώσεις..εύχομαι και ελπίζω να μου πάνε όλα καλά!!!θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι..εσυ τλκ τα κατάφερες κορίτσι μου?εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουνε πάντα αίσιο τέλος..το αξίζουμε όλες..

Οχι δυστηχως ειχαμε εμφυτευση αλλα παλυνδρομησανε και οι δυο η μια στην 5η εβδομαδα και η αλλα στην 6η εβδομαδα τωρα εχω κλεισει σε αιματολογο τον Σεπτεμβριο και βλεπουμε γιατι εχω και καποια οινωμιοματα!!!! Και παλι καλη επυτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...