Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ με περίοδο.


Stefania1990

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας. Μετά από χρήση αντισυλλιπτκών για περίπου 8 μήνες αποφασίσαμε με τον σύντροφό μου να τα σταματήσω και να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για μωράκι με την συμβουλή φυσικά του γιατρού μου τον οποίο και εχώ από 18 χρόνων. Τώρα είμαι 28. Τελευταία περίοδος είχα στις 26/6. Από εκεί και πέρα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές. 8/7 ήταν η ημέρα ωορξιας μου, την είδαμε με υπέρηχο. Επαφή είχαμε και εκείνες της μέρες. Και πριν και μετά δηλαδη από την ωορρηξία. 10/7 παθαίνω Ουρολοίμωξη με αποτέλεσμα να κάνω καλλιέργεια και να πρέπει να πάρω zinadol για 5 μέρες και εγώ αλλά και ο σύντροφός μου. Τελειωνει αυτό και συνεχίζουμε να έχουμε ελεύθερες επαφές και ενώ η αναμενόμενη περίοδος μου ηταν να έρθει στις 24/7 δηλαδή αυριο εγώ αδιαθετω στις 18/7. Σχεδόν μια βδομάδα νωρίτερα με κανονικό αίμα. Χωρίς ιδιαίτερο πονο ή κάτι μη φυσιολογικό σε σχέση με την ροή από άλλες φορές. Εξ αιτίας ότι περνάω κάποια δύσκολα οικογενειακά θέματα που με στεναχωρουν πολυ θεώρησα ότι μάλλον για να αδιαθετησω σημαινε  δεν ήταν η κατάλληλη στιγμή να έρθει το μωράκι ή ότι δεν θα μπορούσε να γίνει με την πρώτη. Όμως σήμερα και παρόλο που ακόμα έχω λίγα καφέ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τεστ το οποίο είχα αγοράσει πριν καν αδιαθετησω. Ήταν το self clear αυτό που δείχνει υποτίθεται απο την 5η ημέρα της πιθανής σύλληψης.  Μην με ρωτήσετε γιατί το είχα αγοράσει ή γιατί το έκανα εφόσον είχα περίοδο δεν ξερω τι να απαντήσω. Παρόλα αυτά βγήκε σύμφωνα με της οδηγίες του θετικό. Σχετικά αχνό ροζ Αλλά το διακρίνεις με μεγάλη ευκολία. Ο γιατρός μου είπε ότι αποκλείει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Με προέτρεψε βεβαια να κάνω αύριο μια χοριακη. Δώστε μου τα φώτα σας κορίτσια από δικές σας εμπειριες. Είναι απίθανο να είμαι έγκυος με περιοδο; Μακάρι Παναγία μου να είμαι.

Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας. Μετά από χρήση αντισυλλιπτκών για περίπου 8 μήνες αποφασίσαμε με τον σύντροφό μου να τα σταματήσω και να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για μωράκι με την συμβουλή φυσικά του γιατρού μου τον οποίο και εχώ από 18 χρόνων. Τώρα είμαι 28. Τελευταία περίοδος είχα στις 26/6. Από εκεί και πέρα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές. 8/7 ήταν η ημέρα ωορξιας μου, την είδαμε με υπέρηχο. Επαφή είχαμε και εκείνες της μέρες. Και πριν και μετά δηλαδη από την ωορρηξία. 10/7 παθαίνω Ουρολοίμωξη με αποτέλεσμα να κάνω καλλιέργεια και να πρέπει να πάρω zinadol για 5 μέρες και εγώ αλλά και ο σύντροφός μου. Τελειωνει αυτό και συνεχίζουμε να έχουμε ελεύθερες επαφές και ενώ η αναμενόμενη περίοδος μου ηταν να έρθει στις 24/7 δηλαδή αυριο εγώ αδιαθετω στις 18/7. Σχεδόν μια βδομάδα νωρίτερα με κανονικό αίμα. Χωρίς ιδιαίτερο πονο ή κάτι μη φυσιολογικό σε σχέση με την ροή από άλλες φορές. Εξ αιτίας ότι περνάω κάποια δύσκολα οικογενειακά θέματα που με στεναχωρουν πολυ θεώρησα ότι μάλλον για να αδιαθετησω σημαινε  δεν ήταν η κατάλληλη στιγμή να έρθει το μωράκι ή ότι δεν θα μπορούσε να γίνει με την πρώτη. Όμως σήμερα και παρόλο που ακόμα έχω λίγα καφέ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τεστ το οποίο είχα αγοράσει πριν καν αδιαθετησω. Ήταν το self clear αυτό που δείχνει υποτίθεται απο την 5η ημέρα της πιθανής σύλληψης.  Μην με ρωτήσετε γιατί το είχα αγοράσει ή γιατί το έκανα εφόσον είχα περίοδο δεν ξερω τι να απαντήσω. Παρόλα αυτά βγήκε σύμφωνα με της οδηγίες του θετικό. Σχετικά αχνό ροζ Αλλά το διακρίνεις με μεγάλη ευκολία. Ο γιατρός μου είπε ότι αποκλείει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Με προέτρεψε βεβαια να κάνω αύριο μια χοριακη. Δώστε μου τα φώτα σας κορίτσια από δικές σας εμπειριες. Είναι απίθανο να είμαι έγκυος με περιοδο; Μακάρι Παναγία μου να είμαι.

Σας ευχαριστώ.

Καλησπέρα κορίτσι μου καλός ήρθες και εύχομαι γρήγορα με γεμάτη κοιλίτσα!! Βασικά όντος όλο αυτό είναι περίεργο αλλά εγώ θα σου πω δυο δικές μου εντελώς σκέψεις χορις αυτό να σημενει τίποτα η χοριακη που θα κάνεις αύριο θα δείξει ακριβός τι είναι! Έχουμε ακούσει για περιπτώσεις περίοδο και εγκυμοσύνη όντως δεν μπορεί να γίνει αλλά αυτό που μπορεί να γίνει είναι να μην ήταν περίοδος αλλά ίσως κάποια εμοραγια αυτό μπορείς να το διακρίνεις από το πώς ήταν αυτός ο κύκλος σου είχες πολύ ροή η ήταν ίσα ίσα!!! Και το δεύτερο αρνητικό θα μπορούσε να ξεκίνησε κάτι να γίνει και να μην έγινε! Είναι οι λεγόμενες βιοχυμικες κυησεις πολύ συχνές και μου συνεβει και εμένα εγώ είχα θετικό τεστακι την ίδια μέρα κι όλας περίοδο και μετά το τέλος τις περιόδου εξακολουθούν να είχα θετικό τεστακι! Εμείς παρακαλάμε να είναι το πρώτο! Το τεστ από τη στιγμή και που αχνό βγήκε σημενει ότι είναι θετικό αναμφίβολα αλλά η χοριακη θα βγάλει το πόρισμα! Περιμένουμε νέα σου! Εύχομαι μια μεγάλη τιμή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα mamounitsa και σε ευχαριστώ για την τόσο άμεση απάντηση σου. Μακάρι όλες οσες από εμας το επιθυμούν να είμαστε με γεμάτη κοιλίτσα σύντομα. Όσον αφορά την ροή του αίματος ήταν φυσιολογική. Ούτε η τρελή αιμορραγία αλλά και ούτε η ελάχιστη. Πόνους κλπ δεν είχα. Αλλά όπως είπες και εσύ η χοριακη θα δείξει αύριο. Και μακάρι να είναι μεγάλη η τιμή ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας. Μετά από χρήση αντισυλλιπτκών για περίπου 8 μήνες αποφασίσαμε με τον σύντροφό μου να τα σταματήσω και να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για μωράκι με την συμβουλή φυσικά του γιατρού μου τον οποίο και εχώ από 18 χρόνων. Τώρα είμαι 28. Τελευταία περίοδος είχα στις 26/6. Από εκεί και πέρα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές. 8/7 ήταν η ημέρα ωορξιας μου, την είδαμε με υπέρηχο. Επαφή είχαμε και εκείνες της μέρες. Και πριν και μετά δηλαδη από την ωορρηξία. 10/7 παθαίνω Ουρολοίμωξη με αποτέλεσμα να κάνω καλλιέργεια και να πρέπει να πάρω zinadol για 5 μέρες και εγώ αλλά και ο σύντροφός μου. Τελειωνει αυτό και συνεχίζουμε να έχουμε ελεύθερες επαφές και ενώ η αναμενόμενη περίοδος μου ηταν να έρθει στις 24/7 δηλαδή αυριο εγώ αδιαθετω στις 18/7. Σχεδόν μια βδομάδα νωρίτερα με κανονικό αίμα. Χωρίς ιδιαίτερο πονο ή κάτι μη φυσιολογικό σε σχέση με την ροή από άλλες φορές. Εξ αιτίας ότι περνάω κάποια δύσκολα οικογενειακά θέματα που με στεναχωρουν πολυ θεώρησα ότι μάλλον για να αδιαθετησω σημαινε  δεν ήταν η κατάλληλη στιγμή να έρθει το μωράκι ή ότι δεν θα μπορούσε να γίνει με την πρώτη. Όμως σήμερα και παρόλο που ακόμα έχω λίγα καφέ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τεστ το οποίο είχα αγοράσει πριν καν αδιαθετησω. Ήταν το self clear αυτό που δείχνει υποτίθεται απο την 5η ημέρα της πιθανής σύλληψης.  Μην με ρωτήσετε γιατί το είχα αγοράσει ή γιατί το έκανα εφόσον είχα περίοδο δεν ξερω τι να απαντήσω. Παρόλα αυτά βγήκε σύμφωνα με της οδηγίες του θετικό. Σχετικά αχνό ροζ Αλλά το διακρίνεις με μεγάλη ευκολία. Ο γιατρός μου είπε ότι αποκλείει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Με προέτρεψε βεβαια να κάνω αύριο μια χοριακη. Δώστε μου τα φώτα σας κορίτσια από δικές σας εμπειριες. Είναι απίθανο να είμαι έγκυος με περιοδο; Μακάρι Παναγία μου να είμαι.

Σας ευχαριστώ.

Ακριβώς έτσι έγινε στο 1ο μ παιδάκι.. !!!! Και εγώ είχα ουρολ (Χρόνια πασχουσα) και είχα κανονικό αίμα... Αλλά ήμουν έγκυος....

Και τώρα στο 2ο έτσι έγινε χωρίς να έχω ουρλ... Αλλά με αιμα ενώ ήμουν έγκυος (χωρίς να τ ξέρω φυσικά.χαχα)

 

Κάνε μια χοριακη και όλες πι απορίες σου θα λυθούν..  με το καλό όλα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακάρι. Δεν ξέρεις πόσο με βοήθησες με την απάντηση σου. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι σκέφτομαι εντελώς παράλογα και λέω μου έτυχαν όλα. Και ουρολοιμωξη (χρόνια πασχουσα και εγω  αν και ειχα να παθω 2 χρονια) και αντιβίωση και περίοδος. Μπερδεύτηκα και ειλικρινά δεν ξερω πως μου ήρθε και έκανα το τεστ. Αλλά αρνητικό δεν το λες παρόλο που η δεύτερη γραμμή είναι άχνη την διακρίνεις με μεγάλη ευκολία. Τώρα το βράδυ σκεφτόμουν να μην πάω καν για την χοριακη γιατί λέω εντάξει είναι τρελό όλο αυτό Και ελπίζω αδικα. Αλλά θα πάω και ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stefania1990 είπε:

Αχ μακάρι. Δεν ξέρεις πόσο με βοήθησες με την απάντηση σου. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι σκέφτομαι εντελώς παράλογα και λέω μου έτυχαν όλα. Και ουρολοιμωξη (χρόνια πασχουσα και εγω  αν και ειχα να παθω 2 χρονια) και αντιβίωση και περίοδος. Μπερδεύτηκα και ειλικρινά δεν ξερω πως μου ήρθε και έκανα το τεστ. Αλλά αρνητικό δεν το λες παρόλο που η δεύτερη γραμμή είναι άχνη την διακρίνεις με μεγάλη ευκολία. Τώρα το βράδυ σκεφτόμουν να μην πάω καν για την χοριακη γιατί λέω εντάξει είναι τρελό όλο αυτό Και ελπίζω αδικα. Αλλά θα πάω και ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Φυσικά και θα πας !!!!!!!!!!!!!! Και να έχεις μια πολύ καλή χοριακη σου εύχομαι!!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας. Μετά από χρήση αντισυλλιπτκών για περίπου 8 μήνες αποφασίσαμε με τον σύντροφό μου να τα σταματήσω και να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για μωράκι με την συμβουλή φυσικά του γιατρού μου τον οποίο και εχώ από 18 χρόνων. Τώρα είμαι 28. Τελευταία περίοδος είχα στις 26/6. Από εκεί και πέρα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές. 8/7 ήταν η ημέρα ωορξιας μου, την είδαμε με υπέρηχο. Επαφή είχαμε και εκείνες της μέρες. Και πριν και μετά δηλαδη από την ωορρηξία. 10/7 παθαίνω Ουρολοίμωξη με αποτέλεσμα να κάνω καλλιέργεια και να πρέπει να πάρω zinadol για 5 μέρες και εγώ αλλά και ο σύντροφός μου. Τελειωνει αυτό και συνεχίζουμε να έχουμε ελεύθερες επαφές και ενώ η αναμενόμενη περίοδος μου ηταν να έρθει στις 24/7 δηλαδή αυριο εγώ αδιαθετω στις 18/7. Σχεδόν μια βδομάδα νωρίτερα με κανονικό αίμα. Χωρίς ιδιαίτερο πονο ή κάτι μη φυσιολογικό σε σχέση με την ροή από άλλες φορές. Εξ αιτίας ότι περνάω κάποια δύσκολα οικογενειακά θέματα που με στεναχωρουν πολυ θεώρησα ότι μάλλον για να αδιαθετησω σημαινε  δεν ήταν η κατάλληλη στιγμή να έρθει το μωράκι ή ότι δεν θα μπορούσε να γίνει με την πρώτη. Όμως σήμερα και παρόλο που ακόμα έχω λίγα καφέ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τεστ το οποίο είχα αγοράσει πριν καν αδιαθετησω. Ήταν το self clear αυτό που δείχνει υποτίθεται απο την 5η ημέρα της πιθανής σύλληψης.  Μην με ρωτήσετε γιατί το είχα αγοράσει ή γιατί το έκανα εφόσον είχα περίοδο δεν ξερω τι να απαντήσω. Παρόλα αυτά βγήκε σύμφωνα με της οδηγίες του θετικό. Σχετικά αχνό ροζ Αλλά το διακρίνεις με μεγάλη ευκολία. Ο γιατρός μου είπε ότι αποκλείει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Με προέτρεψε βεβαια να κάνω αύριο μια χοριακη. Δώστε μου τα φώτα σας κορίτσια από δικές σας εμπειριες. Είναι απίθανο να είμαι έγκυος με περιοδο; Μακάρι Παναγία μου να είμαι.

Σας ευχαριστώ.

Εχω ακουσει και εγω οτι μπορεις να εχεις περιοδο και να εισαι και εγκυος οποτε στο εύχομαι :) με μια φουσκωμενη κοιλιυσα συντομα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Καλησπέρα mamounitsa και σε ευχαριστώ για την τόσο άμεση απάντηση σου. Μακάρι όλες οσες από εμας το επιθυμούν να είμαστε με γεμάτη κοιλίτσα σύντομα. Όσον αφορά την ροή του αίματος ήταν φυσιολογική. Ούτε η τρελή αιμορραγία αλλά και ούτε η ελάχιστη. Πόνους κλπ δεν είχα. Αλλά όπως είπες και εσύ η χοριακη θα δείξει αύριο. Και μακάρι να είναι μεγάλη η τιμή ??

Καλημέρα κορίτσι μου για χοριακη πρέπει να πας όπως και να έχει! Εύχομαι να έρθεις να μας πεις ένα ωραίο νούμερο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Πήγα πριν μια ωρα και έκανα την χοριακη. Σε μια ωρα θα ξέρω. Είχα τόση αγωνία που το πρωί ξαναεκανα τεστ και βγήκε και αυτό θετικό. Αχνη γραμμή  βεβαια όπως το χθεσινό αλλά όχι αρνητικό. Και οι κοπέλες στο μικροβιολογικο που τους είπα το στορυ με κοίταξαν λίγο σαν να μου λένε ποιος ο λόγος να κάνεις τεστ εφόσον είχες περίοδο. Τι να πω; απο αγχος; από αγωνια; από ένστικτο; δεν ξερω. Αλλά και αυτές είπαν στο τέλος ότι εφόσον έχουμε 2 θετικά τεστ μόνο η χοριακη θα μας δείξει πόσο μάλλον αν το θέλουμε κιολας. Λεω αν το θέλουμε λεει; το λαχταραμε!!!!! Μακάρι Παναγία μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκε θετική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 79,6!!!!!!!!

Πόση χαρά θεέ μου. Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Την Πέμπτη θα την επαναλάβω και περιμένουμε να αυξηθεί!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Βγήκε θετική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 79,6!!!!!!!!

Πόση χαρά θεέ μου. Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Την Πέμπτη θα την επαναλάβω και περιμένουμε να αυξηθεί!!!!!!

Ουάου....τέλεια τέλεια τέλεια...χίλια μπράβο κορίτσι μου... είδες καμμία φορά το ένστικτο μας πως είναι?σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με σουπερ κνυγιεστατο μωράκι στην αγκαλιά σου... Πω πω είμαστε πολλές τώρα κοντά... θα γίνει χαμός το 19 από μπεμπακια.... χαχαχαχααα μπράβο και πάλι χάρηκα πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Βγήκε θετική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 79,6!!!!!!!!

Πόση χαρά θεέ μου. Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Την Πέμπτη θα την επαναλάβω και περιμένουμε να αυξηθεί!!!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!με το καλό !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Βγήκε θετική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 79,6!!!!!!!!

Πόση χαρά θεέ μου. Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Την Πέμπτη θα την επαναλάβω και περιμένουμε να αυξηθεί!!!!!!

Κοριτσάκι μου μπράβο συγχαρητήρια με το καλό το μωράκι σου!!!! Τώρα μίλησες με το γιατρό τι είχε να πει!?? Που έλεγε πως αποκλείετε!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Βγήκε θετική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 79,6!!!!!!!!

Πόση χαρά θεέ μου. Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Την Πέμπτη θα την επαναλάβω και περιμένουμε να αυξηθεί!!!!!!

Συγχαρητήρια:*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια! Προφανως το αιμα που ειχες δεν ηταν περιοδος αλλα αιμορραγια που δεν ειναι σπανια στις κυησεις! Το ειχα παθει κι εγω κ νομιζα πως ηταν περιοδος (δυστυχως ομως εμενα ειχε παλλινδρομησει τοτε η κυηση).

Πρεπει να ξεκινησεις αμεσα προγεστερονη (θεωρω) κ να μεινεις οσο πιο πολυ μπορεις ξεκουραστη-ακομα κ ξαπλα!

Καλη κ τελειομηνη κυηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έχει ξεκινήσει ήδη utrogestan και feofol. Το αίμα που είχα δόξα το θεό έχει σταματήσει. Ακόμα και εκείνα τα ελάχιστα καφε που είχαν μείνει πάνε έφυγαν!!!!! Περιμένω εναγωνίως την Πέμπτη να κάνω την δεύτερη χοριακη. Ευχαριστώ για την στήριξη και την θετική σας ενέργεια. Δεν περίμενα ποτέ πως μέσα από ένα site Θα μπορούσα να εισπραξω τόση ενέργεια και αγάπη μεταξύ αγνώστων γυναικών που μοιράζονται γνώσεις και εμπειρίες για την μητρότητα! Νιώθεις πραγματικά σαν να σε ξέρουν χρόνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Σταφανία συγχαρτηρια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!  Κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθειά σας... Χθες κανονικα περίμενα περίοδο.  Έκανα ενα τεστάκι το μεσημέρι και βγήκε μια 2η γραμμούλα πολύ πολύ αχνή που φαινόταν ίσα ίσα κάτω απο πολύ φως. Κάνω χοριακή 0.1. Απογοητευση!!! Σήμερα το πρωί κάνω άλλο ένα κ βγήκε πιο ξεκάθαρη η 2η γραμμή. Τα τεστάκια ειναι τα γνωστά του ιντερνετ home... Σκεφτομαι οτι η χοριακή να κάνει λάθος πολύ δύσκολο. Μάλλον έτυχε αυτά τα δύο να είναι ελαττωματικά.  Βέβαια η περίοδος ακομα τπτ. Έχει τύχει σε καμία κοπέλα με αυτά τα τεστάκια το ίδιο... να εμφανιζούν 2η γραμμή χωρις να υπάρχει χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexia85 είπε:

Καλημέρα!!! Σταφανία συγχαρτηρια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!  Κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθειά σας... Χθες κανονικα περίμενα περίοδο.  Έκανα ενα τεστάκι το μεσημέρι και βγήκε μια 2η γραμμούλα πολύ πολύ αχνή που φαινόταν ίσα ίσα κάτω απο πολύ φως. Κάνω χοριακή 0.1. Απογοητευση!!! Σήμερα το πρωί κάνω άλλο ένα κ βγήκε πιο ξεκάθαρη η 2η γραμμή. Τα τεστάκια ειναι τα γνωστά του ιντερνετ home... Σκεφτομαι οτι η χοριακή να κάνει λάθος πολύ δύσκολο. Μάλλον έτυχε αυτά τα δύο να είναι ελαττωματικά.  Βέβαια η περίοδος ακομα τπτ. Έχει τύχει σε καμία κοπέλα με αυτά τα τεστάκια το ίδιο... να εμφανιζούν 2η γραμμή χωρις να υπάρχει χοριακή;

Καλημερα! Ναι με το ίδιο τεστ μου βγηκε θετικο πριν ενα αλλα η χοριακη αρνητικη.. έκανα κ ενα δευτερο κ βγηκε αρνητικό..ευτυχως ομως γιατι ειχα μονο 4 μηνες απο την καισαρικη.. ομως εγω τα ειχα αυτα τα τεστ πανω απο ενα χρονο κ μάλλον ειχαν χαλασει..ενω περσυ που ειχα παρει κ τα τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσυνης λειτουργησαν τέλεια. Κ μαλιστα το εγκυμοσύνης έδειξε θετικο κ τρεις μερες πριν την καθυστερηση.. αφου εκανες κ δευτερο κ βγηκε παλι θετικο μήπως ειναι νωρις κ δεν ανεβηκε ακομα η χοριακη; 

Στεφάνια συγχαρητήρια εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ενα γερο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexia85 είπε:

Καλημέρα!!! Σταφανία συγχαρτηρια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!  Κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθειά σας... Χθες κανονικα περίμενα περίοδο.  Έκανα ενα τεστάκι το μεσημέρι και βγήκε μια 2η γραμμούλα πολύ πολύ αχνή που φαινόταν ίσα ίσα κάτω απο πολύ φως. Κάνω χοριακή 0.1. Απογοητευση!!! Σήμερα το πρωί κάνω άλλο ένα κ βγήκε πιο ξεκάθαρη η 2η γραμμή. Τα τεστάκια ειναι τα γνωστά του ιντερνετ home... Σκεφτομαι οτι η χοριακή να κάνει λάθος πολύ δύσκολο. Μάλλον έτυχε αυτά τα δύο να είναι ελαττωματικά.  Βέβαια η περίοδος ακομα τπτ. Έχει τύχει σε καμία κοπέλα με αυτά τα τεστάκια το ίδιο... να εμφανιζούν 2η γραμμή χωρις να υπάρχει χοριακή;

ειναι λιγο περιεργο οντως. Η αληθεια ειναι οτι τα τεστακια ανιχνευουν την ορμονη απο τις 25 μοναδες και πανω και τα υψηλης ευαισθησιας απο τις 10 μοναδες και πανω. Οποτε δε συναδει η χοριακη με το τεστ. Η χοριακη ειναι αλανθαστος μετρητης εκτος αν εχει γινει λαθος απο το ιδιο το μικροβιολογικο. Ισως να την επαναλαβεις παρολο το κοστος και το σπαστικο του θεματος. Προσωπικα που ειχα καθυστερηση εκανα χοριακη βγηκε 5,66 και το τεστ που εκανα εκεινη τη μερα εδειξε μια παρα παρα παρα πολυ αχνη γραμμη. Μου κανε εντυπωση αλλα δεν ασχοληθηκα καθως μου ηρθε η περιοδος την επομενη μερα κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2018 at 12:46 ΜΜ, ο/η Stefania1990 είπε:

Βγήκε θετική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 79,6!!!!!!!!

Πόση χαρά θεέ μου. Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Την Πέμπτη θα την επαναλάβω και περιμένουμε να αυξηθεί!!!!!!

Απίστευτο ?συγχαρητήριά κοπέλα μου! ΚΑΛΗ και τελιομηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Τα τεστακια ειναι καινουργια παντως. Αν προλαβω θα ξανακανω μια χοριακη σε αλλο μικροβ. Οταν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θεωρώ ότι καλύτερα είναι να κάνεις ακόμα μια χοριακη. Μόνο εκείνη θα σε κάνει να νιώσεις σίγουρη. Αν έχεις αμφιβολίες για το μικροβιολογικο που πήγαινες καλό θα ήταν να πας κάπου που θα νιώσεις πιο σιγουριά. 

Εγώ αύριο θα πάω για την δεύτερη χοριακη και εύχομαι να έχει διπλασιαστεί και να πάνε όλα κατ' ευχήν. Έχω μερικά πονακια χαμηλά κάτω. Περίπου όπως οι πόνοι περιόδου. Οχι ολη μερα.Διάβασα ότι αυτά είναι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων φυσιολογικά. Δουλευω κιολας και ειμαι αρκετές ώρες ορθια. Αλλα περιμενω να βγει η δευτερη χοριακη, να με δει και ο γιατρος μου την δευτερα εφόσον έχουμε διπλασιασμό και από εκεί και πέρα να δω τι θα μου πει για το κομμάτι της δουλειάς. Εσείς τι λετε για τα κονάκια αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Και εγώ θεωρώ ότι καλύτερα είναι να κάνεις ακόμα μια χοριακη. Μόνο εκείνη θα σε κάνει να νιώσεις σίγουρη. Αν έχεις αμφιβολίες για το μικροβιολογικο που πήγαινες καλό θα ήταν να πας κάπου που θα νιώσεις πιο σιγουριά. 

Εγώ αύριο θα πάω για την δεύτερη χοριακη και εύχομαι να έχει διπλασιαστεί και να πάνε όλα κατ' ευχήν. Έχω μερικά πονακια χαμηλά κάτω. Περίπου όπως οι πόνοι περιόδου. Οχι ολη μερα.Διάβασα ότι αυτά είναι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων φυσιολογικά. Δουλευω κιολας και ειμαι αρκετές ώρες ορθια. Αλλα περιμενω να βγει η δευτερη χοριακη, να με δει και ο γιατρος μου την δευτερα εφόσον έχουμε διπλασιασμό και από εκεί και πέρα να δω τι θα μου πει για το κομμάτι της δουλειάς. Εσείς τι λετε για τα κονάκια αυτά;

Κορίτσι μου και πάλι μπράβο πονακια περιόδου είχα μέχρι 2μηνων! Μεγαλώνει η μήτρα γι αυτό! Τώρα έχω κάποιες φορές πολύ αέρα με πιάνουν όταν κουράζομαι πολύ! Να προσέξεις πολύ μη κουράζεσαι οσο μπορείς τουλάχιστον τώρα που είναι αρχή θα στα πει και ο γιατρός σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Και εγώ θεωρώ ότι καλύτερα είναι να κάνεις ακόμα μια χοριακη. Μόνο εκείνη θα σε κάνει να νιώσεις σίγουρη. Αν έχεις αμφιβολίες για το μικροβιολογικο που πήγαινες καλό θα ήταν να πας κάπου που θα νιώσεις πιο σιγουριά. 

Εγώ αύριο θα πάω για την δεύτερη χοριακη και εύχομαι να έχει διπλασιαστεί και να πάνε όλα κατ' ευχήν. Έχω μερικά πονακια χαμηλά κάτω. Περίπου όπως οι πόνοι περιόδου. Οχι ολη μερα.Διάβασα ότι αυτά είναι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων φυσιολογικά. Δουλευω κιολας και ειμαι αρκετές ώρες ορθια. Αλλα περιμενω να βγει η δευτερη χοριακη, να με δει και ο γιατρος μου την δευτερα εφόσον έχουμε διπλασιασμό και από εκεί και πέρα να δω τι θα μου πει για το κομμάτι της δουλειάς. Εσείς τι λετε για τα κονάκια αυτά;

Καλημέρα!!! Με το καλό ολα να σου πανε κατ ευχήν!!! Έκανα το πρωί μια δεύτερη χοριακή και αναμένω. Πιστεύω βέβαια οτι θα είναι αρνητική και τα τεστ απλά ήταν χαλασμένα. Βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexia85 είπε:

Καλημέρα!!! Με το καλό ολα να σου πανε κατ ευχήν!!! Έκανα το πρωί μια δεύτερη χοριακή και αναμένω. Πιστεύω βέβαια οτι θα είναι αρνητική και τα τεστ απλά ήταν χαλασμένα. Βλεπουμε...

Τα τεστ δε δείχνουν χαλασμένα θετικά ποτέ! Τα τεστ μπορεί να είσαι έγκυος να δείξουν πως δεν είσαι το αντίθετο ποτέ! Καλή επιτυχία περιμένουμε το νούμερο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...