Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια! Θα ηθελα εμπειριες απο κοπελες που εχουν κανει εξωσωμ στο ελενα. Σκεφτομαι να κλεισω αμεσα ραντεβου αλλα δεν  ξερω πρωινο ή απογευματινο κ με ποιον γυναικολογο?με τον διευθυντη της μοναδας? Δεν εχω ιδεα.. ειμαι 38 κ προσπαθουμε  περιπου εναμιση χρονο χωρις αποτελεσμα...  απο εξετασεις εχω κανει ορμονικες κ ειναι οκ αλλα η AMH ειναι χαμηλη( 4,6 pmol/l με φυσιολογικες τιμες 3,4- 66,7) . Σαλπιγγογραφια κ υστεροσκοπηση  ειναι επισης οκ οπως κ το σπερμοδιαγραμμα. Εχω πολυ απαγοητευτει  κ  οποια βοηθεια ειναι πολιτιμη!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα είχα ξεκινήσει και εγω στο παρελθόν για Έλενας αλλα έφυγα διότι πήγαινε μακρυά η βαλίτσα έχει καλο εμβριολογικο και καλούς γιατρούς. Καργακου παπαριστειδης και ένας ακομη δεν θυμαμαι καλα. Στα απογευματινή νομιζω πληρώνει αλλα ειναι πιο σύντομα τα ραντεβού ευχομαι οτι καλύτερο θα περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2018 at 7:57 ΜΜ, ο/η fra18 είπε:

καλησπερα κοριτσια! Θα ηθελα εμπειριες απο κοπελες που εχουν κανει εξωσωμ στο ελενα. Σκεφτομαι να κλεισω αμεσα ραντεβου αλλα δεν  ξερω πρωινο ή απογευματινο κ με ποιον γυναικολογο?με τον διευθυντη της μοναδας? Δεν εχω ιδεα.. ειμαι 38 κ προσπαθουμε  περιπου εναμιση χρονο χωρις αποτελεσμα...  απο εξετασεις εχω κανει ορμονικες κ ειναι οκ αλλα η AMH ειναι χαμηλη( 4,6 pmol/l με φυσιολογικες τιμες 3,4- 66,7) . Σαλπιγγογραφια κ υστεροσκοπηση  ειναι επισης οκ οπως κ το σπερμοδιαγραμμα. Εχω πολυ απαγοητευτει  κ  οποια βοηθεια ειναι πολιτιμη!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Καλημέρα!!!Εγώ έχω κάνει εξωσωματική στο Έλενα με τον Γαβαρη πετυχα με την πρώτη ? ο γιατρος μαζι μου άψογος τον εμβρυολογο τον θεωρω τον φυλακα αγγελο μοθ γιατι χαρη σε εκείνον κατάφερα να κάνω και να πετύχει η προσπαθεία. Παίρνεις τηλ στα πρωινά ραντεβού και σου κλείνουν με το πρώτο διαθέσιμο γιατρό όσο αφορά την γυναίκα σε μενα δεν κόλλησε ποτέ δεν ξέρω ίσως γιατί ποτέ δεν εμπιστεύτηκα γυναίκα γυναικολόγο ο Παπαριστηδης από τι έχω ακούσει από τα κορίτσια του θέλει φακελάκι .Καλή επιτυχία σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ναι και ογαβαρης σορρυ δεν τον θυμομουν. Φακελάκι;Εμείς τους μάθαμε ετσι εγω δεν δίνω μια σε κανέναν πλεον. Ουτε και εγω δεν ήμουν με τις γυναίκες όχι οτι δεν τις εμπιστευομαι αν είναι δυνατόν μια γυναικα να γνωρίζει λιγότερα απο τον άνδρα αλλα ποτε δεν μου έβγαινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!  χρονια πολλα κ ευχομαι με τη βοηθεια της Παναγιας να γινουμε συντομα μανουλες! σκεφτομαι να παρω τηλ  τις επομενες μερες να κλεισω απογευματινο με τον Γ.  ή σε αλλον ιδ εξωσωμ για δευτερη γνωμη γιατι πηγαμε σε ιδιωτ κεντρο αλλα φυγαμε με αποριες, τον υπευθυνο τον ειδαμε για λιγο κ μετα τις επομενες φορες που πηγαιναμε εξετασεις,μονο μαια τις εβλεπε κ αυτο δεν μου αρεσε... δεν θελω να κανουμε προσπαθεια στη τυχη γιατι ιδιωτικα στοιχιζει αρκετα... πρεπει να καταληξουμε συντομα γιατι ο καιρος περναει κ αγχωνομαι παρα πολυ......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2018 at 1:07 ΜΜ, ο/η fra18 είπε:

καλημερα κοριτσια!  χρονια πολλα κ ευχομαι με τη βοηθεια της Παναγιας να γινουμε συντομα μανουλες! σκεφτομαι να παρω τηλ  τις επομενες μερες να κλεισω απογευματινο με τον Γ.  ή σε αλλον ιδ εξωσωμ για δευτερη γνωμη γιατι πηγαμε σε ιδιωτ κεντρο αλλα φυγαμε με αποριες, τον υπευθυνο τον ειδαμε για λιγο κ μετα τις επομενες φορες που πηγαιναμε εξετασεις,μονο μαια τις εβλεπε κ αυτο δεν μου αρεσε... δεν θελω να κανουμε προσπαθεια στη τυχη γιατι ιδιωτικα στοιχιζει αρκετα... πρεπει να καταληξουμε συντομα γιατι ο καιρος περναει κ αγχωνομαι παρα πολυ......

 

Να κλεισεις, ο Γάβαρης θα σου εξηγήσει ότι χρειαστείς. Και εγώ κατέληξα σε εκείνον ύστερα από την αποτυχημένη μου προσπάθεια σε ιδιωτικό, διότι πληρωσα πάρααα πολλά και δεν είχα κάνει μια πολύ βασικη εξέταση (σαλπιγγογραφία) πριν ξεκινησω (δεν το ήξερα και δεν μου τη ζήτησε) και συν ότι δεν πήρα τις απαντήσεις που ήθελα. Ενιωσα ότι δεν με προσέξανε και με βλέπανε σαν χιλιάρικα.!!!!!! Μετά βρήκα τον κ Γάβαρη μου εξήγησε τα πάντα έκατσε μαζί μου περίπου μισή ώρα και.... είδε όλες τις εξετάσεις, μου έλυσε όλες τις απορίες και τουλάχιστον ξέρω ότι δεν θα μου φύγει μια περιουσία.. Οχι σαν τον άλλον που στο 2λεπτο έφευγε κ τα έλεγες με την μαια του.... (δεν θελω να πω περισσότερα).

Καλή επιτυχία σε όλες μας. Και εγώ καλώς εχόντων των πραγμάτων ξεκινάω αρχές Σεπτέβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@casperoula σε καταλαβαινω απολυτα.. εμεις σε ενα κεντρο πηγαμε κ απαγοητευτηκαμε. περιμεναμε διαφορετικα,απλα περισσοτερο ενδιαφερον. την πρωτη φορα ενω ειχαμε κλεισει ραντεβου με τον υπευθυνο, μας ειδε μετα απο αρκετη ωρα συνεργατης του κ στο τελος για λιγα λεπτα μιλησαμε κ με τον υπευθυνο. τις επομενες φορες εβγαζαν μονο φωτοτυπια τις εξετασεις κ αμφιβαλλω πολυ αν τις εβλεπε ποτε γιατρος.ηθελα να ρωτησω για μοριακο καρυοτυπο κ ελεγχο θρομβοφιλιας,μηπως ειναι απαραιτητα πριν την εξωσωμ μιας κ τις υπολοιπες τις εχω σχεδον  κανει ,αλλα γιατρο δεν ειδα..εχω αρκετες αποριες.. το τελευταιο διαστημα εχω κουραστει να ψαχνω κεντρα γιατρους ιδιωτικα δημοσια. χαος... παντως το σκεφτομαι για το ελενα, αν δεν αργει πολυ να βρω απογευμ  κ γενικα μετα η διαδικασια

καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...