Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρήξιμο στήθους κ Αλλά συμπτώματα στην εγκυμοσυνη


banesaki16

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Όχι κοτμριτσακι μου καλημέρα...εννοείται να μην ανησυχήσεις... Δεν έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα.. Κ εγώ έχω άγχος Γιατί το στήθος μου δεν πονάει..  Σήμερα... λέω είναι όλα καλά? Πω πω πόσο δύσκολο είναι... Αλλά κ χαρούμενο μαζί... με το καλό σήμερα στο γιατρό κορίτσι μου περιμένουμε σουπερ νέα.. ?????

Μακάρι :) αντε να περασουν αυτες οι ωρες να παω ? δεν ξερω και τι να μαγειρέψω σήμερα... δουλευα χτες 12 ωρες και σημερα την βγαζω στο κρεβατι...? ξυπνάω και μετα απο ενα τεταρτο ξανα κοιμάμαι ? εχω γινει πολυ τεμπελα μου φαίνεται? δωσε καμια ιδεα βρε κοριτσι για κατι ευκολο γρήγορο και ταυτοχρονα να κανει για το μωρο ? γιατι με βλεπω να τρωω μονο σαλατα (οχι οτι με χαλαει μιας και δεν πειναω αλλα και παλι?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Μακάρι :) αντε να περασουν αυτες οι ωρες να παω ? δεν ξερω και τι να μαγειρέψω σήμερα... δουλευα χτες 12 ωρες και σημερα την βγαζω στο κρεβατι...? ξυπνάω και μετα απο ενα τεταρτο ξανα κοιμάμαι ? εχω γινει πολυ τεμπελα μου φαίνεται? δωσε καμια ιδεα βρε κοριτσι για κατι ευκολο γρήγορο και ταυτοχρονα να κανει για το μωρο ? γιατι με βλεπω να τρωω μονο σαλατα (οχι οτι με χαλαει μιας και δεν πειναω αλλα και παλι?)

Εγώ ανάμεικτα λαχανικά βάζω με πατατουλα έχει φασολάκια αρακά καρότο πιπεριά κ βάζω κ πατάτα Γιατί έχω βαρεθεί το κοτόπουλο και το κρέας.. αν κ δεν πεινάω κ εγώ τρώω λίγο με το ζόρι..  Αλλά πρέπει να φάμε για το μπεμπέ... Κορίτσι μου πολλές ώρες δούλεψες χτες αντέχεις? Να προσέχεις με τα βάρη... Η κουζίνα θα έχει κ ζεστή. Να πίνεις πολύ νερακι για το μπεμπέ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Εγώ ανάμεικτα λαχανικά βάζω με πατατουλα έχει φασολάκια αρακά καρότο πιπεριά κ βάζω κ πατάτα Γιατί έχω βαρεθεί το κοτόπουλο και το κρέας.. αν κ δεν πεινάω κ εγώ τρώω λίγο με το ζόρι..  Αλλά πρέπει να φάμε για το μπεμπέ... Κορίτσι μου πολλές ώρες δούλεψες χτες αντέχεις? Να προσέχεις με τα βάρη... Η κουζίνα θα έχει κ ζεστή. Να πίνεις πολύ νερακι για το μπεμπέ...  

Ο γιατρος γενικα μου ειπε να μου βγαλει αναρρωτική γιατι ειναι επικίνδυνοι για το μωρο αλλα θα κανω θρησκευτικο γαμο τον Σεπτεμβριο και εχω αναγκη τα λεφτα οποτε δεν ξερω τωρα τι να κανω ? πηγα ειδαμε σακο και μωρακι αλλα καρδουλα θα ακουσουμε τελη Αυγούστου στο επόμενο ραντεβού ? θα πρεπει να κανω υπομονη υποθέτω ? δεν ειναι και το δυνατό μου σημείο αλλα τι να κάνουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Viktwria είπε:

Ο γιατρος γενικα μου ειπε να μου βγαλει αναρρωτική γιατι ειναι επικίνδυνοι για το μωρο αλλα θα κανω θρησκευτικο γαμο τον Σεπτεμβριο και εχω αναγκη τα λεφτα οποτε δεν ξερω τωρα τι να κανω ? πηγα ειδαμε σακο και μωρακι αλλα καρδουλα θα ακουσουμε τελη Αυγούστου στο επόμενο ραντεβού ? θα πρεπει να κανω υπομονη υποθέτω ? δεν ειναι και το δυνατό μου σημείο αλλα τι να κάνουμε???

Κορίτσι μου πολύ ωραία... είδες κνσακο κ μωράκι τη τέλεια.. μπραβο.. ναι η υπομονη που πρεπει να κανεις ειναι πολυ...ποσο εισαι τωρα?6 εβδομάδες? Τι σου είπε ο γιατρός? Με το καλό κορίτσι μου  οβγαμος σου..τέλεια..  Αλλά πρόσεχε...Πολύ...Έτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου πολύ ωραία... είδες κνσακο κ μωράκι τη τέλεια.. μπραβο.. ναι η υπομονη που πρεπει να κανεις ειναι πολυ...ποσο εισαι τωρα?6 εβδομάδες? Τι σου είπε ο γιατρός? Με το καλό κορίτσι μου  οβγαμος σου..τέλεια..  Αλλά πρόσεχε...Πολύ...Έτσι? 

Καλημέρα :) τελικα τα ειχα υπολογίσει λαθος και οταν μου ελεγε ο γιατρος εισαι στην 5η εβδομαδα εγω σκευτομουν 5 κλεισμενα αλλα τελικά σημερα ειμαι 5+2 :)@Mamounitsa  Αυτα που λετε κορίτσια :) εντωμεταξύ θα μπορουσα να πω οτι ανυπομονώ να μαθω το φύλλο του μωρού αλλά κατα 90% ξέρω? κανα μήνα πριν μεινω έγκυος μου ειπε η μητερα μου οτι ειδε ατον υπνο της οτι έτρωγα τσουρεκι και ειχα μπλε μπαλονια αρα θα κανω μωρο λιγο πριν το Πασχα και θα ειναι αγορακι ? εντωμεταξύ δεν ειχαμε πςιει σε κανεναν οτι προσπαθουσαμε για μωρακι και επεσε μεσα στις ημερομηνιες? τι λετε κοροτσια θα πεσει μεσα και με το τι θα ειναι το μωρο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Καλημέρα :) τελικα τα ειχα υπολογίσει λαθος και οταν μου ελεγε ο γιατρος εισαι στην 5η εβδομαδα εγω σκευτομουν 5 κλεισμενα αλλα τελικά σημερα ειμαι 5+2 :)@Mamounitsa  Αυτα που λετε κορίτσια :) εντωμεταξύ θα μπορουσα να πω οτι ανυπομονώ να μαθω το φύλλο του μωρού αλλά κατα 90% ξέρω? κανα μήνα πριν μεινω έγκυος μου ειπε η μητερα μου οτι ειδε ατον υπνο της οτι έτρωγα τσουρεκι και ειχα μπλε μπαλονια αρα θα κανω μωρο λιγο πριν το Πασχα και θα ειναι αγορακι ? εντωμεταξύ δεν ειχαμε πςιει σε κανεναν οτι προσπαθουσαμε για μωρακι και επεσε μεσα στις ημερομηνιες? τι λετε κοροτσια θα πεσει μεσα και με το τι θα ειναι το μωρο??????

Χαχα να τα η μαμά!! Πολύ πιθανό και γιατί όχι μια χαρά είναι τα αγοράκια μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Καλημέρα :) τελικα τα ειχα υπολογίσει λαθος και οταν μου ελεγε ο γιατρος εισαι στην 5η εβδομαδα εγω σκευτομουν 5 κλεισμενα αλλα τελικά σημερα ειμαι 5+2 :)@Mamounitsa  Αυτα που λετε κορίτσια :) εντωμεταξύ θα μπορουσα να πω οτι ανυπομονώ να μαθω το φύλλο του μωρού αλλά κατα 90% ξέρω? κανα μήνα πριν μεινω έγκυος μου ειπε η μητερα μου οτι ειδε ατον υπνο της οτι έτρωγα τσουρεκι και ειχα μπλε μπαλονια αρα θα κανω μωρο λιγο πριν το Πασχα και θα ειναι αγορακι ? εντωμεταξύ δεν ειχαμε πςιει σε κανεναν οτι προσπαθουσαμε για μωρακι και επεσε μεσα στις ημερομηνιες? τι λετε κοροτσια θα πεσει μεσα και με το τι θα ειναι το μωρο??????

Χαχαχαχα αα μπράβο ή μαμά σου...πολύ όμορφα τα αγοράκια... Όλα καλά κορίτσι μου κανε υπομονή κ ας το απολαύσουμε όλες μας... αν κ Με να το στομάχι μου είναι χάλια δεν έχω καθόλου εμετούς Αλλά είναι συνέχεια κάπως... Δεν θέλω ούτε φαγητό ούτε γλυκό με το ζόρι τρώω.. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα να τα η μαμά!! Πολύ πιθανό και γιατί όχι μια χαρά είναι τα αγοράκια μας!!!! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η banesaki16 είπε:

Χαχαχαχα αα μπράβο ή μαμά σου...πολύ όμορφα τα αγοράκια... Όλα καλά κορίτσι μου κανε υπομονή κ ας το απολαύσουμε όλες μας... αν κ Με να το στομάχι μου είναι χάλια δεν έχω καθόλου εμετούς Αλλά είναι συνέχεια κάπως... Δεν θέλω ούτε φαγητό ούτε γλυκό με το ζόρι τρώω.. ?????

Ναι έμεινα οταν βγηκε οντως αληθινή ? ο δικος μου βεβαια κοριτσακι ήθελε αλλα τωρα λεει γερό να ναι και οτι να ναι :) καποια κοπελα ειχε γραψει εδω οτι το μωρο περνει οσα χρειαζεται απο την μαμα του @banesaki16 οπότε θα έλεγα πρωτα απ ολα να ρωτησεις τον γιατρο σου και δευτερον να μην ζοριζεις τον εαυτό σου. Λογικα ειναι επειδη εισαι στην αρχη εισαι ετσι... αφου και εγω που ευτυχως δεν εχω θεμα με το στομαχι, αν και εγω δεν πειναω και ιδιαιτερα, ανυπομωνω να περασει η κρίσιμη περίοδος των 3ων πρώτων μηνών και να μπουμε στο 2ο τρίμηνο οπουεχω ακούσει οτι υποχωρούν τα συμπτώματα και απλά το απολαμβάνεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

 

Ναι έμεινα οταν βγηκε οντως αληθινή ? ο δικος μου βεβαια κοριτσακι ήθελε αλλα τωρα λεει γερό να ναι και οτι να ναι :) καποια κοπελα ειχε γραψει εδω οτι το μωρο περνει οσα χρειαζεται απο την μαμα του @banesaki16 οπότε θα έλεγα πρωτα απ ολα να ρωτησεις τον γιατρο σου και δευτερον να μην ζοριζεις τον εαυτό σου. Λογικα ειναι επειδη εισαι στην αρχη εισαι ετσι... αφου και εγω που ευτυχως δεν εχω θεμα με το στομαχι, αν και εγω δεν πειναω και ιδιαιτερα, ανυπομωνω να περασει η κρίσιμη περίοδος των 3ων πρώτων μηνών και να μπουμε στο 2ο τρίμηνο οπουεχω ακούσει οτι υποχωρούν τα συμπτώματα και απλά το απολαμβάνεις ???

Ναι κ εγώ θέλω να περάσει ο πρώτος καιρός που είναι κρίσιμος να υποχωρήσουν τα συμπτώματα..  να έρθει κ η ενέργεια Γιατί όλη μέρα ειμαι κουρασμένη χωρίς να κάνω κάτι.. κντρωω αναγκαστικά Γιατί πρέπει να φάω για το μπεμπέ... μεγαλώνει... Κ πρέπει να τρώει χαχαχαχα αα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Ναι κ εγώ θέλω να περάσει ο πρώτος καιρός που είναι κρίσιμος να υποχωρήσουν τα συμπτώματα..  να έρθει κ η ενέργεια Γιατί όλη μέρα ειμαι κουρασμένη χωρίς να κάνω κάτι.. κντρωω αναγκαστικά Γιατί πρέπει να φάω για το μπεμπέ... μεγαλώνει... Κ πρέπει να τρώει χαχαχαχα αα???????

Σωστά ? παει σηκώνομαι και εγω να παω να φαω ? Ρεβίθια το μενου για σήμερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αποφάσισα να γράψω εδώ μιας που απ' ότι βλέπω είμαι κοντά στις εβδομάδες. Σήμερα είμαι 5w+5d...έχω κάνει τον πρώτο υπέρηχο κ ήταν όλα τέλεια.ραντεβου την επόμενη εβδομάδα κ ελπίζω να ακουσουμε καρδιά. Με απασχολεί όμως το ότι δεν έχω συμπτώματα...εκτός από κάποιους πόνους περιόδου (είχα κ πριν κάνω το τεστ) κ πόνο στη μέση που κ αυτά δεν είναι καθημερινά κ βέβαια αρκετά ήπια...και βέβαια πολύ πρησμένο  κ ευαίσθητο στηθος.θα μου πεις δεν χαίρεσαι?απλά στην παρούσα φάση που δεν μπορείς να "νιώσεις" το μωρό το να μην εχεις συμπτώματα είναι σαν να μην είσαι έγκυος κ το μυαλό παει στο κακό...κ οι μερες δεν περνάνε για τον υπέρηχο!!!εσεις πως πατε από συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maritina89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Αποφάσισα να γράψω εδώ μιας που απ' ότι βλέπω είμαι κοντά στις εβδομάδες. Σήμερα είμαι 5w+5d...έχω κάνει τον πρώτο υπέρηχο κ ήταν όλα τέλεια.ραντεβου την επόμενη εβδομάδα κ ελπίζω να ακουσουμε καρδιά. Με απασχολεί όμως το ότι δεν έχω συμπτώματα...εκτός από κάποιους πόνους περιόδου (είχα κ πριν κάνω το τεστ) κ πόνο στη μέση που κ αυτά δεν είναι καθημερινά κ βέβαια αρκετά ήπια...και βέβαια πολύ πρησμένο  κ ευαίσθητο στηθος.θα μου πεις δεν χαίρεσαι?απλά στην παρούσα φάση που δεν μπορείς να "νιώσεις" το μωρό το να μην εχεις συμπτώματα είναι σαν να μην είσαι έγκυος κ το μυαλό παει στο κακό...κ οι μερες δεν περνάνε για τον υπέρηχο!!!εσεις πως πατε από συμπτώματα?

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα σου... Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ένα υγιέστατο μωράκι αγκαλιά... Μην φανταστείς κ εγώ δεννεχω τρελά συμπτώματα κ είναι στην 6w+6dκαι αύριο πάω για υπέρηχο κ εύχομαι να ακούσουμε καρδούλα...απ όλα φοβάμαι λόγω μιας παλινδρομης που είχα... Έχω κάτι ζαλάδες το στήθος πριζεται κ μετά ξεπριζεται και λέω το γινε ται.. Μην. Αγχώνεσαι όσο μπορείς..... κανονικά καλά θα πάνε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου......Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη....Σας περνάω όλες.....κοκτέιλ....(χωρίς αλκοολ)????????????πήγαμε χτες στον γιατρό και ακούσαμε καρδούλα...τι υπέροχο συναίσθημα.. είχα πάρα πολύ άγχος οι παλμοί μου είχαν τρελαθεί.αλλλα μόλις το ακούσαμε όλα άλλαξαν.. Είμαι 7 εβδομάδων και ένα σπορακι 9.41 χιλιοστά...και θα ξαναπάμε σε 2 βδομάδες να το ξαναδούμε.ε μου έγραψε πάρα πολλές εξετάσεις Αλλά δεν πειράζει θα προσπαθήσω να μην αγχωθω?.. Πόσο περίεργο ένα τόσο μικρό σπορακι να έχει μια καρδούλα τόσο δυνατή... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2018 at 1:11 ΜΜ, ο/η Viktwria είπε:

Και εγω περνω προγεστερονη αλλα μ περνει ο υπνος μεσα σ 5 λεπτα ? δε ν φανταζομουν ομως οτι ειναι απο αυτο ? εμενα μ δωσε και ασπιρίνη ? ξερει καμια σας γιατι??

Για να αιματωνεται καλύτερα η μήτρα και να μεγαλώνει το εμβρυακι! Κι εγώ πίνω ασπιρίνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα ως νέο μέλος,

κ εμείς έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες με τον αντρούλη μου εδώ και 2 μήνες .. ας ελπίσουμε αυτό το μήνα να είναι ο τυχερός μας.. περιμένω περίοδο σε 8-9 μέρες περίπου... έχω κάποια υγρά όχι ενοχλητικά βέβαια.. επίσης έχω παρατηρήσει  πώς τσούζουν λίγο οι θηλές χωρίς να πονάει το υπόλοιπο στήθος και διακρίνω κάποιες φλέβες.. τις μέρες μετά την ωορηξία νιώθω καθημερινά τσιμπήματάκια αριστερά και δεξιά χαμηλά..λέτε να είμαι??βέβαια μπορεί να μ έρθει με τα ίδια συμπτώματα και περίοδος.. έχω ένα τεστάκι αλλά για να το κάνω και να έχω σωστά αποτελέσματα είναι πολύ νωρίς ακόμα εεε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα ως νέο μέλος,

κ εμείς έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες με τον αντρούλη μου εδώ και 2 μήνες .. ας ελπίσουμε αυτό το μήνα να είναι ο τυχερός μας.. περιμένω περίοδο σε 8-9 μέρες περίπου... έχω κάποια υγρά όχι ενοχλητικά βέβαια.. επίσης έχω παρατηρήσει  πώς τσούζουν λίγο οι θηλές χωρίς να πονάει το υπόλοιπο στήθος και διακρίνω κάποιες φλέβες.. τις μέρες μετά την ωορηξία νιώθω καθημερινά τσιμπήματάκια αριστερά και δεξιά χαμηλά..λέτε να είμαι??βέβαια μπορεί να μ έρθει με τα ίδια συμπτώματα και περίοδος.. έχω ένα τεστάκι αλλά για να το κάνω και να έχω σωστά αποτελέσματα είναι πολύ νωρίς ακόμα εεε..

Με το καλό κούκλα μου μακάρι να είσαι έγκυος! Είμαι και εγώ στην ίδια φάση με εσένα και συμπτώματα τα ίδια! Νιώθω γεμάτη την μήτρα μου δεν ξέρω αλλιώς πως να το πω. Έκανα βέβαια 2 τεστ αρνητικά αλλά όχι χοριακη. Εγώ πιστεύω είμαι αλλά τι να να πω μπας και είναι όλα φαντασία μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι και στο εύχομαι να εισαι.. εγώ συνεχίζω να έχω λίγα υγρά.. βλέπω να έχουν εμφανιστεί φλέβες στο στήθος.. να τις είχα κ απλά να τις βλέπω τώρα τι να πω.. το στήθος μου πάντως ναι μεν το νιώθω γεμάτο αλλά δε πονάει όπως άλλες φορές.. έχεις καθυστέρηση κ έκανες τεστακι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι και στο εύχομαι να εισαι.. εγώ συνεχίζω να έχω λίγα υγρά.. βλέπω να έχουν εμφανιστεί φλέβες στο στήθος.. να τις είχα κ απλά να τις βλέπω τώρα τι να πω.. το στήθος μου πάντως ναι μεν το νιώθω γεμάτο αλλά δε πονάει όπως άλλες φορές.. έχεις καθυστέρηση κ έκανες τεστακι?? 

Όχι κούκλα μου δεν έχω καθυστερήση. Επίσης να πω ότι τώρα φύγανε τα πονακια σαν θα μου έρθει περίοδος αλλά το στήθος πρησμένο και φλέβες σαν εσένα. Τι να πω. Α έκανα και τρίτο τεστ εχθές αρνητικο. Άρχισα λίγο να το πιστεύω ότι όντως δεν είμαι. Εσύ πως πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω κάνει κάποιο τεστακι γιατί είναι νωρίς ακόμα.. εγώ τα ίδια συμπτώματα συνεχίζω να έχω.. το στήθος μου δεν πονάει όπως τον προηγούμενο μήνα αλλά τι νιώθω πιο γεμάτο.. απλά περιμένω από Το Σάββατο κ μετά αν δε μου έρθει θα κάνω το τεστακι ίσως Κυριακή που δε θα είμαι κ στη δουλειά κ θα είμαι χαλαρή... Για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα λογικό είναι να σου δείχνει αρνητικό γιατί δεν έχεις καθυστέρηση.. περίμενε λίγο να περάσουν οι μέρες κ βλέπεις.. είναι ψυχοφθόρο να βλέπεις συνέχεια τι αρνητικό τεστακι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια! Ηρεμια και υπομονη! Αν ειχατε οντως συμπτωματα εγκυμοσυνης θα ειχατε και θετικο τεστ! Ολες τα περασαμε, αλλα χαλαρωστε γιατι δεν βγαινει ετσι και αν δεν ειστε αυτον τον μηνα θα ειστε τον επομενο λιιιιγη υπομονη! Μην κανετε τοσο νωρις τεστακια και μην ψαχνετε συμπτωματα! Απλα υπομονη μεχρι να χασετε την περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έχεις δίκιο κ ευχαριστούμε για τις συμβουλές.. θα περάσει κ αυτή η βδομάδα κ θα δούμε τα αποτελέσματα .. εγω πρόσφατα έκανα τεστ Παπ όλα άψογα όπως κάθε χρόνο που κάνω. Ο γιατρός μ πε απλά να ακολουθώ τις γόνιμες κ όλα θα γίνουν.. υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2018 at 11:24 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Ναι έχεις δίκιο κ ευχαριστούμε για τις συμβουλές.. θα περάσει κ αυτή η βδομάδα κ θα δούμε τα αποτελέσματα .. εγω πρόσφατα έκανα τεστ Παπ όλα άψογα όπως κάθε χρόνο που κάνω. Ο γιατρός μ πε απλά να ακολουθώ τις γόνιμες κ όλα θα γίνουν.. υπομονή..

θα αρχισουμε σε λιγες μερες να λεμε η μια στην αλλη αν μας ηρθε περιοδος ή οχι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πόνοι περιόδου είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης κορίτσια?? Ψιλοποναω από χθες κ λέω ότι θα μ έρθει αλλά από την άλλη βλέπω πιο έντονες τις φλέβες στο στήθος.. τι γίνεται εγώ δε τις είχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @lactaki. Είναι σύμπτωμα όντως! Εγώ τρεις μέρες πριν κάνω το τεστ είχα τέτοιους πονους όπως κ στο στηθος...εγώ το υποψιαστηκα ότι είμαι έγκυος κυρίως επειδή όταν είχα περίοδο με το που με έπιαναν οι πόνοι ήταν θέμα ωρών να ερθει κ το αίμα....δεν είχα δηλαδή πότε μου πόνους 1-2 μέρες πριν....τις φλέβες στο στήθος τις παρατηρούσα πολλούς μήνες  όσο προσπαθούσαμε  κ πάντα ήταν  εντονες...Σου εύχομαι να είναι όντως σύμπτωμα κ να είσαι έγκυος!!!!Για το τεστ καλύτερα να περιμένεις την καθυστέρηση όμως για να αποφύγεις δηλαδή κ την περίπτωση να είσαι αλλά να βγει αρνητικό....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...