Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρήξιμο στήθους κ Αλλά συμπτώματα στην εγκυμοσυνη


banesaki16

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Πήγαμε χθες στις 12 στο Μητέρα είδαμε σάκο και ότι είναι ενδομήτριο και μας είπε οτι ειναι πολυ μικρο ακομα και να πάω την επόμενη Δευτέρα 10/9 απο το ιατρείο να δούμε και έμβρυο και να κάνουμε προγεννητικο έλεγχο..Νιώθω υπέροχα και εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που  προσπαθούν καλά αποτελέσματα !!

Μπραβο Μαρια! Χαιρομαστε μαζι σου!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Πήγαμε χθες στις 12 στο Μητέρα είδαμε σάκο και ότι είναι ενδομήτριο και μας είπε οτι ειναι πολυ μικρο ακομα και να πάω την επόμενη Δευτέρα 10/9 απο το ιατρείο να δούμε και έμβρυο και να κάνουμε προγεννητικο έλεγχο..Νιώθω υπέροχα και εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που  προσπαθούν καλά αποτελέσματα !!

Μπράβο!! Αντε να ερθει η 10/9 να ζησεις αυτη τη μαγικη στιγμη που θα δεις και θα ακουσεις!!! καλη κυηση!~!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2018 at 11:32 ΜΜ, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πήρα τα αποτελέσματα από τη δεύτερη χοριακή και είναι 801...Μου ζητήθηκε να κάνω μια ακόμα αύριο..Η πρώτη ήταν 198 στις 25/8 και η δεύτερη 801 στις 28/8...μου ειπε οτι ειναι μια χαρα αυξηση αλλα θελουν μια ακομα για να προσδιορισει καλυτερα ο γιατρός ποτε θα με δει...

Μαράκι τι κάνεις?? Περιμένουμε νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Μαράκι τι κάνεις?? Περιμένουμε νέα σου..

Μια χαρά είμαι Λακτακι μου..Το προηγούμενο Σάββατο είδαμε ότι είναι ενδομήτριο και αύριο στις 7μιση το απόγευμα έχουμε ραντεβού στο ιατρείο για να κάνουμε υπέρηχο και προγεννητικο έλεγχο...Μέχρι στιγμής είναι όλα πολύ καλά..Εσύ χρησιμοποίησες τα hometest πρώτο κυκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Μια χαρά είμαι Λακτακι μου..Το προηγούμενο Σάββατο είδαμε ότι είναι ενδομήτριο και αύριο στις 7μιση το απόγευμα έχουμε ραντεβού στο ιατρείο για να κάνουμε υπέρηχο και προγεννητικο έλεγχο...Μέχρι στιγμής είναι όλα πολύ καλά..Εσύ χρησιμοποίησες τα hometest πρώτο κυκλο;

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα . Να μας λες τα νέα σου.. εγώ έκανα πρώτη φορά τα τεστακια κ αγχώθηκα.. δεν Μ έβγαλε κανένα θετικό.. δε ξέρω τι έγινε.. ίσως το ξανά κάνω τον άλλο μήνα μήπως έτυχε η δεν πέτυχα τις μέρες.. 10 ήταν όλα κ όλα .. γενικά έχω σταθερό κύκλο κ Μ πάνε τα κορίτσια πως είναι σπάνιο να μη γίνεται ωορηξια σε σταθερο κύκλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα . Να μας λες τα νέα σου.. εγώ έκανα πρώτη φορά τα τεστακια κ αγχώθηκα.. δεν Μ έβγαλε κανένα θετικό.. δε ξέρω τι έγινε.. ίσως το ξανά κάνω τον άλλο μήνα μήπως έτυχε η δεν πέτυχα τις μέρες.. 10 ήταν όλα κ όλα .. γενικά έχω σταθερό κύκλο κ Μ πάνε τα κορίτσια πως είναι σπάνιο να μη γίνεται ωορηξια σε σταθερο κύκλο..

Μην ανησυχείς αν δεν είναι πολύ εντονη η γραμμή και μένα στο πρώτο κύκλο ήταν πιο αχνή από τη γραμμή ελέγχου...Αλλά μου έδωσε πολύ σημαντικές πληροφορίες στο πόσο διαρκεί η ωορρηξία μου οποτε το δεύτερο μήνα πετυχαμε το σποράκι μας...Την ημέρα της πρωτης αδιαθεσίας θα αφαιρέσεις 14 μέρες για να βρεις την μέρα της ωοορρηξίας και θα το συγκρίνεις με το τελευταίο θετικό τεστ...εγώ ανακάλυψα ότι έχω μικρή διάρκεια κυματος lh που ανιχνεύουν τα τεστ ωοορρηξίας που σημαίνει ότι καλό ειναι να υπάρχει σπέρμα απο πριν...Καλή σου επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ δεν έχω καλά νέα Δυστυχώς.Την Δευτέρα είδαμε κενό σάκο έμβρυο πουθενά και από τρίτη έχω καφέ υγρά στο σκούπισμα...Παλινδρομη μου είπαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ δεν έχω καλά νέα Δυστυχώς.Την Δευτέρα είδαμε κενό σάκο έμβρυο πουθενά και από τρίτη έχω καφέ υγρά στο σκούπισμα...Παλινδρομη μου είπαν...

Αλήθεια??? Στεναχωρηθηκα αλήθεια.... Τι να πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ δεν έχω καλά νέα Δυστυχώς.Την Δευτέρα είδαμε κενό σάκο έμβρυο πουθενά και από τρίτη έχω καφέ υγρά στο σκούπισμα...Παλινδρομη μου είπαν...

Mαρακι μην στεναχωριεσαι! Ηταν μια ατυχια... Σκεψου οτι μολις αρχισες να παρακολουθεις ωορρηξια, το πετυχατε! Θα ερθει ξανα συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ δεν έχω καλά νέα Δυστυχώς.Την Δευτέρα είδαμε κενό σάκο έμβρυο πουθενά και από τρίτη έχω καφέ υγρά στο σκούπισμα...Παλινδρομη μου είπαν...

Ακριβώς το ίδιο επαθα και εγω πριν λιγους μηνες και ηταν πρώτη κυηση. Λυπαμαι παρα πολυ, σφιχτηκε η ψυχη μου. Αυτου του ειδους η παλινδρομη δε δινει και μισο σημαδι η ρημαδα. Ολα ανεβαινουν κανονικα. δεν εχει αιμα, δεν εχει πονους. Θα φτιαξουν ολα ομως, ειναι τρομερα ελπιδοφορο οτι εμεινες εγκυος, αλλα καταλαβαινω εκατο τα εκατο την απογοητευση σου. Σου ειπαν τι να κανεις? Θα περιμενεις? Θα κανεις αποξεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ακριβώς το ίδιο επαθα και εγω πριν λιγους μηνες και ηταν πρώτη κυηση. Λυπαμαι παρα πολυ, σφιχτηκε η ψυχη μου. Αυτου του ειδους η παλινδρομη δε δινει και μισο σημαδι η ρημαδα. Ολα ανεβαινουν κανονικα. δεν εχει αιμα, δεν εχει πονους. Θα φτιαξουν ολα ομως, ειναι τρομερα ελπιδοφορο οτι εμεινες εγκυος, αλλα καταλαβαινω εκατο τα εκατο την απογοητευση σου. Σου ειπαν τι να κανεις? Θα περιμενεις? Θα κανεις αποξεση?

Ο γιατρός μου μου πρότεινε να κλείσω ραντεβού για καθάρισμα ακόμα δεν το έχουμε αποφασίσει...Είναι που έληξε και η σύμβαση μου τη Δευτέρα και δεν με ανανέωσαν μου έχουν πέσει όλα μαζεμένα δεν ξέρω πόσο χρόνο έχω περιθώριο..Είναι και μένα η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο...Εσύ έμαθες τι έφταιξε ή τι απέγινε το έμβρυο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Ο γιατρός μου μου πρότεινε να κλείσω ραντεβού για καθάρισμα ακόμα δεν το έχουμε αποφασίσει...Είναι που έληξε και η σύμβαση μου τη Δευτέρα και δεν με ανανέωσαν μου έχουν πέσει όλα μαζεμένα δεν ξέρω πόσο χρόνο έχω περιθώριο..Είναι και μένα η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο...Εσύ έμαθες τι έφταιξε ή τι απέγινε το έμβρυο;

Ρε γαμωτο ενος κακου μυρια επονται καθε φορα. Ελεος. Εμενα η ειδικη ιστολογικη εδειξε τυχαια χρωμοσωμικη ανωμαλια. Ελεγθηκαν ανοσολογικοι λογοι και ειδικες φλεγμονες αλλα βγηκα αρνητικη. Το 80% των περιπτωσεων ειδικα του κενου σακου ειναι τυχαιο γεγονος, μη σε ανησυχει. Κανε τον καθαρισμο για να παρουν δειγμα. Σε καταλαβαινω απολυτα αλλα θα φτιαξουν ολα, παρολο που προσπαθουσες πολυ καιρο με τα τεστακια βρηκες αμεσως τη λυση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου λυπάμαι πολύ. Καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολο αλλά όλα θα φτιάξουν, αφού έγινε μία φορά θα ξανασυλλάβεις σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πράγματατικα τόσες μέρες περίμενα να μας πεις νεα σου κ τώρα διαβάζω αυτό.. είναι τόσο λυπηρό .. σύντομα όμως θα ξανά έρθει. Βρε κορίτσια παλεύουμε τόσο πολύ να δούμε ένα θετικό τεστακι κ μετά νομίζω είναι πιο δύσκολη η αναμονή τόσων εξετάσεων.. ποσό μάλλον να βλέπεις ότι η χοριακη είναι εντάξει κ μετα τπτ. Η Μαρία αν θυμάμαι καλά είχε πολύ καλά νούμερα στη χοριακη. Πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μαράκι πράγματατικα τόσες μέρες περίμενα να μας πεις νεα σου κ τώρα διαβάζω αυτό.. είναι τόσο λυπηρό .. σύντομα όμως θα ξανά έρθει. Βρε κορίτσια παλεύουμε τόσο πολύ να δούμε ένα θετικό τεστακι κ μετά νομίζω είναι πιο δύσκολη η αναμονή τόσων εξετάσεων.. ποσό μάλλον να βλέπεις ότι η χοριακη είναι εντάξει κ μετα τπτ. Η Μαρία αν θυμάμαι καλά είχε πολύ καλά νούμερα στη χοριακη. Πφφφ

Lactaki κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, πόσο άγχος ακολουθεί ακόμη και μετά το θετικό τεστ, πέρασα τη στεναχώρια να είναι θετικό τεστ και τελικά να μην είναι τίποτα, ακόμη νιώθω χαζή γι αυτό. Θέλει δύναμη και υπομονή από το Μαράκι, είναι πολύ δυσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τη δύναμη που μου δίνετε όλες σας .. Ναι το παράξενο ήταν ότι οι τρεις  εξετάσεις χοριακής βγήκαν καλες 25/8 198 μονάδες, 28/8 801 μονάδες, 30/8 1746 μονάδες. 1/9 είδαμε ότι είναι ενδομήτριος ο σάκος και 10/9 έμβρυο πουθενά  μόνο ο σάκος 13/9 επιβεβαιώσαμε στον υπέρηχο ότι δεν προχώρησε τελικά...Άρα η παλινδρόμηση εγινε μεταξυ 1με 9 Σεπτεμβρίου χωρίς κανενα σύμπτωμα...Έκλεισα ραντεβού τη Δευτέρα για καθαρισμο και από εκεί και πέρα θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να διορθωθεί ότι το προκαλέσε όλο αυτό ώστε να μην ξανασυμβεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Ρε γαμωτο ενος κακου μυρια επονται καθε φορα. Ελεος. Εμενα η ειδικη ιστολογικη εδειξε τυχαια χρωμοσωμικη ανωμαλια. Ελεγθηκαν ανοσολογικοι λογοι και ειδικες φλεγμονες αλλα βγηκα αρνητικη. Το 80% των περιπτωσεων ειδικα του κενου σακου ειναι τυχαιο γεγονος, μη σε ανησυχει. Κανε τον καθαρισμο για να παρουν δειγμα. Σε καταλαβαινω απολυτα αλλα θα φτιαξουν ολα, παρολο που προσπαθουσες πολυ καιρο με τα τεστακια βρηκες αμεσως τη λυση σου.

Κορίτσι μου μπορείς να μου πεις για την ειδική  ιστολογικη εξέταση λεπτομέρειες πως γίνεται αν υπάρχει έξτρα κόστος αν μπορεί να γίνει στον εναπομείναντα σάκο εφόσον δεν υπάρχει έμβρυο..; Το αλλο  που προσπαθώ να καταλάβω είναι το που πήγε το έμβρυο γιατί εγώ πρώτη φορά καφέ είχα 11/9 και το έμβρυο είχε παλινδρομήσει πριν τις 10/9..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Κορίτσι μου μπορείς να μου πεις για την ειδική  ιστολογικη εξέταση λεπτομέρειες πως γίνεται αν υπάρχει έξτρα κόστος αν μπορεί να γίνει στον εναπομείναντα σάκο εφόσον δεν υπάρχει έμβρυο..; Το αλλο  που προσπαθώ να καταλάβω είναι το που πήγε το έμβρυο γιατί εγώ πρώτη φορά καφέ είχα 11/9 και το έμβρυο είχε παλινδρομήσει πριν τις 10/9..

Μην συγχέεις το καφέ με την παλινδρόμηση. Καφέ υγρά είχα και εγώ και καφέ υγρά εχουν εκατομμύρια γυναίκες που ολοκληρώνουν κύηση. Κενό σάκο είχα και εγώ προσωπικά. Το γονιμοποιημένο ωάριο εμφυτεύεται κανονικά, δημιουργούνται τα προιοντα κύησης (σακος κλπ), ωστόσο λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών στη συντριπτικη πλειοψηφία και επειδή ο μηχανισμός άμυνας του οργανισμού σου έκανε πολύ καλη δουλειά (οσο παραδοξο και αν σου φαίνεται τώρα), το αρχικο αυτο εμβρυο (μιλαμε σε σταδιο κυτταρων ακομα) απορροφηθηκε. Δε θα το έβλεπες ποτε στον υπέρηχο δλδ γιατι απορροφηθηκε σε πολύ πρωιμα στάδια σχεδον αμεσως μετα την εμφυτευση. Κανονικά αν το αφήσεις αυτό καποια στιγμή θα ξεκινήσει και η αποβολή των υπόλοιπων προιόντων μόνη της αλλα δεν εχει πολύ νοημα. Τα καφέ παντως μην τα συνδέεις με την παλίνδρομη. Η ειδική ιστολογική είχε 100 ευρώ αν θυμάμαι καλα εξτρά, εμας μας την πρότεινε ο γιατρός γιατι ελέγχουν και ανοσολογικούς λόγους. Ανάλογα τα αποτελέσματά της θα σου πει αν χρειάζονται περαιτέρω εξετάσεις (Δε θα χρειαζονται όμως, όπως δε χρειάστηκαν και σε μένα). Ειδικά ο κενος σάκος αποτελεί τη συχνότερη παλινδρόμηση. Η ιστολογική γινεται με λήψη χοριακών λαχνων τα οποια εχουν το ιδιο dna με το εμβρυο. Γενικα το dna υπαρχει εκει μεσα και ας εχει απορροφηθει το εμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρία Κατούφα Μήλα εγώ το έχω ζήσει δύο φορές. Κ τις δύο φορές είχα κενό σάκο με χοριακη που διπλασιαζοταν κανονικά και σάκο που μεγάλωνε μέχρι τα 5 εκατοστά.. Εε μετά έκανα αποξεση, ενώ δεν είχα καν αιμορραγιες...επισης έχω κάνει εκατοντάδες εξετάσεις, πραγματικά ο, τι υπαρχει, καρυοτυπο, θρομβοφιλια, ορμονικές, ο σύζυγος μου κατακερματισμο dna σπέρματος, κανείς δεν μου έχει δώσει απάντηση στο τι φταίει αλλά προληπτικά θα ακολουθήσω αγωγή με ηπαρινες και σαλοσπιρ όταν ξαναμεινω έγκυος, χωρίς να μου εγγυάται κάνεις επιτυχία... Οπότε τώρα  που το έχω ήδη πάθει δύο φορές, φοβάμαι ότι όσες φορές θα μένω έγκυος αυτό θα συμβαίνει και καταλαβαινεις πόσο φοβάμαι... Ελπίζω εσύ να αποτελείς όντως το 80% που ειναι τυχαίο γιατί εγώ έπεσα στο 20%..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2018 at 6:21 ΜΜ, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Κορίτσι μου μπορείς να μου πεις για την ειδική  ιστολογικη εξέταση λεπτομέρειες πως γίνεται αν υπάρχει έξτρα κόστος αν μπορεί να γίνει στον εναπομείναντα σάκο εφόσον δεν υπάρχει έμβρυο..; Το αλλο  που προσπαθώ να καταλάβω είναι το που πήγε το έμβρυο γιατί εγώ πρώτη φορά καφέ είχα 11/9 και το έμβρυο είχε παλινδρομήσει πριν τις 10/9..

Mαράκι λυπάμαι πολύ!!Πέρασα κ γω πριν 1,5 χρόνο την παλίνδρομη!!Προσωπικά μου λέγανε για κενό σάκο αλλά στην ιστολογική υπήρχαν εμβρυικά στοιχεία κ ήταν παλίνδρομη!!Την έκανα στο Ιασώ!!Ολά μαζί αν θυμάμαι καλά ήταν στα 250ε!!Συνήθως είναι τυχαίο γεγονός ειδικά σε τόσο μικρή κύηση!!Αλλά θα μπορούσες να κάνεις κ κάποιες εξετάσεις αν σε κάνει να νιώσεις ασφάλεια!!Εύχομαι σύντομα να το ξεπεράσετε κ να ρθει ένα μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την παρηγοριά που μου δίνετε όλες σας και για τις σημαντικές πληροφορίες..Νιώθω ότι δεν είμαι μόνη κι αυτό με ανακουφίζει.. Πιο κάτω έχω μερικές σκέψεις για το ταξίδι στον κόσμο τον δικό μας..

 

 

20180916_001552.jpg

Επεξεργάστηκε από Μαρία Κατούφα Μήλα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ έκανα χθες την αποξεση μετά από ένα πολύ δύσκολο Σαββατοκύριακο και τώρα το μόνο που θέλω είναι να κάτσω σπίτι και να είμαι αγκαλιά με τον αντρουλη μου και μαζί να πάμε παρακάτω..εσείς όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ έκανα χθες την αποξεση μετά από ένα πολύ δύσκολο Σαββατοκύριακο και τώρα το μόνο που θέλω είναι να κάτσω σπίτι και να είμαι αγκαλιά με τον αντρουλη μου και μαζί να πάμε παρακάτω..εσείς όλα καλά;

Γεια σου Μαράκι.. τώρα βρήκες το κόλπο πάρε τα τεστακια κ θα μείνεις αμεσα έγγυος .. έχω ακούσει μάλιστα δε ξέρω αν ίσχυει πως μετά από τέτοιου είδους καθάρισμα απο αποτυχία είναι πολύ εύκολο να πιάσεις μωρό σύντομα..ο γιατρός τι σε συμβουλεψε??

Εγώ πάλι περιμένω στις 20 μεθαύριο δλδ αλλά θα μου έρθει σίγουρα.. πονάω σήμερα πήρα παυσίπονο κ τα ούρα αρχίζουν κ σκουραίνουν.. σίγουρα δλδ το περιμένω.. σκέφτομαι αυτό το μήνα να το κάνω πιο πρόγραμματισμενα όπως εσάς που διαβάζω κάθε δύο μέρες στις γονιμες κτλ με τεστακια ωορηξιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...