Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρήξιμο στήθους κ Αλλά συμπτώματα στην εγκυμοσυνη


banesaki16

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σου stAR, to πακέτο έχει μέσα 10 οπότε λέω να ξεκινήσω την Παρασκευή 31 και θα μ φθάσουν μέχρι τις 9 Σεπτέμβρη.. σήμερα βρίσκομαι στην 9η μέρα από τη μέρα που είδα περίοδο.. τα κάνω σωστα? δε ξέρω.. πρώτη φορά τα κάνω. κανονικά περιμενω να αδιαθετήσω στις 20 Σεπτέμβρη

Κάθε μήνα έχεις στάνταρ μέρες???. Γιατι πχ εγώ που δεν ξέρω δυστυχώς τα ξεκινάω από την 9η ημέρα και όσο πάει... Γιατί το έναν μήνα μπορεί ο κύκλος να είναι 30 ημέρες την άλλη 27 την άλλη 60....οποτε κάνω μέρα παρά μέρα το τεστ ωορρηξιας. Κ όταν βλέπω υγρά η κάποιον πόνο κάνω κάθε μέρα προσ μεσημεράκι. Μην ξεχνάς να μην πηγαίνεις τουαλέτα για τουλάχιστον 2 ώρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Κάθε μήνα έχεις στάνταρ μέρες???. Γιατι πχ εγώ που δεν ξέρω δυστυχώς τα ξεκινάω από την 9η ημέρα και όσο πάει... Γιατί το έναν μήνα μπορεί ο κύκλος να είναι 30 ημέρες την άλλη 27 την άλλη 60....οποτε κάνω μέρα παρά μέρα το τεστ ωορρηξιας. Κ όταν βλέπω υγρά η κάποιον πόνο κάνω κάθε μέρα προσ μεσημεράκι. Μην ξεχνάς να μην πηγαίνεις τουαλέτα για τουλάχιστον 2 ώρες.. 

ο κύκλος μου είναι σταθερός... τους τελευταίους δύο μήνες είχα κύκλο 28 κ τη τελευταία φορά 30// γενικά όμως έχω 30 συνήθως.. κάθε μήνα την ίδια μέρα..τώρα περιμένω στις 20 Σεπτέμβρη.. λες να χάσω τις μέρες? έλεγα να ξεκινήσω Παρασκευή 31 θα έχουμε...με βάση το ημερολόγιο που έχω στο κινητό την εφαρμογή μου δείχνει ότι οι γόνιμες μέρες θα είναι από 1 έως 7 Σεπτέμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

ο κύκλος μου είναι σταθερός... τους τελευταίους δύο μήνες είχα κύκλο 28 κ τη τελευταία φορά 30// γενικά όμως έχω 30 συνήθως.. κάθε μήνα την ίδια μέρα..τώρα περιμένω στις 20 Σεπτέμβρη.. λες να χάσω τις μέρες? έλεγα να ξεκινήσω Παρασκευή 31 θα έχουμε...με βάση το ημερολόγιο που έχω στο κινητό την εφαρμογή μου δείχνει ότι οι γόνιμες μέρες θα είναι από 1 έως 7 Σεπτέμβρη

Ναι και εγώ την έχω κατεβάσει για να μη ξεχνιέμαι είναι βοηθητική. Απλά όταν σου δείξει θετικό τσέκαρε στην εφαρμογή ότι η ωορρηξια είναι η επόμενη μέρα... Επίσης, και τώρα έχε επαφές για να το χεις σίγουρο. Μην χάσεις κάτι... Εγώ και την επόμενη του θετικού ξανά έκανα, κ την μεθεπόμενη κ είδα όντως ότι μειώνεται η θετικοπιιηση... Α, και έχε στο νου σου πως πρέπει να είναι έντονες και οι δύο γραμμές,οχι άχνη... Γιατί κι εγώ είχα μπερδευτεί σε αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

έχω μπερδευτεί .. πότε πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή για πιθανή σύλληψη? όταν το δω πολύ έντονο?

Γενικά μέρα παρά μέρα.. Εκτός όταν είδα το θετικό, κάθε μέρα για τις επόμενες 2 ημέρες και μετά πάλι μέρα παρά μέρα.. Αυτό έκανα εγώ τουλάχιστον..... Το αποτέλεσμα θα δείξει......... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά μέρα παρά μέρα.. Εκτός όταν είδα το θετικό, κάθε μέρα για τις επόμενες 2 ημέρες και μετά πάλι μέρα παρά μέρα.. Αυτό έκανα εγώ τουλάχιστον..... Το αποτέλεσμα θα δείξει......... 

Σε άσχετες μέρες υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι?? Χθες πχ ήρθαμε σε ελεύθερη επαφή που ήταν 8η μέρα μετά τη περίοδο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σε άσχετες μέρες υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι?? Χθες πχ ήρθαμε σε ελεύθερη επαφή που ήταν 8η μέρα μετά τη περίοδο.. 

Ναι εάν κανείς ωορρηξια κάπου τότε κ δεν το καταλάβεις... Επίσης κάποια παραμένουν.. Εσύ θα υπολογίζεις τακτικες επαφές και θα μέτρα περίπου 15 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας για να (μην!) σου έρθει περίοδος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι εάν κανείς ωορρηξια κάπου τότε κ δεν το καταλάβεις... Επίσης κάποια παραμένουν.. Εσύ θα υπολογίζεις τακτικες επαφές και θα μέτρα περίπου 15 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας για να (μην!) σου έρθει περίοδος... 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.. πραγματικά τόσα πράγματα που πριν σκεφτώ το θέμα μωρό δε τα ήξερα κ το μόνο που έβλεπα είναι να αδιαθέτω κάθε μήνα..μαθαίνω πολλά από εσάς εδώ μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.. πραγματικά τόσα πράγματα που πριν σκεφτώ το θέμα μωρό δε τα ήξερα κ το μόνο που έβλεπα είναι να αδιαθέτω κάθε μήνα..μαθαίνω πολλά από εσάς εδώ μεσα.

Και εγώ από εδώ τα έμαθα... Είμαι στις πρώτες προσπάθειες... Με ακατονιστο κύκλο.... Γενικά είμαι της άποψης ελεύθερες επαφές και την ημέρα του θετικού τεστ την ίδια ημέρα και την επόμενη.. Εσένα είναι πιο εύκολο γιατί ξέρεις πότε περιμένεις και τι κύκλο έχεις.. Καλή επιτυχία!!!.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ από εδώ τα έμαθα... Είμαι στις πρώτες προσπάθειες... Με ακατονιστο κύκλο.... Γενικά είμαι της άποψης ελεύθερες επαφές και την ημέρα του θετικού τεστ την ίδια ημέρα και την επόμενη.. Εσένα είναι πιο εύκολο γιατί ξέρεις πότε περιμένεις και τι κύκλο έχεις.. Καλή επιτυχία!!!.. ?

Κ εμένα είναι ο τρίτος μήνας που προσπάθησα κ ήταν ανεπιτυχης..αυτό το μήνα πήρα τα τεστακια. Απλά όπως προείπα δεν ήταν ακριβώς προσπάθειες απλά ξεκινήσαμε ελεύθερα..δεν πολύ έβλεπα μέρες κτλ. Τώρα θα χρησιμοποιήσω τα τεστακια να δω πως λειτουργουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ωραία σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.. με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας. Αύριο ενημέρωσε μας για τη χοριακη.εγω από Παρασκευή ξεκινάω τα τεστακια ωορηξιας για πρώτη φορά..

κοριτσακι μου καλη επιτυχια με τα τεστακια να πιασετε το μωρουλινι σας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσακι μου καλη επιτυχια με τα τεστακια να πιασετε το μωρουλινι σας:)

Καλημέρα.. Εσύ κορίτσι τι έγινε τελικά??? Έκανες τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η lactaki είπε:

ο κύκλος μου είναι σταθερός... τους τελευταίους δύο μήνες είχα κύκλο 28 κ τη τελευταία φορά 30// γενικά όμως έχω 30 συνήθως.. κάθε μήνα την ίδια μέρα..τώρα περιμένω στις 20 Σεπτέμβρη.. λες να χάσω τις μέρες? έλεγα να ξεκινήσω Παρασκευή 31 θα έχουμε...με βάση το ημερολόγιο που έχω στο κινητό την εφαρμογή μου δείχνει ότι οι γόνιμες μέρες θα είναι από 1 έως 7 Σεπτέμβρη

κοριτσι θεωρω οτι αφου μπηες σε αυτη τη διαδικασια να κανεις τα τεστακια καθε μερα λενε οτι καποιες μπορει να εχοουμε υψηλη την ορμονη αυτη για λιγες ωρες επισης ποτε δε ξερεις τι μπορει να σου κανει οο κυκλος σου 

ξεκινα απο 11η μερα αν ειναι 

φαντασου εγβ εβλεπα γυρω στις 26-28 μερες περιοδο το τελευταιο καιρο , οταν λοιποον εκανα τεστ ωορρηξιας τη 16η μερα και δεν ηρθε ειπα οτι δεν εκανα αυτο το κυκλο και θα σταματησω να κανω αλλα δε ξερω την επομενη κατι με εσπρωξε και εκανα το τςστ το βραδυ και χωρις να τηρησω οτιδηποτε ελεγε και τσουπ θετικο

και τωρα ειμαι στην συμ μια μερα καθυστερησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σε άσχετες μέρες υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι?? Χθες πχ ήρθαμε σε ελεύθερη επαφή που ήταν 8η μέρα μετά τη περίοδο.. 

κοριτσι για να μεινουμε εγκυες πρεπει να υπαρχει ωορρηξια αρα μετα τη ωορρηξια ειναι πολυ δυσκολο

το πριν ειναι πιο ευκολο γιατι αρχικα το σπερμα μπορει να κρατησει και πεντε μερες στον οργανισμο μας αν ειναι πολυ κλης ποιοτητας και επισης ωορρηξια μπορει να κανουμε πριν η μετα αυτο σημαινει μονο οτι μπορεουμε να μεινουμε εγκυες οταν δεν το αναμενουμε

επισης οι περιπτωσεις που ακους οτι λενε εμειναν πριν τη περιοδο η μτα τη περιοδο και τα λοιπα ναι τις εχω ακουσει και εγω λενε οτι καποτε η γυναικα μπορει να απελευθερωσει δυο ωαρια κατα τη διαρκεια του κυκλου και γιαυτο η αν κανει η γυναικα καποια θεραπεια εκει μπορει να μπερδευτουν οι ορμονες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις ειδα περιοδο σηκωθηκα το πρωι ολα καλα και ηρθε τωρα απαγοητευτηκα παρα πολυ γιατι περιμενα οτι η θα ερχοταν χτες η δε θα ερχοτνα και εστειλα στον αντρα μου οτι δε θελω να ξανα δοκιμασουμε αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσια μολις ειδα περιοδο σηκωθηκα το πρωι ολα καλα και ηρθε τωρα απαγοητευτηκα παρα πολυ γιατι περιμενα οτι η θα ερχοταν χτες η δε θα ερχοτνα και εστειλα στον αντρα μου οτι δε θελω να ξανα δοκιμασουμε αλλο

Μα γιατί? Να ξανά προσπαθήσετε φυσικά.... Μην πέφτεις... Θα δεις θα ρθει και το μωρό... Πόσο προσπαθείτε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

αυτος ειναι ο τεταρτος αλλα δεν θελω πια

Είναι πολύ λίγο διάστημα.... Τώρα θεωρώ είναι οι σκέψεις και οι ορμόνες τησ περιόδου.... Θα δεις μετά που θα είσαι πιο χαλαρή θα ρθει το μωρό από μόνο του. Καλύτερα να το ξεχνάς. Και να κάνεις επαφές με τον άντρα σου και θα ρθει αυτό εκεί που δεν το περιμένεις...... Και εγώ ανυπομονώ. Μαζί είμαστε στις προσπάθειες.... Περιμένω Σάββατο... Αλλά από την μέρα της ωορρηξιας πονάω κατά τη διάρκεια της ημέρας κάτι σαν πόνους στη μέση κ πόνους περιόδου. Αλλά και εγώ αισθάνομαι πως θα μου ρθει περίοδος.. Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πονάω περισσότερο σαν να κατεβαίνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @egw μου μην απογοητεύεσαι. άστο χαλαρά και θα έρθει. Εγώ τελικά έγκυος δεν ήμουν ποτέ! η χοριακή ήταν αρνητική! απο την μία καλύτερα απο το να είχα βιοχημική. Το τεστ ίσως βγήκε θετικό επειδή έχω ελαφρώς πολυκυστικές ωοθήκες μου είπαν πως έχει συμβεί αρκετά συχνά σε τέτοιες περιπτώσεις. ΄Καλη επιτυχ'ια @lactaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

θα δουμε κοριτσια τεικα ηταν λαθος που το πηρρα αποφαση μας κατεστρεψε ολο αυτο

Σας κατεστρεψε;;; ? πως το εννοεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η egw είπε:

θα δουμε κοριτσια τεικα ηταν λαθος που το πηρρα αποφαση μας κατεστρεψε ολο αυτο

τι εννοείς? μην το παίρνεις έτσι! όλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοψ οτι μονο αυτο σκεφτομαστε ακομη κα στο σεξ 

απαγοητευτηκα γιατι με τις μερες ηξερα επρεπε να ερθει χθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομη δεν κατεβηκε κανονικα αλλα θα κατεβει ειδα απλα λιγα ροζ οταν ενεργηθηκα συνηθως ετσι ξεκινα αλλα ηταν πιο κοκκινο αλλες φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η egw είπε:

θα δουμε κοριτσια τεικα ηταν λαθος που το πηρρα αποφαση μας κατεστρεψε ολο αυτο

Βρε κούκλα μου γιατί το παίρνεις έτσι ; Είσαι μόλις στον 4ο μήνα προσπαθειών , είμαστε κοντά εγώ είμαι στον 5ο. Είναι πολύ νωρίς ακόμα . Οκ δεν ανήκουμε στις «τυχερές» που απλά  πιάνουν γρήγορα και; Τα μωράκια δεν είναι  ψώνια τα παραγγέλνουμε κι έρχονται . Χαλάρωσε μην γίνεσαι εμμονική πρέπει να είσαι ήρεμη . Κι εγώ καπως έτσι αισθανόμουν στην αρχή μεγάλη απογοήτευση αλλά δεν πρέπει να  το αφήνεις να σε καταβάλει!!! Μην έχετε εντάσεις με τον σύντροφό σου.να είστε αγαπημένοι .  Το να έχετε επαφές μόνο γι αυτό είναι τελείως λάθος εκεί χάνεται η μπάλα! Εύχομαι ότι καλύτερο και το συντομότερο μ έναν σποράκι στην κοιλιά σου! 

Κοριτσια όλες εμείς που είμαστε κοντά στις μέρες περιόδου πάμε δυνατά για Σεπτέμβριο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...