Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρήξιμο στήθους κ Αλλά συμπτώματα στην εγκυμοσυνη


banesaki16

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Μου βγάλανε την ψυχή μέχρι να την πάρω...Από τις 6 το απόγευμα μου την έστελναν στο email εγώ δεν την λάμβαναν τους πήρα ποσά τηλ και τελικά πήγα αυτοπροσώπως και την πήρα πριν μιάμιση ώρα..Πως είναι το αποτέλεσμα; μου ζήτησαν να κάνω και επαναληπτική 

20180827_195719.jpg

Μαράκι συγχαρητήρια. Δεν ξέρω κ πολύ καλά πως πάνε οι τιμές.. αλλά απ' ότι λένε τα κορίτσια εισαι Σούπερ.. μπράβο .με το καλό να πάτε να ακούσετε καρδούλα κ να φουσκώωωωωσεις... συνεχίζουμε να περιμένουμε νέα σου μην φύγεις από την παρέα.. ααα.. κ τώρα μπορείς να μας πεις πως ένιωθες συμπτώματα κτλ περιμένωντας τη περίοδο η οποία δεν ήρθε ποτέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου συγχαρητήρια!! Κορίτσια εγώ δυστυχώς έχω δυσάρεστα, έχω αίμα και πολύ πόνο στη μέση! Έκανα χοριακή αλλά μάλλον παλινδρόμησε ή δεν ξεκίνησε ποτέ η κύηση και το τεστ ήταν λάθος! Με τόσο αίμα αποκλείεται να είμαι έγκυος. Νιώθω τόσο χάλια δεν το περίμενα όταν το άκουγα ότι νιώθεις τόσο άδειος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λάθος όρο χρησιμοποίησα κορίτσια όχι παλίνδρομη βιοχημικη, θα μιλήσω το μεσημέρι με τον γιατρό μετά τα αποτελέσματα της χοριακής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Λάθος όρο χρησιμοποίησα κορίτσια όχι παλίνδρομη βιοχημικη, θα μιλήσω το μεσημέρι με τον γιατρό μετά τα αποτελέσματα της χοριακής.

καλημερα κοριτσι μου

να σου πω χτες περιμενες κανονικα περιοδο; ειχες κανει τεστακια ωορρηξιας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθές ναι! όχι δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη, προσπαθούμε πολύ λίγο. Απ ότι μου είπε ο γιατρός έγινε σύλληψη αλλά κάτι πήγε λάθος μετά την εμφύτευση, βιοχημική λογικά, θα μιλήσω μαζί του μόλις βγει η χοριακή. Πήρα το μάθημά μου! Ποτέ μα ποτέ ξανά τεστ πριν τουλάχιστον τις 5 ημέρες καθυστέρηση, Αν δεν είχα κάνει τεστ δεν θα είχα καταλάβει τίποτα απλώς θα ελεγα μου ήρθε περίοδος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα επειδη δεν ειναι και μηχανημα το σωμα μας δεν ξερουμε και αν οντως πχ εκανες ωορρηξια τη μερα που το υπολογζες γιαυτο σε ρωτησα για τα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Χθές ναι! όχι δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη, προσπαθούμε πολύ λίγο. Απ ότι μου είπε ο γιατρός έγινε σύλληψη αλλά κάτι πήγε λάθος μετά την εμφύτευση, βιοχημική λογικά, θα μιλήσω μαζί του μόλις βγει η χοριακή. Πήρα το μάθημά μου! Ποτέ μα ποτέ ξανά τεστ πριν τουλάχιστον τις 5 ημέρες καθυστέρηση, Αν δεν είχα κάνει τεστ δεν θα είχα καταλάβει τίποτα απλώς θα ελεγα μου ήρθε περίοδος !

Ωωω λυπάμαι :( αν όμως όντως έγινε σύλληψη αυτό είναι κάτι θετικό! Μην σε παίρνει από κάτω προσπαθείς πολύ λίγο καιρό! Κι εγώ θυμάμαι στις αρχές πίστευα ότι με τον 1ο άντε 2ο μήνα θα πιάσουμε. Χαμογέλα που είσαι υγιής και πάμε για τον επόμενο κύκλο!

κι εγώ τελικά αδιαθέτησα το πρωί πριν προλάβω να πάνω τεστ . Δεν πειράζει πάμε για Οκτώβριο τώρα γιατί Σεπτέμβριο θα λείπει ο σύζυγος για δουλειά τις κατάλληλες μέρες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Meli_aa είπε:

Ωωω λυπάμαι :( αν όμως όντως έγινε σύλληψη αυτό είναι κάτι θετικό! Μην σε παίρνει από κάτω προσπαθείς πολύ λίγο καιρό! Κι εγώ θυμάμαι στις αρχές πίστευα ότι με τον 1ο άντε 2ο μήνα θα πιάσουμε. Χαμογέλα που είσαι υγιής και πάμε για τον επόμενο κύκλο!

κι εγώ τελικά αδιαθέτησα το πρωί πριν προλάβω να πάνω τεστ . Δεν πειράζει πάμε για Οκτώβριο τώρα γιατί Σεπτέμβριο θα λείπει ο σύζυγος για δουλειά τις κατάλληλες μέρες ? 

Την επόμενη φορά?. Να ξέρεις με τα λόγια σου μου έδωσες αισιοδοξία. Ένιωσα λίγο καλύτερα. Βέβαια από την αρχή ημουν διστακτική αλλά στενοχωρήθηκα πολύ τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Την επόμενη φορά?. Να ξέρεις με τα λόγια σου μου έδωσες αισιοδοξία. Ένιωσα λίγο καλύτερα. Βέβαια από την αρχή ημουν διστακτική αλλά στενοχωρήθηκα πολύ τελικά.

Πολύ χαίρομαι έτσι κι αλλιώς να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι μόνη σου ! Μην αφήνεις τον εαυτό σου να στεναχωριέται για πάνω απ ένα 24ωρο από αύριο είναι άλλη μέρα κ ξεκινάει να νέος κύκλος προσπαθειών . Εγώ Σεπτέμβρη με αρκετή τύχη θα έχω πιθανότητες όμως πάλι μαζί θα περιμένουμε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Μαρία μου συγχαρητήρια!! Κορίτσια εγώ δυστυχώς έχω δυσάρεστα, έχω αίμα και πολύ πόνο στη μέση! Έκανα χοριακή αλλά μάλλον παλινδρόμησε ή δεν ξεκίνησε ποτέ η κύηση και το τεστ ήταν λάθος! Με τόσο αίμα αποκλείεται να είμαι έγκυος. Νιώθω τόσο χάλια δεν το περίμενα όταν το άκουγα ότι νιώθεις τόσο άδειος.

λυπάμαι πολύ βρε Μαρακι καλά τι έγινε? η χοριακή σου τι έδειξε? μήπως ήταν αρνητικό τελικά το τεστάκι σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Meli_aa είπε:

Πολύ χαίρομαι έτσι κι αλλιώς να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι μόνη σου ! Μην αφήνεις τον εαυτό σου να στεναχωριέται για πάνω απ ένα 24ωρο από αύριο είναι άλλη μέρα κ ξεκινάει να νέος κύκλος προσπαθειών . Εγώ Σεπτέμβρη με αρκετή τύχη θα έχω πιθανότητες όμως πάλι μαζί θα περιμένουμε ??

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία!! Πήρα απόφαση να μην αγχώνομαι τόσο από δω κ πέρα!  Να μην ψάχνω συμπτώματα και να μην ξαναβιαστω ποτέ για τεστ!  για να δούμε θα τα καταφέρω ???? Σ ευχαριστώ πολύ είχα ανάγκη να ακούσω τέτοια λόγια για να σηκώσω παλι Κεφάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

λυπάμαι πολύ βρε Μαρακι καλά τι έγινε? η χοριακή σου τι έδειξε? μήπως ήταν αρνητικό τελικά το τεστάκι σου??

η γραμμή υπήρχε σίγουρα!  φαινόταν με την πρώτη που το κοιτούσες!!  τι να πω δεν ξέρω ειλικρινά!  η βιοχημικη η το τεστ ήταν λάθος!! ήμουν ανυπομονη κ εγώ!!  περιμένω τα αποτελέσματα για να έχει εικόνα ο γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι καλή επιτυχία!! Πήρα απόφαση να μην αγχώνομαι τόσο από δω κ πέρα!  Να μην ψάχνω συμπτώματα και να μην ξαναβιαστω ποτέ για τεστ!  για να δούμε θα τα καταφέρω ???? Σ ευχαριστώ πολύ είχα ανάγκη να ακούσω τέτοια λόγια για να σηκώσω παλι Κεφάλι! 

τώρα διάβασα τις παραπάνω δημοσιεύσεις σου// πρέπει να σηκώσεις κεφάλι και να σταθείς ξανά στα πόδια σου και εδώ όλες μαζί συζητώντας θα τα καταφέρεις. όοολα θα πάνε καλά.. εγώ από την Παρασκευή ξεκινάω για πρώτη φορά τα τεστάκια ωορηξίας να δω τι θα κάνουν κ αυτα πώς λειτουργούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

η γραμμή υπήρχε σίγουρα!  φαινόταν με την πρώτη που το κοιτούσες!!  τι να πω δεν ξέρω ειλικρινά!  η βιοχημικη η το τεστ ήταν λάθος!! ήμουν ανυπομονη κ εγώ!!  περιμένω τα αποτελέσματα για να έχει εικόνα ο γιατρός! 

Μακάρι να αλλάξει κάτι με τα αποτελέσματα.. τώρα δλδ έχεις κανονική περίοδο ή το αίμα είναι κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

τώρα διάβασα τις παραπάνω δημοσιεύσεις σου// πρέπει να σηκώσεις κεφάλι και να σταθείς ξανά στα πόδια σου και εδώ όλες μαζί συζητώντας θα τα καταφέρεις. όοολα θα πάνε καλά.. εγώ από την Παρασκευή ξεκινάω για πρώτη φορά τα τεστάκια ωορηξίας να δω τι θα κάνουν κ αυτα πώς λειτουργούν..

ευχαριστώ πολύ!!!  ? Σου εύχομαι καλή επιτυχία να μας πεις εντυπώσεις!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μακάρι να αλλάξει κάτι με τα αποτελέσματα.. τώρα δλδ έχεις κανονική περίοδο ή το αίμα είναι κάτι άλλο?

δυστυχώς είναι σαν να έχω περίοδο τώρα γι αυτό έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως ηΤαν λάθος το αποτέλεσμα του τεστ κ δεν υπήρξε καθόλου εγκυμοσύνη.  όχι τίποτα άλλο τζάμπα τόση στενοχώρια!  Από την άλλη καλύτερα να μην ήμουν!  Έχω μπερδευτεί!  Λογικά με το αποτέλεσμα της χοριακης που θα έχω το απόγευμα όπως βλέπω θα μου πει ο γιατρός!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!Μόλις μπήκα κ διάβασα τα νέα σας! @marakineos προφανώς κ δεν ηταν λάθος το τέστ που έκανες κ πρόκειται για μια βιοχημικη εγκυμοσύνη. Όπως λένε, η φύση ξέρει καλυτερα κ σου απέβαλε το γονιμοποιημένο ωάριο που δεν αναπτυσσόταν σωστά.Λοιπόν,είναι δύσκολο να μη στεναχωριεσαι αλλά σκέψου οτι σε λίγους μήνες θα έχεις σίγουρα άλλο μωρακι στην κοιλιτσα σου!Είναι θέμα χρονου να ξανασυλλαβεις!Είναι πολύ σημαντικό οτι ξέρεις οτι μπορείς να συλλαβεις κ δεν εχετε θεμα υπογονιμοτητας.@egw ηταν να αδιαθετησεις σήμερα! Τι έγινε; κανένα νεο απο την κακή κοκκινη κυρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Μαράκι συγχαρητήρια. Δεν ξέρω κ πολύ καλά πως πάνε οι τιμές.. αλλά απ' ότι λένε τα κορίτσια εισαι Σούπερ.. μπράβο .με το καλό να πάτε να ακούσετε καρδούλα κ να φουσκώωωωωσεις... συνεχίζουμε να περιμένουμε νέα σου μην φύγεις από την παρέα.. ααα.. κ τώρα μπορείς να μας πεις πως ένιωθες συμπτώματα κτλ περιμένωντας τη περίοδο η οποία δεν ήρθε ποτέ..

Καλησπέρα Λακτακι μου φυσικά και θα γράφω κι εδώ.. Περιμένω αύριο το απόγευμα στις 6 μιση τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής που έκανα σήμερα...Καταρχήν να πω εδώ  πως στεναχωρήθηκα για το Μαράκι που έγινε αυτό .. Πραγματικά δεν έχω λόγια είναι 10000 φορές χειρότερο από αρνητικα τεστ..Όσο για τα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση είναι ίσως από τους λίγους κύκλους που δεν είχα συμπτώματα..Πριν δύο χρόνια περίπου είχε τύχει να έχω όλα τα συμπτώματα εμετούς ζαλάδες και χοριακή μηδέν και αυτό το μήνα μόνο το 37.4 που είχα το βράδυ πριν από την ημέρα που περίμενα περίοδο και ένα λαχάνιασμα που έχω ακόμα και σε μικρές διαδρομές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια γεια σας!Μόλις μπήκα κ διάβασα τα νέα σας! @marakineos προφανώς κ δεν ηταν λάθος το τέστ που έκανες κ πρόκειται για μια βιοχημικη εγκυμοσύνη. Όπως λένε, η φύση ξέρει καλυτερα κ σου απέβαλε το γονιμοποιημένο ωάριο που δεν αναπτυσσόταν σωστά.Λοιπόν,είναι δύσκολο να μη στεναχωριεσαι αλλά σκέψου οτι σε λίγους μήνες θα έχεις σίγουρα άλλο μωρακι στην κοιλιτσα σου!Είναι θέμα χρονου να ξανασυλλαβεις!Είναι πολύ σημαντικό οτι ξέρεις οτι μπορείς να συλλαβεις κ δεν εχετε θεμα υπογονιμοτητας.@egw ηταν να αδιαθετησεις σήμερα! Τι έγινε; κανένα νεο απο την κακή κοκκινη κυρία;

τιποτα σημερα η κοκκινη κυρια ακομη δεν ηρθε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα Λακτακι μου φυσικά και θα γράφω κι εδώ.. Περιμένω αύριο το απόγευμα στις 6 μιση τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής που έκανα σήμερα...Καταρχήν να πω εδώ  πως στεναχωρήθηκα για το Μαράκι που έγινε αυτό .. Πραγματικά δεν έχω λόγια είναι 10000 φορές χειρότερο από αρνητικα τεστ..Όσο για τα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση είναι ίσως από τους λίγους κύκλους που δεν είχα συμπτώματα..Πριν δύο χρόνια περίπου είχε τύχει να έχω όλα τα συμπτώματα εμετούς ζαλάδες και χοριακή μηδέν και αυτό το μήνα μόνο το 37.4 που είχα το βράδυ πριν από την ημέρα που περίμενα περίοδο και ένα λαχάνιασμα που έχω ακόμα και σε μικρές διαδρομές 

Ωραία σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.. με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας. Αύριο ενημέρωσε μας για τη χοριακη.εγω από Παρασκευή ξεκινάω τα τεστακια ωορηξιας για πρώτη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ωραία σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.. με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας. Αύριο ενημέρωσε μας για τη χοριακη.εγω από Παρασκευή ξεκινάω τα τεστακια ωορηξιας για πρώτη φορά..

Καλή επιτυχία και σε σένα... Σε τι ημέρα θα ξεκινήσεις το τεστ ωορρηξιας??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλή επιτυχία και σε σένα... Σε τι ημέρα θα ξεκινήσεις το τεστ ωορρηξιας??? 

Γεια σου stAR, to πακέτο έχει μέσα 10 οπότε λέω να ξεκινήσω την Παρασκευή 31 και θα μ φθάσουν μέχρι τις 9 Σεπτέμβρη.. σήμερα βρίσκομαι στην 9η μέρα από τη μέρα που είδα περίοδο.. τα κάνω σωστα? δε ξέρω.. πρώτη φορά τα κάνω. κανονικά περιμενω να αδιαθετήσω στις 20 Σεπτέμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...