Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τιμές χοριακης


Katerina1993

Recommended Posts

καλησπερα!!!

συγχαρητήρια!!! είσαι έγκυος!!! η χοριακη οταν ειναι πανω απο 5 θεωρείται θετική και κυριως πανω απο 25!!! 

οποτε καλο θα ηταν τώρα να μιλησεις με τον γιατρό σου για την συνέχεια. με το καλό σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρτάται ποτέ ηταν η τελευταια περιοδος σου...

Να μην αγχώνεσαι καθολου!!! Να ξανακάνεις εξέταση και να μιλησεις με τον γιατρό σου!!! 

Ποσες μερες καθυστερηση εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακη διπλασιάζεται καθε δθο μερες άρα καλό θα ήταν να την επαναλάβεις δυο μερες μετα την πρώτη. Και επικοινωνησε με τον γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό μου είπε κι ο μικρόβιολόγος.... Έχω παρά πολλές μέρες... Αλλά είχα κάνει αρκετά τεστ  6 στο σύνολο και όλα αρνητικά.... Οπότε περίμενα γιατί πίστευα ότι θα ναι από άγχος το έχω πάθει ακόμη μια φορά.... Οπότε το άφησα... Και σήμερα πήγα να πάρω κάτι εξετάσεις και λέω αφού ήρθα ας κάνω μια... Και βγήκε αυτή η τιμή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Αυτό μου είπε κι ο μικρόβιολόγος.... Έχω παρά πολλές μέρες... Αλλά είχα κάνει αρκετά τεστ  6 στο σύνολο και όλα αρνητικά.... Οπότε περίμενα γιατί πίστευα ότι θα ναι από άγχος το έχω πάθει ακόμη μια φορά.... Οπότε το άφησα... Και σήμερα πήγα να πάρω κάτι εξετάσεις και λέω αφού ήρθα ας κάνω μια... Και βγήκε αυτή η τιμή.... 

κατερινάκι μου, επανάλαβε την εξέταση αύριο, αλλά πρώτα, σήμερα, μίλα με τον γιατρό σου!!! μόνο ο γυναικολόγος θα σε κατατοπίσει 100% σωστά, ό,τι και να λέμε εμείς... όλα καλά να πάνε σου εύχομαι κι εμείς είμαστε εδώ!!! 

η χοριακή είναι η ορμόνη της εγκυμοσύνης, οι τιμές της δεν είναι ίδιες για όλες τις γυναίκες, κυμαίνονται πάντα... με πόσες μέρες καθυστέρηση την έκανες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Εγω εκανα την Πέμπτη κ ειχα 354 κ εκανα κ σημερα κ ηταν 3356 υπάρχει περίπτωση δίδυμα βρε κορίτσια 

Καλημέρα! 

η χοριακη διπλασιαζεται ανα 2 μερες και να σου πω οτι κι εγω΄τωρα στην εγκυμοσύνη μου είχα σε 3 μέρες  αύξηση της χοριακής από 2000 σε 8000 και είχα πάθει ενα μινι πανικο δε στο κρυβω χαχα... αλλά ειδαμε ένα σποράκι στον υπέρηχο. δε ξέρω κιόλας, Πέμπτη με Τετάρτη ε; χμμμ.... σε ποια βδομάδα είσαι;; με τον γιατρο μιλησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerina1993 και το βασικότερο στην χοριακή, όπως σου είπε και η @Mamounitsa , είναι να διπλασιάζεται η τιμή, οπότε όσο γίνεται χαλάααααρωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Melina_P είπε:

κατερινάκι μου, επανάλαβε την εξέταση αύριο, αλλά πρώτα, σήμερα, μίλα με τον γιατρό σου!!! μόνο ο γυναικολόγος θα σε κατατοπίσει 100% σωστά, ό,τι και να λέμε εμείς... όλα καλά να πάνε σου εύχομαι κι εμείς είμαστε εδώ!!! 

η χοριακή είναι η ορμόνη της εγκυμοσύνης, οι τιμές της δεν είναι ίδιες για όλες τις γυναίκες, κυμαίνονται πάντα... με πόσες μέρες καθυστέρηση την έκανες;; 

Καλημέρα... Λόγω ασταθή κύκλου δεν ξέρω πόσες μέρες είναι..... Αλλά υπολογίζω πάνω από 30 μερες... Ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω άλλη μια αύριο και να πάω την Παρασκευή... Ρε κορίτσια επειδή έχω αρκετά μεγάλο κύκλο υπάρχει περίπτωση να έκανα πιο αργά ωορηξια και να μην τα υπολογίζω σωστά? Η να έκανα ωορηξια χωρίς περίοδο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι καλημερα! 

Προφανως κ εκανες ωορρηξια χωρις να ακολουθησει περιοδος καθως προεκυψε μια γονιμοποιηση. Το θεμα ειναι να εχεις μια ενδομητρια κ υγιη κυηση!!

Ευχομαι ναα παν ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melina_P είπε:

Καλημέρα! 

η χοριακη διπλασιαζεται ανα 2 μερες και να σου πω οτι κι εγω΄τωρα στην εγκυμοσύνη μου είχα σε 3 μέρες  αύξηση της χοριακής από 2000 σε 8000 και είχα πάθει ενα μινι πανικο δε στο κρυβω χαχα... αλλά ειδαμε ένα σποράκι στον υπέρηχο. δε ξέρω κιόλας, Πέμπτη με Τετάρτη ε; χμμμ.... σε ποια βδομάδα είσαι;; με τον γιατρο μιλησες; 

Καλημερα!!!!μου ειπε οτι ειμαι στην 4 εβδομαδα!!!ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα κ αγχωμενη γτ ειχα μια αποβολη τον Απρίλιο!!!σημερα εχω ραντεβου το απόγευμα για υπέρηχο λετε να το ακουσω κιολας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Καλημέρα... Λόγω ασταθή κύκλου δεν ξέρω πόσες μέρες είναι..... Αλλά υπολογίζω πάνω από 30 μερες... Ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω άλλη μια αύριο και να πάω την Παρασκευή... Ρε κορίτσια επειδή έχω αρκετά μεγάλο κύκλο υπάρχει περίπτωση να έκανα πιο αργά ωορηξια και να μην τα υπολογίζω σωστά? Η να έκανα ωορηξια χωρίς περίοδο? 

Καλημερα. Οταν λες πανω απο 30 ημερες εννοεις 30 ημερες καθυστερηση; Πότε αδιαθετησες τελευταια φορα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Αυτό μου είπε κι ο μικρόβιολόγος.... Έχω παρά πολλές μέρες... Αλλά είχα κάνει αρκετά τεστ  6 στο σύνολο και όλα αρνητικά.... Οπότε περίμενα γιατί πίστευα ότι θα ναι από άγχος το έχω πάθει ακόμη μια φορά.... Οπότε το άφησα... Και σήμερα πήγα να πάρω κάτι εξετάσεις και λέω αφού ήρθα ας κάνω μια... Και βγήκε αυτή η τιμή.... 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα. Οταν λες πανω απο 30 ημερες εννοεις 30 ημερες καθυστερηση; Πότε αδιαθετησες τελευταια φορα; 

Και έξι τεστ αρνητικά.λες να βγήκε κ το δικό μου λάθος; @Katerina1993 επειδή με ενδιαφέρει πόσες μέρες είχες καθυστέρηση όταν έβγαιναν τα τεστ αρνητικά.με το καλό να έρθει τι μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα  χθές την πρώτη μου χοριακή στα euromedica μετά από εβρυμεταφορά βλαστοκυστών στις 09/07 κ βγήκε 60. Η γυναικολόγος μου ειπε να πάω αύριο πάλι στο ίδιο, αλλά από ανηπομονησια πήγα στην βιοϊατρική σήμερα κ βγήκε 35. Δεν το είπα σε κανέναν, γιατί βιάστηκα αλλά δείχνει οτι το χάνω το εμβρυάκι μου... έχει καμοία ανάλογη εμπειρία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Valia... είπε:

Κορίτσια έκανα  χθές την πρώτη μου χοριακή στα euromedica μετά από εβρυμεταφορά βλαστοκυστών στις 09/07 κ βγήκε 60. Η γυναικολόγος μου ειπε να πάω αύριο πάλι στο ίδιο, αλλά από ανηπομονησια πήγα στην βιοϊατρική σήμερα κ βγήκε 35. Δεν το είπα σε κανέναν, γιατί βιάστηκα αλλά δείχνει οτι το χάνω το εμβρυάκι μου... έχει καμοία ανάλογη εμπειρία;;;

Καλησπερα. Λυπαμαι για αυτο. Η εμβρυομεταφορα ηταν σε φρεσκο κυκλο;; Μετα απο ωοληψια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλησπερα. Λυπαμαι για αυτο. Η εμβρυομεταφορα ηταν σε φρεσκο κυκλο;; Μετα απο ωοληψια; 

'Οχι, τα είχα στην κρυοσυντήρηση. Ελπίζω μόνο στο ότι έκανα την χοριακή σε διαφορετικά κέντρα κ υπάρχει περίπτωση να έχουν διαφορετικές μονάδες μέτρησης. Αύριο θα κάνω πάλι στο πρώτο κέντρο μήπως κ δεν έχασα το εμβρυάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Valia... είπε:

Κορίτσια έκανα  χθές την πρώτη μου χοριακή στα euromedica μετά από εβρυμεταφορά βλαστοκυστών στις 09/07 κ βγήκε 60. Η γυναικολόγος μου ειπε να πάω αύριο πάλι στο ίδιο, αλλά από ανηπομονησια πήγα στην βιοϊατρική σήμερα κ βγήκε 35. Δεν το είπα σε κανέναν, γιατί βιάστηκα αλλά δείχνει οτι το χάνω το εμβρυάκι μου... έχει καμοία ανάλογη εμπειρία;;;

Την χοριακη, πρεπει να την κανουμε στο ιδιο εργαστηριο.

Μακαρι αυριο να ανεβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

 

Και έξι τεστ αρνητικά.λες να βγήκε κ το δικό μου λάθος; @Katerina1993 επειδή με ενδιαφέρει πόσες μέρες είχες καθυστέρηση όταν έβγαιναν τα τεστ αρνητικά.με το καλό να έρθει τι μωράκι σου.

Ξεκίνησα να κάνω τεστ από την Πέμπτη μέρα που θεωρούσα ότι έχω καθυστέρηση..... Βέβαια έτσι όπως τα υπολογίζω εγώ τώρα θα έπρεπε να είμαι 5 εβδομάδων... Πράγμα που ο γιατρός μου το αποκλείει ακόμη και για εξωμήτριο.... Οπότε κάτι δεν έκανα σωστά.... Μου είπε να κάνω χοριακη την Δευτέρα και την Τετάρτη και την Παρασκευή έχουμε ραντεβού.... Μακάρι να παν όλα καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Την χοριακη, πρεπει να την κανουμε στο ιδιο εργαστηριο.

Μακαρι αυριο να ανεβει!

Στο ίδιο εργαστήριο και οχι κάθε ημέρα γιατί κάνει μικρές αυξομειώσεις στην αρχή. Γιαυτό μας βάζουν και την κάνουμε κάθε δυο ημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Στο ίδιο εργαστήριο και οχι κάθε ημέρα γιατί κάνει μικρές αυξομειώσεις στην αρχή. Γιαυτό μας βάζουν και την κάνουμε κάθε δυο ημέρες!

Εγώ πάλι λέω Ν αλλάξω γιατί αυτό δεν μου φάνηκε και πολύ σόι.... Πήγα Ν Τ πάρω και μου λέει κάτσε λίγο κολλάει ο υπολογιστής... Αφού φέρνει την εξέταση με 78.34 του λέω τι είναι θετική η αρνητική και μου λέει δεν ξέρω... Κάτσε να ρωτήσω... Οπότε λέω να πάω κάπου αλλού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Στο ίδιο εργαστήριο και οχι κάθε ημέρα γιατί κάνει μικρές αυξομειώσεις στην αρχή. Γιαυτό μας βάζουν και την κάνουμε κάθε δυο ημέρες!

Πήγα το πρωί στο πρώτο κέντρο κ περιμένω τα αποτελέσματα. Ήταν μακράν η μεγαλύτερη ανοησία που έκανα. Βασανίζω τον εαυτό μου διπλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...