Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτος τοκετός


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες και μελλουσες μαμαδες!Εψαχνα μερες τωρα για να βρω ενεργο μαμουδιστικο σαιτ για να μοιραστω αποριες και προβληματισμους σχετικα με την κυηση...Διανυω την 30η εβδομαδα κοντα 31η περιμενω αγορακι! Εσας σε ποια εβδομαδα ξεκινησε ο τοκετος στο πρωτο σας παιδακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες! Είμαι στην 29 εβδομάδα και περιμένω και εγώ αγόρι!
Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα που ανοιξες και θα το παρακολουθώ!
Με το καλό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως να ορισουν τα μωρακια σας!!

Να εχευε στο νου σας, πως αν ολα βαινουν καλως, συνηθως το πρωτο μωρο, μενει κ τις 39-40 εβδομαδες μεσα σας!!

Φανταστειται εγω που ειχα σχετικα κοντο τραχηλο, το μωρο ειχε κατεβει απο την 26 (νομιζω) κ ειχα κ απο πολυ νωρις μια μικρη διαστολη, με πολυ προσοχη κ ξεκουραση εκλεισα κ τις 40 εβδομαδες! Εν τελη μου καναν τεχνητους πονους γιατι επρεπε καποια στιγμη να γεννησω!!!

Παντως πιστευω οτι για το μωρο ειναι καλυτερα να ολοκλητωση την ενδομητρια ζωη του κ να βγει οταν ερθει η ωρα του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εμένα ξεκίνησε ακριβώς στην ΠΗΤ. Τώρα διανυω την δεύτερη εγκυμοσύνη μου και έχω τις ίδιες αγωνίες όπως την πρώτη φορά! Με το καλό να δεχτείτε τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

κοριτσια μου εγω στις 37 εβδομαδες προφανως νωρις αποφασισε το μικρο γιατι μετα δεν κατεβαινε αλλα εγω μικροσωμη αυτο μεγαλο μαλλον επαιξε ρολ γιατι μου ελεγαν δυο γυναικολογοι μονο αλλη μια βδομαδα θα μοε εδιναν αλλιως απο την αρχη καισαρικη

παντως και εγω λεω το οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο

ολα καλα θα πανε μη φοβαστε τιποτα:) η φυση εχει προνοησει για τις σουπερ μαμαδες:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ 39+3. Νόμιζα θα σκάσω αλλά τελικά ήμουν από τις τυχερές.

Σε πολλές κοπέλες στο 1ο παιδί συμπληρώνονται οι 40 βδομάδες και συνεχίζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...