Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Marian@ είπε:

Έχεις πάει πιο πολλές φορές από μένα !! Εμένα από τις 04/07 μου έκλεισε πάλι ραντεβού στις 16/07!! Για αυχενική δεν μου έχει πει τίποτα!! Κ όχι τίποτα άλλο αλλά 1/08 με 10/08 θα λείπω!! Οι ημερομηνίες που σου δίνουν για τις αυχενικες είναι στάνταρ;! 

Ούτε εμένα μου είπε για Αυχενική..ιδέα δεν έχω τι γίνεται..Απλά νομίζω ότι πρέπει να γίνεται μεταξύ 11-13ης εβδομάδας

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 23 λεπτά, ο/η Marian@ είπε:

Έχεις πάει πιο πολλές φορές από μένα !! Εμένα από τις 04/07 μου έκλεισε πάλι ραντεβού στις 16/07!! Για αυχενική δεν μου έχει πει τίποτα!! Κ όχι τίποτα άλλο αλλά 1/08 με 10/08 θα λείπω!! Οι ημερομηνίες που σου δίνουν για τις αυχενικες είναι στάνταρ;! 

Aυχενική είναι ανάμεσα στη 11 και στην 13. Εγώ οταν θα πάω θα είμαι 12+6. Πόσο είσαι? 

Καλέ μονο 2 φορές πήγα τι πιο πολλές?? Δηλαδή εσείς πήγατε μια φορά? Μια και καλή να ακούσετε καρδιά??

στις Just now, ο/η @eirini@ είπε:

Aυχενική είναι ανάμεσα στη 11 και στην 13. Εγώ οταν θα πάω θα είμαι 12+6. Πόσο είσαι? 

Καλέ μονο 2 φορές πήγα τι πιο πολλές?? Δηλαδή εσείς πήγατε μια φορά? Μια και καλή να ακούσετε καρδιά??

Κ γω την Δευτέρα θα είναι η Τρίτη φορά που θα πάω! Εγώ είμαι σύμφωνα με το ιντερνετ 8+ 2 σήμερα αλλά ξέρω ότι συνέλαβα λίγο αργότερα από την ωορρηξία μου.. όποτε νομιζω είναι λίγο μικρότερο .. θέλω να τον ρωτήσω 100 πράγματα τον γιατρο κ όταν πάω εκεί τα χάνω από το άγχος κ δεν θυμαμαι τίποτα!!

στις πριν 40 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Εγώ μόνο μια Ναι..περιμένω να περάσουν αυτές οι δύο εβδομάδες να ξαναπάω!

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marian@ είπε:

Κοριτσια εγώ πήγαινα κάθε εβδομάδα επειδη η γυναικολόγος είναι κολλητη φίλη της μαμάς μου κ επειδή ξέρει ότι γενικά αγχώνομαι πολύ.. Είχα κ λίγα καφέ υγρα στις αρχές οποτε έπρεπε να με βλέπει συχνά.. Τώρα θα το κάνουμε ανά 15 μερες μου είπε.. Κ για αυχενικη μου είπε να πάρω να κλείσω από τώρα γιατί είναι καλοκαίρι κ κάποιοι γιατροί φεύγουν κ είναι δύσκολο να τους βρεις.. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημερα. Οταν λες πανω απο 30 ημερες εννοεις 30 ημερες καθυστερηση; Πότε αδιαθετησες τελευταια φορα; 
    • Ευτυχώς γεννάμε Γενάρη και μέχρι να βάλουμε σορτσάκι έχουμε τουλάχιστον 6 μήνες να το στρώσουμε! 😂
    • Το γεγονος οτι εισαι χορτοφαγος θα σρ βοηθησει παρα πολυ να αποφυγεις τπν διαβητη κυησης. Επειδη ομως στην εγκυμοσυνη απο τα πιο βασικα στοιχεια που πρεπει να περνουμε ειναι ο σιδηρος, συμπλεγμα βιταμινων Β, πρωτεινες κ ω λιπαρα (πραγματα δηλ που βρισκονται σε μεγαλες ποσοτητες στο κρεας κ στο ψαρι-ειδικα το ψαρι ενδυκνειται 2 φορες τη βδομαδα στην κυηση), καλο ειναι να βρεις τροφιμα που τα περιεχουν σε μεγαλες ποσοτητες (πχ πετιμεζι για σιδηρο, λιναροσπορο κ.α). Επισης να μιλησεις με την γιατρο σου, μηπως κ χρειαστεις συμπληρωμα (ειδικα ο σιδηρος, πεφτει παρα πολυ οσο προχωρα η κυηση). Να ευχαριστηθεις τους υπολοιπους μηνες σου κ με το καλο!!  
    • Κατερινακι καλημερα!  Προφανως κ εκανες ωορρηξια χωρις να ακολουθησει περιοδος καθως προεκυψε μια γονιμοποιηση. Το θεμα ειναι να εχεις μια ενδομητρια κ υγιη κυηση!! Ευχομαι ναα παν ολα καλα!
    • Καλά αποτελέσματα!!! Όσο για το σπερμοδιαγραμμα μια απλή εξέταση είναι...ας την κάνετε να μην αγχώνεσαι...!!!
  • Νέες συζητήσεις