Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Φεβρουαριου 2019!!!!❤❤❤❤❤


Recommended Posts

Ειπα να κανω την αρχη και να φτιαξω το καινουργιο μας τοπικ!!!!!πηγαμε τη δευτερα στο γιατρο κανα με τον πρωτο μας κοιλιακο υπεροχο δεν εοχα παρα πολυ εικονα αλλα ειδαμε το μικρουλη μας που εχει μεγαλωσει αρκετα!!!εσεις τι κανενεται κοριτσια??? @Linako  @Niki co

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! :) ΟΥΑΟΥ έχουμε κ δικό μας τοπικ!!! 8+3 σήμερα και περιμένω πως και πως να φτάσω στη 10η να ξαναπάμε στο γιατρό! Σχετικά ειμαι καλα..Λίγες ναυτιες μόνο αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο! Εσύ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλοοονα ερθουν τα μικρακια  !!! 

ο καλυτερος μηνας ο φεβρουαριος !!! γεννησα τον περασμενο φεβρουαριο !! 

μεσα στο σπιτι το χειμωνα ζεστα ζεστα και με το που ηρθε ανοιξη αρχισαμε τις βολτες - τωρα καλοκαιρι ειναι  Ολόκληρη κουκλιτσα !!! 

του χρονου τετοια εποχη θα πατε στη θαλλασα με τα 5-6 μηνων μωρακια σας !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα! Γράφω πρώτη φορά αν και σας διαβάζω πολύ πολύ καιρό.

Εγώ είμαι 8+2 σήμερα με ΠΗΤ 18.02.2019! Δυστυχώς η τελευταία μου περίοδος ήταν μία αποβολή αλλά στην 6η εβδομάδα και δεν χρειάστηκε φυσικά απόξεση. Έτσι έδωσε ο γιατρός το πράσινο φως (σχεδόν το απαίτησε βασικά) να ξεκινήσουμε κατευθείαν να ξαναπροσπαθούμε. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά ?

Έχω έναν μπουμπούκο ζωηρό 20 μηνών που όλο θέλει αγκαλίτσα και παιχνίδια, έχω και ναυτίες φοβερές σχεδόν όλο το 24ωρο αλλά δεν μασάμε! 23.07. ο επόμενος υπέρηχος.

Είμαι σίγουρη θα πάνε για όλες όλα τέλεια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ σήμερα είμαι 9+1. Θα ξαναπάω στο γιατρό 11+2. Είμαι αγχωμένη... Πως θα περάσει τόσος καιρός??? Ουφ! 

εως που να κανεις αυχενικη φαινεται αιωνας !!! 

απο την αυχενικη κ μετα (2 τριμηνο) ολα θα ειναι τελεια - οχι πια  Ανακατωσούρες οχι πονακια πολλα κτλ.. 

στο 3ο τριμηνο ολη μερα θα ασχολεισαι αν κουνηθηκε ποσες φορες κουνηθηκε - θα τραβας τη κοιλια καθε μερα φωτο - ολη η προσοχη απο ολους πανω σου - μετα θα αρχισεις να ψωνιζεις ρουχαλακια - σεντονακια - κοριτσι - κρεβατι κτλ !!!! ποτε θα γεννησεις δεν θα καταλαβεις !!! 

( τουλαχιστον εγω ετσι το βιωσα) και κοιμομουν σαν αρκουδα -  Δεν ξενύχτησα ούτε μια νυχτα !! 

με το καλό -  Ευχαριστηθείτε αυτή την περίοδο του χρόνου θα την νοσταλγείτε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Καλησπέρα!!! :) ΟΥΑΟΥ έχουμε κ δικό μας τοπικ!!! 8+3 σήμερα και περιμένω πως και πως να φτάσω στη 10η να ξαναπάμε στο γιατρό! Σχετικά ειμαι καλα..Λίγες ναυτιες μόνο αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο! Εσύ?? 

Και εγω 8 +3 ειμαι σημερα ειμαστε ακριβως στις ιδιες ημερες!!!εμεις θα παμε παλι σε δυο εβδομαδες στο γιατρο και εχουμε κλεισει ραντεβου κ στις 10 Αγουστου για αυχενικη διαφανεια οπου ρωτησα το γιατρο κ μ ειπε οτι αν εχει ανοιχτα τα ποδαρακια τ θα δουμε και το φύλο  του!!!απο συμπτοματα δεν εχω και πολλα κουραζομαι λιγο Περισσοτερο και εχω και καποια πονακια καποιες φορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stergiou είπε:

με το καλοοονα ερθουν τα μικρακια  !!! 

ο καλυτερος μηνας ο φεβρουαριος !!! γεννησα τον περασμενο φεβρουαριο !! 

μεσα στο σπιτι το χειμωνα ζεστα ζεστα και με το που ηρθε ανοιξη αρχισαμε τις βολτες - τωρα καλοκαιρι ειναι  Ολόκληρη κουκλιτσα !!! 

του χρονου τετοια εποχη θα πατε στη θαλλασα με τα 5-6 μηνων μωρακια σας !!! 

Σε ευχαριστουμε πολυ και εσενα να σου ζησει το παιδακι σου!!!πραγματικά η καλυτερη περιοδος χειμωνας χουχουλιασματα και αγκαλιυσες!!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ σήμερα είμαι 9+1. Θα ξαναπάω στο γιατρό 11+2. Είμαι αγχωμένη... Πως θα περάσει τόσος καιρός??? Ουφ! 

Μην ανχωνεσαι οσο το σκέφτεσαι συνεχεια δεν περνουν οι μερες προσπαθησε να κανεις πραγματα και να ξεφευγει λιγο το μυαλο σου!!!οχι πως θα παψεις να το σκέφτεσαι αλλα θα περναει πιο γρηγορα ο καιρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Μετράμε μέρες!! Θα περάσει ο καιρός..Από συμπτώματα πως εισαι?  

Τίποτα απο εμετούς και ζαλάδες. Μόνο το στήθος πρησμενο και καμια φορά το πρωι με ενοχλει λίγο το στομάχι μου. Από πονάκια καλά πάμε αρκετά.. δεν μπορώ να περπατάω πολύ ή να κάθομαι σε μια καρέκλα ωρες πολλες για αυτό και στη δουλειά υποφέρω.... Πφφφφ υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα κ πραγματικά ότι καλύτερο σε όλες! Είμαι κ γω 8+1 μέρα σήμερα! Ακούσαμε την καρδούλα αλλά ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα παραπάνω ούτε για ημερομηνία αυχενικής, ούτε ημερομηνία τοκετού.. είμαι μέσα στο άγχος γιατί είχα ήδη μια ατυχία πριν 2 μήνες, κ δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα της συχνοουριας κ το πρήξιμο στο στήθος ( που άλλες μέρες το νιώθω κ άλλες μέρες όχι κ τόσο) .. μετράω κάθε μέρα μέχρι να πάω ξανά πάλι την Δευτέρα να το δω λίγο το φασόλακι.. υπάρχουν αλλά κορίτσια που δεν έχουν συμπτώματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marian@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα κ πραγματικά ότι καλύτερο σε όλες! Είμαι κ γω 8+1 μέρα σήμερα! Ακούσαμε την καρδούλα αλλά ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα παραπάνω ούτε για ημερομηνία αυχενικής, ούτε ημερομηνία τοκετού.. είμαι μέσα στο άγχος γιατί είχα ήδη μια ατυχία πριν 2 μήνες, κ δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα της συχνοουριας κ το πρήξιμο στο στήθος ( που άλλες μέρες το νιώθω κ άλλες μέρες όχι κ τόσο) .. μετράω κάθε μέρα μέχρι να πάω ξανά πάλι την Δευτέρα να το δω λίγο το φασόλακι.. υπάρχουν αλλά κορίτσια που δεν έχουν συμπτώματα;;;

Eγω! Σαν και σενα ανησυχώ και γω αλλά από οτι διαβάζω πολλές δεν έχουν! Γιατί να ανυσηχούμε? Είμαστε τυχερές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.. Άλλαξα κινητό κ είχα χάσει λίγο την επαφή με το site.. Κ μεις την Τριτη είδαμε χερακια κ ποδαρακια. Ήταν πολύ συγκινητικό.. Τώρα θα ξαναπάμε την τρίτη γιατί αγχώνομαι λόγω της προηγούμενης αποβολής κ μετά ανά 15 μερες.. Κλείσαμε κ για αυχενικη 8 Αυγούστου..!! Από συμπτώματα έχω αναγουλες κ ζαλάδες.. Κυρίως το πρωί, το απόγευμα είμαι πιο καλά κ που κ που κάτι πονακια που μου είπε είναι φυσιολογικά..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Linako είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.. Άλλαξα κινητό κ είχα χάσει λίγο την επαφή με το site.. Κ μεις την Τριτη είδαμε χερακια κ ποδαρακια. Ήταν πολύ συγκινητικό.. Τώρα θα ξαναπάμε την τρίτη γιατί αγχώνομαι λόγω της προηγούμενης αποβολής κ μετά ανά 15 μερες.. Κλείσαμε κ για αυχενικη 8 Αυγούστου..!! Από συμπτώματα έχω αναγουλες κ ζαλάδες.. Κυρίως το πρωί, το απόγευμα είμαι πιο καλά κ που κ που κάτι πονακια που μου είπε είναι φυσιολογικά..??

Εσυ linako ποσο είσαι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Linako είπε:

Εγώ σήμερα έκλεισα την 8η εβδομάδα αλλά η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι 3 μέρες μεγαλύτερο..!! ???

Με το καλό κορίτσι μου! Στα ίδια είμαστε περίπου.. εγώ είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα κ ακούσαμε μόνο καρδιά κ είδαμε μια άσπρη κουκιδα.. τίποτα άλλο.. έχω πάλι την Δευτέρα ραντεβού.. ελπίζω να το δω κ γω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marian@ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Στα ίδια είμαστε περίπου.. εγώ είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα κ ακούσαμε μόνο καρδιά κ είδαμε μια άσπρη κουκιδα.. τίποτα άλλο.. έχω πάλι την Δευτέρα ραντεβού.. ελπίζω να το δω κ γω ..

Θα το δεις σιγουρα κ θα είναι υπέροχο.. Εγώ τώρα που είδα τα χεράκια του κ τα ποδαρακια του συνειδητοποίησα ότι ναι υπάρχει μέσα μου.. Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γιατι μου φαινεται οτι εσεις πάτε πιο συχνα από μένα γυναικολόγο να το δείτε? Εγώ πήγα μια στην 5 βδομάδα οπου είδαμε σάκο μια στην 7 που ακούσαμε καρδιά και τώρα θα ξαναπάω στην 11! Δεν περνάει με τίποτ και ο καιρός... δεν ξέρω τι γίνεται και αγχώνομαι! Ουφ! Αυχενική θα κάνω στις 6 Αυγούστου πρώτα ο θεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Κορίτσια γιατι μου φαινεται οτι εσεις πάτε πιο συχνα από μένα γυναικολόγο να το δείτε? Εγώ πήγα μια στην 5 βδομάδα οπου είδαμε σάκο μια στην 7 που ακούσαμε καρδιά και τώρα θα ξαναπάω στην 11! Δεν περνάει με τίποτ και ο καιρός... δεν ξέρω τι γίνεται και αγχώνομαι! Ουφ! Αυχενική θα κάνω στις 6 Αυγούστου πρώτα ο θεος!

Έχεις πάει πιο πολλές φορές από μένα !! Εμένα από τις 04/07 μου έκλεισε πάλι ραντεβού στις 16/07!! Για αυχενική δεν μου έχει πει τίποτα!! Κ όχι τίποτα άλλο αλλά 1/08 με 10/08 θα λείπω!! Οι ημερομηνίες που σου δίνουν για τις αυχενικες είναι στάνταρ;! 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου μην αγχώνεσαι κ εγω μια φορά πήγα στο γιατρό που ακούσαμε καρδουλα και ήμουν 6+4. Θα ξανά πάω στις 10+3... Οποτε σκέψου ότι θα έχει περάσει μήνας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...