Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρνητικό τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο


sofiefin1982

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ από hometest ταινίες κ βγήκε αρνητικό... Έχω καταστεναχωρηθει αφού πίστευα ότι αυτό το μήνα τα είχαμε καταφέρει με τον αντρουλη μου... Έχω εδώ κ μέρες πρησμενο στηθος κ βαρύ κ αυξημένη θερμοκρασία!!! Με πιάνουν τέτοια φουντωματα που ιδρώνω κ νιώθω ότι θα σκάσω!!! Πριν 10 μέρες είχα πόνους Χαμηλά... Δεν ξέρω ρε κορίτσια λέτε να έκανα νωρίς το τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ από hometest ταινίες κ βγήκε αρνητικό... Έχω καταστεναχωρηθει αφού πίστευα ότι αυτό το μήνα τα είχαμε καταφέρει με τον αντρουλη μου... Έχω εδώ κ μέρες πρησμενο στηθος κ βαρύ κ αυξημένη θερμοκρασία!!! Με πιάνουν τέτοια φουντωματα που ιδρώνω κ νιώθω ότι θα σκάσω!!! Πριν 10 μέρες είχα πόνους Χαμηλά... Δεν ξέρω ρε κορίτσια λέτε να έκανα νωρίς το τεστ? 

Καλησπερααα!

Κοιτα, φυσικα και το εκανες νωρις το τεστ! Νταξει δεν ειμαι καμια καλυτερη και εγω ειχα τεσταρει πολυ νωριτερα και ηταν θετικο. ΟΜΩΣ 2 μερες πριν την περιοδο μπορει πολυ ανετα να εισαι εγκυος και να βγει αρνητικο οποτε τελικα χαζομαρες κανουμε και αγχωνομαστε περισσοτερο. Το στηθος ναι φυσικα μπορει να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης αλλα μπορει να ειναι και περιοδου . Την θερμοκρασια μην την κοιτας γιατι οι περισσοτερες την μετραμε λαθος. Θελει πριν σηκωθεις απ το κρεβατι καθε μερα την ιδια ωρα κλπ κλπ . Πιστευω οτι μια χαρα πιθανοτητες εχεις να εισαι εγκυος. Κρατησου λιγο και κανε αλλο ενα τεστακι σε 2 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με την θερμοκρασία το πιστεύω κι εγώ!!! Σε ευχαριστώ που μου απάντησες!!! Εύχομαι να μην με προλαβει η περίοδος κ να έχω καλύτερα αποτελέσματα μετά!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

 Την θερμοκρασια μην την κοιτας γιατι οι περισσοτερες την μετραμε λαθος. Θελει πριν σηκωθεις απ το κρεβατι καθε μερα την ιδια ωρα κλπ κλπ . 

Ειναι μύθος δηλαδή οντως? Οταν περίμενα να δω αν ειμαι έγκυος τωρα την δεύτερη φορα, το είχα διαβάσει εδω μεσα κιόλας (ακομα δεν είχα λογαριασμό) και κάθε πρωί είχα 37,5.. λογικά ηταν τυχαίο, γιατι να πω την αλήθεια ποιο πριν δεν μετριωμουν αν δεν ημουν άρρωστη!!! Και χαιρόμουν 7 μερες ηταν το μόνο σημάδι που θα είχα πριν την χοριακη, την οποία επίσης την έμαθα τοτε απο εδω μεσα παλι! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει τεστ και την επόμενη μέρα πήγα γιατρό που μου την έβαλε μαζί με ενα τσούρμο εξετάσεις χωρίς να μου εξηγήσει τι ειναι οπότε.... ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mama2015 είπε:

Ειναι μύθος δηλαδή οντως? Οταν περίμενα να δω αν ειμαι έγκυος τωρα την δεύτερη φορα, το είχα διαβάσει εδω μεσα κιόλας (ακομα δεν είχα λογαριασμό) και κάθε πρωί είχα 37,5.. λογικά ηταν τυχαίο, γιατι να πω την αλήθεια ποιο πριν δεν μετριωμουν αν δεν ημουν άρρωστη!!! Και χαιρόμουν 7 μερες ηταν το μόνο σημάδι που θα είχα πριν την χοριακη, την οποία επίσης την έμαθα τοτε απο εδω μεσα παλι! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει τεστ και την επόμενη μέρα πήγα γιατρό που μου την έβαλε μαζί με ενα τσούρμο εξετάσεις χωρίς να μου εξηγήσει τι ειναι οπότε.... ? 

Καλε δεν ειναι μυθος απλα δεν το κανουμε σωστα :P  Εγω οτι ξερω απο γιατρους λεω, ετσι; δεν ειμαι η ιδια γιατρος ουτε ειδικη στο θεμα!! Ειναι γεγονος οτι αυξημενη θερμοκρασια για πανω απο την μεγαλυτερη δυνατη ωχρινικη φαση δηλαδη περιπου 18 μερες ειναι δεδομενο για τους γιατρους πως ειναι εγκυμοσυνη. (βεβαια 18 μερες μετα συνηθως υπαρχει ηδη καθυστερηση για την γυναικα οποτε παλι δεν βοηθαει) Ειναι προβληματικη μεθοδος για πολλους λογους. Πρωτον σε καθε μας κυκλο η θερμοκρασια μας ανεβαινει με την ωορρηξια και πεφτει οταν αδιαθετησουμε οποτε και να μετριεσαι πριν την περιοδο ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι θα δεις ανεβασμενη θερμοκρασια. Δευτερον για να μετρας σωστα την θερμοκρασια πρεπει να το κανεις καθε μερα με τις ιδιες ακριβως συνθηκες και πριν σηκωθεις απ το κρεβατι αλλα ακομα και αν μια μερα εισαι λιγο πιο κουρασμενη ή κοιμηθεις λιγο λιγοτερες ωρες η θερμοκρασια μπορει να επηρεαστει αν το σκεφτεις. Δλδ παιζουν τοσοι παραγοντες, τοσες μεταβλητες που ειναι δυσκολο να το πετυχεις σωστα αλλα οπως ειπα και παραπανω αντε και το κανεις σωστα...μπορει απλα να αδιαθετησεις καθως οταν η θερμοκρασια θα σου εγγυηθει εγκυμοσυνη (18 μερες σερι) τοτε θα εχεις ηδη και καθυστερηση.... Ξανα λεω....δεν ειμαι ειδικη απλα αυτα ξερω οτι ισχυουν για την θερμομετρηση για αυτο και την αντιπαθω πολυ και ως μεθοδο για να βρεις τις γονιμες. Πεταξτε τα θερμομετρα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Καλε δεν ειναι μυθος απλα δεν το κανουμε σωστα :P  Εγω οτι ξερω απο γιατρους λεω, ετσι; δεν ειμαι η ιδια γιατρος ουτε ειδικη στο θεμα!! Ειναι γεγονος οτι αυξημενη θερμοκρασια για πανω απο την μεγαλυτερη δυνατη ωχρινικη φαση δηλαδη περιπου 18 μερες ειναι δεδομενο για τους γιατρους πως ειναι εγκυμοσυνη. (βεβαια 18 μερες μετα συνηθως υπαρχει ηδη καθυστερηση για την γυναικα οποτε παλι δεν βοηθαει) Ειναι προβληματικη μεθοδος για πολλους λογους. Πρωτον σε καθε μας κυκλο η θερμοκρασια μας ανεβαινει με την ωορρηξια και πεφτει οταν αδιαθετησουμε οποτε και να μετριεσαι πριν την περιοδο ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι θα δεις ανεβασμενη θερμοκρασια. Δευτερον για να μετρας σωστα την θερμοκρασια πρεπει να το κανεις καθε μερα με τις ιδιες ακριβως συνθηκες και πριν σηκωθεις απ το κρεβατι αλλα ακομα και αν μια μερα εισαι λιγο πιο κουρασμενη ή κοιμηθεις λιγο λιγοτερες ωρες η θερμοκρασια μπορει να επηρεαστει αν το σκεφτεις. Δλδ παιζουν τοσοι παραγοντες, τοσες μεταβλητες που ειναι δυσκολο να το πετυχεις σωστα αλλα οπως ειπα και παραπανω αντε και το κανεις σωστα...μπορει απλα να αδιαθετησεις καθως οταν η θερμοκρασια θα σου εγγυηθει εγκυμοσυνη (18 μερες σερι) τοτε θα εχεις ηδη και καθυστερηση.... Ξανα λεω....δεν ειμαι ειδικη απλα αυτα ξερω οτι ισχυουν για την θερμομετρηση για αυτο και την αντιπαθω πολυ και ως μεθοδο για να βρεις τις γονιμες. Πεταξτε τα θερμομετρα χαχαχαχα

Κατααααλαβα!!! Άρα πρεπει να τηρούνται ολα κατα γράμμα και να μην ξεφύγεις καθόλου απο το προγραμμα, και τοτε ίσως να μετρήσεις σωστά!!! Καλυτερα η αναμονή τελικά!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έχω απογοητευτεί!!! Δεν ξανακάνω τίποτα! Πρηζομαι ξεπρηζομαι μόνο θα περιμένω!!! Θα τρελαθούμε αλλιώς!!! Είναι ένα θαύμα κι εμείς το κάνουμε μαρτύριο!!! Θα έρθει όταν θέλει ο Θεός κορίτσια μου!!! Με το καλό όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγώ κορίτσια έχω απογοητευτεί!!! Δεν ξανακάνω τίποτα! Πρηζομαι ξεπρηζομαι μόνο θα περιμένω!!! Θα τρελαθούμε αλλιώς!!! Είναι ένα θαύμα κι εμείς το κάνουμε μαρτύριο!!! Θα έρθει όταν θέλει ο Θεός κορίτσια μου!!! Με το καλό όλες μας!!! 

αδιαθετησες τελικα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Όχι ακόμη!!! Περιμένω σήμερα είναι τελευταία μέρα!!! Το στήθος πρησμενο αλλά κανένα συμπτωμα περιοδου άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, σημερα ειναι η μερα που περιμενεις. Ε, ασε και τη σημερινη να περασει, αν δεν ερθει κανε αυριο ενα τεστ, και αλλιως αναμενεις. Εχεις σταθερο κυκλο γενικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κοριτσια τι κανετε? Να ευχηθω σε ολες να αποκτησετε ενα μωρακι το συντομοτερο...

Ειμαι νεα στο φορουμ οποτε ελπιζω να μη γραφω σε τελειως ασχετο θεμα..

Αυτο το μηνα ξεκινησαμε με τον ανδρα μου προσπαθειες για μωρακι, στο χαλαρο βεβαια.... ωστοσο εμενα μου εχει γινει μονιμη σκεψη, ισως επειδη ειναι και η ρωτη φορα που ειχα ελευθερες επαφες...

Λοιπον τελευταια περιοδο ειχα στις 12/6... εχω κυκλο περιπου 32-36 μερες... αν κρινω απο τα υγρα μου πρεπει να εκανα ωορηξια στις 1/7 ή στις 2/7... βεβαια στη 1/7 ειχα ελαφρα τσιμπηματακια στην αριστερη ωοθηκη... επαφες ειχαμε στις 19/6, 28/6, 3/7 και 5/7.... αυτες τις μερες εχω μια αισθηση βαρους χαμηλα στην κοιλια βεβαια πολυ λιγο και επισης το στηθος μου δεν εχει πρηστει ως συνηθως (συνηθως πρηζεται καμια 10 μερες πριν την περιοδο)... το σκεφτομαι συνεχεια αν ειμαι...

Σκεφτομαι μηπως πηγαινα για καμια χοριακη να μου φυγει η αγωνια γιατι το σκεφτομαι συνεχεια.... λογικα περιοδο περιμενω Παρασκευη ή Σαββατο... θα δειξει αν κανω τωρα ομως? Εσεις τι λετε? ❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stavroula1993 είπε:

Γεια κοριτσια τι κανετε? Να ευχηθω σε ολες να αποκτησετε ενα μωρακι το συντομοτερο...

Ειμαι νεα στο φορουμ οποτε ελπιζω να μη γραφω σε τελειως ασχετο θεμα..

Αυτο το μηνα ξεκινησαμε με τον ανδρα μου προσπαθειες για μωρακι, στο χαλαρο βεβαια.... ωστοσο εμενα μου εχει γινει μονιμη σκεψη, ισως επειδη ειναι και η ρωτη φορα που ειχα ελευθερες επαφες...

Λοιπον τελευταια περιοδο ειχα στις 12/6... εχω κυκλο περιπου 32-36 μερες... αν κρινω απο τα υγρα μου πρεπει να εκανα ωορηξια στις 1/7 ή στις 2/7... βεβαια στη 1/7 ειχα ελαφρα τσιμπηματακια στην αριστερη ωοθηκη... επαφες ειχαμε στις 19/6, 28/6, 3/7 και 5/7.... αυτες τις μερες εχω μια αισθηση βαρους χαμηλα στην κοιλια βεβαια πολυ λιγο και επισης το στηθος μου δεν εχει πρηστει ως συνηθως (συνηθως πρηζεται καμια 10 μερες πριν την περιοδο)... το σκεφτομαι συνεχεια αν ειμαι...

Σκεφτομαι μηπως πηγαινα για καμια χοριακη να μου φυγει η αγωνια γιατι το σκεφτομαι συνεχεια.... λογικα περιοδο περιμενω Παρασκευη ή Σαββατο... θα δειξει αν κανω τωρα ομως? Εσεις τι λετε? ❤?

καλωσηρθες. Ευχομαι να εμεινες με την πρωτη, εισαι και μικρη αν ειναι η ηλικια σου τ0 1993. ΟΜΩΣ αν δεν εμεινες και ξεκινησεις τις χοριακες και μαλιστα νωριτερα, την εβαψες! Οποτε, χαλαρωσε, απολαυσε τη διαδικασια μην απογοητευεσαι και κανε τεστ τουλαχιστον τη μερα που θα περιμενεις περιοδο μη σου πω βασικα με κανα δυο μερες καθυστερηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat-Cat σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση... καλα δεν εχεις αδικπ σε αυτο... χαχαχαχ... νομιχω ειναι η αγωνια της πρωτης φορας... θα δω πως θα παει και αν εχω καθυστερηση θα παω κατευθειαν για χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε? Την προηγουμενη φορα εκανα ενα λαθος για τον υπολογισμο της περιοδου, οποτε λογικα περιμενω περιοδο ή σημερα ή αυριο... το θεμα ειναι οτι δεν εχω συμπτωματα γενικα ουτε καν της περιοδου μου... το στηθος μου δεν πρηστηκε ουτε εχω υγρα μονο κατι λιγα... μονο εχθες με επιασε μια ζαλαδα και γενικοτερα εχω λθγο καουρες σαν να μην μπορω να χωνεψω καλα αυτο που εχω φαει... λεω να κανω μια χοριακη την Τεταρτη, αλλα λετε να εχω ελπιδες? ?Kat-Cat σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση... καλα δεν εχεις αδικπ σε αυτο... χαχαχαχ... νομιχω ειναι η αγωνια της πρωτης φορας... θα δω πως θα παει και αν εχω καθυστερηση θα παω κατευθειαν για χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...