Μετάβαση σε περιεχόμενο
Φαιη90

Ανησυχια και κλαμα σε μωρακι ενος μηνα

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

Εχω μια μπεμπούλα 26ημερών..απο τη πρωτη μερα που τη φεραμε σπιτι ηταν πολυ ησυχη..μαμ κακα και νανι στη κυριολεξια!!ειναι δυο μερες τωρα ομως που εχουμε μεγαλη ανησυχια..τη μιση μερα δε κοιμαται..θελει αγκαλια..κοιμαται στην αγκαλια και μολις την αφησουμε κλαιει με λιγμους!!πραγμα που πριν δε το εκανε..με το που ετρωγε μετα απο λιγο κοιμοταν..υπαρχει περιπτωση να περναει αλμα;η απλα μεγαλωνει;;😥😥😥

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 1 ώρα, ο/η Φαιη90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Εχω μια μπεμπούλα 26ημερών..απο τη πρωτη μερα που τη φεραμε σπιτι ηταν πολυ ησυχη..μαμ κακα και νανι στη κυριολεξια!!ειναι δυο μερες τωρα ομως που εχουμε μεγαλη ανησυχια..τη μιση μερα δε κοιμαται..θελει αγκαλια..κοιμαται στην αγκαλια και μολις την αφησουμε κλαιει με λιγμους!!πραγμα που πριν δε το εκανε..με το που ετρωγε μετα απο λιγο κοιμοταν..υπαρχει περιπτωση να περναει αλμα;η απλα μεγαλωνει;;😥😥😥

Να σου ζήσει..!! Μάλλον άρχισαν οι κολικοί μαζί με το άλμα ανάπτυξης!!!! Μήπως δε μπορεί να κάνει κ κακακια;

• Like 1

στις πριν 29 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Να σου ζήσει..!! Μάλλον άρχισαν οι κολικοί μαζί με το άλμα ανάπτυξης!!!! Μήπως δε μπορεί να κάνει κ κακακια;

Σ ευχαριστω πολυυυ!!κοιτα η αληθεια ειναι οτι τις τελευταιες μερες κανει 1-2 φορες τη μερα ενω στις αρχες εκανε 6-7..να σημειωσω οτι κανει μεικτη διατροφη. Περιπου 4φορε τη μερα μητρικο και 2 ξενο..αλλα και παλι κανει κακα της και ηρεμει λιγο αλλα η αγκαλια αγκαλια!!!η παιδιατρος που μιλησαμε μου ειπε να το παρακολουθησουμε και θα δουμε αν ειναι κολικοι..δε ξερω..εχω μπερδευτει...

Δε νομζω οτι θα εκλαιγε με λιγμους λογο αλματος. Μαλλον ξεκινησαν οι κολικοι!! Υπομονη!!!!

• Like 2

στις πριν 9 ώρες, ο/η Φαιη90 είπε:

Σ ευχαριστω πολυυυ!!κοιτα η αληθεια ειναι οτι τις τελευταιες μερες κανει 1-2 φορες τη μερα ενω στις αρχες εκανε 6-7..να σημειωσω οτι κανει μεικτη διατροφη. Περιπου 4φορε τη μερα μητρικο και 2 ξενο..αλλα και παλι κανει κακα της και ηρεμει λιγο αλλα η αγκαλια αγκαλια!!!η παιδιατρος που μιλησαμε μου ειπε να το παρακολουθησουμε και θα δουμε αν ειναι κολικοι..δε ξερω..εχω μπερδευτει...

Πότε κλαιειπιο πλ;; Μήπως την ενοχλεί τ ξένο..; δε ξέρω πιο δίνεις Αλλά είναι ένα πολύ κοντά στ μητρικό...!! Δε θυμάμαι ακριβώς τ όνομα "/..

Αγκαλιά..  μασαζακι..  ότι το ανακουφίζει.. !!! 

Στις περισσότερες συζητήσεις εδω μεσα θα διαβάσεις αυτό που λες για τον ύπνο. Ότι κοιμούνται αγκαλιά και με το που τα βάλεις στο κρεβατάκι,ξυπνανε..Φάση είναι θα περάσει!Υπομονή! 

Να σας ζήσει! 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Στις περισσότερες συζητήσεις εδω μεσα θα διαβάσεις αυτό που λες για τον ύπνο. Ότι κοιμούνται αγκαλιά και με το που τα βάλεις στο κρεβατάκι,ξυπνανε..Φάση είναι θα περάσει!Υπομονή! 

Να σας ζήσει! 

Μου θυμίζει την κόρη μου.... Μέχρι 5 μηνών κοιμόταν ΜΟΝΟ επάνω μου!

Δεν καθόταν πουθενά!! Μόνο αγκαλιά!

Και εγω πιστεύω ότι είναι φάση οπως λεει η Minime παραπάνω.

Προσωπικά, έκανα υπομονή και την ειχα συνέχεια αγκαλίτσα,....δεν μας βγήκε σε κακό 😉

μαλλον ειναι  Κολικοι ! 

καντε μπανακια μασαζακι ασκησουλες και αν συνεχιστει πολυ παρτε σταγονες.. 

αυτο με την αγκαλια το περασα και γω κοιμοταν και αμα την αφηνα ξυπνουσε κ φτου απο την αρχη !! 

υπομονη εως που να βρειτε το προγραμμα σας 

να σας ζησει !!! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Πότε κλαιειπιο πλ;; Μήπως την ενοχλεί τ ξένο..; δε ξέρω πιο δίνεις Αλλά είναι ένα πολύ κοντά στ μητρικό...!! Δε θυμάμαι ακριβώς τ όνομα "/..

Αγκαλιά..  μασαζακι..  ότι το ανακουφίζει.. !!! 

Πιο πολυ κλαιει το απογευμα με βραδυ μεχρι τις 1-2 μετα κοιμαται οπως στις αρχες..ξυπναει να φαει και μια χαρα..δε της δινω πολυ 2 γευματσ τη μερα..το nan περνουμε..

Να σας ζήσει το μωράκι σας κολικούς θα περάσουν υπομονή ψυχούλα μου πονάς.😍αλλα θέλει το χρόνο του

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Συνήθως λένε μετά από μια απόξεση ή μια αποβολή μένεις πιο εύκολα γτ ο οργανισμός δεν έχει προλάβει να ξεχάσει η φίλη μου με αποβολή το Σεπτέμβρη έμεινε τον Οκτώβριο πάλι έγκυος.εγω έκανα λίγο μετά από αυτή τον Σεπτέμβριο αλλά έπρεπε να περιμένω μια περίοδο.αυτος ο μήνας είναι ο πρώτος που προσπαθούμε,(βρήκα κ τις γόνιμες μέρες) εύχομαι κ προσευχομαι σε ένα χριστουγεννιάτικο θαύματακι
    • Καλημέρα κορίτσια.σημερα στη Γερμανία είδαμε το πρώτο χιόνι.κ γ περιμένω γύρω στις 27 αλλά δεν ασχολούμαι με σημάδια κ τέτοια.προσπαθω να είμαι χαλαριΗ
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλή Κυριακή!!! Εγώ εδώ στην αναμονή!!! Δεν το σκέφτομαι κ εύχομαι να μην την δω αυτό τον μήνα την κόκκινη κυρία!!! Προσπαθούμε τόσο καιρό με άγχος κλάματα εξετάσεις είπα αυτή την φορά να μην ασχοληθώ μαζί της! Ούτως ή άλλως ήρθαμε μόνο 3 μερες σε επαφή!!! Δεν περιμενω πολλά!!! Εύχομαι όμως να έχω καλά αποτελέσματα!!! @louloudakiμου μην αποχωρεις αν δεν δεις αίμα κανονικό!!! @lactakiπεριμενουμε@lactakiπεριμένουμε νέο τεστ!!!!! 
    • Καλημέρα κορίτσια.. 22η ημέρα σήμερα για μένα, άλλες 10 ημέρες για περίοδο κ ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος... Θερμοκρασία δεν έχει ανέβει, 36,2 είναι (με θερμοκρασία ωορρηξία 35,7)....
    • Όχι ότι είναι καλό να το φοράς οπότε θες εννοείται απλά αυτή μου είπαν ότι είναι η βασική χρήση της 
  • Νέες συζητήσεις