Μετάβαση σε περιεχόμενο
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Παχος ενδομητριου παραμετρος επιτυχιας ???

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα ! Τι παχος ενδομητριου ειχατε στις προσπαθειες σας ? Κατα ποσο αραγε επηρεαζει την επιτυχημενη εμφυτευση ? Υπαρχουν κοριτσια με επιτυχημενες εμβυομεταφορες να μας πουν το παχος που ειχε το ενδομητριο τους κατα την εμβρυομεταφορα ? 

Ειμαι μια απ τις περιπτωσεις με λεπτο ενδομητριο. Προσπαθουμε να το αυξησουμε με cyclacur και αυτοκολλητα dermestril , ωστοσο δεν φαινεται να ξεκολλαει απ τα 6.5 mm. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 17 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια καλησπερα ! Τι παχος ενδομητριου ειχατε στις προσπαθειες σας ? Κατα ποσο αραγε επηρεαζει την επιτυχημενη εμφυτευση ? Υπαρχουν κοριτσια με επιτυχημενες εμβυομεταφορες να μας πουν το παχος που ειχε το ενδομητριο τους κατα την εμβρυομεταφορα ? 

Ειμαι μια απ τις περιπτωσεις με λεπτο ενδομητριο. Προσπαθουμε να το αυξησουμε με cyclacur και αυτοκολλητα dermestril , ωστοσο δεν φαινεται να ξεκολλαει απ τα 6.5 mm. 

Καλησπέρα αχ και εμένα 7με τι ζόρι και με 9 cyclacur την ημέρα δεν πήγαινε άλλο εμένα μου είπε οιστρογόνα ενέσιμα την επόμενη φορά.

στις πριν 8 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα αχ και εμένα 7με τι ζόρι και με 9 cyclacur την ημέρα δεν πήγαινε άλλο εμένα μου είπε οιστρογόνα ενέσιμα την επόμενη φορά.

Ενέσιμα εεε ??? Μάλιστα ! Εμένα και τα αυτοκόλλητα δεν φαίνεται να βοηθησαν ..... Πότε με το καλό θα ξαναπροσπαθήσετε ?

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ενέσιμα εεε ??? Μάλιστα ! Εμένα και τα αυτοκόλλητα δεν φαίνεται να βοηθησαν ..... Πότε με το καλό θα ξαναπροσπαθήσετε ?

Σεπτεμβρίο πρώτα ο Θεός δεν χαραμίζω αλλά καλοκαίρι μου. Ίσως δεν αντιδράει ο οργανισμός στα αυτοκόλλητα αύξηση δόσης υπάρχουν κοπέλες που είχαν φτάσει να παίρνουν όλο το κουτί.Δεν ξέρω και εγώ λεπτομέρειες το έχουμε αφήσει με ερωτηματικό το θέμα των οιστρογόνων

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Σεπτεμβρίο πρώτα ο Θεός δεν χαραμίζω αλλά καλοκαίρι μου. Ίσως δεν αντιδράει ο οργανισμός στα αυτοκόλλητα αύξηση δόσης υπάρχουν κοπέλες που είχαν φτάσει να παίρνουν όλο το κουτί.Δεν ξέρω και εγώ λεπτομέρειες το έχουμε αφήσει με ερωτηματικό το θέμα των οιστρογόνων

Και μεις από Σεπτέμβρη λέμε... να αποφύγουμε και τις άδειες των γιατρών. Εσένα είναι πάντα λεπτό το ενδομήτριο ή εξαρτάται τον κύκλο ?

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Και μεις από Σεπτέμβρη λέμε... να αποφύγουμε και τις άδειες των γιατρών. Εσένα είναι πάντα λεπτό το ενδομήτριο ή εξαρτάται τον κύκλο Ε τον Αύγουστο όλοι φεύγουν, λεπτό συνέχεια.

στις On 10/7/2018 at 12:44 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Γεια σας,παίζει βασικό λόγο το πάχος;

στις πριν 18 ώρες, ο/η Flowergirl είπε:

Γεια σας,παίζει βασικό λόγο το πάχος;

Ιδανικά το ενδομήτριο πρέπει να είναι μεταξύ 8 - 12 mm...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλά κάνεις!!!Εγώ νομίζω όταν ένα ζευγάρι δεν έχει θέμα σοβαρό βοηθάει!!!Έχω δύο φίλες μου που έμειναν  έτσι η μία είχαν ένα μικρό πρόβλημα με το σπέρμα όχι όμως κάτι σοβαρο και με την 2 σπερματεγχυση το πέτυχε και η άλλη δεν είχαν κανένα πρόβλημα  και μετά από ένα χρόνο έκανε και πέτυχε με την πρώτη!!!και οικονομικά συμφέρει να το προσπαθησεις .Φυσικά αν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα όντως δεν είναι και η καλύτερη μέθοδος!απλώς βοηθάει το σπέρμα να πάει πιο γρήγορα στην μήτρα και πλέον το εμπλουτίζουν κιόλας!! εύχομαι ότι καλύτερο!!!❤️❤️❤️
    • Η είσαι έγκυος η κάποια ορμονική διαταραχή. Μην ανησυχείς!!! 
    • Καλησπεραα! Στο δευτερο παιδι μου και εμενα στη β επιπεδου μου ειπαν οτι ο πλακουντας ειναι πολυ χαμηλα  , το μονο που μου εδωσε ο γιατρος ηταν προγεστερονη για  ενα μηνα γιατι ενα σημειο ηταν ετοιμο να αποκολληθει! Δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε αιμα ουτε τιποτα!καισαρικη μπηκα επειδη ηταν και η οροηγουμενη καισαρικη απο επιλογη τωρα περισσοτερο!! Με το καλο το μωρακι σου και μην αγχωνεσαι καθολουυυ!!
    • κοριτσιααααα εκτος απο τους λιγους πονους περιοδου που μεχρι χθες ηταν πιο εντονοι πριν ειχα και δυο - τρεις κηλιδες  αιματος! μη φανταστειτε υπο φυσιολογικες συνθηκες μπορει να μη τις προσεχα καν! κακο ειναι αυτο?
    • Kαλησπέρα σε όλα τα γλυκά κορίτσια!!!Μεγάλη κουβέντα η ανεξήγητη υπογονιμότητα!!Το ζώ εδώ κ 3 χρόνια που προσαθούμε!!Κ να φανταστείς είχα κ μια παλίνδρομη!!Εμεινα έγκυος στους 14 μήνες προσπάθειας,απέβαλα κ τώρα έχω άλλους 19 που προσπαθώ!!Δν ξέρω αν φταίει το άγχος!!Αυτό τον μήνα κλείνουμε ακριβώς 2 χρόνια απ τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου!!Το μόνο σίγουρο είναι ότι αρχίσαμε λίγο να το σπρώχνουμε!!Ηπια κλομιοφαίνη για 2 μήνες για περισσότερα ωάρια αλλά τζίφος!!Αυτό τον μήνα κάνω ενέσεις κ απο βδομάδα θα κάνω σπερματέγχυση!!!Δν αμε επηρεάζουν οι απόψεις του συνόλου που είναι κατά!!Οπως ότι ότι εγώ απέτυχα με κλομιφαίνη δν θα αποτρέψω κάποια κοπέλα να το προσπαθήσει!!Μην ακούς πολλά πολλά!!Το κάθε ζευγάρι κ οργανισμός είναι μοναδικός!!Θα σε συμβούλευα να έπαιρνες κ κμια γνώμη ακόμα γιατρού που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα κ αν νιώσεις ασφάλεια τον κρατάς κ προχωράτε σε ότι σου προτείνει!!Εμένα ο γιατρός δν μου μίλησε καθόλου για ποσοστά επιτυχίας κ ούτε ρώτησα!!Μου είπε θα κάνω ότι περνά απ το χέρι μου!!Επειδή δν έχουμε πρόβλημα κάπου υποστηρίζει μια σπερματέγχυση κ μετά κατευθείαν εξωσωματική αν αποτύχουμε!!!Οταν νιώσεις έτοιμη κ ότι πλέον θες ένα βήμα παραπάνω ψάξε κ σε κάποια άλλη γνώμη!!!
  • Νέες συζητήσεις