Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποτυχημένη ωοληψια - κανένα ωαριο :(


Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλως σας βρήκα. Αισθάνομαι την ανάγκη να μιλησω σε κάποιον. Προχθες έκανα ωοληψια μετά από Κλομιφεν 5 ωοθυλακια. Έδωσα 700 ολοκληρα ευρω και γύρισα σπίτι μου απραγη. Ούτε ένα ωαριο! 

Είμαι να σκάσω όπως καταλαβαίνετε και αν έχει κάποια κοπέλα ίδια εμπειρία μπας κ λίγο αναθαρρυσω. Το ιστορικό μου με λίγα λόγια, Κοντεύω τα 39,ορμονολογικες καλές εκτός της αμη που είναι κατω από το όριο. Λογω αυτής της Αμη μου είπε ο ντοκ να κάνουμε σε τροποιημενο φυσικό. Σίγουρος ότι δεν θα ανταποκριθω στα φάρμακα. 

Τώρα που απετυχε,  σκέφτομαι μήπως να παρω κ άλλη γνώμη για να δοκιμάσουμε με φάρμακα. Επίσης με προβληματιζει και το οικονομικό. Θα πηγαινω κάθε μήνα να δίνω, 700 χωρίς να έχω ωαριο;  παράλληλα βλέπω κ θεωρίες συνομωσιας. Μήπως ο γιατρός το ήξερε ότι δεν έχει ωαριο; την ωοληψια μου την έκανε χωρίς να έχουν βγει τα αποτελέσματα της οιστραδιολης που βγήκαν μεσημέρι  (1630)

και ρε κοριτσια,  να καταλήξω και στον πόνο μου που Κλαίω δύο μερες.  στεναχωριεμαι που δεν κατάφερα μια ολοκλρωμενη -  έστω και αποτυχημενη προσπάθεια. Να είμαι έγκυος έστω για 15 μερες. Ούτε αυτό δεν κατάφερα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου φιλη, 

καταρχας  Λυπάμαι που είσαι   Στεναχωρημένη !!! 

 Δεν ξέρω ακριβώς πως  Πρέπει να γίνει διαδικασία αυτή  αλλα Σίγουρα να πάρεις και δεύτερη γνώμη  Και Τρίτη  Αν χρειαστεί !! 

 Το ξέρω είναι πολύ δύσκολη  Και αγχώδης αυτή η περιοδος  Προσπαθειών  Αλλά δεν είσαι μόνη ..  Εδώ στο forum έχω διαβάσει   Δύσκολες  ιστορίες από κορίτσια που βγήκαν ομως νικήτριες έχουν νινάκια ή περιμένουν !!  

 Βρες τη δύναμη που έχεις μέσα σου (οι  Γυναίκες έχουμε τεράστια δύναμη )     Οργάνωσου  Με το γιατρό είτε με αυτόν είτε με άλλον   Να δείτε πιο δρόμο πρέπει να ακολουθήσετε για την δική σου περίπτωση και  συνέχισε... 

 Θα  Είσαι έγκυος για  Πολλούς μήνες και όχι για 15 μέρες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου. Λυπάμαι πολύ για ότι περνάς. Να ρωτήσω κάτι. Ειπες ότι είδατε 5 ωοθηλακια.  Πριν κάνετε την ωοληψια δ είδατε αν προχώρησαν σε ωαρια λ τι μέγεθος ειχαν; δηλ Πηγές για ωοληψια πήρατε ωαρια κ δ ήταν καλής ποιοτητας; η πήγατε κ δ είχες κανένα ωαριο;

Φυσικά κ θα πάρεις κ 2η γνώμη. Δηλ κ βάση ηλικίας Ναι μεν δ είσαι κ μικρή αλλά ούτε κ μεγάλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.  Είδαμε 15η μερα 5 ωοθυλακια 20 και 19 χιλιοστων. Μου έκανε μια ένεση κ μου είπε την επόμενη το πρωί να κάνουμε ωοληψια. Την εκανα κ μου είπε ότι δεν είχαν ωαριο μέσα. Κανένα από τα 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσι μ η κάτι δ κατάλαβες Καλά η Εγώ δ μπορω να καταλάβω. Ένα ωοθηλακιο η ωάριο όταν φθάσει σε ένα μέγεθος κανονικα σκάει κ γίνεται η ωορηξια. Εσύ έκανες ένεση για να σπάσουν. Άρα στην ωοληψια η είχε γίνει η ωορηξια πιο νωρίς κ δ πήρατε κανένα η πήρατε 5; δηλ αυτό π λες πήραμε 5 άλλα δ είχαν ωάριο μέσα δ στέκει. Τα ωοθηλακια είναι αυτά π γίνονται ωαρια. Εφόσον έφθασαν 19 20 εκατοστά πάει να πει ότι ωρίμασαν ικανοποιητικά. Μήπως ήταν κακής ποιότητας κ δ γονιμοποιηθηκαν; Επίσης για κλομιφαινη αν έκανες 5 είναι σούπερ. Πόσο μάλλον αν έφθασαν τα 20 εκατοστά κ τα 5. Εγώ πχ π πήρα κλομιφαινη σε ένα κύκλο π έκανα σπερματεγχυση είχα 4 ωοθηλακια. Τα 2 μεγάλωσαν ικανοποιητικά. Που ήμουν κ 28 χρονών. 

Πάρε κ μια δεύτερη γνώμη πάντως. Κάτι δ μ κάθεται καλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω εγώ το κατάλαβα. Πριν την ωοληψια ξανακανα υπερηχο να βεβαιωθουμε ότι ειναι ακόμα στη θέση τους. Το ωαριο περιεχεται μεσα στο ωοθυλακιο κ όταν σπάει απελευθερωνεται. Εμένα λοιπόν υραβηξςτο περιεχόμενο των ωοθυλακιων αλλα εσωτερικά δεν περιειχαν ωαριο. Ήταν κουφια.  Μου είπε ότι δυστυχώς δεν βρηαμε ωαριο. 

Για την κλομιφαινη κ εγώ νομίζω ότι καλά τα πήγα κ αυτό με βάζει σε σκέψεις να δοκιμάσω με φάρμακα μήπως ανταποκριθω. Δευτερη γνώμη οπωσδήποτε ναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Ρε κορίτσι μ η κάτι δ κατάλαβες Καλά η Εγώ δ μπορω να καταλάβω. Ένα ωοθηλακιο η ωάριο όταν φθάσει σε ένα μέγεθος κανονικα σκάει κ γίνεται η ωορηξια. Εσύ έκανες ένεση για να σπάσουν. Άρα στην ωοληψια η είχε γίνει η ωορηξια πιο νωρίς κ δ πήρατε κανένα η πήρατε 5; δηλ αυτό π λες πήραμε 5 άλλα δ είχαν ωάριο μέσα δ στέκει. Τα ωοθηλακια είναι αυτά π γίνονται ωαρια. Εφόσον έφθασαν 19 20 εκατοστά πάει να πει ότι ωρίμασαν ικανοποιητικά. Μήπως ήταν κακής ποιότητας κ δ γονιμοποιηθηκαν; Επίσης για κλομιφαινη αν έκανες 5 είναι σούπερ. Πόσο μάλλον αν έφθασαν τα 20 εκατοστά κ τα 5. Εγώ πχ π πήρα κλομιφαινη σε ένα κύκλο π έκανα σπερματεγχυση είχα 4 ωοθηλακια. Τα 2 μεγάλωσαν ικανοποιητικά. Που ήμουν κ 28 χρονών. 

Πάρε κ μια δεύτερη γνώμη πάντως. Κάτι δ μ κάθεται καλα.

 

Συγγνώμη που πεταγομαι έτσι τα ωοθηλακια ειναι μικρές κύστεις που περιέχουν μέσα τα ωάρια.ενα ωοθηλακιο δεν φαίνεται απο τον υπέρηχο αν έχει μέσα ωαρια.γιατι κ μένα έβγαλαν δέκα ωοθηλακια αλλά τα 9 είχαν ωάριο μέσα.οπως κ στον φυσικό κύκλο μπορεί να βλέπουμε να αναπτύσσεται ένα ωοθηλακιο για ωορρηξία αλλά αυτό να μην περιέχει μέσα ωάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελα λυπάμαι για την εξέλιξη σου μη στεναχωριεσαι στον επόμενο κύκλο. Εγω μπερδεύτηκα δεν τα προλαβατε έφυγαν;700;πολλά εγω σε διάφορα κέντρα που έχω πάει οκοα γύρω στα 400 Πριν σε βάλει για ωοληψια δεν εκανες υπέρηχο;μήπως δεν καταλάβει κάτι σωστα δώσατε και σπέρμα ;ίσως δεν είχανε γονιμοποίηση;τι ωοληψια είναι αυτή που δεν παιρνει τίποτε και δίνεις και 700;Έχουμε δει και πολλά απο γιατρούς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έχω απαντήσει αλλα επειδή είναι νέο μέλος μαλλο ν πρέπει να περάσουν από εγκριση τα κείμενα μου. Έκανα Υπέρηχο ήταν 5 στη θέση τους, καπέλο μπαίνω για οωληψια κ μόλις ξύπνησα μου είπαν ότι δεν βρεθηκαν ωαρια μέσα σε αυτά τα 5. Και φυσικά μου φάνηκαν πάρα πολλά κ εμένα φανταστείτε ότι μου είχαν πει 850 μαζί με τη γονιμοποίηση κ τη κατάψυξη. Μόνο 150 μου κοψανε δηλαδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ποκυ Καλά κάνεις κ επεμβαίνεις γτ έχεις κ μια πείρα παραπανω. Ξέρω πως όλα τα ωοθηλακια δ αναπτυσονται σε ωαρια κ εται δ γιβεται ωορηξια πχ σε φυσικό κύκλο. Αλλά νόμιζα φαίνεται ποια κ πόσα ωριμάζουν ανάλογα τ μέγεθος π φθάνουν. Όχι κ αν είναι ποιοτηκα βέβαια. Επίσης θεωρώ ότι 5 ωοθηλακια μόνο με κλομιφαινη είναι πολύ καλή ανταπόκριση για την ηλικία της κοπέλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Bloublou85 ποκυ Καλά κάνεις κ επεμβαίνεις γτ έχεις κ μια πείρα παραπανω. Ξέρω πως όλα τα ωοθηλακια δ αναπτυσονται σε ωαρια κ εται δ γιβεται ωορηξια πχ σε φυσικό κύκλο. Αλλά νόμιζα φαίνεται ποια κ πόσα ωριμάζουν ανάλογα τ μέγεθος π φθάνουν. Όχι κ αν είναι ποιοτηκα βέβαια. Επίσης θεωρώ ότι 5 ωοθηλακια μόνο με κλομιφαινη είναι πολύ καλή ανταπόκριση για την ηλικία της κοπέλας.

Δυστυχώς ακόμα κ αν φτάνουν σε καλό μέγεθος τα ωοθηλακια κ πάλι μπορεί να είναι κενά μέσα κ να μην έχουν ωαριο.απ ότι κατάλαβα αυτό συνέβη στη κοπελα.γιατι μετά την ωιληψια στο εργαστήριο βλέπουν πόσα ωάρια είχαν τα ωοθηλακια.κ μένα ένα ήταν κενο παρόλο που ήταν ανεπτυγμένο.αλλα να μην ανησυχεί μπορεί να έτυχε σε αυτόν το κύκλο κ στον επόμενο να κάνει πιο καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Belladonna είπε:

Σας έχω απαντήσει αλλα επειδή είναι νέο μέλος μαλλο ν πρέπει να περάσουν από εγκριση τα κείμενα μου. Έκανα Υπέρηχο ήταν 5 στη θέση τους, καπέλο μπαίνω για οωληψια κ μόλις ξύπνησα μου είπαν ότι δεν βρεθηκαν ωαρια μέσα σε αυτά τα 5. Και φυσικά μου φάνηκαν πάρα πολλά κ εμένα φανταστείτε ότι μου είχαν πει 850 μαζί με τη γονιμοποίηση κ τη κατάψυξη. Μόνο 150 μου κοψανε δηλαδή. 

Εγώ στην ωοληψία πληρωσα 1500 κ στην εμβρυομεταφορα 1000 σύνολο 2.500.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Συγγνώμη που πεταγομαι έτσι τα ωοθηλακια ειναι μικρές κύστεις που περιέχουν μέσα τα ωάρια.ενα ωοθηλακιο δεν φαίνεται απο τον υπέρηχο αν έχει μέσα ωαρια.γιατι κ μένα έβγαλαν δέκα ωοθηλακια αλλά τα 9 είχαν ωάριο μέσα.οπως κ στον φυσικό κύκλο μπορεί να βλέπουμε να αναπτύσσεται ένα ωοθηλακιο για ωορρηξία αλλά αυτό να μην περιέχει μέσα ωάριο.

Καλησπέρα σας 

Ειμαι 39 χρόνων και με βοήθησαν πολύ τα φάρμακα 

Εμενα μου βρήκαν 11 και ήμουν πολύ χαρούμενη και επειδή δεν ήξερα την διαδικασία κάποια στιγμή μου είπαν 8 μετά γονιμοποιήθηκαν 6 μου είπαν και τελικά μετά από 5 μέρες μου είπαν ότι τελικά κρατήθηκαν στη ζωή 4 και εγώ είμαι ήδη έγκυος με δίδυμα μόλις μπήκα στο 4 μήνα  

Ευχομαι όλα τα κόριτσια να έχουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους και οποία θέλει και δυο εγώ το ήθελα παρά μα παρά πολύ και ο Θεός με ευλόγησε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ferra είπε:

Καλησπέρα σας 

Ειμαι 39 χρόνων και με βοήθησαν πολύ τα φάρμακα 

Εμενα μου βρήκαν 11 και ήμουν πολύ χαρούμενη και επειδή δεν ήξερα την διαδικασία κάποια στιγμή μου είπαν 8 μετά γονιμοποιήθηκαν 6 μου είπαν και τελικά μετά από 5 μέρες μου είπαν ότι τελικά κρατήθηκαν στη ζωή 4 και εγώ είμαι ήδη έγκυος με δίδυμα μόλις μπήκα στο 4 μήνα  

Ευχομαι όλα τα κόριτσια να έχουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους και οποία θέλει και δυο εγώ το ήθελα παρά μα παρά πολύ και ο Θεός με ευλόγησε !!!

Με το καλό να έρθουν τα μωρακια σου! Κ εμενα 4 είχαν προχωρήσει αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα να μείνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα οπότε είναι όλα σχετικά με τις τιμές οκ.εγώ επειδή δεν προχώρησε σ γονιμοποίηση μου φάνηκαν πολλα

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ στην ωοληψία πληρωσα 1500 κ στην εμβρυομεταφορα 1000 σύνολο 2.500.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Belladonna είπε:

Ααα οπότε είναι όλα σχετικά με τις τιμές οκ.εγώ επειδή δεν προχώρησε σ γονιμοποίηση μου φάνηκαν πολλα

Δηλαδή εσείς στην αθηνα πόσο πληρωνετε για μία εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Belladonna μετά από 5 τροποποιημένους φυσικούς κύκλους με κλομιφαίνη έχω να σου πω τα εξείς...

αρχικά να χαίρεσαι που δεν πέρασες την τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία των 15 ημερών 

δεν θα ξαναεπιχειρούσα με κλομιφαίνη διοτι μετα από πολυ ψάξιμο θεωρώ πως κάνει κακης ποιότητα ωαριάκια  και εξίσου κακό ενδομήτριο

πιστεύω πως πρέπει να προσπαθήσεις με διέγερση κανονική και να μην χάνεις τον καιρό και τα χρήματα σου

να ξέρεις πως κάθε κύκλος είναι διαφορετικός .....

@Bloublou85 @ΜΑΡΑΚΙ εγώ κάθε φορά πλήρωνα και άλλο ποσό ... κυμαινόταν από 1800 με 900 ... ολοκληρωμένα (δλδ ωοληψία μικρογονιμοποιηση και εμβρυομεταφορα) είναι τελικά που θα σε πιάσουν ... στην Αθήνα σε γνωστό εξωσωματικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@Belladonna μετά από 5 τροποποιημένους φυσικούς κύκλους με κλομιφαίνη έχω να σου πω τα εξείς...

αρχικά να χαίρεσαι που δεν πέρασες την τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία των 15 ημερών 

δεν θα ξαναεπιχειρούσα με κλομιφαίνη διοτι μετα από πολυ ψάξιμο θεωρώ πως κάνει κακης ποιότητα ωαριάκια  και εξίσου κακό ενδομήτριο

πιστεύω πως πρέπει να προσπαθήσεις με διέγερση κανονική και να μην χάνεις τον καιρό και τα χρήματα σου

να ξέρεις πως κάθε κύκλος είναι διαφορετικός .....

@Bloublou85 @ΜΑΡΑΚΙ εγώ κάθε φορά πλήρωνα και άλλο ποσό ... κυμαινόταν από 1800 με 900 ... ολοκληρωμένα (δλδ ωοληψία μικρογονιμοποιηση και εμβρυομεταφορα) είναι τελικά που θα σε πιάσουν ... στην Αθήνα σε γνωστό εξωσωματικό

Τι τιμές είναι αυτές; φυσικός κύκλος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2018 at 1:57 ΠΜ, ο/η Ferra είπε:

Καλησπέρα σας 

Ειμαι 39 χρόνων και με βοήθησαν πολύ τα φάρμακα 

Εμενα μου βρήκαν 11 και ήμουν πολύ χαρούμενη και επειδή δεν ήξερα την διαδικασία κάποια στιγμή μου είπαν 8 μετά γονιμοποιήθηκαν 6 μου είπαν και τελικά μετά από 5 μέρες μου είπαν ότι τελικά κρατήθηκαν στη ζωή 4 και εγώ είμαι ήδη έγκυος με δίδυμα μόλις μπήκα στο 4 μήνα  

Ευχομαι όλα τα κόριτσια να έχουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους και οποία θέλει και δυο εγώ το ήθελα παρά μα παρά πολύ και ο Θεός με ευλόγησε !!!

Με το καλό και με υγιέστατα μωράκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου, αυτη ακριβώς τη γνώμη έψαχνα. Να συνεχισω με αυτό το πρωτόκολλο ή να πάω σε διέγερση. Κι εγώ εκεί κλινω. Άσε που δεν έχει νόημα να κάνω ωοληψια κάθε τόσο 700€ χωρίς να είμαι σίγουρη ότι έστω ενα θα το παρω. Εσύ τελικά πως προχωρησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@Belladonna μετά από 5 τροποποιημένους φυσικούς κύκλους με κλομιφαίνη έχω να σου πω τα εξείς...

αρχικά να χαίρεσαι που δεν πέρασες την τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία των 15 ημερών 

δεν θα ξαναεπιχειρούσα με κλομιφαίνη διοτι μετα από πολυ ψάξιμο θεωρώ πως κάνει κακης ποιότητα ωαριάκια  και εξίσου κακό ενδομήτριο

πιστεύω πως πρέπει να προσπαθήσεις με διέγερση κανονική και να μην χάνεις τον καιρό και τα χρήματα σου

να ξέρεις πως κάθε κύκλος είναι διαφορετικός .....

@Bloublou85 @ΜΑΡΑΚΙ εγώ κάθε φορά πλήρωνα και άλλο ποσό ... κυμαινόταν από 1800 με 900 ... ολοκληρωμένα (δλδ ωοληψία μικρογονιμοποιηση και εμβρυομεταφορα) είναι τελικά που θα σε πιάσουν ... στην Αθήνα σε γνωστό εξωσωματικό

Σοβαρά τώρα;αυτό μόνο σε σας ή το κάνουν γενικά;κ εγώ ψάχνω τώρα για κέντρο κ λέω να κάνω σε πανεπιστημιακό αλλά αν υπάρχουν κάπου τέτοιες τιμές να τι κοιτάξω για αθηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Belladonna είπε:

@Eleni73

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου, αυτη ακριβώς τη γνώμη έψαχνα. Να συνεχισω με αυτό το πρωτόκολλο ή να πάω σε διέγερση. Κι εγώ εκεί κλινω. Άσε που δεν έχει νόημα να κάνω ωοληψια κάθε τόσο 700€ χωρίς να είμαι σίγουρη ότι έστω ενα θα το παρω. Εσύ τελικά πως προχωρησες; 

Με διέγερση δεν τα κατάφερα όμως και πάω για δευτερη προσπάθεια... στο εδιαμεσο όμως με φυσικό κύκλο τα παίρνω τα ωάρια έστω ενα ενα μπας και πετύχουμε κανα καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
    • Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 
    • Κορίτσι μου έχω πάρει παρόμοια χάπια κλομιφαινη και φεμαρα! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλα εγώ έχω αντίσταση στα χάπια διέγερσης και έκανα 1 αυγουλακι όπως και μονη μου χωρίς τα χάπια ! Την προτελευταία φορά που τα πήρα στον κύκλο αυτό έκανα σπερματεγχυνση και είχα συλληψη άσχετα αν ήταν βιοχημικη ! Όσες φορες τα πήρα έκανα νωρίτερα ωορρηξια (14η-17η μέρα του κύκλου) και συνεπώς είχα μικρότερο κύκλο από ότι συνήθως! Από θέμα ροής στην περίοδο δεν είδα διαφορα ! Εύχομαι να έρθει το πολυπόθητο πολύ συντομα κορίτσι μου και να είσαι τυχερη και από την πρώτη φορά που θα κανεις πρόκληση🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...