Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια σας παρακαλώ!


Recommended Posts

Βοήθεια κοριτσια σας παρακαλώ

 

ο βλακας ο πατερας μου που αδιαφορει πληρως για οσα περναω πηγε και μεγαλωσε την ψυξη στη συντηρηση για να κρυωσουν οι κωλοκοκακολες του και μου εκανε τα φαρμακα της εξωσωματικης ΠΑΓΑΚΙΑ! Οι σκονες του menopur εγιναν παγακι

Παιδια λετε να χαλασαν????

Κοντευω να τρελαθω!!!!!!!!!!!!

απο εκει που τα πηρα μου ειχαν πει συντήρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παγωσε μονο το κουτι ή κ το εσωτερικο? Επαθα το ιδιο στο εμβολιο της μικρης μου, που βρεθηκε κατα λαθος στο βαθος του ψυγειου οπου ειχε πιασει παγο. Η γιατρος μου ειπε οτι εφ οσων το υγρο δεν ειχε γινει παγος (παρα μονο η συσκευασια) ειναι μια χαρα. Ελπιζω να ισχυει το ιδιο κ σε σενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελει προσοχη πραγματικα να μην ακουμπανε στα τοιχωματα του ψυγειου γιατι παγωνει ό,τι ακουμπαει. Εμενα μου εχει τυχει πολλες φορες με τροφιμα κι ετσι το ηξερα κ τα εχω στη μεση του ραφιου. 

@melisanthi drakou ποσο δηλαδη την πηγε την θερμοκρασια; 

Ακουμπουσαν σε πλαινο τοιχωμα; 

Τα υγρα των ενεσεων πάγωσαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Θελει προσοχη πραγματικα να μην ακουμπανε στα τοιχωματα του ψυγειου γιατι παγωνει ό,τι ακουμπαει. Εμενα μου εχει τυχει πολλες φορες με τροφιμα κι ετσι το ηξερα κ τα εχω στη μεση του ραφιου. 

@melisanthi drakou ποσο δηλαδη την πηγε την θερμοκρασια; 

Ακουμπουσαν σε πλαινο τοιχωμα; 

Τα υγρα των ενεσεων πάγωσαν; 

Τα υγρα δεν παγωσαν αλλα οι σκονες ναι εγιναν μια μαζα

πρεπει να ηταν απο 2 εως 7 βαθμους καπου!!

δεν ακουμπησαν καθολου σε τοιχωμα απλα ηταν πολυ χαμηλα , μεχρι και η κοκα κολα εγινε παγος σχεδον.

πηρα στην εταιρια που τα φτιαχνει και ειπε οτι μαλλον ειναι οκ και δεν υπαρχει προβλημα αλλα εχω αγχωθει...

 

κανει τα παντα διαρκως για να με σαμποταρει αυτος ο ανθρωπος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Παγωσε μονο το κουτι ή κ το εσωτερικο? Επαθα το ιδιο στο εμβολιο της μικρης μου, που βρεθηκε κατα λαθος στο βαθος του ψυγειου οπου ειχε πιασει παγο. Η γιατρος μου ειπε οτι εφ οσων το υγρο δεν ειχε γινει παγος (παρα μονο η συσκευασια) ειναι μια χαρα. Ελπιζω να ισχυει το ιδιο κ σε σενα! 

πάγωσε η σκονη οχι το υγρο...:/

εχω τρελαθει δε μπορω αλλο τοσα να τα παλεψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/7/2018 at 2:32 ΜΜ, ο/η melisanthi drakou είπε:

Βοήθεια κοριτσια σας παρακαλώ

 

ο βλακας ο πατερας μου που αδιαφορει πληρως για οσα περναω πηγε και μεγαλωσε την ψυξη στη συντηρηση για να κρυωσουν οι κωλοκοκακολες του και μου εκανε τα φαρμακα της εξωσωματικης ΠΑΓΑΚΙΑ! Οι σκονες του menopur εγιναν παγακι

Παιδια λετε να χαλασαν????

Κοντευω να τρελαθω!!!!!!!!!!!!

απο εκει που τα πηρα μου ειχαν πει συντήρηση

Ωχ ρε κορίτσι μου πω πω λυπάμαι πολύ ελπίζω να μην υπάρχει θέμα ρωτά και το γυναικολόγο σου. Νομιζω θέλουν κάποια θερμοκρασία αλλα όχι και τόσο τι να πω δεν ξέρω μακάρι να μη σου χουν πειραχτει τα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η karen είπε:

Ωχ ρε κορίτσι μου πω πω λυπάμαι πολύ ελπίζω να μην υπάρχει θέμα ρωτά και το γυναικολόγο σου. Νομιζω θέλουν κάποια θερμοκρασία αλλα όχι και τόσο τι να πω δεν ξέρω μακάρι να μη σου χουν πειραχτει τα φάρμακα. 

 

το πιθανότερο όπως ειπε η εταιρια ειναι να μην έπαθαν...όμως και μονο η ψυχικη οδυνη μου φτασε!

Κανεις δεν καταλαβαινει τι περναω και οταν συμβαινουν αυτα τα αναπαντεχα φλιπαρω τελειως...

Ειναι σαν να μου σαλευει το μυαλο!!!!

Κοιτα εγω θα τα παρω αμα δουμε και δε δουλευουν θα δω αν γινεται να παρω άλλα με το χαρτι της επιτροπης αλλιως θα τα αγορασω και οταν λεω αγορασω εννοω ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ!

 

Εχω και τον αντρα μου που εχει επαγγελματικο ταξιδι οταν θα κανουμε ωοληψια και με εχει πρηξει. Του λεω αμα πρεπει να δωσεις σπερμα ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ και με κοιταει με ενα υφος του στυλ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ! 

μα εχω αδικο??? δλδ να κανω εξωσωματικη και να βαζει πιο πανω το κωλοταξιδι? που δεν ειναι και τοσο σοβαρο,αληθεια.

εγω ηθελα να πει, εννοειται εδω θα ειμαι μη σε προβληματιζει αυτο...τοσα εχω στο κεφαλι μου, θα κανω μπαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melisanthi drakou είπε:

 

το πιθανότερο όπως ειπε η εταιρια ειναι να μην έπαθαν...όμως και μονο η ψυχικη οδυνη μου φτασε!

Κανεις δεν καταλαβαινει τι περναω και οταν συμβαινουν αυτα τα αναπαντεχα φλιπαρω τελειως...

Ειναι σαν να μου σαλευει το μυαλο!!!!

Κοιτα εγω θα τα παρω αμα δουμε και δε δουλευουν θα δω αν γινεται να παρω άλλα με το χαρτι της επιτροπης αλλιως θα τα αγορασω και οταν λεω αγορασω εννοω ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ!

 

Εχω και τον αντρα μου που εχει επαγγελματικο ταξιδι οταν θα κανουμε ωοληψια και με εχει πρηξει. Του λεω αμα πρεπει να δωσεις σπερμα ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ και με κοιταει με ενα υφος του στυλ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ! 

μα εχω αδικο??? δλδ να κανω εξωσωματικη και να βαζει πιο πανω το κωλοταξιδι? που δεν ειναι και τοσο σοβαρο,αληθεια.

εγω ηθελα να πει, εννοειται εδω θα ειμαι μη σε προβληματιζει αυτο...τοσα εχω στο κεφαλι μου, θα κανω μπαμ!

Αχ ψυχή μου σε καταλαβαίνω η καθεμία το περνά μονη της.Δεν υπάρχει συμπαράσταση απο τους δικούς σου το άνδρα σου; Ελα μη στεναχωριεσαι. Ποτε ξεκινας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2018 at 7:19 ΜΜ, ο/η melisanthi drakou είπε:

 

το πιθανότερο όπως ειπε η εταιρια ειναι να μην έπαθαν...όμως και μονο η ψυχικη οδυνη μου φτασε!

Κανεις δεν καταλαβαινει τι περναω και οταν συμβαινουν αυτα τα αναπαντεχα φλιπαρω τελειως...

Ειναι σαν να μου σαλευει το μυαλο!!!!

Κοιτα εγω θα τα παρω αμα δουμε και δε δουλευουν θα δω αν γινεται να παρω άλλα με το χαρτι της επιτροπης αλλιως θα τα αγορασω και οταν λεω αγορασω εννοω ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ!

 

Εχω και τον αντρα μου που εχει επαγγελματικο ταξιδι οταν θα κανουμε ωοληψια και με εχει πρηξει. Του λεω αμα πρεπει να δωσεις σπερμα ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ και με κοιταει με ενα υφος του στυλ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ! 

μα εχω αδικο??? δλδ να κανω εξωσωματικη και να βαζει πιο πανω το κωλοταξιδι? που δεν ειναι και τοσο σοβαρο,αληθεια.

εγω ηθελα να πει, εννοειται εδω θα ειμαι μη σε προβληματιζει αυτο...τοσα εχω στο κεφαλι μου, θα κανω μπαμ!

όλοι έτσι είναι μη νομίζεις δεν καταλαβαίνουν και πολλά τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2018 at 7:23 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Αχ ψυχή μου σε καταλαβαίνω η καθεμία το περνά μονη της.Δεν υπάρχει συμπαράσταση απο τους δικούς σου το άνδρα σου; Ελα μη στεναχωριεσαι. Ποτε ξεκινας;

Γενικα εχω συμπαρασταση απο τη μαμα μου ΦΟΥΛ  ,την αδερφη μου -αν και ειναι εκτος ελλαδος -και εχω και απο τον αντρα μου ,απο την αποψη οτι δεχεται να κανουμε τα παντα. Απλα επειδη ειναι γυναικολογος του ειναι τοσο συνηθισμενα που δεν τα αξιολογει οπως εγω. Π.χ αυτο με το ταξιδι με πειραξε. Ειναι σα να μην υπολογιζει τον κοπο ,τα λεφτα, τη φθορα της υγειας μου.

Θα ξεκινησω τελη αυγουστου...

Απλα σημερα στενοχωρηθηκα παλι γτ ο γιατρος μου μου ειπε να χασω κιλα και πραγματικα δε μπορω. Ειμαι 1.64 75 κιλα. Παλια ημουν 107 και εχω κανει πολλες διαιτες και εχω παλεψει και με καταθλιψη αγχωδη διαταραχη  και βουλιμια.

Και μονο που μου ειπε ξεκιναμε αυγουστο και χασε κιλα πανικοβληθηκα και με επιασε διαρροια.

Και εχω κοψει σχεδον και το καπνισμα. 1-2 κανω μονο ενω παλια εκανα πακετο! Αλλο λουκι και αιτια για να παρω οχι να χασω βαρος..

Παραλληλα φτιαχνουμε το σπιτι μας και επικρατει πανικος και τα σογια του δε ξςρουν τπτ για εξωσωματικες και ολο λενε για μωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melisanthi Drakou το ποιο σωστό εινα ι  να καλέσεις την εταιρεία....Έχει το τηλ. Πάνω το κουτί. Να ζητήσεις το τμήμα ποιότητας ή το τμήμα πωλήσεων. Αυτοί ξέρουν ακριβώς τα όρια συντηρήσεως του προϊόντος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2018 at 2:06 ΠΜ, ο/η Eleni73 είπε:

όλοι έτσι είναι μη νομίζεις δεν καταλαβαίνουν και πολλά τελικά

Κανονικα μιας και ειναι γυναικολογος επρεπε να καταλαβαινει. Αλλα του εχει γινει συνηθειο η σαρα και η μαρα και οταν ειναι σειρα μου τα εχει ακουσει 200 φορες.

Δεν καταλαβαινει βασικα οτι η ψυχη μογ ειναι μαυρη. 

Λεει να κανουμε πολιτικο γαμο χριστουγεννα και του λεω να το κανουμε σεπτεμβριο πριν την εξωσωματικη γτ αμα παει δεκεμβριο αμα δεν ειμαι εγκυος θα μαι στενοχωρημενη και δε θα το χαρω και θα ρωτανε και ολοι αμα ειμαι εγκυος και θα πληγωνομαι.

Και αυτος επιμενει γιατι το δεκεμβριο λεει θα ειναι πιο ησυχα στη δουλεια.μονο και μονο επειδη δε μπορει να δουλεψει και να παντρευτει ταυτοχρονα!

Εγω ομως δουλευω ,κανω εξωσωματικη ,φτιαχνω σπιτι, κανω διαιτα,ειμαι και ενταξει στα καθηκοντα μου. Παντα καθαρη και περιποημενη και προσχαρη.

Σε ολα ενταξει αλλα ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ!

 

Ε ελεος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαιτολόγο σούπερ....με βοήθησε πολύ για να χάσω και εγώ κιλά.....! Εχ ει μεγάλη εμπειρία να βοηθάει κοπέλες που κάνουν τέτοια προσπάθεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κανονικα μιας και ειναι γυναικολογος επρεπε να καταλαβαινει. Αλλα του εχει γινει συνηθειο η σαρα και η μαρα και οταν ειναι σειρα μου τα εχει ακουσει 200 φορες.

Δεν καταλαβαινει βασικα οτι η ψυχη μογ ειναι μαυρη. 

Λεει να κανουμε πολιτικο γαμο χριστουγεννα και του λεω να το κανουμε σεπτεμβριο πριν την εξωσωματικη γτ αμα παει δεκεμβριο αμα δεν ειμαι εγκυος θα μαι στενοχωρημενη και δε θα το χαρω και θα ρωτανε και ολοι αμα ειμαι εγκυος και θα πληγωνομαι.

Και αυτος επιμενει γιατι το δεκεμβριο λεει θα ειναι πιο ησυχα στη δουλεια.μονο και μονο επειδη δε μπορει να δουλεψει και να παντρευτει ταυτοχρονα!

Εγω ομως δουλευω ,κανω εξωσωματικη ,φτιαχνω σπιτι, κανω διαιτα,ειμαι και ενταξει στα καθηκοντα μου. Παντα καθαρη και περιποημενη και προσχαρη.

Σε ολα ενταξει αλλα ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ!

 

Ε ελεος!!!!

Εχεις απόλυτο δίκιο όμως πραγματικά έτσι είναι όλοι... δεν νομίζω πως καταλαβαίνουν και πολλά απο αυτά που βιώνουμε ... κι εγώ ώρες ώρες θέλω να του σπάσω το κεφάλι!!!! Στο κόσμο του!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H διαιτα απο μονη της προκαλει πολλα νευρα να τα λεμε και αυτα. Σε συνδυασμο με την εξωσωματικη και το αγχος ειναι ακομα χειροτερη. Σκεψου παντως οτι εισια απο τις τυχερεςπου εχεις αντρα γυναικολογο και που παρολο που σε αυτον φαινεται ρουτινα ισως ολο αυτο, ή εχει ακουσει 1μυριο φορες τις ανησυχιες καθε εγκυου, εχεις τουλάχιστον μια σοβαρη επιστημονικη γνώμη σε καθε τι σε απασχολει γυναικολογικο, και μια δικλειδα ασφαλειας. Για τα κιλα σου παντως 1,64 και 74 κιλα, οκ εισαι λιγο παραπανω αλλα δε θεωρω οτι ειναι και προς θανατο ολο αυτο ή τρελα. Δε χρειαζεται εννοω τιποτα εξαντλητικο για να χασεις πχ αλλα 5 κιλα. Σκεψου ποσα εχεις χασει. Ειδικα τωρα το επομενο διμηνο μεχρι να ξεκινησεις (μισο ιουλιο και αυγουστο δηλαδη) μα λιγα μπανια, μα λιγα φρουτα παραπανω, μα λιγο περπατημα ψιλοφευγουν). Δε στο λεει παντως επειδη αυτο ειναι το προβλημα για την εξωσωματικη απλα θελει να δημιουργησει οσο το δυνατον πιο καλες συνθηκες για την προσπαθεια. Στη διαιτα, οταν εγω ηθελα να χασω καποια στιγμη, εμενα με ειχε βοηθησει η θερμιδομετρηση. Επειδη ειμαι ανθρωπος που αγαπαει το φαι και δεν μπορουσα να ζησω με μαρουλια και κοτοπουλο καθε μερα, ετρωγα απο ολα αλλα θερμιδομετρουσα. Εχει αναλυτικες οδηγιες μεσα το βιβλιαρακι ανα ηλικια/υψος και επιθυμητο βαρος και προσλαμβανομενες θερμιδες. ΠΑρτο. Ετσι θα τρως και το λαδερο σου, και το μαγειρευτο σου, και το σουβλακι σου και ολα, αλλα θα θερμιδομετρεις. Δε σου λεω οτι θα σκας ή δε θα νιωθεις οτι αχ να ειχα αλλο ενα σουβλακι, αλλα τουλαχιστον η γευση δε θα σου λειψει ποτε! Καλη επιτυχια ευχομαι (τα φαρμακα πιθανοτερο ειναι να αλλοιωθουν απο ζεστη παρα απο χαμηλοτερη θερμοκρασια. Δεν πιστευω οτι επαθαν κατι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

H διαιτα απο μονη της προκαλει πολλα νευρα να τα λεμε και αυτα. Σε συνδυασμο με την εξωσωματικη και το αγχος ειναι ακομα χειροτερη. Σκεψου παντως οτι εισια απο τις τυχερεςπου εχεις αντρα γυναικολογο και που παρολο που σε αυτον φαινεται ρουτινα ισως ολο αυτο, ή εχει ακουσει 1μυριο φορες τις ανησυχιες καθε εγκυου, εχεις τουλάχιστον μια σοβαρη επιστημονικη γνώμη σε καθε τι σε απασχολει γυναικολογικο, και μια δικλειδα ασφαλειας. Για τα κιλα σου παντως 1,64 και 74 κιλα, οκ εισαι λιγο παραπανω αλλα δε θεωρω οτι ειναι και προς θανατο ολο αυτο ή τρελα. Δε χρειαζεται εννοω τιποτα εξαντλητικο για να χασεις πχ αλλα 5 κιλα. Σκεψου ποσα εχεις χασει. Ειδικα τωρα το επομενο διμηνο μεχρι να ξεκινησεις (μισο ιουλιο και αυγουστο δηλαδη) μα λιγα μπανια, μα λιγα φρουτα παραπανω, μα λιγο περπατημα ψιλοφευγουν). Δε στο λεει παντως επειδη αυτο ειναι το προβλημα για την εξωσωματικη απλα θελει να δημιουργησει οσο το δυνατον πιο καλες συνθηκες για την προσπαθεια. Στη διαιτα, οταν εγω ηθελα να χασω καποια στιγμη, εμενα με ειχε βοηθησει η θερμιδομετρηση. Επειδη ειμαι ανθρωπος που αγαπαει το φαι και δεν μπορουσα να ζησω με μαρουλια και κοτοπουλο καθε μερα, ετρωγα απο ολα αλλα θερμιδομετρουσα. Εχει αναλυτικες οδηγιες μεσα το βιβλιαρακι ανα ηλικια/υψος και επιθυμητο βαρος και προσλαμβανομενες θερμιδες. ΠΑρτο. Ετσι θα τρως και το λαδερο σου, και το μαγειρευτο σου, και το σουβλακι σου και ολα, αλλα θα θερμιδομετρεις. Δε σου λεω οτι θα σκας ή δε θα νιωθεις οτι αχ να ειχα αλλο ενα σουβλακι, αλλα τουλαχιστον η γευση δε θα σου λειψει ποτε! Καλη επιτυχια ευχομαι (τα φαρμακα πιθανοτερο ειναι να αλλοιωθουν απο ζεστη παρα απο χαμηλοτερη θερμοκρασια. Δεν πιστευω οτι επαθαν κατι)

Σε ευχαριστω πολυ...κανω οτι μπορω ξερω τα παντα για να το κανω σωστα απλα ειναι ψυχολογικο. Οντως η θερμιδομετρηση ειναι καλη απλα οταν στενοχωριεμαι κανω υπερφαγικα επεισοδια και ειναι σχεδον ανεξελεκτο..με τα φαρμακα πιστευω κι εγω να την εβγαλαν...θα δειξει!

Ειναι μεγαλη δοκιμασια η εξωσωματικη. Με εχει αλλαξει συθεμελα. Σφιγγω συνεχεια τα δοντια και κανω κουπι. 

Τωρα που ειχα νεα επαφη με το γιατρο με επιασε και ενας τρομος για τη 2η φορα. Στην 1η εμβρυομεταφορα ειχα πονεσει παρα πολυ εκλαιγα και κρατουσα τη νοσοκομα και ειπε οτι πονεσα γιατι εχει κλιση η μητρα. Δε θελω να το ξαναπερασω ματαια. Εστω να κανω το παιδι μου...

Βλεπω κοριτσια στην ηλικια μου που σκεφτονται ολα τα ευχαριστα μαγαζια κλαμπ θαλασσς σπουδες κι εγω εχω κολλησει στασιμη εξαιτιας της.

Τα αλλα κοριτσια λενε απαπαπ ειμαι μικρη ακομα και εγω σκεφτομαι και εγω μικρη ειμαι γτ να βασανιζομαι ετσι με αυτα αντι να τυχει ενα βραδυ οπως σε αλλες. Οχι οτι εχει να κανει με την ηλικια. Εχω μια φιλη δε καταφερε να κανει παιδακι τωρα ειναι 50.θα ηταν η καλυτερη μαμα...

Θελω να ψαξω για δουλεια με καλυτερες αποδοχες και δε μπορω γτ θα πρεπει να λειπω με την εξωσωματικη. Θελω να μπω σε πισινα φιβαμαι μη κολλησω τπτ.θελω να κανω μετακομιση δε μπορω γιατι δε γινεται να κουβαλαω μετα την εμβρυομεταφορα.  Και αλλα πολλα...Ολο μπροστα μου την εχω!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλή μου να σου πω κάτι. Επειδή σε βλέπω ότι έχεις πάθει πανικό και εκ πείρας σου λέω ότι κάποια στιγμή θα εκραγείς.

Υπάρχει κάτι (π.χ. η μετακόμιση) που θα μπορούσες να το αναβάλλεις λίγο; Επίσης μήπως για τον γάμο σου να το ξανασκεφτόσουν για τους καλεσμένους σου; Γιατί αδιάκριτοι άνθρωποι που θα σε ρωτούσαν και θα σε φέρναν σε δύσκολη θέση (ή θα σε πληγώναν όπως λες) για κάτι τόσο προσωπικό σε μία τόσο στρεσογόνα περίοδο για σένα, δε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι δίπλα σου. Συγγνώμη αν θίγω άθελά μου κάποιον. 

Κάντε τώρα τον γάμο σε πολύ στενό κύκλο και κάλεσε όλους στα βαφτίσια!!!

Υ.Γ. Τα κιλά σου δεν είναι πολλά, χάνονται τσακ μπαμ τώρα με τη ζέστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melisanthi drakouνομιζω και εσυ οπως και πολλες απο μας πολλες φορες βαζουμε τα παντα ολα στο μυαλο μας. Εσυ σκεφτεσαι τα αρνητικα που σου συμβαίνουν και δεν εστιαζεις στα θετικα. Δεν εστιαζεις στο οτι εισαι μικρη και αρα εισαι πιο δυνατος οργανισμος, δεν εστιαζεις στο οτι εχεις εναν αντρα, ενω πολλες γυναικες και ανω των 35 δεν εχουν καν συντροφο, δεν εστιαζεις στο οτι εχεις συζυγο γυναικολογο και αρα καθε προσπαθεια σου, ειναι προσεγμενη πολυ περισσότερο απο αλλων κοριτσιων, δεν εστιαζεις στο οτι εχεις μια δουλεια (με πολλα ή λιγα δεν εχει σημασια), δεν εστιαζεις στο οτι εχεις ενα σπιτι, δεν εστιαζεις στο οτι εχασες ηδη 30 κιλα κ.ο.κ. Οταν θα δεις και αυτα περαν των αρνητικων θα καταλαβεις οτι ολα σιγα σιγα θα ερθουν. Επισης νομιζω οτι καλο ειναι να μη βασανιζεις το μυαλο σου με ολα. Οκ το θεμα που σε καιει θα το σκεφτεσαι 24 ωρες σιγουρα, αλλα δε χρειαζεται μαζι με αυτο να σε αγχωνει και η μετακομιση και τα κιλα και ολα τα αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα να σου πάνε καλά @melisanthi drakou νομίζω πως εφόσον είναι μόνο η σκόνη ποιο παγωμένη δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αλλά εφόσον πήρες και στην εταιρεία όλα οκ μας είπανε το ψυγείο πρέπει να είναι στο 4. Και μην αγχώνεσαι για τα κιλά όλοι το λένε εσύ προσπάθησε μέχρι που ξέρεις εσύ τα όρια σου όχι να φτιάξεις π.χ. το βάρος και να έχεις μετά χαλιά ψυχολογία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@melisanthi drakouνομιζω και εσυ οπως και πολλες απο μας πολλες φορες βαζουμε τα παντα ολα στο μυαλο μας. Εσυ σκεφτεσαι τα αρνητικα που σου συμβαίνουν και δεν εστιαζεις στα θετικα. Δεν εστιαζεις στο οτι εισαι μικρη και αρα εισαι πιο δυνατος οργανισμος, δεν εστιαζεις στο οτι εχεις εναν αντρα, ενω πολλες γυναικες και ανω των 35 δεν εχουν καν συντροφο, δεν εστιαζεις στο οτι εχεις συζυγο γυναικολογο και αρα καθε προσπαθεια σου, ειναι προσεγμενη πολυ περισσότερο απο αλλων κοριτσιων, δεν εστιαζεις στο οτι εχεις μια δουλεια (με πολλα ή λιγα δεν εχει σημασια), δεν εστιαζεις στο οτι εχεις ενα σπιτι, δεν εστιαζεις στο οτι εχασες ηδη 30 κιλα κ.ο.κ. Οταν θα δεις και αυτα περαν των αρνητικων θα καταλαβεις οτι ολα σιγα σιγα θα ερθουν. Επισης νομιζω οτι καλο ειναι να μη βασανιζεις το μυαλο σου με ολα. Οκ το θεμα που σε καιει θα το σκεφτεσαι 24 ωρες σιγουρα, αλλα δε χρειαζεται μαζι με αυτο να σε αγχωνει και η μετακομιση και τα κιλα και ολα τα αλλα.

 

Μια χαρα τα λες εσυ...και εγω διαβαζοντας με θα με χαρακτηριζα απληστη αχαριστη ανικανοποητη.

Πραγματι ειναι πολλα τα καλα της ζωης μου και ειναι κριμα...

Υπαρχουν φορες που τα βλεπω κι εγω και ειμαι καλα αλλά άλλες στιγμές απλα δε το παλευω!

Δε με αγχωνουν τα κιλα. Με αγχωνει η σκεψη οτι αμα αποτυχω θα με κατηγορησω οτι ημουν αχρηστη να χασω 5 κιλα για να βοηθησω. Οτι δε συνεργαστηκα δλδ να κανω οτι μπορω!

Ε κανω ακομα 2-3 τσιγαρα τη μερα και νιωθω ασχημα και για αυτο αλλά.......

Aμα δε τρωω και δε καπνισω κιολας τοτε ειμαι για το φρενοκομειο :P 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Όλα να σου πάνε καλά @melisanthi drakou νομίζω πως εφόσον είναι μόνο η σκόνη ποιο παγωμένη δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αλλά εφόσον πήρες και στην εταιρεία όλα οκ μας είπανε το ψυγείο πρέπει να είναι στο 4. Και μην αγχώνεσαι για τα κιλά όλοι το λένε εσύ προσπάθησε μέχρι που ξέρεις εσύ τα όρια σου όχι να φτιάξεις π.χ. το βάρος και να έχεις μετά χαλιά ψυχολογία...

Κάπως ετσι το σκεφτομαι κι εγω να κανω μια προσπαθεια χωρις να πιεστω παρα πολυ! 

Σε ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melisanthi drakou είπε:

 

Μια χαρα τα λες εσυ...και εγω διαβαζοντας με θα με χαρακτηριζα απληστη αχαριστη ανικανοποητη.

Πραγματι ειναι πολλα τα καλα της ζωης μου και ειναι κριμα...

Υπαρχουν φορες που τα βλεπω κι εγω και ειμαι καλα αλλά άλλες στιγμές απλα δε το παλευω!

Δε με αγχωνουν τα κιλα. Με αγχωνει η σκεψη οτι αμα αποτυχω θα με κατηγορησω οτι ημουν αχρηστη να χασω 5 κιλα για να βοηθησω. Οτι δε συνεργαστηκα δλδ να κανω οτι μπορω!

Ε κανω ακομα 2-3 τσιγαρα τη μερα και νιωθω ασχημα και για αυτο αλλά.......

Aμα δε τρωω και δε καπνισω κιολας τοτε ειμαι για το φρενοκομειο :P 

 

axaxxxa, να λειπουν οι χαρακτηρισμοι. Φυσικα και οταν βιωνεις το προβλημα το διογκωνεις και δεν στεκεσαι στα θετικα, αλλα γιαυτο υπαρχουν οι αλλοι ανθρωποι για να στα θυμιζουν. Η οποια αποτυχια δεν οφειλεται ουτε στα 5 κιλα πανω ουτε στα δυο τσιγαρα. Στην ουσια ο καθε γιατρος παει να σου δημιουργησει το τελειο προφιλ για να προχωρησεις σε οποιαδηποτε προσπαθεια για να φτιαξεις το καλυτερο δυνατο περιβαλλον. Ωστοσο ολοι οι γιατροι σχεδον συμφωνουν πως απτο να γινεις τρελη και αν δε συντρεχει καποιο θεμα (πχ διαβητης) καλυτερα 5 κιλα πανω και 2 τσιγαρα παρα στο τρελοκομειο. Αλλα επειδη ειναι ολα στο μυαλο μας καμια φορα ακομα και αυτα μπορεις να τα ελεγξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

axaxxxa, να λειπουν οι χαρακτηρισμοι. Φυσικα και οταν βιωνεις το προβλημα το διογκωνεις και δεν στεκεσαι στα θετικα, αλλα γιαυτο υπαρχουν οι αλλοι ανθρωποι για να στα θυμιζουν. Η οποια αποτυχια δεν οφειλεται ουτε στα 5 κιλα πανω ουτε στα δυο τσιγαρα. Στην ουσια ο καθε γιατρος παει να σου δημιουργησει το τελειο προφιλ για να προχωρησεις σε οποιαδηποτε προσπαθεια για να φτιαξεις το καλυτερο δυνατο περιβαλλον. Ωστοσο ολοι οι γιατροι σχεδον συμφωνουν πως απτο να γινεις τρελη και αν δε συντρεχει καποιο θεμα (πχ διαβητης) καλυτερα 5 κιλα πανω και 2 τσιγαρα παρα στο τρελοκομειο. Αλλα επειδη ειναι ολα στο μυαλο μας καμια φορα ακομα και αυτα μπορεις να τα ελεγξεις.

Αχ τι ωραια που τα λες. Γιατι δεν εχει βρεθει ενας να μου τα πει ετσι;!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! Το εκτιμω αφανταστα!

Αυτο που λες μου μειωνει την πιεση ετσι πρεπει να σκεφτομαι!!! Θα το κανω φωτο να το βλεπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Αχ τι ωραια που τα λες. Γιατι δεν εχει βρεθει ενας να μου τα πει ετσι;!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! Το εκτιμω αφανταστα!

Αυτο που λες μου μειωνει την πιεση ετσι πρεπει να σκεφτομαι!!! Θα το κανω φωτο να το βλεπω!

Ετσι ειναι! Δεν τα λέω ετσι! Η κολλητη μου που ειναι και η ενδοκρινολόγος μου, μου έλεγε πως ειναι φυσικό κοπέλες που προχωράνε σε εξωσωματικές επειδή αφενός δίνουν ενα σκασμό λεφτά και αφετέρου περνάνε και ψυχολογική πίεση αλλά και σωματική με όλες αυτές τις ορμόνες, είναι απολύτως λογικό οι γιατροί τους, να προσπαθούν να δημιουργήσουν ένα οσο πιο τέλειο δυνατόν προφιλ. Ειδικά τα εύκολα γιαυτούς (πχ κιλά, ή τσιγάρο) θα στα πουν πρώτα. Ειναι και απόλυτα λογικό αν σκεφτείς ότι με αυτόν τον τρόπο θέλουν να εκμηδενίσουν τις όποιες πιθανότητες. Στην πραγματικότητα (πχ στη φυσική σύλληψη) δεν υπάρχει αυτό το τέλιο προφίλ. Ειτε καποια θα χει παραπάνω κιλά, είτε λιγότερα, είτε θα καπνίζει, είτε θα χει καποιες μαυρισμένες τιμές στις εξετάσεις της κοκ. Απλά όσο μπορούμε βοηθάμε από τη μεριά μας τις συνθήκες. Προφανώς όμως αυτό το κάνουμε ως εκεί που αντέχουμε. Διασφαλίζουμε τον εαυτό μας αρχικά και την ψυχική μας υγεία και μετά όλα τα άλλα. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...