Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κοριτσάρα μου είμαι πολύ χαρούμενη είμαι πολύ θετική ότι όλα θα πάνε καλά....Επιτέλους..  πήρα κ το γιατρό κ μόλις το άκουσε μου είπε ΜΠΡΑΒΟ😆😀😀😀😗κ στην 6 βδομάδα να πάω να με δει..Μου είπε να σηκωθώ Αλλά προσοχή ακόμα.. 😍χίλια ευχαριστώ κορίτσια μου κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας με υγιή μωράκια.. 😘🤹‍♂️🤹‍♀️

Μπράβο, είσαι έγκυος! Εννοείται προσοχή πολύ, να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς και να μην κάνεις υπέρβολες. Με το καλό Ενα γερό μωρό στην αγκαλιά σου,! 

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου επειδή θέλω να πάω να με παρακολουθήσει γιατρός στο ελενα το νοσοκομείο... δεννξερω αν πρέπει να πω όνομα έχω κάποιον που μου έχουν συστήσει..  πήρα τηλ μου είπε να πάρω κ μια σαλοσπιρ τη μέρα λόγω παλιδρομης κύησης που είχα..  τι λέτε έχετε παρόμοια εμπειρία?κ μου είπε να κλείσω ραντεβού 1 Αυγούστου..  πω πω πως θα κάνω υπομονή τόσες μέρες?

Πολλές κοπελες έχουν πάρει σαλοσπιρ και μάλιστα προληπτικά. Όλα μια χαρά θα πάνε! Ηρεμία και θετική σκέψη! Μιλά στο σπορακι σου κι αυτό θα σε ακούσει! Πες μας τα νέα σου!😊😊

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πολλές κοπελες έχουν πάρει σαλοσπιρ και μάλιστα προληπτικά. Όλα μια χαρά θα πάνε! Ηρεμία και θετική σκέψη! Μιλά στο σπορακι σου κι αυτό θα σε ακούσει! Πες μας τα νέα σου!😊😊

Ευτυχώς που με ηρέμητε σε πολλά θέματα... Ναι όντως ηρεμία κνθετικη σκέψη..  μιλάω στο σπορακι μου να με ακούσει για να θέλει να μείνει εδώ...χαχαχα εννοείται θα ενημερώσω μόλις πάω γιατρό ελπίζω όλα καλά να καλά...🤗🤗🤗🤗

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου να είναι γερό και όλα να πάνε καλά στη ζωή του και σε όλες τις άλλες εδώ μέσα ότι καλύτερο και μόνο χαρές.εχω να μπω περίπου 10 μήνες.εγω εκείνο το μωράκι που μετρούσα την χορικά μονάδα μονάδα και που θα ήταν περίπου σαν το δικό σου το έχασα.δεν θα γράψω γι'αυτό γιατί οποία το έχει ζήσει ξέρει και οποια δεν το έχει ζήσει να μην το ζήσει ποτέ εύχομαι.8 μήνες  περίπου την αποβολή και ενώ ήμουν έτοιμη να κάνω καινούργια προσπάθεια εξωσωματικής και περίμενα να μου έρθει περίοδος...δεν ήρθε ποτέ!!!είμαι έγκυος με φυσική σύλληψη η χαρά μου αλλά και ο φόβος μου είναι στο ίδιο επίπεδο.ειμαι 12 εβδομάδων προχτές το βράδυ είχα αιμορραγία και τώρα είμαι στο νοσοκομείο όλα δείχνουν να πάνε καλά είχα μια μικρή αποκόλληση.θελω να πω σε όλες όσες έχετε κάνει μωράκι να το χαίρεστε να σας ζήσει και σε όλες εμάς που δεν έχουμε ακόμη και περιμένουμε είτε να γεννήσουμε είτε να μείνουν εκγυουλες εύχομαι τα καλύτερα...
    • Κοιτα, τώρα που προσέχω τη διατροφή μου λόγω διαβήτη, βλέπω πως η ζυγαριά μόνο ανεβαίνει.. κ έχω διαβασει πως σ αυτή τη φάση παίρνουμε μισό κιλό την εβδομάδα..  οποτε ελπιζω ο,τι βάρος παίρνω από δω κ πέρα να ναι των μωρών κ να χαθεί εύκολα! Αλλά εντάξει, λέω ποσο βάρος να πάρω πια από δω κ πέρα.. Κ 5 κιλά να πάρω, τι να κάνουμε... σ αυτή τη φάση με αγχώνουν αλλα! Κ όσον αφορά το βάρος με νοιάζει να τρέφομαι σωστά για τα μωρά.. ας κάνουμε γερά μωρά τώρα που πλησιάζουμε στο τέλος κ τα κιλά θα χαθούν... 
    • Κι εγώ απ τη μια λέω σιγά θα τα χάσω, απ την άλλη βαριέμαι τη διαδικασία μετά 😂
    • Μμμμ αν σκεφτείς ότι κοντεύω τα 90 κιλά.... 😱🐷
    • Καλημέρα σε όλη την ομάδα! Αποφάσισα και εγώ να πω την δική μου εμπειρία που γνωρίζουν ή έζησαν την ίδια περίπτωση εγκυμοσύνης με εμένα... Με τελευταία περίοδο 10/9 ,κύκλο 32 ημερών και καθυστέρηση 10 ημερων αποφάσισα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης και επιτέλους βγήκε θετικό! Κάνω πρώτη χοριακη με τιμή 265 κ ο γιατρός μου συνέστησε να ξεκινήσω φυλλικό οξυ και να κάνω μια δεύτερη χοριακη μετά από 2 ημέρες για να δούμε αν διπλασιάστηκε.η δεύτερη χοριακη βγαίνει 482.25. Συνεχίστηκαν όλα καλά και πάω για τον πρώτο υπέρηχο σε μια συνεργάτη του λογω του ότι έχει πολύ καλό μηχάνημα υπερήχου.κανουμε το πρώτο υπέρηχο και βλέπουμε μόνο σάκο και λεκιθικο ασκο. Η γιατρός μου λέει ότι λογικά είναι καθυστερημένη σύλληψη γιατί δεν φαίνεται έμβρυο και μου ζήτησε να κάνω μια χοριακη κ να με δει σε μια βδομάδα παλι. Βάσει κύκλου ήμουν 8 εβδομάδων όμως κανονικά ήμουν 5.5 εβδομάδων όταν εκανα τον πρώτο υπέρηχο. Οι επόμενες χοριακες ήταν 16.000 και 23.265 αντίστοιχα. Στον δεύτερο, 6εμδομαδων κ 6 ημερών ευτυχώς βλέπουμε και έμβρυο 7.9 χιλιοστά μου λέει! Όλα καλά κ ωραία ομως δεν ακουσαμε καρδουλα. Αυτή λέει ότι κανονικά ακούμε από 5.5 εβδομάδων..τρομάζω...μιλάω με τον γιατρό κ μου λέει ότι καρδιά ακούμε από 7 εβδομαδων και μετά..να μην σας κουράζω η γιατρός του υπερήχου μου λέει να κάνω μια χοριακη Παρασκευή και να πάω για υπέρηχο την ίδια μέρα αν δω κάτι περίεργο αλλιώς την Δευτέρα..κάνω 2 χοριακες Τετάρτη 59.050 και εχθές πέφτει λίγο στο 55.685...παθαινω σοκ κ πάω για υπέρηχο.. 7 εβδομάδων δεν ακούει καρδιά κ μου λέει ότι πρόκειται για παλινδρομη και χρειάζομαι αποξεση...μιλάω με τον γιατρό μου κ μου λέει αν δεν το δω εγώ δεν πιστεύω τίποτα...το θέμα είναι το εξής αν γνωρίζετε ή αν σας έχει τύχει: αν πρόκειται ο τέως για παλινδρομη δεν έπρεπε να έχω συμπτώματα: πόνους, αιμορραγία η έστω να ξεπρηστει το στήθος; Και δεύτερον αν ήταν όντως παλινδρομη θα μεγάλωνε έστω κ λίγο το έμβρυο;; Γιατί από 7.9 χιλιοστά πήγε 8.1.. κ κάτι τελευταίο...εσεις ποτέ ακούσατε καρδούλα;;;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα ..
  • Νέες συζητήσεις