Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαμπαροσκοπιση


Stafilenia

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΜΠΑΡ.ΕΝΔ\ΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ARVEKAPT .

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΤΗΝ 3 ΕΝΕΣΗ ΕΠΙΣΚΕΦΤΙΚΑΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ

"ΕΊΣΑΙ  ΈΓΚΥΟΣ "?????????

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ.!!!!!

ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ  ΤΟ ΣΥΖΗΤΉΣΟΥΜΕ. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......,☹☹☹

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2018 at 10:50 ΜΜ, ο/η Stafilenia είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΜΠΑΡ.ΕΝΔ\ΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ARVEKAPT .

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΤΗΝ 3 ΕΝΕΣΗ ΕΠΙΣΚΕΦΤΙΚΑΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ

"ΕΊΣΑΙ  ΈΓΚΥΟΣ "?????????

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ.!!!!!

ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ  ΤΟ ΣΥΖΗΤΉΣΟΥΜΕ. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......,☹☹☹

 

Συγνώμη δεν κατάλαβα είσαι έγκυος είσαι από πρόσφατη λαμπαροσκοπηαη και θεραπεία αβερκαπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2018 at 9:50 ΜΜ, ο/η Stafilenia είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΜΠΑΡ.ΕΝΔ\ΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ARVEKAPT .

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΤΗΝ 3 ΕΝΕΣΗ ΕΠΙΣΚΕΦΤΙΚΑΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ

"ΕΊΣΑΙ  ΈΓΚΥΟΣ "?????????

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ.!!!!!

ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ  ΤΟ ΣΥΖΗΤΉΣΟΥΜΕ. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......,☹☹☹

 

Κοιτα θεωρητικα μετα την τελευταια ενεση κανεις ωορρηξια οποτε θεωρητικα μπορει να μεινεις εγκυος.Εχω ακουσει περιπτωσεις γυναικων που εμειναν κατευθειαν αλλα δεν ειναι ο κανονας.τι ακριβως σε προβληματιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2018 at 3:17 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Απλώς ήθελα να έχω μια εικόνα κατά ποσό συχνό είναι αυτό το γεγονός.

οχι δεν είμαι έγκυος ........☹️Ακόμα.....,!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/7/2018 at 12:45 ΜΜ, ο/η Stafilenia είπε:

Στις 14/7/2018.......

Παντως να ξες περιοδος θα αργησει να σου ερθει.Φανταζομαι στο πε ο γιατρος σου.Εμενα μου ρθε 67μερες μετα την τελευταια ενεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το ξέρω

Σήμερα έκανα και την τελευτεα ένεση....

Είναι ένα θεμα(ψυχολογικο)αυτη την περίοδο χωρίς περίοδος

Πιστεύω θα αντέξω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stafilenia είπε:

Ναι το ξέρω

Σήμερα έκανα και την τελευτεα ένεση....

Είναι ένα θεμα(ψυχολογικο)αυτη την περίοδο χωρίς περίοδος

Πιστεύω θα αντέξω.....

Εγω επρεπε να κανω 3μηνιαιες αλλα εκανα 1.Αρνηθηκα να κανω τις υπολοιπες.Εψαξα λιγο τις παρενεργειες και επειδη με τη μια ενεση ημουν σα φυτο δεν εκανα τις αλλες και παλι εμεινα 3μηνες χωρις περιοδο οποτε νομιζω οτι εκανα τη σωστη επιλογη.Εγω δε μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι και ειχα τρομερες ζαλαδες.Δε γινεται να ζεις σα φυτο 3-4μηνες.Εσυ εκανες λαπαροσκ για ενδομητριωση λογω υπογονιμοτητας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσπαθώ για παιδί 8 χρόνια έχω κάνει 2 εξοσωματικες έχω περάσει από πόλους γιατρούς και κανένας μέχρι πριν τον τελευταίο(γιατρο)Δεν μου είπε ότι απλά είχα ενδομητρίωση.οχι σε βαριά μορφή αλλά είχα......και έκανα λαμπαροσκοπιση  είχα εστιες  λίγο πολύ παντού (Όχι κακοιθης)Εκτός από την μήτρα.και τώρα κάνω 3ΜΗΝΕΣ θεραπεία αλλά στους 6 ΜΗΝΕΣ εάν δεν μείνω εγκυος  μόνη μου θα κάνω μάλλον εξοσωματικη γιατί η ενδομητρίωση ξανά παρουσιάζεται μετά από κάποιο διάστημα.....ΑΥΤΑ!!!!!!!!!τα λίγα....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stafilenia είπε:

Εγώ προσπαθώ για παιδί 8 χρόνια έχω κάνει 2 εξοσωματικες έχω περάσει από πόλους γιατρούς και κανένας μέχρι πριν τον τελευταίο(γιατρο)Δεν μου είπε ότι απλά είχα ενδομητρίωση.οχι σε βαριά μορφή αλλά είχα......και έκανα λαμπαροσκοπιση  είχα εστιες  λίγο πολύ παντού (Όχι κακοιθης)Εκτός από την μήτρα.και τώρα κάνω 3ΜΗΝΕΣ θεραπεία αλλά στους 6 ΜΗΝΕΣ εάν δεν μείνω εγκυος  μόνη μου θα κάνω μάλλον εξοσωματικη γιατί η ενδομητρίωση ξανά παρουσιάζεται μετά από κάποιο διάστημα.....ΑΥΤΑ!!!!!!!!!τα λίγα....?

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!Εγω εχει 3μηνες που τελειωσα με ενεσεις και ηρεμησα χααχα.Θα μεινεις εγκυος σιγιυρα μην αγχωνεσαι.Δυστυχως ανα πασα στιγμη μπορει να ξαναβγει η ενδομητριωση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/7/2018 at 3:18 ΜΜ, ο/η Stafilenia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.......Εσύ για ποιο λόγο εκανες ενεσεις? αν επιτρέπεται....!

Εγω μπηκα να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και μου βρηκαν ενδομητριωση.Οποτε μοθ ειπαν να κανω 3 μηνιαιες ενεσεις.Εκανα μια!!!Αρνηθηκα να κανω τις αλλες και λογους παρενεργειων και γιατι το εψαξα λιγο το θεμα και ειδα οτι τελικα οι ενεσεις δεν ειναι θεραπεια.Σε καλυπτουν μονο για οσο καιρο τις κανεις και δεν εχεις περιοδο.Μετα ανα πασα ωρα μπορει να επιστρεψει η ενδομητριωση.Οποτε αποφασισα οτι δε θελω να το κανω αυτο με τις ενεσεις στον εαυτο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...