Μετάβαση σε περιεχόμενο
NIKOLETA1

Δωρεαν σεμιναρια ανωδυνου τοκετου και θηλασμου

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, μηπως ξερετε πού πρεπει να αποτανθω για δωρεαν μαθηματα- σεμιναρια ανωδυνου τοκετου και θηλασμου?Μενω στην Αθήνα. Σας ευχαριστω!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!! Εγω εκανα στο Ελενα κ μπορω να πω πως εμεινα εκπληκτη!! Ειδικα του τοκετου, υπεροχα!! Παιρνεις τηλ κ σου λεν αυτοι ποια βδομαδα πρεπει να πας κ εχει διαφορα τμηματα αναλογα με το αν σε βολευει σκ ή καθημερινες. Ειναι 8 ωρες τα μαθηματα τοκετου, 2 του θηλασμου κ 2 της λοχειας. Δε χρειαζεται να γεννησεις στο ελενα για να παρακολουθησεις..

Με το καλο!!

• Like 1

Επισης να σου πω πως ο,τι μαθηματα εχω ακουσει απο ιδιωτικα νοσοκομεια, ειναι ολα μια ξεπετα. Για μενα διαλεξε αναμεσα στου ελενα κ της φαιναρετης (που δν τα εχω παρακολιυθησει, αλλα ακουγονται πολυ καλα λογια!!)

Να ρωτήσω κι εγώ κατι; αυτά τα μαθήματα απευθύνονται και σε όσες πάνε για vbac? Ή υπάρχουν ξεχωριστά τμηματα; Ή δεν προβλέπονται καθόλου; 

στις πριν 3 ώρες, ο/η asda είπε:

Να ρωτήσω κι εγώ κατι; αυτά τα μαθήματα απευθύνονται και σε όσες πάνε για vbac? Ή υπάρχουν ξεχωριστά τμηματα; Ή δεν προβλέπονται καθόλου; 

Τι ειναι το vbac??

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Τι ειναι το vbac??

Φυσιολογικός τοκετός έπειτα από καισαρική.. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η asda είπε:

Φυσιολογικός τοκετός έπειτα από καισαρική.. 

Παντως η μαια που κανει τα μαθηματα στο Ελενα (η οποια ειναι φοβερα περιγραφικη) γεννησε πρωτα με καισαρικη κ επειτα φυσιολογικα!! Κ εφερνε πολλες φορες σαν παραδειγμα τον εαυτο της!!

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παντως η μαια που κανει τα μαθηματα στο Ελενα (η οποια ειναι φοβερα περιγραφικη) γεννησε πρωτα με καισαρικη κ επειτα φυσιολογικα!! Κ εφερνε πολλες φορες σαν παραδειγμα τον εαυτο της!!

Τέλεια! Τότε θα το ψάξω κι εγώ όταν είναι η ώρα. Ευχαριστώ Πολύ!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Όχι δε νομιζω μόνο που στην επόμενη προσπάθεια δε σας ειπα θα τα βάλω κ τα τρία!αααα επίσης αδιαθετησα μπραβο μου νωρίς νωρίς.
    • ετσι πηγα στον αιματολογο αλλα καταλαβα οτι ηθελε να με πεταξει εξω. αχαχχαχαχα. ΜΑζευε ομως αποριες, καλυτερο ειναι να τα λυνεις ολα. ΘΑ δεις και αιματολογο ή καποια αλλη ειδικοτητα?
    • Άμα δεις το τετράδιο μου κάθε μέρα που μου έρχεται μία απορία τη γράφω,θα μπω λοιπόν στο γραφείο κ θα του πω εχω κάνει μία ενδελεχή και εμπεριστατωμένη μελέτη,πες μου κι άλλα να τα σημειωσω να τα πω.
    • Καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Θεωρώ όμως ότι προτρέχεις. Η χοριακη σου είναι μια χαρά, πιστεύω πως χρειάζεται επανάληψη στις δύο μέρες στο ίδιο μικροβιολογικο για να δεις ότι θα διπλασιαστεί. Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι τον υπέρηχο της Πέμπτης οκ. Καρδιά δεν θα ακούσετε γιατί είναι πολύ νωρίς. Επίσης είναι πολύ νωρίς για να έχεις βάλει κιλά λόγω της εγκυμοσύνης. Για τα κιλά και την γέννα έχω να σου πω πως γέννησα στον έβδομο μήνα και ήμουν 101 κιλά και δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Ωστόσο νιώθω ότι η κοιλιά μου είναι λίγο πιο έντονη απ ότι πριν, αν και σε όλη την εγκυμοσύνη έχασα κιλά και δεν πήρα. Όμως μακάρι να είχα το μωρό μου εδώ αγκαλιά μου και ας είχα περιττά κιλά, ας είχα χαλάρωση, ραγάδες, κουράση κτλ. Για αυτό σου εύχομαι να έχεις σε εννιά μήνες αγκαλιά ένα γερό μωρό, και ας έχεις "ξεχειλωσει".   
    • Γιατί μου εξέτασαν κ τίποτα;τα βασικά ορμόνες σαλπιγγογραφια κ σπέρμα δεν έχω ψάξει κάτι άλλο.βασικα δεν το κάνω από άγχος πρέπει να γίνει για να μπει ένα τέλος.
  • Νέες συζητήσεις