Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια καλημερα! Πριν 2 χρόνια περίπου μου εμφανίστηκε ένας πόνος κατα την διάρκεια της επαφής χωρίς όμως να είναι έντονος. Ο τότε Γυναικολόγος μου,είπε ότι ήταν θέμα ευερεθιστου εντέρου. Επισκεφτηκα έναν άλλο γυναικολόγο άσχετο για μια δεύτερη γνώμη κ μου είπε πως ειναι σαλπιγγιτιδα και μου έγραψε 3 αντιβιωσεις τις οποίες και δεν πήρα καθώς ο δικός μου γυναικολόγος έκρινε λανθασμένο το αποτέλεσμα. Μετά από ένα χρόνο επισκέφτηκα άλλον γυναικολόγο οποίος δεν μου βρήκε τπτ το ανησυχητικό. Ο γυναικολόγος στον οποίο έχω πλέον καταλήξει πριν 2 μήνες που έκανα κολπικό υπερηχο μου είπε πως στο σημείο που πονάω φαίνεται να είναι η σάλπιγγα λίγο πιο διογκωμενη από κάποια ίωση που μπορεί να έχω περασει αλλά δεν υπάρχει κανένα θέμα ούτε υπάρχει λόγος αγωγής προς το παρόν . Το πρόβλημα είναι πως τώρα πονάω αρκετά ακόμα και χωρίς επαφή. Υπάρχει περίπτωση να είναι τελικά σαλπιγγιτιδα και να μην την είχαν πάρει χαμπάρι!?? Κάποια που να έχει καποιο παρομοιο θέμα? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κοριτσια με τ καλό τ μωράκια σας. Δεν κάνουν όλοι οι γιατροί χωριά ραντεβού για ντομπλερ γτ τ κάνουν οι ίδιοι σε κάθε εξέταση. Κ γω δ είχα χωριά ραντεβού για ντομπλερ άλλα κάθε φορά στο φύλλο με τις μετρήσεις π μ έδινε έγραψε κ τις μετρήσεις ντομπλερ. Οπότε ρωτήστε τ γιατρό σας αλλά μην σας πιάνει τρελό αγχος γι αυτό τ λογο.
    • Καλησπερα! Εγω σημερα ειμαι στην 25η μερα με κυκλο 29 ημερων και κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μην κανω τεστ. Πρωτη φορα σαυτην την προσπαθεια χρησιμοποιησα τεστ ωορρηξιας.. με εχει φαει η αγωνια οι εγκυες του νοεμβρη ποιες ειναι;;;;;
    • Στο Google πάτα. Απλά για να δεις τα παραδείγματα που έχει. Γενικά ξεκινάς 1η ημέρα περιόδου, πρωινή από το στόμα μέτρηση, Κ μετράς κάθε μέρα. Έως όταν κάνεις ωορρηξια που θα είναι η μικρότερη θερμοκρασία. Κ μετά από 2-3 μερούλες θα δεις να ανεβαίνει κ έτσι το θερμοδιάγραμμα θα χει 2 φάσεις φάση με λιγότερες θερμοκρασίες που θα είναι αυξημένες. Κ η 2η φάση, δηλ μετά την ωορρηξια που θα είναι υψηλές. Εμένα πχ 35,8 είχα ωορρηξια. Μετά ανέβηκε 36,5. Κάπως έτσι. Και βλέπεις οι αυξημένες τιμές να είναι μέχρι 12.ν είναι παραπάνω είσαι έγκυος,κ είναι συνεχώς αυξανόμενες.. Αν είναι κάτω από 10 ορμονική διαταραχή. 
    • Θα το νιώσεις ειδικά ανάσκελα απλά πολύ απαλά! Εγώ άρχισα δειλά δειλά κάτι να νιώθω 16η σα φτερούγισμα κ σιγά σιγά το σιγουρεψα επειδή το ένιωθα κάθε μέρα κ τώρα στη 19η το νιώθω πιο έντονα, σα πολύ απαλές κλωτσιές! Αλλά το ένιωσα αρκετά νωρίς. Συνήθως γύρω στην 20-21 λένε! Μην ανησυχείς! Με το καλό!!!
    • Ρε ό,τι επρεπε θα στο εκανε λεμε Λοιπον, για να ανασκουμπωνομαστε παντως. Εσυ μεθαυριο εκλεισες ραντεβου; Πιστευω θα ηρεμησεις πολυ. Δεν ειμαι φαν των ατελειωτων εξετασεων, αλλα πιστευω οτι στις αγχωμενες κανει καλο στο τελος, να χουν τσεκάρει 5 βασικα σημεια που θεωρουν ότι οντως μπορει να επηρεασουν καπου, και να ξερουν που πατανε και που βρισκονται. Θα νιωσεις ανακουφιση.
  • Νέες συζητήσεις