Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα ότι έρχεται ο τοκετός!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η tatouska είπε:

Βλέπεις τι τραβάω η καψερή?? Από την απόρριψη που έφαγα είδα στον ύπνο μου σήμερα ότι ο άντρας μου λέει είχε άλλα δύο παιδιά με δύο άλλες εκ των οποίων η μία ήταν η μέλλουσα νονα!!! Πρέπει να γεννήσω ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ! χαχαχαχαχαχαχ!

Κατι παίζει με αυτά τα όνειρα!!! Και εγω τα βλεπω και μου εχουν πει άλλες δυο μαμάδες για αυτά!!! 

Αυτο για το σεξ και εμενα το ίδιο κάνει!! Απο οταν μπήκα στον 4ο που αρχησε να φαίνεται η κοιλιά μου, μόνο για αγκαλια με πλησιάζει!! Υπομονηηηηηη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα η μαία μου έχει πει για σεξ χωρίς προφύλαξη (και νωρίτερα να κάνεις δεν έχεις θέμα πρόωρου τοκετού γιατί δεν έχουν σχηματιστεί ακόμα οι υποδοχείς για την ωκυτοκίνη οπότε δεν προξενεί κάτι), στον 9ο οι υποδοχείς είναι πάρα πάρα πολλές οπότε χώνεται η ωκυτοκίνη όπου μπορεί και βοηθάει να ξεκινήσει ο τοκετός... Αλλά ρε κορίτσια κι εμένα που κοντεύει η ώρα να ξεκινήσουν οι "αγαπούλες", για να σας πω την αλήθεια μου έρχεται κάπως με την κοιλιά στο στόμα και το μωρό εκεί κάτω... ξέρω ότι είναι οκ ιατρικά, αλλά με ξενίζει σα σκέψη αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κι εμένα η μαία μου έχει πει για σεξ χωρίς προφύλαξη (και νωρίτερα να κάνεις δεν έχεις θέμα πρόωρου τοκετού γιατί δεν έχουν σχηματιστεί ακόμα οι υποδοχείς για την ωκυτοκίνη οπότε δεν προξενεί κάτι), στον 9ο οι υποδοχείς είναι πάρα πάρα πολλές οπότε χώνεται η ωκυτοκίνη όπου μπορεί και βοηθάει να ξεκινήσει ο τοκετός... Αλλά ρε κορίτσια κι εμένα που κοντεύει η ώρα να ξεκινήσουν οι "αγαπούλες", για να σας πω την αλήθεια μου έρχεται κάπως με την κοιλιά στο στόμα και το μωρό εκεί κάτω... ξέρω ότι είναι οκ ιατρικά, αλλά με ξενίζει σα σκέψη αρκετά...

Και εγώ καπως ένιωθα, αλλά το ξεπερνούσα... χαχαχαχαχαχα

Πάντως λένε ότι οι ορμόνες που πλημμυρίζουν τον οργανισμό μετά, κάνουν το μωρό να νιώθει υπέροχα!! (δεν μου κάνει εντύπωση ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

Κι εμένα η μαία μου έχει πει για σεξ χωρίς προφύλαξη (και νωρίτερα να κάνεις δεν έχεις θέμα πρόωρου τοκετού γιατί δεν έχουν σχηματιστεί ακόμα οι υποδοχείς για την ωκυτοκίνη οπότε δεν προξενεί κάτι), στον 9ο οι υποδοχείς είναι πάρα πάρα πολλές οπότε χώνεται η ωκυτοκίνη όπου μπορεί και βοηθάει να ξεκινήσει ο τοκετός... Αλλά ρε κορίτσια κι εμένα που κοντεύει η ώρα να ξεκινήσουν οι "αγαπούλες", για να σας πω την αλήθεια μου έρχεται κάπως με την κοιλιά στο στόμα και το μωρό εκεί κάτω... ξέρω ότι είναι οκ ιατρικά, αλλά με ξενίζει σα σκέψη αρκετά...

Σε καταλαβαίνω! Η αλήθεια είναι ότι και μένα δεν μου πολυβγαίνει.. Και φυσικά δεν αισθάνομαι και καθόλου σέξυ... το αντίθετο θα έλεγα!! Η φάλαινα κι ο κυνηγός θα παίξουμε σε λίγο! χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Σε καταλαβαίνω! Η αλήθεια είναι ότι και μένα δεν μου πολυβγαίνει.. Και φυσικά δεν αισθάνομαι και καθόλου σέξυ... το αντίθετο θα έλεγα!! Η φάλαινα κι ο κυνηγός θα παίξουμε σε λίγο! χαχαχα!

ελαααααααααααα!!! διαφωνώ!!! θεωρώ ότι η εγκυμοσύνη μας κάνει πολύ σεξυ και οι περισσότεροι άντρες συμφωνούν με αυτό!

Μην ξεχνάμε οτι το σέξυ στην γυναίκα ειναι συνυφασμένο με τα στοιχεία που προσδίδουν γονιμότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

ελαααααααααααα!!! διαφωνώ!!! θεωρώ ότι η εγκυμοσύνη μας κάνει πολύ σεξυ και οι περισσότεροι άντρες συμφωνούν με αυτό!

Μην ξεχνάμε οτι το σέξυ στην γυναίκα ειναι συνυφασμένο με τα στοιχεία που προσδίδουν γονιμότητα

Αχ ωραία τα λες!! Αλλά τώρα που δεν μπορώ ούτε από τον καναπέ να σηκωθώ χωρίς γερανό, το σεξ μου φαίνεται ακόμη πιο δύσκολο! Για κασκαντέρ!

Κορίτσια πάντως το νιώθω... έρχεται.. χθες είχα πόνους όλη μέρα! Σήμερα πάλι δεν έχω, αλλά σα  να νιώθω ότι ε ε ε ε ε ερχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Αχ ωραία τα λες!! Αλλά τώρα που δεν μπορώ ούτε από τον καναπέ να σηκωθώ χωρίς γερανό, το σεξ μου φαίνεται ακόμη πιο δύσκολο! Για κασκαντέρ!

Κορίτσια πάντως το νιώθω... έρχεται.. χθες είχα πόνους όλη μέρα! Σήμερα πάλι δεν έχω, αλλά σα  να νιώθω ότι ε ε ε ε ε ερχεται!

Με το καλό!!!!!!!!

Καλή λευτεριά να έχεις κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Με το καλό!!!!!!!!

Καλή λευτεριά να έχεις κορίτσι μου!!!

Σ'ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυυυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με ένα πόνο και με ένα γερό παιδί!Εγώ δεν είχα συγκεκριμένα σημάδια μέρες πριν. Γενικά από λίγο πριν μπώ στο μήνα μου είχα συσπάσεις αλλά χωρίς πόνο. Την προηγούμενη μέρα του τοκετού άρχισα να έχω συσπάσεις με ελαφρύ πόνο από το πρωί. Όσο περνούσαν οι ώρες έρχονταν πιό συχνά και πονούσα πιο πολύ. Το βράδυ άρχισαν οι πόνοι αρκετά έντονοι κάθε 10 με 15 λεπτά δε θυμάμαι καλά. Το επόμενο πρωί πήγα στο νοσοκομείο όπου έσπασαν τα νερά (μόνα τους δε μου τα σπάσανε) και το βράδυ γέννησα φυσιολογικά.Αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@tatouska τι έγινε;; Γέννησες κοπέλα μου;;

Κάτι μου λέει, πως ναι.....

Μακαρι να πηγαν όλα καλά1

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2018 at 1:30 ΜΜ, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Κάτι μου λέει, πως ναι.....

Μακαρι να πηγαν όλα καλά1

 

Γεια σας κορίτσια! Γέννησα 11/7 τελικά.  Πήγα με ραντεβού και πρόκληση. Μετά από πολλές ώρες και μηδέν σχεδόν διαστολή αποφασίσαμε και έκανα καισαρική. Δεν πειράζει...χαλάλι! Η μπέμπα μας βγήκε υγιέστατη και 3.420γρ! Ήμουν λίγο σα να με πάτησε τραίνο για 2-3 μέρες αλλά δεν πειράζει. Εν τέλει πήγαν όλα καλά! Τώρα έχουμε επιστρέψει σπίτι και βρίσκουμε τους ρυθμούς μας με τον άντρα μου! Όλα καλά! Εύχομαι σε όλες με έναν πόνο κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Γεια σας κορίτσια! Γέννησα 11/7 τελικά.  Πήγα με ραντεβού και πρόκληση. Μετά από πολλές ώρες και μηδέν σχεδόν διαστολή αποφασίσαμε και έκανα καισαρική. Δεν πειράζει...χαλάλι! Η μπέμπα μας βγήκε υγιέστατη και 3.420γρ! Ήμουν λίγο σα να με πάτησε τραίνο για 2-3 μέρες αλλά δεν πειράζει. Εν τέλει πήγαν όλα καλά! Τώρα έχουμε επιστρέψει σπίτι και βρίσκουμε τους ρυθμούς μας με τον άντρα μου! Όλα καλά! Εύχομαι σε όλες με έναν πόνο κορίτσια!!!!

συγχαρητηρια!!! Να σου ζησει το καρκινακι η μπουμπου σου! Καλοτυχη να ειναι και γερη και ευχομαι καλη προσαρμογη πλεον στους ρυθμους σας! Αντε και στα δικα μας οι λευτερες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια περιμένω...έχω λίγο άγχος τα βραδιά δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα τις 3 ,4 τελευταίες μέρες..είμαι 37και 6 έχω λίγα πονάκια αλλά όχι κάτι συχνό..και συσπάσεις έχω αλλά και αυτές δεν είναι πολύ συχνές...λίγο το στήθος μου νιώθω πιο πρησμένο από πριν...για να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tatouska να σου ζήσει η μπουμπουκα. Εννοείτε δεν έγινε και τίποτα που έκανες καισαρική, σημασία εχει να είστε καλα!!!! Εύχομαι καλή ανάρρωση και να είστε παντα γερές και δυνατές!!!

κοριτσια και εγω περιμένω πλέον 37 εβδ.ομαδων ακριβώς πλέον, δεν είχα παει τόσο στην πρώτη εγκυμοσύνη και τωρα ζορίζομαι... πολυ ζέστη ρε κορίτσια.. και μια που ειμαι και στο κατάλληλο τοπικ, για πείτε μου την γνώμη σας. Εχω Τρίτη μέρα συνεχόμενη συσπάσεις, ψευδοσυσπασεις θα έλεγα γιατι ειναι φουλ ακανόνιστες, παρόλα αυτά λιγο επώδυνες.. την Κυριακή πήγα στο νοσοκομείο μου έκαναν κορδέλα και είδαν τον τράχηλο και είπαν οτι δεν εχει καθόλου διαστολή.. σήμερα όλη μέρα γεμίζει το εσώρουχο μου ενα διαφανές υγρό λες και το έβρεξα. Παίζει να έσπασαν νερά? Και αν έσπασαν, υπάρχει περίπτωση να μην κάνω συσπάσεις κανονικές ή να μην βγάλω αίμα, ή γενικώς να μην εχω αλλο σύμπτωμα και να πάθει τίποτα το μωρο? Πχ αφυδάτωση και να ..........??? Ή παντα ακολουθεί και κάποιο σύμπτωμα πχ αιμορραγία ή ωδίνες ή οτιδήποτε αλλο?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...