Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα ότι έρχεται ο τοκετός!


Recommended Posts

Γεια σας βρε κορίτσια!

Είμαι σήμερα 38+1 και αναρωτιέμαι αν υπάρχουν τίποτα συμπτώματα που προμηνύουν ίσως ότι ο τοκετός είναι προ των πυλών (στις επόμενες 2-3 μέρες δλδ).

Εχω κουραστεί λίγο (δύσπνοια, πόνοι στη λεκάνη, πόνοι χαμηλά επειδή η μπέμπα είναι εντελώς κάτω και ...καταλαβαίνετε..), δεν μπορώ να κοιμηθω..γενικά λίγο δύσκολα τα πράγματα. 

Πείτε μου εμπειρίες δικές σας όταν αποφάσισε να έρθει ο πελαργός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μανουλα, 

εγω γεννησα 38+2 .. 

ισως να ειχα γεννησει και αργοτερα αν δεν εκανα τοοοσεσσσς δουλειες και περπατημα ( Επίτηδες  ημουν  Ανυπομονη ) 

εμενα μου εσπασαν τα νερα και πηγα νοσοκομειο νυχτα !! 

ειχα συσπασεις αλλα καθολου πονους - μετα καναμε προκλιση και γεννησα φυσιολογικα μετα απο 26 ωρες ! 

τις τελευταιες 4-5  μερες πριν σπασουν τα νερα ειχα  Παχύρρευστη βλέννη 

την ημερα που εσπασαν τα νερα ειχα λιγα ροζουλι υγρα !! 

με το καλό να υποδεχτεις το μικρακι σου και σου ευχομαι με Εναν Πόνο !! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η stergiou είπε:

γεια σου μανουλα, 

εγω γεννησα 38+2 .. 

ισως να ειχα γεννησει και αργοτερα αν δεν εκανα τοοοσεσσσς δουλειες και περπατημα ( Επίτηδες  ημουν  Ανυπομονη ) 

εμενα μου εσπασαν τα νερα και πηγα νοσοκομειο νυχτα !! 

ειχα συσπασεις αλλα καθολου πονους - μετα καναμε προκλιση και γεννησα φυσιολογικα μετα απο 26 ωρες ! 

τις τελευταιες 4-5  μερες πριν σπασουν τα νερα ειχα  Παχύρρευστη βλέννη 

την ημερα που εσπασαν τα νερα ειχα λιγα ροζουλι υγρα !! 

με το καλό να υποδεχτεις το μικρακι σου και σου ευχομαι με Εναν Πόνο !! 

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!! Σήμερα είμαι 38+2. Αλλά τίποτα ακόμη... Από όλα αυτά που είπες ότι είχες εγώ τίποτα! και τι περπάτημα έχω ρίξει και τι δουλειές και μαγειρέματα και γλυκά έχω φτιάξει!! Εχω όμως μεγάλη δυσφορία ρε παιδί μου. Αισθανομαι έτοιμη να εκραγώ!! Αύριο πάω γιατρό. Ίσως του πω από Δευτέρα να το επιταχύνουμε λίγο γιατί δεν την παλεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @tatouska! Εύχομαι εύκολο και γρήγορο τοκετό και ένα υγιές μωράκι! Οι πρωτότοκες από όσο γνωρίζω σπάνια σπάνε τα νερά τους με φυσικό τρόπο. Εγώ έκανα πρόκληση στις 39+2 και λόγω μη εξέλιξεις του τοκετού έκανα καισαρική στις 39+3. Μακάρι εσύ να  μην περιμένεις 24 ώρες για να πάρεις στην αγκαλιά το μωράκι σου όπως εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να την πάρεις στην αγκαλιά σου την μπεμπούλα σου!!!

Να μην βιαστείς καθόλου! Καταλαβαίνω την δυσφορία σου, αλλά αν βιαστείς μπορεί να μην καταφέρεις να ζήσεις ενα φυσιολογικό τοκετό και να υποβληθείς σε καισαρική.

Προσωπικά γέννησα την κόρη μου πρόωρα λόγω προεκλαμψίας οπότε αναγκαστικά έκανα καισαρική και στον γιο μου που δεν υπήρχε πρόβλημα, 38+4 ξάπλωσα το βράδυ και είχα συσπάσεις με ελαφριά πονάκια. Κατάλαβα ότι πάμε για τοκετό, λόγω του πόνου γιατί μέχρι τότε ειχα συσπάσεις χωρίς πονάκια.

Κάποια στιγμή άρχισα να κρατάω τον χρόνο μεταξύ των συσπάσεων και είδα ότι είχαν ρυθμό 10 λέπτου. Ξυπνησα τον καλό μου, ο οποίος θεώρησε ότι ήταν οι συνηθισμένες συσπάσεις και μου χαιδευε την κοιλιά για να περασουν (χαχαχαχαα άντρες....).

Γυρω στις 5 τα ξημερώματα, πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο και μου ειπε να ξεκινήσω για το νοσοκομείο ώστε να με δουν.

Οταν πήγα τουαλέτα είδα οτι είχα λίγο αίμα (εκεί κατάλαβα οτι έχει ερθει η ώρα).

Μην στα πολυλογώ όντως στο νοσοκομείο με κράτησαν για τον τοκετό αλλά παρόλο που περιμέναμε μήπως και γεννήσω φυσιολογικά έκανα πάλι καισαρική γιατί ο πλακούντας ήταν χαμηλά και δεν μπορούσε να πάρει θεση το μωρό για να βγει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Με το καλό να την πάρεις στην αγκαλιά σου την μπεμπούλα σου!!!

Να μην βιαστείς καθόλου! Καταλαβαίνω την δυσφορία σου, αλλά αν βιαστείς μπορεί να μην καταφέρεις να ζήσεις ενα φυσιολογικό τοκετό και να υποβληθείς σε καισαρική.

Προσωπικά γέννησα την κόρη μου πρόωρα λόγω προεκλαμψίας οπότε αναγκαστικά έκανα καισαρική και στον γιο μου που δεν υπήρχε πρόβλημα, 38+4 ξάπλωσα το βράδυ και είχα συσπάσεις με ελαφριά πονάκια. Κατάλαβα ότι πάμε για τοκετό, λόγω του πόνου γιατί μέχρι τότε ειχα συσπάσεις χωρίς πονάκια.

Κάποια στιγμή άρχισα να κρατάω τον χρόνο μεταξύ των συσπάσεων και είδα ότι είχαν ρυθμό 10 λέπτου. Ξυπνησα τον καλό μου, ο οποίος θεώρησε ότι ήταν οι συνηθισμένες συσπάσεις και μου χαιδευε την κοιλιά για να περασουν (χαχαχαχαα άντρες....).

Γυρω στις 5 τα ξημερώματα, πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο και μου ειπε να ξεκινήσω για το νοσοκομείο ώστε να με δουν.

Οταν πήγα τουαλέτα είδα οτι είχα λίγο αίμα (εκεί κατάλαβα οτι έχει ερθει η ώρα).

Μην στα πολυλογώ όντως στο νοσοκομείο με κράτησαν για τον τοκετό αλλά παρόλο που περιμέναμε μήπως και γεννήσω φυσιολογικά έκανα πάλι καισαρική γιατί ο πλακούντας ήταν χαμηλά και δεν μπορούσε να πάρει θεση το μωρό για να βγει.

 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και σ'ευχαριστώ που μοιράζεσαι την εμπειρία σου μαζί μας!

Έχεις δίκιο... και στόχος μου είναι ο ΦΤ είναι η αλήθεια... Ιδανικά δεν θα ήθελα καισαρική. Δεν είμαι αρνητική εάν πρέπει, αλλά δεν θα την προτιμούσα. Η μπεμπούλα έχει πάρει την τέλεια θέση εδώ και 2 εβδομάδες. Έχει πιάσει πάτο στην κυριολεξία και κάθε φορά που κουνιέται νομίζω θα μου ξεκολλήσει το..,κάτω μέρος!

Αύριο θα πάμε γιατρό και ανυπομονώ να δω τι θα μου πει..

Μακάρι να κάνει την έκπληξη η μπουμπου και να αποφασίσει να κάνει το ντεμπούτο της από μόνη της σύντομα!! 

Από συμπτώματα τίποτα ακόμη εκτός από μόνιμη δυσφορία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ ακόμα δεν έχω γεννήσει (είμαι 32+6) αλλά από τα μαθήματα τοκετού έχω μάθει τα εξής:

Για να ξεκινήσει ο τοκετός:

1. Βλέπεις βλέννη 3-4 ημέρες πριν οπότε καταλαβαίνεις ότι κοντεύει η ώρα ή/και

2.Σπάνε τα νερά, οπότε πας μαιευτήριο αλλά έχεις ένα χρονικό περιθώριο να ξεκινήσουν φυσικά οι πόνοι αλλιώς πρέπει να σου κάνουν πρόκληση (το περιθώριο είναι σχετικά μεγάλο, μην αγχώνεσαι) ή/και

3. Σε πιάνουν πόνοι, σαν τις συσπάσεις braxton hicks που νιώθεις λογικά ήδη απλώς είναι σε τακτά χρονικά διαστήματα και κλιμακούμενοι.

Πάντως από όσο έχω καταλάβει, μην περιμένεις εκεί που κάθεσαι και βλέπεις τηλεόραση να αρχίσεις να σφαδάζεις από τους πόνους όπως βλέπουμε στα έργα. Όλα είναι κλιμακούμενα στον τοκετό.

Καλή λευτεριά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μένα σημάδι ήταν η βλεννη που ειχα 3 μέρες πριν κ οι πόνοι που δεν έφευγαν ούτε αν ξαπλωνα ! Συνέχισε το περπάτημα κ τις δουλειές κ υπομονή όλα θα γίνουν! Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις  (φαντάσου γέννησα 41 εβδομάδων κ με καύσωνα ) Με το καλό να πάρεις στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ακόμα δεν έχω γεννήσει (είμαι 32+6) αλλά από τα μαθήματα τοκετού έχω μάθει τα εξής:

Για να ξεκινήσει ο τοκετός:

1. Βλέπεις βλέννη 3-4 ημέρες πριν οπότε καταλαβαίνεις ότι κοντεύει η ώρα ή/και

2.Σπάνε τα νερά, οπότε πας μαιευτήριο αλλά έχεις ένα χρονικό περιθώριο να ξεκινήσουν φυσικά οι πόνοι αλλιώς πρέπει να σου κάνουν πρόκληση (το περιθώριο είναι σχετικά μεγάλο, μην αγχώνεσαι) ή/και

3. Σε πιάνουν πόνοι, σαν τις συσπάσεις braxton hicks που νιώθεις λογικά ήδη απλώς είναι σε τακτά χρονικά διαστήματα και κλιμακούμενοι.

Πάντως από όσο έχω καταλάβει, μην περιμένεις εκεί που κάθεσαι και βλέπεις τηλεόραση να αρχίσεις να σφαδάζεις από τους πόνους όπως βλέπουμε στα έργα. Όλα είναι κλιμακούμενα στον τοκετό.

Καλή λευτεριά!

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!! Άντε με το καλό και συ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λέια 89 είπε:

Για μένα σημάδι ήταν η βλεννη που ειχα 3 μέρες πριν κ οι πόνοι που δεν έφευγαν ούτε αν ξαπλωνα ! Συνέχισε το περπάτημα κ τις δουλειές κ υπομονή όλα θα γίνουν! Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις  (φαντάσου γέννησα 41 εβδομάδων κ με καύσωνα ) Με το καλό να πάρεις στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου ?

Σε πήγε μέχρι 41 εβδομάδες ε? Πω πω... Ειμαι 38+3 και αισθάνομαι ότι θα εκραγώ εγώ και η κοιλιά μου μαζί! Σήμερα έχω γιατρό και ανυπομονώ να δω τι θα μου πει! Καλά να είναι η μπεμπούλα βέβαια και εγώ αντέχω.... τι να κάνω η δόλια μάνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.. εγω γέννησα 38 κ 2.. δεν είχα καμία απολύτως ένδειξη τις προηγούμενες μέρες! Μαλιστα την ιδια μερα είχαμε παει για ψώνια κ ένιωθα παταρ πολυ καλα! (Ειχα εντυπωσίαστει κιολας που ήμουν καλα μετα απο το περπάτημα). Το βράδυ εκεί που κοιμόμουν ενιωσα μια κραμπα στη κοιλιά, μετα σα να θέλω να κανω διάρροια κ ειδα στο εσώρουχο μου Πολλά υγρα σα νερο κ ροζ υγρα επίσης. Έσπασαν τα νερα αλλα δεν ειχα πονους κ γέννησα 14 ωρες μετα! 

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλησπέρα.. εγω γέννησα 38 κ 2.. δεν είχα καμία απολύτως ένδειξη τις προηγούμενες μέρες! Μαλιστα την ιδια μερα είχαμε παει για ψώνια κ ένιωθα παταρ πολυ καλα! (Ειχα εντυπωσίαστει κιολας που ήμουν καλα μετα απο το περπάτημα). Το βράδυ εκεί που κοιμόμουν ενιωσα μια κραμπα στη κοιλιά, μετα σα να θέλω να κανω διάρροια κ ειδα στο εσώρουχο μου Πολλά υγρα σα νερο κ ροζ υγρα επίσης. Έσπασαν τα νερα αλλα δεν ειχα πονους κ γέννησα 14 ωρες μετα! 

Με το καλο!

Και γω σήμερα το πρωί για ψώνια ήμουν αλλά αισθανόμουν σα μια τεράστια μπάλα με πόδια! χαχαχαχα! Εύκολα σου ήρθε σχετικά ε? Μπράβο κοπέλα μου.. μακάρι να γίνει και σε μένα κάπως έτσι... Κοντεύω να σκάσω.... Το φάντασμα του μπαλκονιού έχω γίνει τα βράδια (κάθομαι και τα λέω με τον γάτο μου μέσα στην νύχτα...χαχαχα).

Ευχαριστω πολύ για το μήνυμά σου1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο!!! Εισαι στην ουρά του γαιδάρου που λένε!!!

Και αυτη η ζέστη δεν βοηθάει καθόλου γμτ....

Λένε οτι το περπάτημα βοηθάει... δεν ξερω εσενα βεβαια ποιος θα σε βοηθήσει να περπατάς... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Και γω σήμερα το πρωί για ψώνια ήμουν αλλά αισθανόμουν σα μια τεράστια μπάλα με πόδια! χαχαχαχα! Εύκολα σου ήρθε σχετικά ε? Μπράβο κοπέλα μου.. μακάρι να γίνει και σε μένα κάπως έτσι... Κοντεύω να σκάσω.... Το φάντασμα του μπαλκονιού έχω γίνει τα βράδια (κάθομαι και τα λέω με τον γάτο μου μέσα στην νύχτα...χαχαχα).

Ευχαριστω πολύ για το μήνυμά σου1

Αυτο που κατάλαβα ειναι οτι τελικα Μπορεί να σου ερθει εκει που δε το περιμενεις! Εγω ημουν πεπεισμενη οτι θα ξεπερασω τις 40 εβδομαδες! Δυο εβδομαδες νωρίτερα μου ειχε πει ο γιατρος οτι φαινεται να εχω μελλον ακόμα..ειχα ξενερωσει κ εγω πολυ, βιαζομουν να την δω οτι ειναι καλα! Αν ειχα και πόνους θα ειχα γεννησει νωριτερα αλλα μας πηρε πολυ ωρα!! Υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2018 at 4:35 ΜΜ, ο/η tatouska είπε:

Γεια σας βρε κορίτσια!

Είμαι σήμερα 38+1 και αναρωτιέμαι αν υπάρχουν τίποτα συμπτώματα που προμηνύουν ίσως ότι ο τοκετός είναι προ των πυλών (στις επόμενες 2-3 μέρες δλδ).

Εχω κουραστεί λίγο (δύσπνοια, πόνοι στη λεκάνη, πόνοι χαμηλά επειδή η μπέμπα είναι εντελώς κάτω και ...καταλαβαίνετε..), δεν μπορώ να κοιμηθω..γενικά λίγο δύσκολα τα πράγματα. 

Πείτε μου εμπειρίες δικές σας όταν αποφάσισε να έρθει ο πελαργός!!

Υπομονή κοριτσι μου.. ξερω πως νιώθεις χαχα!!! Μπορεί όντως να πας και 40 εβδομάδες.. αν ξεκινησει πάντως θα δεις την βλέννη πρωτα ή αίμα ή πονάκια ή τσιμπηματάκια!!!! Η θα σπάσουν και τα νερά! Εύχομαι να πανε ολα καλα!! Φυσικά και να κυνηγήσεις τον φτ αλλα αν προκειτε για την υγεία σου ή του μωρού σου θα κανείς οτι σου πει ο γιατρος!! Αλλα αφού εχει ήδη κατέβει δεν νομίζω να εχεις θέμα!! Ο γιατρος δεν σου είπε και να κάνετε σεξ με τον άντρα σου και να εκσπερματώνει μεσα??? Γιατι έτσι στο σπερμα εχει οκυτωκινη και προκαλεί την γέννα!! Εγω οταν έκανα πρόκληση τεχνιτή, με αυτήν την ουσία μου την ξεκίνησαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έτσι πίστευα αλλά μου ήρθε νωρίτερα....

βεβαια θεωρώ ότι αν με άφηνε 2-3 ημερες ακομα (γιατι δεν είχαν σπασει τα νερα και τα πονάκια ήταν πολύ ελαφριά), μπορεί να τον είχα γεννήσει φυσιολογικά τον μικρό.. αλλά ο γιατρός μου φοβαται το ρίσκο στις εγκυμοσύνες που ξεπερνούν τις 39 εβδομαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mama2015 είπε:

Ο γιατρος δεν σου είπε και να κάνετε σεξ με τον άντρα σου και να εκσπερματώνει μεσα??? Γιατι έτσι στο σπερμα εχει οκυτωκινη και προκαλεί την γέννα!! Εγω οταν έκανα πρόκληση τεχνίτη, με αυτήν την ουσία μου την ξεκίνησαν!!

Ναι το εχω ακουσει και εγω αυτο και λενε οτι ειναι ενας φυσικός τροπος να μαλακώσει ο τράχυλος και να ξεκινησει η διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Ναι το εχω ακουσει και εγω αυτο και λενε οτι ειναι ενας φυσικός τροπος να μαλακώσει ο τράχυλος και να ξεκινησει η διαδικασία.

Ναι έτσι ειναι. Για αυτο και στα μεσα πρεπει το σεξ να γίνεται απαραίτητα με προφυλακτικό!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Υπομονή κοριτσι μου.. ξερω πως νιώθεις χαχα!!! Μπορεί όντως να πας και 40 εβδομάδες.. αν ξεκινησει πάντως θα δεις την βλέννη πρωτα ή αίμα ή πονάκια ή τσιμπηματάκια!!!! Η θα σπάσουν και τα νερά! Εύχομαι να πανε ολα καλα!! Φυσικά και να κυνηγήσεις τον φτ αλλα αν προκειτε για την υγεία σου ή του μωρού σου θα κανείς οτι σου πει ο γιατρος!! Αλλα αφού εχει ήδη κατέβει δεν νομίζω να εχεις θέμα!! Ο γιατρος δεν σου είπε και να κάνετε σεξ με τον άντρα σου και να εκσπερματώνει μεσα??? Γιατι έτσι στο σπερμα εχει οκυτωκινη και προκαλεί την γέννα!! Εγω οταν έκανα πρόκληση τεχνιτή, με αυτήν την ουσία μου την ξεκίνησαν!!

Αμ μου το είπε ο γιατρός για το σεξ, αλλά δεν του...΄βγαίνει΄του συζύγου!! Τώρα λέει που ξέρει ότι το παιδί έχει το κεφάλι κάτω κάτω φοβάται μην το χτυπήσει..... φυσικά του λέω ότι πρέπει να χαλαρώσει λίγο γιατί δεν την έχει τόσο μεγάλη! χαχαχαχαχαχα! Δυστυχώς προσπαθήσαμε, αλλά μπα το σεξ.. 

Υπομονή... τι να κάνω άλλο!! Σήμερα θα πάμε γιατρό πάλι να δει εάν υπάρχει κάποια αλλαγή. Ανυπομονώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Αμ μου το είπε ο γιατρός για το σεξ, αλλά δεν του...΄βγαίνει΄του συζύγου!! Τώρα λέει που ξέρει ότι το παιδί έχει το κεφάλι κάτω κάτω φοβάται μην το χτυπήσει..... φυσικά του λέω ότι πρέπει να χαλαρώσει λίγο γιατί δεν την έχει τόσο μεγάλη! χαχαχαχαχαχα! Δυστυχώς προσπαθήσαμε, αλλά μπα το σεξ.. 

Υπομονή... τι να κάνω άλλο!! Σήμερα θα πάμε γιατρό πάλι να δει εάν υπάρχει κάποια αλλαγή. Ανυπομονώ...

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα κλαίω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα κλαίω!!!!!!!

Βλέπεις τι τραβάω η καψερή?? Από την απόρριψη που έφαγα είδα στον ύπνο μου σήμερα ότι ο άντρας μου λέει είχε άλλα δύο παιδιά με δύο άλλες εκ των οποίων η μία ήταν η μέλλουσα νονα!!! Πρέπει να γεννήσω ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ! χαχαχαχαχαχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σχεδόν 3 εβδ πριν γεννήσω άρχισε εξ διαστολή μ..! Μετά είχα τ μεγάλη βλεννη! 

Και ένα πρωί 39+6 πήγα για νςτ  ειχα3 + διαστολή κ έμεινα...

Μ.εβαλε κ πόνους είχα που είχα κ τις δικές μ.συσπασεις από την αρχή τ κύησης είχα κ αυτά..!

Φυσικά επισκλ  σε κάποια φάση π δε πήγαινε άλλο....

Με το καλό απλά παρατήρησε τ σωμα σου..! Η κοιλίτσα π έχει κάτεβει ,ποσο συχνά κάνεις συσπάσεις κτλ...

Τ σεξ ναι βοηθάει..(έκλαψα με αυτό π είπες )αχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτα τα όνειρα....

Στην εγκυμοσύνη της κόρης μου είχα στην αρχή δίδυμα  και είχα τρομοκρατηθεί!!!

Είχα δει λοιπόν στον ύπνο μου ότι με κυνήγαγαν εκατοντάδες εμβρυα σαν τα ζόμπι....

δεν θα το ξεχασω αυτο το όνειρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

αχ αυτα τα όνειρα....

Στην εγκυμοσύνη της κόρης μου είχα στην αρχή δίδυμα  και είχα τρομοκρατηθεί!!!

Είχα δει λοιπόν στον ύπνο μου ότι με κυνήγαγαν εκατοντάδες εμβρυα σαν τα ζόμπι....

δεν θα το ξεχασω αυτο το όνειρο...

Παναγία μου ονειρο!!!!! πωπωπωπωπωπω!

Ο άντρας μου λέει να κόψω τα ναρκωτικά που παίρνω κρυφά. Δεν πάει άλλο με αυτά τα όνειρα λέει. Χαχαχαχαχα! Έχουμε γέλιο όπως καταλαβαίνεις...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...