Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κιρσοκηλγ και βιταμινες


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Όντως τόσο έχουν! 90€ για 90 κάψουλες που ουσιαστικά σε καλύπτουν για 1,5 μήνα! Εμάς μας ειχε πει να πάρουμε για 3 μήνες όποτε παρηγγειλα απο το site το επίσημο ένα πακέτο γιατο λεω μη δωσω αλλα 90 και μεινω έγκυος.... πήρε τις 90 κάψουλες και παρηγγειλα δεύτερο κουτί και το τραγικό ειναι ότι 6 μέρες μετά είχα καθυστέρηση!! Αχαχαχαχα όποτε τσαμπα έδωσα αλλα 90€!!! Δε πειραζει ομως αφού έγινε η δουλειά χαλάλι!! ??

Χαχαχ αχ εννοείται... Μπροστά στο θαύμα της μητρότητας αυτά είναι τπτ... Θα πάμε διακοπουλες τον Αύγουστο κ μόλις επιστρέψουμε λέω να τις παραγγείλω.... Τι δοσολογία του είχε πει ο γιατρός;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Χαχαχ αχ εννοείται... Μπροστά στο θαύμα της μητρότητας αυτά είναι τπτ... Θα πάμε διακοπουλες τον Αύγουστο κ μόλις επιστρέψουμε λέω να τις παραγγείλω.... Τι δοσολογία του είχε πει ο γιατρός;;; 

Ένα χάπι κάθε μέρα μετά το φαγητό! Εξαρτάται ομως και το θέμα που εχει ο καθένας ... όποτε καλύτερα να ρωτήσεις θεωρώ!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Ένα χάπι κάθε μέρα μετά το φαγητό! Εξαρτάται ομως και το θέμα που εχει ο καθένας ... όποτε καλύτερα να ρωτήσεις θεωρώ!!! ??

Εμάς ο ουρολόγος που του έκανε την κιρσοκήλη δεν του είπε για βιταμίνες... Κ λέγαμε να πάρουμε εμείς... Να βοηθήσουμε λίγο παραπάνω... ????Αν είναι θα δούμε να το ρωτήσουμε όπως λες...σε υπέρ ευχαριστώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η toof είπε:

@Nala_89 τελικά τι τιμές είχατε εσείς στο σπερμοδιαγραμμα και δεν σας παρέπεμψε κατευθείαν σε χειρουργείο, μήπως είδες? :)

Λοιπόν , ειχε:

1,3ml ογκο

αριθμος σπερ. 18 εκατ

ολικος αριθμός σπερ. 25 εκατ

ακινητα 42%

επιτοπια κινούμενα 12%

προσθια κινούμενα 45%

ζωηρα 1%

 

 

αν έχω ξεχάσει κατι πείτε μου!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Λοιπόν , ειχε:

1,3ml ογκο

αριθμος σπερ. 18 εκατ

ολικος αριθμός σπερ. 25 εκατ

ακινητα 42%

επιτοπια κινούμενα 12%

προσθια κινούμενα 45%

ζωηρα 1%

 

 

αν έχω ξεχάσει κατι πείτε μου!!?

Πάνω κάτω στα ίδια είναι και ο δικός μου με λίγο καλύτερα ζωηρά (8%) κ ολικο αριθμό (66εκ) κ λίγο χειρότερα τα υπόλοιπα! 

Από μορφολογία?

Τελικά πήγε κ στον δεύτερο ουρολόγο ο οποίος μας καθησυχασε ότι δεν απαιτείται χειρουργείο, είναι 1ου βαθμου κιρσοκήλη αλλα δεν είναι και υπέρ των βιταμινών... Αν δεν τα καταφέρουμε σε μερικούς ακόμα μήνες θα κοιτάξουμε και Αθήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η toof είπε:

Πάνω κάτω στα ίδια είναι και ο δικός μου με λίγο καλύτερα ζωηρά (8%) κ ολικο αριθμό (66εκ) κ λίγο χειρότερα τα υπόλοιπα! 

Από μορφολογία?

Τελικά πήγε κ στον δεύτερο ουρολόγο ο οποίος μας καθησυχασε ότι δεν απαιτείται χειρουργείο, είναι 1ου βαθμου κιρσοκήλη αλλα δεν είναι και υπέρ των βιταμινών... Αν δεν τα καταφέρουμε σε μερικούς ακόμα μήνες θα κοιτάξουμε και Αθήνα...

Φυσιολογική Μορφολογία λέει 2% ...όποτε δε νομίζω να έχετε κάποιο υπερβολικό θέμα!ποσο Καιρό προσπαθείτε; Εσύ έχεις κάνει Σαλπιγγογραφια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nala_89 είπε:

Φυσιολογική Μορφολογία λέει 2% ...όποτε δε νομίζω να έχετε κάποιο υπερβολικό θέμα!ποσο Καιρό προσπαθείτε; Εσύ έχεις κάνει Σαλπιγγογραφια;

Χαχα είμαστε μεταμεσονύχτιες βλεπω! :D αρα ή βοηθησαν πολύ οι βιταμίνες ή ήταν να συμβεί! Ένα χρόνο προσπαθούμε, έκανα υπέρηχο και καλλιέργεια (καθαρά) και περιμένω να αδιαθετησω για να κάνω ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια... Πολλη απογοήτευση (σκέψου εκείνος είναι 5 αδέρφια!) αλλά νιώθω καλύτερα τώρα που κάτι κανω... 

Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου? Νιώθεις καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η toof είπε:

Χαχα είμαστε μεταμεσονύχτιες βλεπω! :D αρα ή βοηθησαν πολύ οι βιταμίνες ή ήταν να συμβεί! Ένα χρόνο προσπαθούμε, έκανα υπέρηχο και καλλιέργεια (καθαρά) και περιμένω να αδιαθετησω για να κάνω ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια... Πολλη απογοήτευση (σκέψου εκείνος είναι 5 αδέρφια!) αλλά νιώθω καλύτερα τώρα που κάτι κανω... 

Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου? Νιώθεις καλά?

Όντως η βοήθησαν πολυ η ηταν να γίνει! Η αλήθεια ειναι ότι επειδή είχα κ εγω θέμα με τη μια σάλπιγγα είχα απογοητευθεί... καο 2,5 χρόνια δε τα λες και λίγα! Αλλα οταν μάθαμε τι ειναι και προσπαθήσαμε να το αντιμετωπίσουμε ένιωθα καλύτερα.. πτι κατι έκανα για να βοηθήσω την κατάσταση... όποτε μπορεί να βοήθησε και η ψυχολόγια ! Ποτέ δε ξέρεις! Γι αυτό προσπάθηστε να είστε ήρεμοι να κάνετε ότι καλύτερο μπορείτε και είμαι σίγουρη ότι θα έρθει !!!??

ευτυχως έχω μια πολυ καλή εγκυμοσύνη !! Το πρώτο τρίμηνο είχα πολλές ανακατωσουρες και δεν ήθελα να τρωω αλλα απο τότε που μπήκα στον τέταρτο είμαι άλλος άνθρωπος! Πεινάω όλη την ωρα και το ευχαριστιέμαι περισσότερο!!! Μακάρι να συνεχιστεί έτσι!!!! 

Αντε ελπίζω σύντομα να έχουμε ευχάριστα και απο σένα και απο τις άλλες κοπέλες που προσπαθούν!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nala_89 2,5 χρόνια είναι πάρα πολλά.... Πόσο χρονών είσαι εσυ? Θέλει πολλή δύναμη όλο αυτό και ακόμα τώρα ξεκινάω εγώ! Ευτυχώς ο άντρας μου είναι ένας άγγελος, ηρεμος και αισιόδοξος και αυτό είναι το πιο σημαντικό για εμένα! Διαφορετικά θα είχα πέσει σε μαύρη απογοητεύση ? 

Υπέροχα χαίρομαι που το απολαμβάνεις, ελπίζω να συνεχίσει έτσι και καλύτερα καθόλη τη διάρκεια και να έχεις ενα υγιέστατο μωράκι να το κοιτάς και να λιώνεις!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, ελπίζω να βγουν όλες αληθινές για όλα τα κορίτσια σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η toof είπε:

@Nala_89 2,5 χρόνια είναι πάρα πολλά.... Πόσο χρονών είσαι εσυ? Θέλει πολλή δύναμη όλο αυτό και ακόμα τώρα ξεκινάω εγώ! Ευτυχώς ο άντρας μου είναι ένας άγγελος, ηρεμος και αισιόδοξος και αυτό είναι το πιο σημαντικό για εμένα! Διαφορετικά θα είχα πέσει σε μαύρη απογοητεύση ? 

Υπέροχα χαίρομαι που το απολαμβάνεις, ελπίζω να συνεχίσει έτσι και καλύτερα καθόλη τη διάρκεια και να έχεις ενα υγιέστατο μωράκι να το κοιτάς και να λιώνεις!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, ελπίζω να βγουν όλες αληθινές για όλα τα κορίτσια σύντομα!

Ο πρώτος χρόνος έφυγε γρηγορα και ήμασταν στο χαλαρό , μετά αρχίσαμε εντατικές προσπάθειες κ να σου πω την αλήθεια ευτυχώς κ μένα ο άντρας μπυ ηταν αισιόδοξος κ ήρεμος! Αυτί με κράταγε γιατί εγω θα είχα πάθει κατάθλιψη κ θα είχα παει για εξωσωματική απο τον 5 μήνα... Χαχαχαχα είμαι 29!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...