Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κιρσοκηλγ και βιταμινες


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσι.... πιστεύω ότι πρέπει να πάρετε βιταμίνες γιατί όσο σωστά και να τρέφεται κάποιος πάντα μετά από ένα χειρουργείο χρειάζεται κι άλλη ενίσχυση οργανισμός.. Και ειδικά για να καταφέρεις να να πιάσεις τα επίπεδα του σπερμοδιαγράμματος θα σου πρότεινα να πάρετε κάποιες...

Εμείς Πάντως μόλις τελείωσα την αντιβίωση και κάνουμε την καλλιέργεια σπέρματος αν έχει φύγει το μικρόβιο και πριν το χειρουργείο θα πάρει και μετά ούτως ή άλλως ο ένας από τους δύο γιατρούς που πήγαμε μου είπε ότι κάνει πολύ καλό να παίρνεις βιταμίνες ενισχύεται οργανισμός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evaki2013 είπε:

Καλημέρα κορίτσι.... πιστεύω ότι πρέπει να πάρετε βιταμίνες γιατί όσο σωστά και να τρέφεται κάποιος πάντα μετά από ένα χειρουργείο χρειάζεται κι άλλη ενίσχυση οργανισμός.. Και ειδικά για να καταφέρεις να να πιάσεις τα επίπεδα του σπερμοδιαγράμματος θα σου πρότεινα να πάρετε κάποιες...

Εμείς Πάντως μόλις τελείωσα την αντιβίωση και κάνουμε την καλλιέργεια σπέρματος αν έχει φύγει το μικρόβιο και πριν το χειρουργείο θα πάρει και μετά ούτως ή άλλως ο ένας από τους δύο γιατρούς που πήγαμε μου είπε ότι κάνει πολύ καλό να παίρνεις βιταμίνες ενισχύεται οργανισμός

Κ εμείς αυτό λέμε... Σκεφτόμαστε να πάρει... Αν σου είναι εύκολο θα μου πεις ποιες σας έδωσε;;; μήπως να της πάρει κ μένα;;; ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Τον ρώτησα για τις profertil και τις fertilovit. Μου είπε ότι είναι σχεδόν ίδιες αλλά αν είναι και οι δύο δουλειά όταν θα τελειώσουμε με το μικρόβιο θα κάνει κάποιες εξετάσεις μήπως του λείπει κάποια βιταμίνη και ανάλογα Θα κρίνει ποιες θα μας δώσει αλλά σε αυτές τις δύο έπαιξε. Εγώ να σου πω την αλήθεια τις fertilovit δεν τις γνώριζα μου τις πρότεινε κάποια κοπέλα από δω και για αυτό τον ρώτησα. Τις profertil Μου τις είχε προτείνει Η ενδοκρινολόγος για τον άντρα μου όπως και το γυναικολόγο που τον είχα ρωτήσει για τον εμπιστεύομαι μου είχε πει και αυτός Ότι κάνουν καλή δουλειά. Εύχομαι να σε βοήθησα και ελπίζω αυτές που θα πάρετε να τα κάνουν γρήγορους κολυμβητές και δυνατούς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evaki2013 είπε:

Καλημέρα. Τον ρώτησα για τις profertil και τις fertilovit. Μου είπε ότι είναι σχεδόν ίδιες αλλά αν είναι και οι δύο δουλειά όταν θα τελειώσουμε με το μικρόβιο θα κάνει κάποιες εξετάσεις μήπως του λείπει κάποια βιταμίνη και ανάλογα Θα κρίνει ποιες θα μας δώσει αλλά σε αυτές τις δύο έπαιξε. Εγώ να σου πω την αλήθεια τις fertilovit δεν τις γνώριζα μου τις πρότεινε κάποια κοπέλα από δω και για αυτό τον ρώτησα. Τις profertil Μου τις είχε προτείνει Η ενδοκρινολόγος για τον άντρα μου όπως και το γυναικολόγο που τον είχα ρωτήσει για τον εμπιστεύομαι μου είχε πει και αυτός Ότι κάνουν καλή δουλειά. Εύχομαι να σε βοήθησα και ελπίζω αυτές που θα πάρετε να τα κάνουν γρήγορους κολυμβητές και δυνατούς

Καλημέρααααα ναι με βοήθησες κ σε ευχαριστώ πολύ πολύ.......αμτε εύχομαι γρήγορα καλά νέα... ???❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσια! Έχω κι εγώ μερικές απορίες αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας... Κάναμε σπερμοδιαγραμμα (στον Λυμπερόπουλο) και βγήκε

17.000.000, 8% ταχεία κινητικότητα, 6% φυσιολογικη μορφολογία.

Πήγαμε σε έναν τυχαίο ουρολόγο, βρήκε κιρσοκηλη και οι οδηγίες του ήταν μάλλον επέμβαση,  ορμονολογικες εξετάσεις και νέο σπερμοδιαγραμμα ενώ δεν έχει περάσει καν βδομάδα από το πρωτο! Ούτε βιταμίνες, ουτε ενημερωση για τους κινδύνους της επέμβασης, τίποτα... 

Είναι νορμάλ οδηγίες αυτές? Δεν τον ξέρω τον γιατρό αν είναι αξιόπιστος... Δεν πρέπει να κάνουμε κάποια παρέμβαση με βιταμίνες και μετά νέο σπερμοδιαγραμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η toof είπε:

Καλημέρα και από εμένα κοριτσια! Έχω κι εγώ μερικές απορίες αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας... Κάναμε σπερμοδιαγραμμα (στον Λυμπερόπουλο) και βγήκε

17.000.000, 8% ταχεία κινητικότητα, 6% φυσιολογικη μορφολογία.

Πήγαμε σε έναν τυχαίο ουρολόγο, βρήκε κιρσοκηλη και οι οδηγίες του ήταν μάλλον επέμβαση,  ορμονολογικες εξετάσεις και νέο σπερμοδιαγραμμα ενώ δεν έχει περάσει καν βδομάδα από το πρωτο! Ούτε βιταμίνες, ουτε ενημερωση για τους κινδύνους της επέμβασης, τίποτα... 

Είναι νορμάλ οδηγίες αυτές? Δεν τον ξέρω τον γιατρό αν είναι αξιόπιστος... Δεν πρέπει να κάνουμε κάποια παρέμβαση με βιταμίνες και μετά νέο σπερμοδιαγραμμα?

Καλημέρα κορίτσι... Ο ουρολογος που σας είπε ότι έχει κιρσοκήλη δεν σας είπε να κάνετε υπέρηχο;; για να το βεβαιώσει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι... Ο ουρολογος που σας είπε ότι έχει κιρσοκήλη δεν σας είπε να κάνετε υπέρηχο;; για να το βεβαιώσει;;; 

Ναι του έκανε υπέρηχο και έτσι το είδε... Του έκανε αναλυτική εξέταση, και προστάτη, νεφρά κλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η toof είπε:

Ναι του έκανε υπέρηχο και έτσι το είδε... Του έκανε αναλυτική εξέταση, και προστάτη, νεφρά κλ...

Κοίτα κ εμάς δεν του έδωσε βιταμίνες... Κατευθείαν του είπε για χειρουργείο... Ίσως παίζει ρόλο κ η ηλικία... Πόσο χρονών είναι ο σύζυγος;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Κοίτα κ εμάς δεν του έδωσε βιταμίνες... Κατευθείαν του είπε για χειρουργείο... Ίσως παίζει ρόλο κ η ηλικία... Πόσο χρονών είναι ο σύζυγος;;; 

28 είμαστε και οι δύο. Αφού πέρασε ένας χρόνος προσπαθειών ξεκινήσαμε αυτό το μήνα εξετάσεις... Εγώ εκανα τεστ παπ, υπέρηχο και καλλιέργεια (καθαρά) κ  περιμένω να αδιαθετησω για να κάνω ορμονικές και σαλπιγγογραφια. 

Σας είπε τι βαθμό κιρσοκήλης είχε? Εμάς δεν είπε τίποτα ακόμα... Ζήτησε κι εσάς δεύτερο σπερμοδιαγραμμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η toof είπε:

28 είμαστε και οι δύο. Αφού πέρασε ένας χρόνος προσπαθειών ξεκινήσαμε αυτό το μήνα εξετάσεις... Εγώ εκανα τεστ παπ, υπέρηχο και καλλιέργεια (καθαρά) κ  περιμένω να αδιαθετησω για να κάνω ορμονικές και σαλπιγγογραφια. 

Σας είπε τι βαθμό κιρσοκήλης είχε? Εμάς δεν είπε τίποτα ακόμα... Ζήτησε κι εσάς δεύτερο σπερμοδιαγραμμα;

Ααα είναι μικρός.... Εμένα είναι 33 και το κάναμε την περασμένη εβδομάδα το χειρουργείο... Η κιρσοκηλη ήταν Δευτέρου βαθμού... Οχι ένα κάναμε  βέβαια εμείς είχαμε κάνει άλλο ένα από μόνοι μας τρεις μήνες πριν... Έχω ακούσει όμως ότι σε τέτοια ηλικία όπως την δική σας... Πριν κάνουν χειρουργείο δίνουν βιταμίνες μήπως κ φτιάξει... Κ μετά ανάλογα το νέο σπερμοδιαγραμμα κρίνουν... Δεν παίρνετε κ μια δεύτερη γνώμη καλύτερα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria1986@@ είπε:

Κοίτα κ εμάς δεν του έδωσε βιταμίνες... Κατευθείαν του είπε για χειρουργείο... Ίσως παίζει ρόλο κ η ηλικία... Πόσο χρονών είναι ο σύζυγος;;; 

Εμάς διεγνωσε κιρσοκήλη και μας έδωσε για 3 μήνες βιταμίνες... μετα τους 3 μήνες θα ξανακάναμε σπερμοδιάγραμμα και ανάλογα τα αποτελέσματα θα πηγαίναμε για χειρουργείο... παρ όλα αυτα στον 1.5 μήνα που έπαιρνε τις βιταμίνες έμεινα έγκυος οπότε δε χρειάστηκε να κάνουμε κάτι άλλο.

Είναι 34χρονών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Ααα είναι μικρός.... Εμένα είναι 33 και το κάναμε την περασμένη εβδομάδα το χειρουργείο... Η κιρσοκηλη ήταν Δευτέρου βαθμού... Οχι ένα κάναμε  βέβαια εμείς είχαμε κάνει άλλο ένα από μόνοι μας τρεις μήνες πριν... Έχω ακούσει όμως ότι σε τέτοια ηλικία όπως την δική σας... Πριν κάνουν χειρουργείο δίνουν βιταμίνες μήπως κ φτιάξει... Κ μετά ανάλογα το νέο σπερμοδιαγραμμα κρίνουν... Δεν παίρνετε κ μια δεύτερη γνώμη καλύτερα;;; 

Ναι αύριο είναι να πάμε και σε εναν ακόμα ουρολόγο... Είμαστε σε νησί και αυτοί οι δύο είναι μόνο! Και στον αυριανό είχα πάει για μια ουρολοίμωξη και ο άνθρωπος ήταν ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ και απαράδεκτος. Τον είχα ρωτήσει για την αντιβίωση που μου έδωσε και πιθανότητα εγκυμοσύνης και μου κάνει "αν είσαι έγκυος πρόβλημα σου"! Αλλά μόνο αυτόν έχουμε για 2η γνώμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμάς διεγνωσε κιρσοκήλη και μας έδωσε για 3 μήνες βιταμίνες... μετα τους 3 μήνες θα ξανακάναμε σπερμοδιάγραμμα και ανάλογα τα αποτελέσματα θα πηγαίναμε για χειρουργείο... παρ όλα αυτα στον 1.5 μήνα που έπαιρνε τις βιταμίνες έμεινα έγκυος οπότε δε χρειάστηκε να κάνουμε κάτι άλλο.

Είναι 34χρονών...

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! Κάτι τέτοιο περίμενα και εγώ να ακούσω αλλά ήμουν απροετοίμαστη, δεν περίμενα να ακούσω κάτι και δεν είχα διαβάσει! Τον ρώτησα βέβαια "δεν πρέπει να έχει περάσει ένα διάστημα μεταξύ σπερμοδιαγραμματων" και "δεν πρέπει να κάνουμε μια θεραπεία με βιταμίνες πρώτα , να ξανακάνουμε εξέταση και μετά να δούμε για χειρουργείο" αλλά είπε όχι και στα δύο...

Συγχαρητήρια και για την εγκυμοσύνη σου! Σε ποιο μήνα είσαι? Ή το έχεις ήδη στα χέρια σου? ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμάς διεγνωσε κιρσοκήλη και μας έδωσε για 3 μήνες βιταμίνες... μετα τους 3 μήνες θα ξανακάναμε σπερμοδιάγραμμα και ανάλογα τα αποτελέσματα θα πηγαίναμε για χειρουργείο... παρ όλα αυτα στον 1.5 μήνα που έπαιρνε τις βιταμίνες έμεινα έγκυος οπότε δε χρειάστηκε να κάνουμε κάτι άλλο.

Είναι 34χρονών...

Μπράβο κορίτσι μου... Αυτό είναι ευχάριστο... Αν επιτρέπεται ποιες βιταμίνες πήρατε;; και τι τιμές είχατε περίπου στο σπερμοδιαγραμμα..;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η toof είπε:

Ναι αύριο είναι να πάμε και σε εναν ακόμα ουρολόγο... Είμαστε σε νησί και αυτοί οι δύο είναι μόνο! Και στον αυριανό είχα πάει για μια ουρολοίμωξη και ο άνθρωπος ήταν ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ και απαράδεκτος. Τον είχα ρωτήσει για την αντιβίωση που μου έδωσε και πιθανότητα εγκυμοσύνης και μου κάνει "αν είσαι έγκυος πρόβλημα σου"! Αλλά μόνο αυτόν έχουμε για 2η γνώμη...

Τι λες τώρα;;; πραγματικά είναι να τρελενεσαι με κάτι τέτοιους... Όμως τι κάνεις σε περίπτωση όπως η δική σου;; πάρε μια γνώμη κ από αυτόν κ αν δεις κ δεν βγάζεις άκρη... Προσπάθησε μήπως καταφέρεις κ πας Αθήνα να έχεις μια καθαρή γνώμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στον 4ο  και όλα πάνε καλά! Δόξα το θεο! 

ευχομαι και σε σένα γρήγορα να αποκτήσετε ένα μωράκι! θέλει υπομονή και επιμονή... κ εμείς 2 χρόνια προσπαθούσαμε .... παάντως εάν δεν εμπιστεύεσαι τους 2 γιατρούς στο νησί σου θα σου έλεγα να πας αλλού αν έχεις τη δυνατότητα... σε κάποιο κοντινό νησί ή οπου αλλού μπορείς... επειδή είχα κι εγω θέμα με την μια μου σάλπιγγα που ήταν βουλωμένη έπαιξε μεγάλο ρόλο η βελτίωση του σπέρματος.... οποτε θα σου έλεγα ας ταλαιπωρηθείς λίγο παραπάνω ... μπορεί να έχει καλό αποτέλεσμα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου... Αυτό είναι ευχάριστο... Αν επιτρέπεται ποιες βιταμίνες πήρατε;; και τι τιμές είχατε περίπου στο σπερμοδιαγραμμα..;;; 

βιταμίνες πήραμε τις fertilovit.. τις τιμές δεν τις θυμάμαι απέξω οπότε όταν πάω σπίτι θα σας ενημρωσω!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

βιταμίνες πήραμε τις fertilovit.. τις τιμές δεν τις θυμάμαι απέξω οπότε όταν πάω σπίτι θα σας ενημρωσω!! :)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Αν δεν σε βάζω σε κόπο όταν πας ενημέρωσε μας... Αντε με το καλό να έρθει το ζουζουνακι σας... Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου... ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλο να το κρατησετε το μωρακι σας Έχω δει στο ίντερνετ ότι οι fertilovit είναι δύο διαφορετικές. Εσείς ποιες πηρατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria1986@@ @Nala_89 αυτό θα κανουμε μετά, θα πάμε Αθήνα ευτυχώς είναι εύκολο γιατί έχουμε τους γονείς του εκει! Αλλά ούτε εκεί ξέρω κάποιον ουρολόγο, αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε θα ήμουν ευγνώμων! :)

με το καλό το μωράκι σου να πάνε όλα ομαλά και με υγεία! Ό,τι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η toof είπε:

@Maria1986@@ @Nala_89 αυτό θα κανουμε μετά, θα πάμε Αθήνα ευτυχώς είναι εύκολο γιατί έχουμε τους γονείς του εκει! Αλλά ούτε εκεί ξέρω κάποιον ουρολόγο, αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε θα ήμουν ευγνώμων! :)

με το καλό το μωράκι σου να πάνε όλα ομαλά και με υγεία! Ό,τι καλύτερο! 

Εμεις πήγαμε στον Ασβέστη Χαράλαμπο . έχει και στην γλυφαδα ιατρειο και στο κολωνακι αν δε κανω λαθος... μας τα εξηγησε ολα με πολλες λεπτομερειες και μας ξε αγχωσε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η toof είπε:

@Maria1986@@ @Nala_89 αυτό θα κανουμε μετά, θα πάμε Αθήνα ευτυχώς είναι εύκολο γιατί έχουμε τους γονείς του εκει! Αλλά ούτε εκεί ξέρω κάποιον ουρολόγο, αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε θα ήμουν ευγνώμων! :)

με το καλό το μωράκι σου να πάνε όλα ομαλά και με υγεία! Ό,τι καλύτερο! 

Εγώ δεν είμαι από Αθήνα... Δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω κάποιον εκεί.... Εύχομαι να σε βοηθήσει κάποια κοπέλα που γνωρίζει... Εύχομαι όλα να σας πάνε καλά... Κ γρήγορα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evaki2013 είπε:

Αντε με το καλο να το κρατησετε το μωρακι σας Έχω δει στο ίντερνετ ότι οι fertilovit είναι δύο διαφορετικές. Εσείς ποιες πηρατε; 

Τις fertilovit m plus ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Τις fertilovit m plus ...

Από μια γρήγορη ματιά στο διαδικτυο έχουν γύρω στα 90 ευρώ... Όντως;; εσύ από που τις πήρες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Από μια γρήγορη ματιά στο διαδικτυο έχουν γύρω στα 90 ευρώ... Όντως;; εσύ από που τις πήρες;;; 

Όντως τόσο έχουν! 90€ για 90 κάψουλες που ουσιαστικά σε καλύπτουν για 1,5 μήνα! Εμάς μας ειχε πει να πάρουμε για 3 μήνες όποτε παρηγγειλα απο το site το επίσημο ένα πακέτο γιατο λεω μη δωσω αλλα 90 και μεινω έγκυος.... πήρε τις 90 κάψουλες και παρηγγειλα δεύτερο κουτί και το τραγικό ειναι ότι 6 μέρες μετά είχα καθυστέρηση!! Αχαχαχαχα όποτε τσαμπα έδωσα αλλα 90€!!! Δε πειραζει ομως αφού έγινε η δουλειά χαλάλι!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...