Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και Βάψιμο σπιτιού


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης επιτρέπεται να βάψω το σπίτι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα , δεν ειμαι γιατρος φυσικα αλλα προσωπικα θα σου πω οτι απ τον 2ο μεχρι και τον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης μου καναμε παρα πολλες εργασιες στο σπιτι μεταξυ αυτων και βαψιμο και δεν μπορω να πω οτι με ενοχλησε παροτι ειχα και εμετους κλπ το μονο που δεν αντεχα ηταν ενα μονωτικο υλικο για τα ταβανια δηλαδη. Δεν ξερω αν το επιτρεπουν οι γιατροι αλλα αισθανομαι οτι οι καινουριες βαφες δεν εχουν ιδιατερα εντονη μυρωδια και ειδικα τωρα που μπορεις να εχεις ολη μερα ανοιχτα δεν πιστευω οτι ειναι και τοσο τραγικο. Καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έτσι πιστεύω κορίτσι μου, αν και είχαμε καλό καιρό σήμερα τα είχα όλα ανοιχτά και δεν ήταν τόσο έντονη η μυρωδιά, η χαζομάρα μου είναι ότι έβαψα και εγώ και έπεσε μπογιά επάνω μου, ελπίζω να μην περνάει στο έμβρυο αυτό, ρώτησα τον γιατρό μου αλλά ήταν σε γέννα οπότε ελπίζω να μην μου πεί κάτι ανησυχητικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Φαίη. Π είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης επιτρέπεται να βάψω το σπίτι;;; 

Προτίμησε Φαίη μου οικολογικό, υπό αλλεργικό χρωμα ..εμείς που το βάψαμε δεν μου μύρισε καθόλου! Εγώ βέβαια είμαι στη 30η εβδομάδα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τελικά το χρώμα είναι οικολογικό που το είδα, αλλά πολύ κούραση έχω πονάκια περιόδου και στο σκούπισμα είδα λίγο καφέ σαν βλένα, αυτό είναι φυσιολογικό ή επειδή κουράστηκα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Φαίη. Π είπε:

Κορίτσια μου, τελικά το χρώμα είναι οικολογικό που το είδα, αλλά πολύ κούραση έχω πονάκια περιόδου και στο σκούπισμα είδα λίγο καφέ σαν βλένα, αυτό είναι φυσιολογικό ή επειδή κουράστηκα;;; 

Δεν ειναι φυσιολογικο. Να παρεις τηλ τον γιατρο σου ο οποιος το μαλλον θα σου πει να ξαπλωσεις κ να παρεις προγεστερονη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...