Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις On 4/12/2018 at 1:40 ΜΜ, ο/η Katya81 είπε:

κοριτσια αντιγριπικο εμβολιο κανατε?η γιατρος μου,μου ειπε υποχρεωτικα να το κανω και εγω και ο συζυγος μου!

Καλημέρα κορίτσια!!εννοείται να το κάνετε εγώ το είχα κάνει κ τώρα αλλά κ στην 2η εγκυμοσύνη,στην 1η δεν το ήξερα το έκανα αφού γέννησα...αλλά καλύτερων το κάνετε τώρα.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 28/11/2018 at 12:17 ΜΜ, ο/η Viktwria είπε:

Οχι δεν μ γραψε... για το στίγμα μου είπε να μην με απασχολεί γιατί ολα τα άλλα ειναι κομπλέ οποτε μεμονωμένα μου λεει δεν ειναι ανησυχητικό.. τωρα για τα νεφρά μου λεει παρουσιάζεται καμια φορα στα αγοράκια γι αυτο θα παω 34η εβδομάδα να το ξανα δούμε...

Όχι κορίτσι μου να μην ανησυχείς,όλα θα πάνε καλά...πραγματικά δεν το γνωρίζω αν κ είχα 2 αγόρια αλλά όπως σ είπε κ ο γιατρός σου το μεγαλύτερο ποσοστό απορροφάται.

• Like 1

στις On 4/12/2018 at 2:12 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Κοίτα να δεις που δεν το είχα σκεφτεί καν!!! Μα νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι δεν κάνει να κάνουμε εμβόλια στην εγκυμοσύνη... Μάλλον βλακείες είχα διαβάσει. Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό κι εγώ και αν μου πει θα το κάνω. 

Ναι ισχύει για κάποια εμβόλια δεν κάνει να τα κάνεις.συνήθως αυτά που έχουν ενεργούς ιούς...το αντιγριπικο είναι με μη ενεργούς ιούς οπότε δεν έχεις θέμα.και από αυτό προστατευεστε  μόνο για τον ιό της γρίπης όχι για τις άλλες ιώσεις οπότε προσοχή.τώρα φυσικά σε μια οικογένεια όσοι έχουν σχέση με το μωρό το κάνουν όλοι,πχ εγώ το έκανα ,ο άντρας μου κ ο μεγάλος μου γιος που είναι 6 σχεδόν κ πάει σχολείο...ο μικρός που είναι 20.5 μηνών όχι αφού δεν πάει σχολείο..κ φυσικά παππούδες γιαγιάδες κ αδέλφια δικά σας.

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Ναι ισχύει για κάποια εμβόλια δεν κάνει να τα κάνεις.συνήθως αυτά που έχουν ενεργούς ιούς...το αντιγριπικο είναι με μη ενεργούς ιούς οπότε δεν έχεις θέμα.και από αυτό προστατευεστε  μόνο για τον ιό της γρίπης όχι για τις άλλες ιώσεις οπότε προσοχή.τώρα φυσικά σε μια οικογένεια όσοι έχουν σχέση με το μωρό το κάνουν όλοι,πχ εγώ το έκανα ,ο άντρας μου κ ο μεγάλος μου γιος που είναι 6 σχεδόν κ πάει σχολείο...ο μικρός που είναι 20.5 μηνών όχι αφού δεν πάει σχολείο..κ φυσικά παππούδες γιαγιάδες κ αδέλφια δικά σας.

Θα τους βάλουμε όλους θέλουν δε θέλουν να το κάνουν!! Χαχαχα!! Και είναι σημαντικό αυτό που επισήμανες ότι το εμβόλιο της γρίπης μας προστατεύει μόνο από τον ιό της γρίπης και όχι από τους λοιπούς που κυκλοφορούν. 😉

στις πριν 17 ώρες, ο/η Hope2018 είπε:

Να μην αγχωνεσαι. Ολα θα πανε καλα. Το αγχος μας περναει στα μωρακια μας. Προσπαθησε να σκευτεσαι αισιοδοξα. 😊

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη οσο μπορω αλλα ειναι και στιγμες που οτι κι αν κανεις δεν σ αφηνουν οι σκεψεις...Σ ευχαριστω πολυ και παλι...

στις πριν 4 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Κορίτσια μου κ εγώ το έκανα το εμβόλιο κ φυσικά κ Ο άντρας μου αλλά και παππούδες γιαγιάδες.... Είναι βασικό... Τώρα για κόκκιτη δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου θα δω όταν πάω μέσα στην εβδομάδα να με δει..😍😍

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα