Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Σου ευχομαι να μην έχεις καθολου για να μην ταλαιπωρηθείς και να το απολαύσεις! Το πρώτο μου Ναι ? κοριτσάκι είναι ? εσένα το πρώτο; ❤

Τέλεια! Εμένα το δεύτερο. Έχω και μία κόρη τεσσάρων?! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα λίγες αναγούλες και ελάχιστους εμετούς. Μακάρι να ναι έτσι και αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 ώρες, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Όλα καλά με τον γιατρό χθες. Είμαι 5 εβδομάδων και κάτι. Το έμβρυο δεν φαινόταν ακόμη καλά. Στις 8/10 είναι το επόμενο ραντεβου. Από εμετούς και ζαλάδες ακόμη δεν έχω. Σε εσάς πότε άρχισαν?

Με το καλό το μωράκι σου :) εμενα αν θυμαμαι καλα άρχισαν οι ανακατωσουρες γύρω στην 8η εβδομαδα αλλα χωρίς εμετούς..και μολις μπηκα στην 14η άρχισαν λιγο και οι εμετοι αλλα χωρίς ανακατωσούρες...ανώμαλη ξερω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Με το καλό το μωράκι σου :) εμενα αν θυμαμαι καλα άρχισαν οι ανακατωσουρες γύρω στην 8η εβδομαδα αλλα χωρίς εμετούς..και μολις μπηκα στην 14η άρχισαν λιγο και οι εμετοι αλλα χωρίς ανακατωσούρες...ανώμαλη ξερω ?

Γειά σου Victwria! Χαχαχα! Εσύ σε ποιόν μήνα είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2018 at 9:07 ΠΜ, ο/η katrinaki είπε:

Μπράβο! Πότε έχεις ΠΗΤ? Έμαθες τι μωρούλι περιμένεις?

29/3 :) 60% κοριτσάκι :) αλλα να σου πω την αλήθεια το χω προαίσθημα πως θα ειναι αγοράκι ? τωρα θα δείξει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε??χαθηκαμε..πως παει η εγκυμοσυνη??

Καλημέραάαα! Εμείς είμαστε 18&5 σημερα! ? εχω υπέρηχο 15/10 και θα κλείσω για β επιπέδου τέλος του μήνα! Η κοιλιτσα μου ακομα δε φαίνεται, ειναι σαν να εχω παραφαει, αλλα που θα πάει; πιστευω μεχρι τελος του 5ου να ξεχωριζει ?. Εσεις τελειώσατε με τις αυχενικες; όλα καλά; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέραάαα! Εμείς είμαστε 18&5 σημερα! ? εχω υπέρηχο 15/10 και θα κλείσω για β επιπέδου τέλος του μήνα! Η κοιλιτσα μου ακομα δε φαίνεται, ειναι σαν να εχω παραφαει, αλλα που θα πάει; πιστευω μεχρι τελος του 5ου να ξεχωριζει ?. Εσεις τελειώσατε με τις αυχενικες; όλα καλά; ?

Τελειααααα...εγω 15+3 αλλαβγαινει βαση υπερηχου 16+3..καλα ειμαι αν εξαιρέσεις οτι υποφερω απο το εντερο με πειραζει το σιδηρο κ δν μπορω να παω τουαλετα..κατα τα αλλα σταματησαν εμετοι ολα..εχω κοριτσάκι..εσυ?εγω εχω ραντεβού 13 Οκτωβρίου κ β επιπέδου τον αλλο μηνα..ποσα γραμμαρια σου βγαινει σου ειπε?εμενα στον 4ο ειναι 169????‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Τελειααααα...εγω 15+3 αλλαβγαινει βαση υπερηχου 16+3..καλα ειμαι αν εξαιρέσεις οτι υποφερω απο το εντερο με πειραζει το σιδηρο κ δν μπορω να παω τουαλετα..κατα τα αλλα σταματησαν εμετοι ολα..εχω κοριτσάκι..εσυ?εγω εχω ραντεβού 13 Οκτωβρίου κ β επιπέδου τον αλλο μηνα

Κοριτσάκι κι εγώ ? κι εγώ είδα θέμα με το έντερο αλλά κάπως έχει στρώσει τώρα τελευταία, δεν ξέρω ? οποτε έχε πίστη  ?? χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό! Εμετούς και τέτοια δεν είχα καθόλου ευτυχώς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κοριτσάκι κι εγώ ? κι εγώ είδα θέμα με το έντερο αλλά κάπως έχει στρώσει τώρα τελευταία, δεν ξέρω ? οποτε έχε πίστη  ?? χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό! Εμετούς και τέτοια δεν είχα καθόλου ευτυχώς ?

Μου ειπε να τρωω ακτινιδια...φφφφφφ δν ξερω κ εχει πεσει πολυ ο αιματοκριτης!!!!!!κλωτσαει εσενα???που θα γεννησεις με το καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Μου ειπε να τρωω ακτινιδια...φφφφφφ δν ξερω κ εχει πεσει πολυ ο αιματοκριτης!!!!!!κλωτσαει εσενα???που θα γεννησεις με το καλο?

Ααα κι εγώ χαμηλό αιματοκρίτη έχω, μην αγχώνεσαι, συνηθίζεται στην εγκυμοσύνη. Νομίζω το Σάββατο ένιωσα κάτι αλλα δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν το μωρό ?? στο Ιασώ θα γεννήσω.. εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello και απο εμένα. Ευχομαι σε ολες τις προσεχως μανούλες καλή εγκυμοσύνη. Μακαρι να μας πάνε όλα καλα!!! Και εγω λοιπον στο γρούπ με ημερομηνία πιθανού τοκετού (αν όλα κυλήσουν ομαλα) στις 22.05.2019.

 

Κορίτσια πείτε μου λίγο τις εμπειρίες σας αν και όσες έχετε με καφέ υγρά!  Τώρα εχω βέβαια στις 4.10 εκτάκτος γι αυτό το λόγο ραντεβού στη γυναικολόγο μου. Είμαι στην 7 εβδομαδα και βλέπω υγρά κολπικά αλλά με ένα πιο σκουρο χρώμα δεν το λες σε καμια περίπτωση αίμα....όμως ίσως ακαθαρσίες ...δεν ξερω.

Αγχώθηκα...εχω περάσει παλυδρομη κύηση και όλα νομιζω οτι θα καταλήξουν πάλι εκεί... Καλα ίσως να είαμι υπερβολική τώρα αλλα σίγουρα ένα άγχος το έχω μετα απο αυτό.

Εχετε εμπειρία σε κάτι ανάλογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

29/3 :) 60% κοριτσάκι :) αλλα να σου πω την αλήθεια το χω προαίσθημα πως θα ειναι αγοράκι ? τωρα θα δείξει ?

Τέλεια! Γερό παιδάκι ναναι! Να δούμε αν θαχεις δίκιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madim εγω ειχα απο την 6η βδομαδα ποτε ροζ ποτε καφε μεχρι κ 2 βδομαδες μετα το τελος του 1ου τριμηνου. Βεβαια στην 8η βδομαδα ειχα μια εντονη αιμοραγια. Οποτε επαιξε κ αυτο ρολο. Δοξα τον Θεο κλεισαμε τον 4ο κ ολα πανε καλα. Μην αγχωνεσαι. Οσο μπορεις βεβαια. Θα σε δει ο γιατρος σου κ θα σου πει. Ευχομαι ολα να πανε καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Madim είπε:

Hello και απο εμένα. Ευχομαι σε ολες τις προσεχως μανούλες καλή εγκυμοσύνη. Μακαρι να μας πάνε όλα καλα!!! Και εγω λοιπον στο γρούπ με ημερομηνία πιθανού τοκετού (αν όλα κυλήσουν ομαλα) στις 22.05.2019.

 

Κορίτσια πείτε μου λίγο τις εμπειρίες σας αν και όσες έχετε με καφέ υγρά!  Τώρα εχω βέβαια στις 4.10 εκτάκτος γι αυτό το λόγο ραντεβού στη γυναικολόγο μου. Είμαι στην 7 εβδομαδα και βλέπω υγρά κολπικά αλλά με ένα πιο σκουρο χρώμα δεν το λες σε καμια περίπτωση αίμα....όμως ίσως ακαθαρσίες ...δεν ξερω.

Αγχώθηκα...εχω περάσει παλυδρομη κύηση και όλα νομιζω οτι θα καταλήξουν πάλι εκεί... Καλα ίσως να είαμι υπερβολική τώρα αλλα σίγουρα ένα άγχος το έχω μετα απο αυτό.

Εχετε εμπειρία σε κάτι ανάλογο;

Στο θεμα "μωρακια Μαιου" παντως με καθησυχασες για τα δικα μου καφε υγρα! Ηρθε η σειρα μου να σου πω να μην ανησυχεις. Ολα καλα θα μας πανε!! Ειναι και κοντα το ραντεβου σου. Θα σε ξεαγχωσει σιγουρα και η γιατρος σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ααα κι εγώ χαμηλό αιματοκρίτη έχω, μην αγχώνεσαι, συνηθίζεται στην εγκυμοσύνη. Νομίζω το Σάββατο ένιωσα κάτι αλλα δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν το μωρό ?? στο Ιασώ θα γεννήσω.. εσυ;

Ποσα γραμμαρια στο βγαζει???εγω στο μητερα θα γεννησω με πητ 15 μαρτη αλλα μου λενε οτι επειδη ειναι μεγαλη λογικα θα γεννησω φεβρουαριο..πως περασαν ετσι οι μηνες!!!!!!οταν λες χαμηλο αιματοκριτη ποσο δλδ ?εμενα απο 41 35 εχω κατι ζαλαδες αστα!!!!!κ δν εχω ενεργεια καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Ποσα γραμμαρια στο βγαζει???εγω στο μητερα θα γεννησω με πητ 15 μαρτη αλλα μου λενε οτι επειδη ειναι μεγαλη λογικα θα γεννησω φεβρουαριο..πως περασαν ετσι οι μηνες!!!!!!οταν λες χαμηλο αιματοκριτη ποσο δλδ ?εμενα απο 41 35 εχω κατι ζαλαδες αστα!!!!!κ δν εχω ενεργεια καθολου

Μόλις πήρα εξετάσεις και έχω 31. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα ξανά τόσο λιγο, θα μιλήσω με τη γιατρό αυριο ? ζαλάδες πάντως δεν έχω, κόπωση αλλά θεωρουσα ότι είναι απ τις πολλές ώρες δουλειά.. θα δούμε αύριο..  τελευταία φορά που πήγα την προηγούμενη Δευτέρα ήταν 226γρ.. εσένα Πόσο είναι; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Μόλις πήρα εξετάσεις και έχω 31. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα ξανά τόσο λιγο, θα μιλήσω με τη γιατρό αυριο ? ζαλάδες πάντως δεν έχω, κόπωση αλλά θεωρουσα ότι είναι απ τις πολλές ώρες δουλειά.. θα δούμε αύριο..  τελευταία φορά που πήγα την προηγούμενη Δευτέρα ήταν 226γρ.. εσένα Πόσο είναι; ?

170γρ.και ειμαι στην 15η εβδομαδα!!!!!κ εγω εχω ανησυχήσει με τον αιματοκρίτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...