Μετάβαση σε περιεχόμενο
Melina_P

Έγκυος... ξανα (μετά από αποξεση)

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ολα καλα θα πανε να σκεφτεσαι θετικα. Συλλαμβανεις με φοβερη ευκολια και αυτο μονο του ειναι επιτευγμα. Εγω εκανα αποξεση 16 μαρτιου πολυ λιγο μετα απο σενα, ξεκινησαμε τον ιουνιο προσπαθειες, οποτε τωρα θα παμε για β μηνα και βλεπουμε. Ο,τι ειναι να ρθει θα ερθει και αν ειναι ευχομαστε να μεινει!!! Να σκεφτεσαι ομορφα, να ακους το γιατρο και θα πανε ολα καλα

συλλαμβάνω εύκολα όντως, αυτό μου το είπε και ο τωρινός γυναικολόγος μου... 

και για να είμαι ειλικρινής, δεν κάναμε ακριβώς προσπάθειες... απλά ελεύθερο... δεν υπολόγισα ποτέ γόνιμες εννοώ ή κάτι τέτοιο... 

μακάρι πολύ πολύ σύντομα να μας πεις κι εσύ τα ευχάριστα!!!!!!!!

• Thanks 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 14 ώρες, ο/η marillia είπε:

Mη στεναχωριέσαι για την χοριακή!!Ετσι κ μια φίλη μου!!12000 χοριακή κ μετά από 2 μέρες πήγε 16000!!Κ όλα μια χαρά είναι!!Εύχομαι καλή συνέχεια κ με το καλό το μπεμπέ σας!!

αντε να δούμε.. μακάρι!! σε ευχαριστώ πολύ!!! 

κοριτσάκια καλησπέρα!

χθες πήγα στον γιατρό και ακούσαμε καρδούλα, όμως δεν είδαμε το μπεμπέ... δεν είναι τρελό;;; 

εχει μεγαλώσει ο σάκος, είδαμε λεκιθικο αλλά το μωρό άφαντο!

νταξει προφανώς τα έμπηξα όταν άκουσα καρδιά και δώστου τα χαρτομάντιλα ο γιατρός για να με συνεφέρει. 

θα πάω την τρίτη για υπέρηχο στο ιασώ γιατί θέλει να το δούμε πάλι για να δούμε τι ακριβώς γίνεται και δεν το βλέπουμε! 

εντωμεταξυ έχει χωθεί σε μια γωνίτσα... είναι απίστευτο στην αρχή φρικαρα γιατί ο σάκος με την πρώτη ματια φαίνεται άδειος... αλλά σαΐνι ο γιατρός το ξετρύπωσε το φασολάκι-χουντίνι... 

ελπιζω να πάνε όλα καλά, γιατί μου είπε ότι η καρδούλα του θα έπρεπε να χτυπάει πιο γρήγορα από ότι χτυπάει, αλλά γενικά ήταν αρκετά καθησυχαστικός, δε θεωρεί ότι είναι κάτι μεμπτό... ενδεχομένως να έγινε αργότερα η σύλληψη..

απλά λόγω του ιστορικού μου με την απόξεση και την χρωμοσωμικη ανωμαλία του μωρού εκείνου πρέπει να την παρακολουθούμε παρά πολύ στενά αυτή την εγκυμοσύνη... 

εντωμεταξυ οι ναυτίες δίνουν και παίρνουν, ζαλάδες σα να είμαι στη μέση του ειρηνικού με 9 μποφόρ και κλάμα όλη μέρα κι όλη νύχτα. 

μου έφερε το σκυλί χθες το παιχνίδι του να παίξουμε κι έκανε χαρούλες κι εγώ τα εμπηξα και με κοίταζε καλά καλά το κοριτσάκι μου, σου λέει, πάει, τρελάθηκε αυτή...

• Like 2

@Melina_P ευχομαι να πανε ολα καλα. Σε νιωθω για το αγχος που εχεις. Ειδικα με τον κενο σακο, επειδη ειμαι και καμενη, ειναι ο μεγαλος μου φοβος αν ξαναμεινω οτι θα παω και δε θα δω τιποτα. Αχαχαχαχ. Θα πανε ολα καλα, θα το παρακολουθειτε στενα και ο,τι μπορει να προβλεφθει θα το αντιμετωπισετε.

• Like 1

γεια σας κοριτσακια!!

καλα τι ζεστη είναι αυτη; θα τρελαθωωωω!!!

λοιπόν χθες πηγα στον γιατρό, το σπορακι μεγαλώνει, ομως έχω ένα αιματωμα το οποιο μαλλον προκληιηκε απο την αποκολληση, γιατί ολα αυτά τα καφε ροζ που είχα ηταν αποκολληση τελικα... 

ειχα πολυ αιμα την Κυριακή, τόσο που ημουν σιγουρη οτι το εχασα το φασολακι μου,αλλα ευτυχως με διεψευσε. ενω ειμαι 7κ2 σύμφωνα με τιν υπερηχο ειμαι 2 μερες πισω αρα ειμαι 7 ακριβως! ξανα υπερηχος την επομενη Δευτέρα με την ελπιδα να εχει ξεκοιυμπιστει το σιχαμενο το αιματωμα. 

μου ειπε θα μου γραψει και εξετάσεις τοτε..

Επεξεργάστηκε από Melina_P

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μαζί έχουμε αυχενική..ΑΓΩΝΙΑ!!  Καλά μας αποτελέσματα..κ σε όλες γενικότερα.. Κ με την κυτταρίτιδα τι γίνετε τώρα;; Παιδιά, μια φίλη γέννησε το Μάιο κ τώρα που την είδα με σορτσάκι κατάλαβα οτι έχει γεμίσει κυτταρίτιδα..😲😲
    • Οχι να μην ανησυχείς συμβαίνει αυτό και σε κανονικούς κύκλους απλα οταν δεν μας ενδιαφέρει δεν δίνουμε σημασία και περνάει!!!!!  
    • Καλως να ορισουν τα μωρακια σας!! Να εχευε στο νου σας, πως αν ολα βαινουν καλως, συνηθως το πρωτο μωρο, μενει κ τις 39-40 εβδομαδες μεσα σας!! Φανταστειται εγω που ειχα σχετικα κοντο τραχηλο, το μωρο ειχε κατεβει απο την 26 (νομιζω) κ ειχα κ απο πολυ νωρις μια μικρη διαστολη, με πολυ προσοχη κ ξεκουραση εκλεισα κ τις 40 εβδομαδες! Εν τελη μου καναν τεχνητους πονους γιατι επρεπε καποια στιγμη να γεννησω!!! Παντως πιστευω οτι για το μωρο ειναι καλυτερα να ολοκλητωση την ενδομητρια ζωη του κ να βγει οταν ερθει η ωρα του!!
    • Γεια σου! Εγω ειχα παρει στα τηλέφωνα που εχει το σάιτ τους δυσκολεύτηκα λιγο να τους βρω κ οταν τους βρηκα μου δωσανε ενα αλλο τηλέφωνο που δεν εχω κρατήσει . Παρε σε αυτα κ εσυ 2132051360, 2132051366 . Εχουν πολλες μερες κ απογεύματα και σαββατοκύριακα οποτε κατι θα σε βολεψει σίγουρα!   
    • Ημουνα όλο το μηνα χαλαρή κ ανέμελη ειλικρινά αλλά δεν νιώθεις καλά όταν δεν εχεθς τη περίοδο σου φυσιολογικά νιώθω σαν χαλασμένη γιατί δεν το έχω ξαναπάει ποτέ μου κ με φοβίζει.
  • Νέες συζητήσεις