Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Αχ δεν ξερω..παντως εμεις εχουμε ολες τις βαλιτσες έτοιμες για καθε ενδεχομενο..εγω ομως ακομα ειμαι στην 34η.εσυ;
    • @misofeggaro τον εν λόγω γιατρό τον επισκέφτηκα και εγώ για το διάφραγμα που είχε πλέον υποχωρήσει μετά τον τοκετό. Κάτσε καλά γιατρός, ήρεμος και πράος και στα εξηγεί όλα υπεραναλυτικά!  
    • @Angelmammy γέννησα με καισαρική κορίτσι μ στην 39η βδομάδα. Με έπιασαν οι πόνοι κ μετά από πααρα πολλές ώρες γέννησα με καισαρική γτ τ μωρο ερχόταν στραβά κ είχε κολλήσει στη λεκάνη μου. Την εγκυμοσύνη την μετράνε σαν διάρκεια στις 40 βδομάδες. Από την 37η κ μετά θεωρείται τ μωρο τελειομηνο με την έννοια ότι έχει πάρει κιλά κ έχουν ωριμάσει τα όργανα ρου για να μην μπει στη θερμοκοιτιδα.  Μπορεί να φθάσεις όμως μέχρι τις 40 βδομάδες χωρίς να υπάρχει κανένα θέμα. Από κει κ πέρα κάποιοι γιατροί δίνουν ένα περιθώριο μέχρι τις 42 βδομάδες ενώ άλλοι δ τ διακινδυνεύουν. Μετά τις 40 βδομάδες θελει μεγαλύτερη προσοχή και ακόμη πιο συχνές επισκέψεις στο γιατρό γτ μπορεί να γεράσει απότομα ο πλακούντας κ να μην τρέφεται σωστά τ μωρο.
    • Μια χαρά είναι καλε το βάρος, λίγο είναι να γεννηθει 3 κιλά; Άσε που πολλές φορές αυτά αποκλίνουν αρκετά!!
    • Μπράβο, πολύ καλά τα νέα!! Κ με τον τράχηλο κ με το βάρος των μωρών! Θα σου έφυγε ένα αγχος! 
  • Νέες συζητήσεις