Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος....


Recommended Posts

Γειά σας.   Είμαι νέα στην παρέα σας... Λοιπόν,  τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι.... Ο κυκλος μου είναι σταθερος... Τώρα έχω αρκετές μέρες καθυστέρηση, αλλά όσα τεστ πήρα βγήκαν αρνητικά... Έχει τύχει  σε καμία? Και είναι τυχαίο που έχω καθυστέρηση μόλις ξεκινήσαμε προσπάθειες  ενώ δεν μου έχει ξανατυχει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Γειά σας.   Είμαι νέα στην παρέα σας... Λοιπόν,  τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι.... Ο κυκλος μου είναι σταθερος... Τώρα έχω αρκετές μέρες καθυστέρηση, αλλά όσα τεστ πήρα βγήκαν αρνητικά... Έχει τύχει  σε καμία? Και είναι τυχαίο που έχω καθυστέρηση μόλις ξεκινήσαμε προσπάθειες  ενώ δεν μου έχει ξανατυχει? 

τα τεστ σπανια κανουν λάθους αλλά μπορεί και να κάνουν θα σου πρότεινα αυριο να κανεις β χοριακη εξεταση αιματος που δειχνει παντα με ακριβεια αν εισαι εγκυος.ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα Μ είχε τύχει να έχω καθυστέρηση 10 μέρες ενώ προσπαθούσα ήδη με τον άντρα μου για παιδακι 5 μήνες και ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι είμαι έγκυος έτσι πήρα 4 τεστ όλα βγήκαν αρνητικά και τελικά άλλαζε ο κύκλος Μ, συμβαίνει σε πολλές γυναίκες να αλλάζει ο κύκλος μια ή δύο φορές το χρόνο συνήθως στις αλλαγές του καιρού ή από τα μπάνια στη θάλασσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.
Σχεδόν σε όλες παρουσιάζεται καθυστέρηση μόλις ξεκινάμε τις ελεύθερες επαφές.
Παθαίνει ένα κοκο-μπλόκο ο κύκλος.

Πάντως αν σε μερικές μέρες δεν αδιαθετήσεις κάνε μια χοριακή ή μίλα με το γιατρό σου.
Καλή επιτυχία εύχομαι και σύντομα με ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα.
Σχεδόν σε όλες παρουσιάζεται καθυστέρηση μόλις ξεκινάμε τις ελεύθερες επαφές.
Παθαίνει ένα κοκο-μπλόκο ο κύκλος.

Πάντως αν σε μερικές μέρες δεν αδιαθετήσεις κάνε μια χοριακή ή μίλα με το γιατρό σου.
Καλή επιτυχία εύχομαι και σύντομα με ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου.

Μίλησα με τον γιατρό μου αλλά μου είπε να περιμένω  γιατί πρόσφατα έκανα όλες τις εξετάσεις και μαλλον είναι από άγχος... Μια χοριακη μου είπε να κάνω,αλλα έχω κάνει 3 τεστ και όλα αρνητικά... Δεν θα έδειχνε έστω και ένα κάτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ μέσα έχω δει γυναίκα με πολλά αρνητικά τεστ, είκοσι μέρες καθυστέρηση και τελικά θετική χοριακη. Νομίζω ότι γεννάει κιόλας σύντομα. Οπότε μην απελπίζεσαι, όσο δεν βλέπεις αίμα υπάρχει ελπίδα! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και θα πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εδώ μέσα έχω δει γυναίκα με πολλά αρνητικά τεστ, είκοσι μέρες καθυστέρηση και τελικά θετική χοριακη. Νομίζω ότι γεννάει κιόλας σύντομα. Οπότε μην απελπίζεσαι, όσο δεν βλέπεις αίμα υπάρχει ελπίδα! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και θα πάνε όλα καλά! 

Από τη μια ελπίζω... Αλλά από την άλλη αγχώνομαι κιόλας μήπως έχω κάτι... Αλλά υπάρχει περίπτωση να μην μου έρχεται και από το άγχος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 27/6/2018 at 5:57 ΜΜ, ο/η Katerina1993 είπε:

Από τη μια ελπίζω... Αλλά από την άλλη αγχώνομαι κιόλας μήπως έχω κάτι... Αλλά υπάρχει περίπτωση να μην μου έρχεται και από το άγχος.... 

Κοριτσι μου τι κανεις?  τι εγινε τελικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε συγχαρητήρια!!! Τον πρώτο μήνα;; Μπράβο βρε κορίτσι μου... απλά δεν το ευχαριστήθηκες αρκετά να ξέρεις.. έχει κι αυτή η φάση τη χάρη της.. Χαχα 

Όλα να είναι καλά σου εύχομαι που γιατί να μην είναι άλλωστε!! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Δεν ξέρω ακόμη.... Αλλά η καθυστέρηση μου είναι από τον Μάιο.... Την Δευτέρα θα ξέρω σίγουρα τι είναι.... 

Καλησπέρα κοπέλα μου!!Τι εννοείς ότι είχες 2 μήνες και καθυστέρηση και βγήκε τώρα θετική η χωριακη; Δηλαδή είσαι 2 μηνών και κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!!Τι εννοείς ότι είχες 2 μήνες και καθυστέρηση και βγήκε τώρα θετική η χωριακη; Δηλαδή είσαι 2 μηνών και κάτι;

Λοιπόν η ιστορία έχει ως εξης:Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο! Περίοδος 3/5 τελευταία... Υπολόγιζα ότι θα μου έρθει μέσα Ιούνιο και δεν ερχόταν.... Κάνω τεστ εγκυμοσύνης γύρω στις 15/6 αρνητικο και συνέχιζα να κάνω ανά κάποιες μέρες... 6 στο σύνολο όλα αρνητικά... Το πήρα  απόφαση ότι δεν είμαι... Η περίοδος δεν ερχόταν... Στα τέλη Ιουνίου είχα πόνους ωορηξιας η περιόδου και στις δύο περιπτώσεις έχω τα ίδια συμπτώματα... Οπότε λέω έρχεται... Το έχω ξαναπαθει να μην μου έρχεται περίοδος από το άγχος και τελικά είχα πάρει χάπια μετά.... Αλλά δεν ερχόταν... Ο γιατρός μου θα γυρνούσε στις 15/7 Ελλάδα... Οπότε λέω θα περιμένω λίγο ακόμα και μόλις έρθει θα τον πάρω... Μια μέρα πήγα να πάρω κάτι εξετάσεις ενός συγγενή από το μικρόβιολόγο και λέω ας κάνω μια να την έχω... Μου βγήκε 78.34... Δεν πίστευα στα μάτια μου.... Οπότε μου είπε να πάω ξανά την Δευτέρα γιατί ήταν πολύ μικρή και δεν έχει νόημα να με δει... Τώρα θα πάω ξανά την Δευτέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1993 είπε:

Λοιπόν η ιστορία έχει ως εξης:Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο! Περίοδος 3/5 τελευταία... Υπολόγιζα ότι θα μου έρθει μέσα Ιούνιο και δεν ερχόταν.... Κάνω τεστ εγκυμοσύνης γύρω στις 15/6 αρνητικο και συνέχιζα να κάνω ανά κάποιες μέρες... 6 στο σύνολο όλα αρνητικά... Το πήρα  απόφαση ότι δεν είμαι... Η περίοδος δεν ερχόταν... Στα τέλη Ιουνίου είχα πόνους ωορηξιας η περιόδου και στις δύο περιπτώσεις έχω τα ίδια συμπτώματα... Οπότε λέω έρχεται... Το έχω ξαναπαθει να μην μου έρχεται περίοδος από το άγχος και τελικά είχα πάρει χάπια μετά.... Αλλά δεν ερχόταν... Ο γιατρός μου θα γυρνούσε στις 15/7 Ελλάδα... Οπότε λέω θα περιμένω λίγο ακόμα και μόλις έρθει θα τον πάρω... Μια μέρα πήγα να πάρω κάτι εξετάσεις ενός συγγενή από το μικρόβιολόγο και λέω ας κάνω μια να την έχω... Μου βγήκε 78.34... Δεν πίστευα στα μάτια μου.... Οπότε μου είπε να πάω ξανά την Δευτέρα γιατί ήταν πολύ μικρή και δεν έχει νόημα να με δει... Τώρα θα πάω ξανά την Δευτέρα... 

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά!!!το πιθανότερο είναι  να έκανες ωορρηξία ξανά και να έμεινες!!Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά!!!το πιθανότερο είναι  να έκανες ωορρηξία ξανά και να έμεινες!!Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!!!

Μακάρι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...