Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια τελικα την τριτη ενω ημουν 17 εβδομαδων μου εσπασαν τα νερα και αναγκαστικα προχωρησαμε σε αποβολη και μετα σε αποξεση λογο του οτι δεν βγηκε και ο πλακουντας. πιστευετε θα μεινω ευκολα ξανα εγκυος? φυσικα με εχει παρει απο κατω αλλα προσπαθω να μην το δειχνω γυρισα και στη δουλεια για να απασχολω λιγο το μυαλο μου. Ο γιατρος μου ανεφερε κατι για χαλαρο τραχηλο αλλα και παλι θα το δουμε σε δεκα μερες που θα παω για εξετασεις.

• Sad 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι πολύ για την απώλεια. Αυτο με τον τράχηλο δεν το είχε δει ο γιατρός ως τώρα? Ή δε φαινόταν? Καποιες κοπελες κανουν περιδεση σε τετοιες περιπτώσεις αλλα δε γνωρίζω ποτε συνισταται. Θα ξαναμεινεις πολυ ευκολα εγκυος εφοσον ηδη εμεινες!

σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση. εγινε πολυ ξαφνικα τι να πω αλλαξα γιατρο πλεον γιατι πηγαινα σε ιδιοτικο και ενω εγω ειχα τον πονο μου εκεινος κοιτουσε να μου πει οτι θα κοστισει πανω απο 2 χιλιαδες ευρω και πηγα σε νοσοκομειο. μακαρι να μεινω γρηγορα εχω απογοητευτη λιγο

Λυπάμαι πολυ για την απωλεια σου. Βέβαια και θα ξαναμεινεις και ολα καλα θα πανε. Δυστυχως ειναι συνηθες κατι τετοιο...

Καλα εκανες και γυρισες δουλεια! 

Η ανεπάρκεια τραχηλου φαινεται απο διακολπικο υπερηχο και ως λύση συνισταται η περιδεση σε μονήρη κύηση.

Στην επομενη εγκυμοσυνη με το καλο να το εχεις στο μυαλο σου (και να το τονισεις και στο γιατρο σου)και ολα καλα θα πανε!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Λυπάμαι πολυ για την απωλεια σου. Βέβαια και θα ξαναμεινεις και ολα καλα θα πανε. Δυστυχως ειναι συνηθες κατι τετοιο...

Καλα εκανες και γυρισες δουλεια! 

Η ανεπάρκεια τραχηλου φαινεται απο διακολπικο υπερηχο και ως λύση συνισταται η περιδεση σε μονήρη κύηση.

Στην επομενη εγκυμοσυνη με το καλο να το εχεις στο μυαλο σου (και να το τονισεις και στο γιατρο σου)και ολα καλα θα πανε!

ευχαριστω πολυ μου δινεται πολυ κουραγιο προσπαθω να μην το δειχνς σε κανεναν αλλα εχω τρελο αγχος  για το πως θα παει

στις πριν 2 ώρες, ο/η elengf είπε:

ευχαριστω πολυ μου δινεται πολυ κουραγιο προσπαθω να μην το δειχνς σε κανεναν αλλα εχω τρελο αγχος  για το πως θα παει

Το αγχος ειναι κακος συμβουλος. Να εισαι ηρεμη, τωρα που ειναι και καλοκαιρακι να ξεκουραστεις να κοιταξεις τον εαυτο σου και να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν!

Ησουν απο εξωσωματικη ή φυσικη συλληψη?

στις πριν 7 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Το αγχος ειναι κακος συμβουλος. Να εισαι ηρεμη, τωρα που ειναι και καλοκαιρακι να ξεκουραστεις να κοιταξεις τον εαυτο σου και να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν!

Ησουν απο εξωσωματικη ή φυσικη συλληψη?

καλημερα από φυσική συλληψη ήταν.

στις πριν 7 ώρες, ο/η elengf είπε:

καλημερα από φυσική συλληψη ήταν.

Μη φοβασαι τιποτα!!!θα ξαναμεινεις γρηγορα και ολα θα πανε καλα!πολλα κοριτσια εχουμε ατυχιες στην αρχη δυστυχως ειναι στο προγραμμα.

στις On 26/6/2018 at 4:21 ΜΜ, ο/η elengf είπε:

καλησπερα κοριτσια τελικα την τριτη ενω ημουν 17 εβδομαδων μου εσπασαν τα νερα και αναγκαστικα προχωρησαμε σε αποβολη και μετα σε αποξεση λογο του οτι δεν βγηκε και ο πλακουντας. πιστευετε θα μεινω ευκολα ξανα εγκυος? φυσικα με εχει παρει απο κατω αλλα προσπαθω να μην το δειχνω γυρισα και στη δουλεια για να απασχολω λιγο το μυαλο μου. Ο γιατρος μου ανεφερε κατι για χαλαρο τραχηλο αλλα και παλι θα το δουμε σε δεκα μερες που θα παω για εξετασεις.

Κοριτσάκι μου γλυκό,σε καταλαβαίνω απόλυτα....έχασα και εγώ το μωράκι μου πριν λιγες εβδομάδες Έτσι ακριβώς...Στην 19 εβδομάδα.Το μόνο που θα σου πω ειναι να διαλέξεις εναν καλο γιατρό και σε λίγους μήνες που θα εχεις μωράκι στην κοιλίτσα σου πάλι να προσέξεις πολυ..εμένα μου μίλησε για περιδεση...δεν ξέρω κατα ποσο ισχύει οτι δεν φαίνεται ο τράχηλος αλλα σίγουρα θα ειναι πιο υποψιασμένος ο γιατρός στην επόμενη κύηση,σου στέλνω τα φιλιά μου και μια μεγάλη αγκαλιά

σας ευχαριστω παρα πολυ για την υποστηριξη και την κατανοηση. πιστευω οτι απλα εδειξε λιγο αμέλεια ο γιατρος μου φυσικα εχω αλλαξει γιατρο και την ερχομενη εβδομαδα θα ξεκινησω εξετασεις για να δουμε τι εφταιξε και τι μπορει να γινει. απλα ειχα καθησύχαστη μιας και στην α επιπεδου ηταν ολα καλα και μου ηρθε καπως 

στις πριν 1 ώρα, ο/η elengf είπε:

σας ευχαριστω παρα πολυ για την υποστηριξη και την κατανοηση. πιστευω οτι απλα εδειξε λιγο αμέλεια ο γιατρος μου φυσικα εχω αλλαξει γιατρο και την ερχομενη εβδομαδα θα ξεκινησω εξετασεις για να δουμε τι εφταιξε και τι μπορει να γινει. απλα ειχα καθησύχαστη μιας και στην α επιπεδου ηταν ολα καλα και μου ηρθε καπως 

Το ξέρω....αν ειχες μια ανεπάρκεια τραχήλου δεν φταίει κατι...έτυχε και θα προσέξετε την επόμενη φορά....Και εμενα πηγαν ολα καλα οσο αφορά το μωράκι...ολα τα έκανε ο τράχηλος μου αλλα διορθώνεται αυτο....μην στεναχωριέσαι οσο μπορείς..εγω Ανυπομονώ να ξεκινήσω παλι....

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.Τα χω ζησει και γω.Ρε κοριτσια να πω κατι??Πλεον η ανεπαρκεια τραχηλου ειναι κατι πολυ συνηθισμενο.Γιατι οι γιατροι δεν ειναι υποψιασμενοι??Γιατι δεν ελεγχουν τον τραχηλο?Υπαρχουν γιατροι που πριν τις 20βδομ δε τον κοιτανε καν.Ειναι δυνατον??

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Άμα δεις το τετράδιο μου κάθε μέρα που μου έρχεται μία απορία τη γράφω,θα μπω λοιπόν στο γραφείο κ θα του πω εχω κάνει μία ενδελεχή και εμπεριστατωμένη μελέτη,πες μου κι άλλα να τα σημειωσω να τα πω.
    • Καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Θεωρώ όμως ότι προτρέχεις. Η χοριακη σου είναι μια χαρά, πιστεύω πως χρειάζεται επανάληψη στις δύο μέρες στο ίδιο μικροβιολογικο για να δεις ότι θα διπλασιαστεί. Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι τον υπέρηχο της Πέμπτης οκ. Καρδιά δεν θα ακούσετε γιατί είναι πολύ νωρίς. Επίσης είναι πολύ νωρίς για να έχεις βάλει κιλά λόγω της εγκυμοσύνης. Για τα κιλά και την γέννα έχω να σου πω πως γέννησα στον έβδομο μήνα και ήμουν 101 κιλά και δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Ωστόσο νιώθω ότι η κοιλιά μου είναι λίγο πιο έντονη απ ότι πριν, αν και σε όλη την εγκυμοσύνη έχασα κιλά και δεν πήρα. Όμως μακάρι να είχα το μωρό μου εδώ αγκαλιά μου και ας είχα περιττά κιλά, ας είχα χαλάρωση, ραγάδες, κουράση κτλ. Για αυτό σου εύχομαι να έχεις σε εννιά μήνες αγκαλιά ένα γερό μωρό, και ας έχεις "ξεχειλωσει".   
    • Γιατί μου εξέτασαν κ τίποτα;τα βασικά ορμόνες σαλπιγγογραφια κ σπέρμα δεν έχω ψάξει κάτι άλλο.βασικα δεν το κάνω από άγχος πρέπει να γίνει για να μπει ένα τέλος.
    • Α, έτσι έλεγε η γιαγιά μου "Γιατί οι Χιώτες πάνε δυο-δύο ; Γιατι ο,τι δεν κοφτει του ενός, κοφτει του αλλουνου" . Άρα τρεις ακόμα καλύτερα!  @Bloublou85. Κέφια δεν το λες, άγχος έχω. Αλλά χωρίς γέλιο δε βγαίνει και τίποτα. Πάντως αν πηγαίναμε και οι τρεις μαζί θα τον τρελαιναμε. Ξέρεις τώρα θα είχαμε κάνει μελέτη ενδελεχή και εμπεριστατωμένη (καλό ε;) και οι τρεις και θα αναλυαμε όλα τα ενδεχόμενα.
    • Κοριτσια με τ καλό τ μωράκια σας. Δεν κάνουν όλοι οι γιατροί χωριά ραντεβού για ντομπλερ γτ τ κάνουν οι ίδιοι σε κάθε εξέταση. Κ γω δ είχα χωριά ραντεβού για ντομπλερ άλλα κάθε φορά στο φύλλο με τις μετρήσεις π μ έδινε έγραψε κ τις μετρήσεις ντομπλερ. Οπότε ρωτήστε τ γιατρό σας αλλά μην σας πιάνει τρελό αγχος γι αυτό τ λογο.
  • Νέες συζητήσεις